Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שוקל לרכוש וולוו

guccii800
שימו לב! השרשור הזה בן 1394 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שוקל להחליף את הרכב שלי לוולוו s60 או xc60 שנתונים 2014-2017, אשמח לשמוע דעות בעד ונגד והאם רכבים אלו אמינים ומזדקנים יפה ועלויות טיפולים.

תודה,

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור מי שמכיר את הרכבים האלה מקרוב (עובד בוולוו), ממליץ על הדגמים עם מנוע 2.0 ליטר של וולוו וגיר אוטומטי פלנטארי 8 הילוכים.
האחזקה ביחס לרכב עממי תהיה יקרה, ביחס למתחרות (אודי/ מרצדס/ ב.מ.וו) תהיה זולה יותר. השאלה היא מה ההגדרה שלך ל״אחזקה יקרה״.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מחזיק שני רכבים שמטופלים בבמוו, לא מצפה לאחזקה של סובארו אבל הרכב ישמש אותי לעבודה, מה שאומר בערך 45k ק"מ שנתי ולכן לא רוצה בטיפולים יקרים מידי (היום נוסע בסקודה), בנוסף בגלל הנסועה הגדולה לא רוצה לחזור על הטעות שעשיתי קודם ולא רוצה לקנות רכב חדש, מעדיף רכב עם ק"מ נמוך כדי שאאזן אותו או שגם אם הק"מ שאני אעשה יהיה גבוה עדיין ההפרש יתחלק על כמה שנים, מכיוון שאני מכוון לרכב משומש מעוניין לקבל חוות דעת לגבי האמינות של הדגמים שציינתי ובנוסף האם חלקי הפנים מזדקנים בצורה טובה (ראיתי xc60 שנראה ממש לא טוב מבפנים, לוח שעונים דהוי, חלקי פלסטיק מתקלפים אבל זה היה רק רכב אחד שיכול להיות שלו תוחזק כראוי ולכן לא רוצה להשליך על כלל הרכבים)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנסועה שנתית כזו כל רכב שתרכוש יעבור את הממוצע די מהר.

לדעתי, ה-s60 תתאים יותר.

במידה והחלטת ללכת על אחת כזו, חפש את רמות האבזור עם מערכות בטיחות מקוריות (ביזנס ואר דיזיין/ אר דיזיין פלוס).

יש בפורום לא מעט בעלי וולוו והם יכולים לחוות דעה לגביי הזדקנות הרכב. אני לא ראיתי שום בעיה עם פלסטיקה או גימור לאחר זמן (לאחי יש xc60t6 מודל 2011 ואני החזקתי s60t6 עד לפני 8 חודשים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעייה היא שאין (כמעט) מוסכים שאינם מורשי יבואן שמכירים ויכולים לטפל ברכבים האלו, ולכן דיי כבולים לרשת של היבואן.

טיפול הכולל שמן + פילטרים (שמן + מזגן ואולי גם אוויר) כ 1400 ש''ח במורשה.

החלפת צלחות + רפידות קומפלט מאחורה עלה לי כ 2000 ש''ח גם במורשה.

המחירים עבור S60.

ישנו שרשור אחזקה מפורט של V40 , תוכל לקרוא שם ולקבל מושג הרבה יותר טוב.

לגבי חלקיי פלסטיקה, אצלי הכל נראה מעולה לא שבור ולא דהוי (הרכב בן 5 וחצי). 

45 ק''מ בשנה זה המון , תבדוק שצריכת הדלק מתאימה לך ואתה לא מעדיף משהו חסכוני יותר.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 30.5.2020 בשעה 07:54, asafasraf כתב:

בנסועה שנתית כזו כל רכב שתרכוש יעבור את הממוצע די מהר.

לדעתי, ה-s60 תתאים יותר.

במידה והחלטת ללכת על אחת כזו, חפש את רמות האבזור עם מערכות בטיחות מקוריות (ביזנס ואר דיזיין/ אר דיזיין פלוס).

יש בפורום לא מעט בעלי וולוו והם יכולים לחוות דעה לגביי הזדקנות הרכב. אני לא ראיתי שום בעיה עם פלסטיקה או גימור לאחר זמן (לאחי יש xc60t6 מודל 2011 ואני החזקתי s60t6 עד לפני 8 חודשים).

למה ה s60 תתאים יותר?, האמת שהעדפתי את ה xc60 מכיוון שזאת תצורת הרכב לה אני רגיל.

ברור לי שכל רכב שארכוש יעבור את הממוצע אבל יש הבדל בין רכב בן שנתים עם 90k לבין רכב שהוא כבר 5 שנים על הכביש ושהוספתי לו בשנתים 90k, ההפרש של תוספת הק"מ מתחלקת על יותר שנים,גם 90k בשנתים זה שטויות לרכב, מי שיקנה ממני את הרכב יקבל רכב חדש, אפילו לא נותן לילדים שלי לאכול ברכב, לעומת לדוגמה רכב של אישתי שבשש שנים עשה 50k ונראה כמו מגרש גרוטאות בפנים.

עריכה אחרונה על ידי guccii800
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדיף לך לרכוש רכב עם מנוע דיזל עם כמות כזאת של נסיעות, שתוך שנתיים כבר תעשה כמעט 100 אלף ק"מ... גם אם תקנה חדש תוך 3-4 שנים השווי שלו בשוק יהיה כמעט מאוד נמוך בגלל הק"מ הגבוה. חפש רנו פלואנס / אוקטביה / סופרב.

עריכה אחרונה על ידי avnercohen
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, avnercohen כתב:

עדיף לך לרכוש רכב עם מנוע דיזל עם כמות כזאת של נסיעות, שתוך שנתיים כבר תעשה כמעט 100 אלף ק"מ... גם אם תקנה חדש תוך 3-4 שנים השווי שלו בשוק יהיה כמעט מאוד נמוך בגלל הק"מ הגבוה. חפש רנו פלואנס / אוקטביה / סופרב.

רנו אני לא קונה, היום אני נוסע על סקודה דיזל, לא אוהב את השרות של המוסך בו אני מטפל בב"ש כך שאין שום סיכוי שאני קונה אחת נוספת, כל מוסך מרכזי שלא נותן לי את השרות של לקיחת והחזרת הרכב מטיפול לא בא בחשבון מבחינתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלי להתייחס לכמות הקילומטרים וירידת הערך, רק לרכב עצמו.

רכבי וולוו מהדור האחרון עם מנועי וולוו VEA T5 וגיר אייסין 8 הילוכים בנויים לכסות מרחקים גדולים מאוד בנוחות גבוהה (קרוזרים).    הרכב מאוד שקט במהירויות כביש 6, הכיסאות נוחים מאוד ויש המון כוח לבצע עקיפות במהירות.

אני נוסע כ22 אלף בשנה עם הוולוו שלי ואני מאוד מרוצה.

אני מטפל במוסך מאיר בבאר שבע,  השרות טוב. לא בטוח לגבי לקיחה והחזרה של הרכב.  אני מניח שלא תהיה בעיה. 

עריכה אחרונה על ידי banji man

ביואיק  SUV

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 שעה, banji man כתב:

בלי להתייחס לכמות הקילומטרים וירידת הערך, רק לרכב עצמו.

רכבי וולוו מהדור האחרון עם מנועי וולוו VEA T5 וגיר אייסין 8 הילוכים בנויים לכסות מרחקים גדולים מאוד בנוחות גבוהה (קרוזרים).    הרכב מאוד שקט במהירויות כביש 6, הכיסאות נוחים מאוד ויש המון כוח לבצע עקיפות במהירות.

אני נוסע כ22 אלף בשנה עם הוולוו שלי ואני מאוד מרוצה.

אני מטפל במוסך מאיר בבאר שבע,  השרות טוב. לא בטוח לגבי לקיחה והחזרה של הרכב.  אני מניח שלא תהיה בעיה. 

נושא לקיחת הרכב לטיפול הוא דיל ברייקר מבחינתי וכמובן אברר מראש, יצאתי מתוך הנחה שזה שרות שכל מוסך שמטפל ברכבי פרימיום נותן, יש לי רכבים שמטפלים בבמוו ולא רק שלוקחים את הרכב, הוא גם חוזר אחרי שטיפה, כנ"ל באאודי שהיתה לי, האבסורד שהסקודה מטופלת באותו המוסך של האאודי ואותה לא מוכנים לקחת (כל פעם תירוץ אחר), זאת אחת הסיבות שאני מעוניין להחליף אותה, אני לא יכול לבזבז יום עבודה במוסך, בדרך כלל נותן לאישתי את הרכב ולוקחים אותו מהעבודה שלה, אין לי דרך אחרת לטפל ברכב.

אשמח לדעת איזה וולוו יש לך ומה הצריכת דלק של הרכב.

עריכה אחרונה על ידי gucci3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עם V40 T5. בנהיגה בקצב התנועה יחד עם בקרת שיוט אדפטיבית אני מקבל באזור ה13 קמ לליטר.
אם התנועה ממש זורמת ואין פקקים אז יכול לקבל גם למעלה מ14 קמ לליטר. ראה דוגמה.

במידה ולוחץ יותר ועובר לנתיב השמאלי מקבל בין 10 ל 11 קמ לליטר.
b2af60cf43688094fb07d583f02b6aa0.jpg

ביואיק  SUV

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושבת שהנושא של לקיחת הרכב למוסך וחזרה קשור ליוקרה, אלא לשירות שהמוסך הספציפי נותן.

אמא שלי משתמשת בשירות כזה במוסכי ניסן לג'וק שיש לה, בזמנו התקשרתי לכמה מוסכים לברר שאכן מציעים את השירות, חלק הציעו חלק לא.

מציעה לך להתקשר למוסכי וולוו באזורך ולבדוק אם מציעים את השירות הזה. (אולי תברר גם על מוסכי סקודה שמציעים את השירות הזה)

הפאביה נמכרה.:-(

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, NTL83 כתב:

אני לא חושבת שהנושא של לקיחת הרכב למוסך וחזרה קשור ליוקרה, אלא לשירות שהמוסך הספציפי נותן.

אמא שלי משתמשת בשירות כזה במוסכי ניסן לג'וק שיש לה, בזמנו התקשרתי לכמה מוסכים לברר שאכן מציעים את השירות, חלק הציעו חלק לא.

מציעה לך להתקשר למוסכי וולוו באזורך ולבדוק אם מציעים את השירות הזה. (אולי תברר גם על מוסכי סקודה שמציעים את השירות הזה)

אותו המוסך שלקח את האאודי, לא מוכן לקחת את הסקודה, כל פעם תרוצים שונים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי זה לא קריטריון אם לוקחים או לא לטיפול. הכל עניין של עוד כמה שקלים.

למרחקים כאלה לא הייתי לוקח רכב בנזין משומש בן כמה וכמה שנים... 

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 31.5.2020 בשעה 15:03, gucci3 כתב:

אשמח לדעת איזה וולוו יש לך ומה הצריכת דלק של הרכב.

לי יש XC40 דגם 2020 T4, לא הייתי מגדיר כחסכוני במיוחד. בעיר זה באזור 12 ליטר ל-100 ק"מ, נסיעה בינעירונית תוריד ל-9.2 ליטר ל-100 ק"מ. 

אבל... בנסיעה על כביש 6 ממושכת, צריכה תירד לפחות מ-7 ליטר ל-100 ק"מ. 

על נוחות משלמים, זה המצב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1394 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...