Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יצאת צדיק - פרק מוסכים.

ariel000
שימו לב! השרשור הזה בן 1301 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 5 שעות, dani666 כתב:

זאת אומרת שאתה כן אוכל לחם.  פיתות, לחמניות, גם אם הן מוכנות בבית נופלות תחת ההגדרה של "לחם".

גם אני מכין את הלחם שלי בעצמי (ראה סמלון) ומטפל במחשבים שלי בעצמי.  זה לא אומר שאני צריך להיות בעל ידע בכל תחום בחיים שבו אני זקוק לעזרה.  למשל - טפול ברכב.  החיים קצרים מדי בשביל זה.  אני מעדיף לקרא ספרים ואתה מעדיף לטפל ברכב.  זה בסדר.  זה לא הופך אותי ושכמותי לאלה שלא בסדר כדבריך.

אפשר מתכון פשוט ללחם שאפשר לאפות בסגר עם הילדים? מקמח מלא כמובן

בעבר: טויוטה קורולה 2009 GLI (רובוטית), טויוטה קורולה 2014 GLI

בהווה: BMW 330e 2018

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 140
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לא ראיתי את התכנית, אני לא אוהב כל כך את הז'אנר של התכניות האלה (או תכניות ריאליטי או עוד הרבה סוגים של תכניות...) תמיד הייתי סקפטי וקשה לי לדעת אם בתכנית באמת מוצגת כל האמת.

אבל זה שמוסכים יכולים לרמות לא חדש... גם עוד הרבה בעלי מקצוע.

אני זוכר לפני שנים שהייתה תכנית דומה על שרברבים. סידרו סתימה יזומה של חול במסננות של כל הברזים בבית והביאו שרברבים. חלק זיהו את הבעיה, חלק המציאו בעיות מוזרות וגבו הרבה כסף. אבל חלק עבדו המון עד שעלו על הבעיה וגבו כסף על שעות עבודה. חשבתי אז שזה הגיוני ששרברב לא בהכרח יחשוב שאם *כל* הברזים בבית סתומים הבעיה היא חול במסננות אלא יחפש בעיה מרכזית יותר.

לפני כמעט עשרים שנה, בארה"ב הכנסתי את השברולט קורסיקה שלי לטיפול שוטף במוסך שלא הכרתי (טיפול ראשון באזור שעברתי אליו). קיבל אותי נציג שרות לבוש חליפה, הציע לי קפה ודונט והסביר כמה יעלה הטיפול. השארתי את האוטו ונסעתי לעבודה.
אחרי כשעה קיבלתי טלפון מהמוסך - מצאו תקלה גדולה... יעלה למעלה מאלף דולר לתקן (שווי הרכב כ-10,000 דולר...).
אבל, הרכב היה באחריות יצרן מורחבת וכוללת. ציינתי את זה והנציג אמר לי שיבדוק עם היצרן.

אחרי עוד כמה שעות - הרכב מוכן. בוא לקחת.  ומה קרה לתקלה הגדולה? אה, זה שום דבר... רק הידקנו  בורג והכל הסתדר.
למוסך הזה לא חזרתי.

בארץ אני מטפל במוסך יבואן. המחירים יקרים אבל תמיד אם יש תוספות לטיפול שהוסכם מראש מתקשרים אליי להסביר במה מדובר ולקבל אישור. אפילו אם זאת נורה שרופה.

למרות שאני קצת מבין במכוניות אני לא מתיימר להיות מכונאי רכב ולהבין אם מה שאומרים לי נכון או לא. 

• אהבתי 1
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 1

מוטי, מוטי, מוטי - אני לא סתם בחור אידיוטי 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, motior כתב:

לא ראיתי את התכנית, אני לא אוהב כל כך את הז'אנר של התכניות האלה (או תכניות ריאליטי או עוד הרבה סוגים של תכניות...) תמיד הייתי סקפטי וקשה לי לדעת אם בתכנית באמת מוצגת כל האמת.

אבל זה שמוסכים יכולים לרמות לא חדש... גם עוד הרבה בעלי מקצוע.

אני זוכר לפני שנים שהייתה תכנית דומה על שרברבים. סידרו סתימה יזומה של חול במסננות של כל הברזים בבית והביאו שרברבים. חלק זיהו את הבעיה, חלק המציאו בעיות מוזרות וגבו הרבה כסף. אבל חלק עבדו המון עד שעלו על הבעיה וגבו כסף על שעות עבודה. חשבתי אז שזה הגיוני ששרברב לא בהכרח יחשוב שאם *כל* הברזים בבית סתומים הבעיה היא חול במסננות אלא יחפש בעיה מרכזית יותר.

לפני כמעט עשרים שנה, בארה"ב הכנסתי את השברולט קורסיקה שלי לטיפול שוטף במוסך שלא הכרתי (טיפול ראשון באזור שעברתי אליו). קיבל אותי נציג שרות לבוש חליפה, הציע לי קפה ודונט והסביר כמה יעלה הטיפול. השארתי את האוטו ונסעתי לעבודה.
אחרי כשעה קיבלתי טלפון מהמוסך - מצאו תקלה גדולה... יעלה למעלה מאלף דולר לתקן (שווי הרכב כ-10,000 דולר...).
אבל, הרכב היה באחריות יצרן מורחבת וכוללת. ציינתי את זה והנציג אמר לי שיבדוק עם היצרן.

אחרי עוד כמה שעות - הרכב מוכן. בוא לקחת.  ומה קרה לתקלה הגדולה? אה, זה שום דבר... רק הידקנו  בורג והכל הסתדר.
למוסך הזה לא חזרתי.

בארץ אני מטפל במוסך יבואן. המחירים יקרים אבל תמיד אם יש תוספות לטיפול שהוסכם מראש מתקשרים אליי להסביר במה מדובר ולקבל אישור. אפילו אם זאת נורה שרופה.

למרות שאני קצת מבין במכוניות אני לא מתיימר להיות מכונאי רכב ולהבין אם מה שאומרים לי נכון או לא. 

לא מפתיע, הדברים האלה קורים בכל מקום, כי נוכלים יש בכל מקום בגלובוס. אבל משום מה הרבה ישראלים חושבים  שלרמות ולעקוץ זה קטע רק שלנו.

• אהבתי 1

What worries you, masters you. - John Locke

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, TsachiE כתב:

לא מפתיע, הדברים האלה קורים בכל מקום, כי נוכלים יש בכל מקום בגלובוס. אבל משום מה הרבה ישראלים חושבים  שלרמות ולעקוץ זה קטע רק שלנו.

השאלה מה יחס העקיצות בחו"ל ביחס לארץ ואיזה עקיצות.

יש הבדל בין עקיצה ב-400-500₪ לבין עקיצה באלפי שקלים.

נוכלים אתה תמצא בכל מקום, השאלה כמה.

עריכה אחרונה על ידי dorsht

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, Mr.Hybrid כתב:

לפני כמה שנים היה פרק עם חיים הכט בנושא מכונת כביסה ובדקו גם טכנאים בגרמניה בנוסף לישראל.

אוקיי, אבל לא ציינת מה הייתה התוצאה עם הגרמנים ..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לנו את זה מסתבר, סוג של הלקאה עצמית. משפטים כגון "רק בישראל..." וכדומה. משהו שאני רואה בפורום די תדיר. 

רמאים, שרלטנים ותרגילי עוקץ יש בכל מקום, בכל תחום ובכל מיני רמות. אנחנו לא ממש  "מובילים" בתחום, אבל כנראה זה ב DNA שלנו להתמסכן ולחשוב שכן. 

אגב תוכניות כמו יצאת צדיק זה ממש לא פורמט ישראלי, קצת תחפשו ביוטיוב ותמצאו. 

לעניין השרשור, סטימות של מוסכים יש בכל מקום בעולם.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, TsachiE כתב:

אוקיי, אבל לא ציינת מה הייתה התוצאה עם הגרמנים ..

הם הופתעו לגלות שמחלקים מדליות על זה שאתה עושה את העבודה שלך. היה שם בחור שהוציא פרוטוקול באורך שני עמודים על החלפת גומיה

עריכה אחרונה על ידי Gal Atun

Peugeot 206 1.4  2007 manual  (past) 

Fiat Panda  1.2  2011 manual (present)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק בישראל.. אני אומר לכם זה משהו עם הגן היהודי!  אה רגע.. מה זה פה הסרטונים למטה?

עריכה אחרונה על ידי TsachiE
  • אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגן היהודי או הישראלי יותר נכון,  זה לחשוב שאנחנו הכי טובים בהכל (חוץ מספורט ומתן שירות), אז גם ברמאויות. 

אז הייתה פה שוב אירוניה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 33 דקות, TsachiE כתב:

רק בישראל.. אני אומר לכם זה משהו עם הגן היהודי!  אה רגע.. מה זה פה הסרטונים למטה?

בטח כל המכונאים בסרטונים ממוצא יהודי...  😂

• מצחיק 1

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1301 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...