Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סך הוצאות שנתי קטנוע

yuvalkop
שימו לב! השרשור הזה בן 1377 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן

זה עתה עשיתי רישיון A2 ואני בשבועיים הקרובים מתכנן לקנות טריסיטי125 סמק (מחפש כרגע יד 2) 

רציתי לדעת בגדול מה הולכות להיות ההוצאות שלי בשנה הקרובה? 

הנסועה שלי לא תהיה גדולה משהו כמו 15 ק"מ ביום בממוצע.

ושאלה נוספת. עד כמה יש הבדל בין קסדה של 500 ש"ח לקסדה של 1500 ש"ח? 

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חיים ומוות בפוטנציה. תשקיע בקסדה הכי יקרה שאתה יכול להרשות לעצמך, כמו-כן מעיל ממוגן (אפילו שקיץ, יש מעילים מתאימים), כפפות, מגני ברכיים (כי שני הנ"ל הם תמיד הראשונים לפגוש את הרצפה).
עלות שנתית? ביטוח תבדוק לבד באתר של הפול, טיפולים, לדעתי יופיע באתר של היבואן או באחת הסקירות של פול-גז, למיטב זכרוני הם משקללים עלות טיפולים. בכל מקרה - טיפולים קטנים לדו"ג לרוב קל מאד לעשות לבד בבית, לשיקולך.
דלק, יחסית זניח, מניח שסביב 25-30 ק"מ לליטר בנסועה רגועה.
צמיגים מחזיקים שנתיים-שלוש (תלוי אם תחנה בשמש או בצל), עולים יותר מצמיגים של רכב פרטי. טסט ורישוי שנתי לעמות זאת עולה גרושים.
תכניס לשקלול שלך גם דיבורית לקסדה (סדר גודל של 400-500 ש"ח למוצר איכותי). ציוד רכיבה לרוב מחזיק כ3-4 שנים (תלוי אם באינטנסיביות השימוש). 
עוד שקלול להוסיף זו ירידת ערך - תצליח להסיק לבד מיד2 אני מניח.

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דני, לדעתי היתרון הגדול ביותר שלו הוא בעיקר בכביש רטוב ואולי גם הפחתת סיכוי לנפילה בנעילת קדמי בבלימה (אבל את זה גם ABS עושה).

לא ככה?

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קראתי הרבה על התלת גלגל ושמעתי הרבה דעות נגד שזה פוגע ביכולת תמרון וכו.

אני כן יודע ממה שקראתי שכל מה שקשור להחלקות משמן, כל נוזל בלתי צפוי בכביש וכן מהמורות בכביש התלת גלגל עדיף אופן משמעותי. 

כמה עולה טסט ורישוי שנתי ? גלגלים ? סתם לדעת למה לצפות.. 

ואגב מזה האתר הזה של הפול ? מה הוא שונה מחברות ביטוח מתחרות שמציעות ביטוחים לדוד גלגלי ?

מה עלות סדר גודל של מעיל דו עונתי ממוצע ? קסדה ? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין קשר. כשתעלה על כתם שמן בין אם שני גלגלים או שלושה, אתה תחליק.

תלת גלגלי כבד ומסורבל יותר. 

תלת גלגלי 125 זה כבר סכנת נפשות. לא מספיק הוא חלש מטבעו, הוא גם כבד משמעותית. בכביש בינעירוני זה מפחיד.

• רעיון גרוע 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 30 דקות, yuvalkop כתב:

כמה עולה טסט ורישוי שנתי ? גלגלים ? סתם לדעת למה לצפות.. 

ואגב מזה האתר הזה של הפול ? מה הוא שונה מחברות ביטוח מתחרות שמציעות ביטוחים לדוד גלגלי ?

מה עלות סדר גודל של מעיל דו עונתי ממוצע ? קסדה ? 

הכל בגוגל חבר, אתה סתם מבזבז לעצמך את הזמן בלחכות לתשובה :)
רישוי שנתי 300 ש"ח טסט עוד 35.
הפול הוא תאגיד ביטוח ששייך לכל חברות הביטוח יחד, ביטוח חובה לאופנוע עושים בפול, תכתוב בגוגל מחשבון ביטוח, אתה כבר תסתדר. תוסיף 500-400 ש"ח צד ג'.

לגבי ציוד - http://www.apexmotors.co.il/ חנות מומלצת (אמנם בירושלים) יש עוד חנויות בת"א, חיפה וכו'.

לפני 23 דקות, dj_dani כתב:

אין קשר. כשתעלה על כתם שמן בין אם שני גלגלים או שלושה, אתה תחליק.

תלת גלגלי כבד ומסורבל יותר. 

תלת גלגלי 125 זה כבר סכנת נפשות. לא מספיק הוא חלש מטבעו, הוא גם כבד משמעותית. בכביש בינעירוני זה מפחיד.

סתם ביקורת שמצאתי, נראה שיש לא מעט יתרונות (שרלוונטיים לטעויות של חסרי נסיון) 

דעתך?

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, shellcase כתב:

הכל בגוגל חבר, אתה סתם מבזבז לעצמך את הזמן בלחכות לתשובה :)
רישוי שנתי 300 ש"ח טסט עוד 35.
הפול הוא תאגיד ביטוח ששייך לכל חברות הביטוח יחד, ביטוח חובה לאופנוע עושים בפול, תכתוב בגוגל מחשבון ביטוח, אתה כבר תסתדר. תוסיף 500-400 ש"ח צד ג'.

לגבי ציוד - http://www.apexmotors.co.il/ חנות מומלצת (אמנם בירושלים) יש עוד חנויות בת"א, חיפה וכו'.

סתם ביקורת שמצאתי, נראה שיש לא מעט יתרונות (שרלוונטיים לטעויות של חסרי נסיון) 

דעתך?

אני מתנגד לתלתים, מניסיון. פשוט מרגיש הרבה פחות זריז ודינמי, והרבה יותר כבד ומסורבל. ברגע שקטנוע מאבד את הזריזות הוא לא שווה כלום.

• רעיון גרוע 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, dj_dani כתב:

אני מתנגד לתלתים, מניסיון. פשוט מרגיש הרבה פחות זריז ודינמי, והרבה יותר כבד ומסורבל. ברגע שקטנוע מאבד את הזריזות הוא לא שווה כלום.

בחייאת, תמונת הפרופיל שלך היא על סופר מוטו בהטייה של פחות מ45 מעלות.

אתה עובד בתחום ורוכב כל יום.

ברור שתלת גלגלי ירגיש לך לא נכון, לא בטיחותי, כי 2 גלגלים מרגישים לך בבית.

רוכב חדש ורגוע יכול להרגיש נוח יותר על 3 גלגלים. אין כלל שתופס לגבי כולם.

עם זאת- גם אני סולד מ3 גלגלים, אבל זה כי גם אני רוכב כבר 20 שנה על כל קשת הסמ"קים והתצורות. מכיר לא מעט רוכבים (בעיקר מבוגרים רגועים שלא ממהרים לשום מקום בחיים) שנהנים ומסתדרים יופי עם תלת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים עם דני לגבי הזריזות, אבל זה רק כי אנחנו צעירים ופוחזים. אורחלרגע צודק שככלי תחבורה לאנשים שרק רוצים A2B וזה הדו"ג הראשון שלהם, התלת עדיף בטיחותית.

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, shellcase כתב:

מסכים עם דני לגבי הזריזות, אבל זה רק כי אנחנו צעירים ופוחזים. אורחלרגע צודק שככלי תחבורה לאנשים שרק רוצים A2B וזה הדו"ג הראשון שלהם, התלת עדיף בטיחותית.

זאת בדיוק השאיפה שלי. 5 6 קמ לכיוון בתוך תל אביב בגדול ...

אם כבר אשמח לנצל את הניסיון שלכם לעוד שתי שאלות:

א. האם מקובל לקחת אופנוע לבדיקה לפני קנייה ? 

ב. מה בעצם השלבים בקנייה של קטנוע יד 2? 

אני בוחן את הקטנוע, משלם לבעלים , מקבל ממנו רישיון רכב ומה עוד

לאחר  מכן מעביר בעלות באינטרנט ועושה ביטוח או שמא את הביטוח אני עושה לפני שאני משלם כדי שכאגיע לקחת את הכלי אוכל לנסוע עליו  ? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק כמו רכב. בדיקות עושים במוסכים לא במכונים וככה מקבלים משהו אמיתי עם הצעת מחיר לתיקון ובלי כסתח כי אין אחריות על הבדיקה.

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 18.5.2020 בשעה 10:28, אורח לרגע כתב:

בחייאת, תמונת הפרופיל שלך היא על סופר מוטו בהטייה של פחות מ45 מעלות.

אתה עובד בתחום ורוכב כל יום.

ברור שתלת גלגלי ירגיש לך לא נכון, לא בטיחותי, כי 2 גלגלים מרגישים לך בבית.

רוכב חדש ורגוע יכול להרגיש נוח יותר על 3 גלגלים. אין כלל שתופס לגבי כולם.

עם זאת- גם אני סולד מ3 גלגלים, אבל זה כי גם אני רוכב כבר 20 שנה על כל קשת הסמ"קים והתצורות. מכיר לא מעט רוכבים (בעיקר מבוגרים רגועים שלא ממהרים לשום מקום בחיים) שנהנים ומסתדרים יופי עם תלת.

אני מוצא המון חסרונות בתלת, מחוסר נוחות, משקל, תחזוקה, ובטיחות. 

בדיוק כמו שאופנוע הוא יותר בטוח מקטנוע. 

אבל בכל מקרה, אם אין פה מקום לפתיחות דעות והנעילה היא על תלת, אז זה גם בסדר, רק הבעתי את דעתי כרוכב עכשווי לרוכב עתידי. 

לגבי בדיקה - אין בתחום מכונים כמו ברכב, רק מוסכים. מוסך היבואן תמיד מומלץ כי הוא מכיר את הכלים הכי טוב, ולא חסר גם מוסכים מתמחים בדגמים ספציפיים שלא קשורים ליבואן. אל תוותר על בדיקה, במיוחד אם אתה לא מבין כלום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

אני כרוכב עכשווי אומר שתלת גלגלי יותר בטוח בדיוק מהסיבה שיש עוד גלגל שיכול להציל אותך איפה שדו גלגלי יחליק.

עובדה גם שבקושי רואים תלת מחליקים.

בתלת גלגלי אם אתה מעבד אחיזה באחד מהגלגלים הקידמיים השני יכול להציל אותך, בדו גלגלי אין את זה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1377 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...