Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ועד בית- מי צריך לשלם?

HybridBoy
שימו לב! השרשור הזה בן 1274 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 33 דקות, m3x7r3m3 כתב:

בדירה הקודמת-קודמת היה דמי ועד של איזה 50 בחודש, ועוד נדמה לי 300 ומשהו חצי שנתי על הבדיקת מעלית (לא לוועד אלא ישירות לחברה), אז לחברה שילמתי באשראי בטלפון, לועד נתתי 3 צ'קים של 4 חודשים כ"א.

40 שקל לדייר אצלי זה רק עבור התשלום למנקה וביטוח לאומי למנקה לחודש.

צריך עוד חשמל ח"מ, גינון, תחזוקה כללית (החלפת מנורות וכו, מנעולים), ביטוח לבניין.

--------------------------

Škoda Fabia mk2 TSI&DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שם הבחור של הוועד היה מנקה בעצמו, גינון לא היה שם, תחזוקה כללית לא הייתה משהו בגדול, כן היה ביטוח.

היום אגב 427 שקל לחודש, חברת הניהול (וגם הקודמת) לא רצו להתעסק בכלל עם שוכרים, רק בעלי דירות, אז בעל הדירה שילם להם שנתי וקיבל ממני צ'קים שכוללים את השכ"ד + וועד.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלינו זה או צ'קים חודשיים לשנה קדימה או הוראה להעברה קבועה בחשבון בנק, שזה הכי נוח. נכנס בתחילת כל שנה לאתר של הבנק ונותן הוראה להעביר כל חודש את הסכום לחשבון הועד.

לפני 9 שעות, m3x7r3m3 כתב:

אצלי 427 לחודש, גינה מטופחת וגדולה, חניון תת"ק גדול, לובי בסדר גמור, חברת ניהול, ניקיון כמעט יומי בכל הקומות, שתי מעליות, חדר דיירים, חדר אופניים וכו'.

כמה דירות בבניין? נשמע קצת יקר. התיאור די תואם את הבניין שלי (לא הייתי אומר שהגינה גדולה) ואצלי זה 320 ש"ח. יש מצב שגם אצלכם יש גביית יתר וכל כמה שנים מצטברים עשרות אלפי שקלים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא בטוח. שתי מעליות שמתחלקות על 6 דיירים זה לא 2 מעליות שמתחלקות על 30 דיירים. וחברת הניהול לוקחת גם היא את חלקה.

ודרך אגב - הוזכר ביטוח הרכוש המשותף - זה עניין שכנראה לא מעט ועדים לוקים בו, וחבל, נזקים ברכוש המשותף, כולל הפגיעה בצד ג', יכולים להיות יקרים מאד.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה

אם מחר הם יעזבו את הדירה, הם יקחו את המזוזות והשתילים? מה הכוונה הם נהנים מזה?

אם הם משלמים שהם יגיעו לפגישה דיירים ויתנגדו לשלם.

בתור בעל דירה וגם בתור מישהו ששכר בעבר לא מעט, עצם העובדה שאתה חושב להפיל עליהם את ההוצאה הזו, זו חוצפה...

עריכה אחרונה על ידי Shaike.Zam
  • רעיון טוב! 1

Daihatsu YRV 01' 86 HP << Sold

KIA Cerato 08' LX 122 HP

Chevrolet Cruz 13' LT Wagon 141 HP 1.8L

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

הוא רק שאל מה מקובל וגם זו פעם ראשונה שהוא משכיר דירה למישהו. לא צריך להתעצבן.

• אהבתי 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, A_lex כתב:

כמה דירות בבניין? נשמע קצת יקר. התיאור די תואם את הבניין שלי (לא הייתי אומר שהגינה גדולה) ואצלי זה 320 ש"ח. יש מצב שגם אצלכם יש גביית יתר וכל כמה שנים מצטברים עשרות אלפי שקלים?

26 דירות בבניין, הגינה (שהיא באמת ענקית, אולי אצלם מאוחר יותר) והחניון משותפים עם עוד שני בניינים של 26 דירות ועוד 2 בניינים של 80 או יותר דירות (סה"כ 3X26 + 2X80), שאר המתקנים לכל בניין בנפרד.

וזו חברת ניהול אז הם בטוח לוקחים יותר כדי לכסות על תקלות ואירועים לא צפויים.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לנו עוד 8 דירות בבניין.כנראה מזה נובע הפער. מניח שההוצאות בערך אותן הוצאות. לנו יש 23% יותר דירות ואנחנו משלמים 25% פחות אז זה די מסתדר. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל מה שזה לא תשלום חודשי לוועד בית , בעל הדירה משלם (מזוזות, עציצים, מצלמות וכו')

Sent from my MI 9 using Tapatalk

בשלב זה של חיי, אצהיר ללא התחייבות שלעולם לא אעבור לאוטומט כל עוד גופי מתפקד וגפיי נעות כמתוכנן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, Shaike.Zam כתב:

אתה

אם מחר הם יעזבו את הדירה, הם יקחו את המזוזות והשתילים? מה הכוונה הם נהנים מזה?

אם הם משלמים שהם יגיעו לפגישה דיירים ויתנגדו לשלם.

בתור בעל דירה וגם בתור מישהו ששכר בעבר לא מעט, עצם העובדה שאתה חושב להפיל עליהם את ההוצאה הזו, זו חוצפה...

חוצפה זה להגיב בלי לקרוא את השרשור עד כה.

• אהבתי 1

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 40 דקות, Mikelt89 כתב:

מה עם מכשיר חשמלי (לדוגמת תנור) שהוא של אחד השותפים בדירה, התקלקל, על מי עלות תיקון?

לא לגמרי בקיא בעניין, אבל זה תלוי של מי התנור.

למשל אצלי בדירה השוכרים הביאו את התנור שלהם, לא רואה סיבה שאני בתור הבעלים צריך לתקן\להחליף להם אותו.

אם התנור הוא חלק מהדירה, אז מאמין שהאחריות היא על הבעלים.

אבל בדרך כלל התנור הוא של השוכרים או של השוכרים הקודמים שהחליטו להשאיר.

בשונה נגיד ממזגן מרכזי, פה מדובר בחלק אינטרגלי מהדירה והעלויות על הבעלים.

They are trying to ban me...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, Mikelt89 כתב:

מה עם מכשיר חשמלי (לדוגמת תנור) שהוא של אחד השותפים בדירה, התקלקל, על מי עלות תיקון?

אני מקווה שזו שאלה טרולינג או ביטוי לציניות

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוסיף לאשכול, מעבר לזה שמיסי ועד של שוכר אמורות לכסות אך ורק הוצאות שוטפות ואינו אמור להשתתף בהוצאות תחזוקה חריגות או בגביות ייעודיות, שוכר יכול גם לדרוש מועד הבית את יתרות הקופה והחזר יחסי.
כלומר:
יתרה בקופה בתחילת שנה 0 שח
יתרה בקופה בסוף שנה 10000 שח
נגיד יש 20 דיירים, אז מגיע לו החזר עבור הצבירה היחסית כ 500 שח.

מניסיוני כבעל חברת ניהול מבנים.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ז״א שאם לצורך העניין בבניין בו אני גר 20₪ כל חודש הולכים לטובת קופה במקרה ויהיה משהו אז זכותי בסוף השנה לדרוש את הסכום הזה 240₪? (אני שוכר ולא בעל הדירה)

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...