Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כתבה מצויינת ב- YNET - מכוניות מומלצות ב- 10K - דעתכם ?

orankohn
שימו לב! השרשור הזה בן 1447 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אכן כן, כמעט ואין רכבים בתקציב נמוך, קטנים, ותיבה אוטומטית פשוטה ואמינה, זו אחת הסיבות למה רכבים כמו היאריס עדיין נסחרת טוב עם מחירים גבוהים יחסית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

207 ו c3 אבל מי שמאותגר תקציבית פחות מגביל את עצמו ללא רוצה משפחתית (מבין לגבי סדאן אבל 5 דלתות בהחלט באה בחשבון ואז המבחר הרבה יותר גדול) או לא רוצה אוטו אפור.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ב 207 ו С3 (הדגם שיצא ב 2009) יש גם מנוע לא מוצלח עם פוטנציאל גדול לתקלות וגם גיר לא מוצלח עם פוטנציאל גדול לתקולת...ושוב זה 1600 שעושה בשקט 1 ל 8 בעיר, למה צריך מנוע 1600 באוטו קטן? ה 1600 הזה זה אילוץ כי רק אותו שידכו לגיר אוטומטי.

אם כבר אז עדיף 206 אבל הן כבר ישנות.

ולגבי משפחתית 5 דלתות, אני מסכים איתך אבל במציאות זה עובד אחרת, נסיתי את זה. בסיטואציה דומה מצאתי למישהי פוקוס 5 לדתות יפה מאוד ובמצב מצויין אבל היא נפסלה משום ש"היא ענקית"...וזה עוד לפני שדיברנו על כך שיש בערך פוקוס 5 דלתות אחת על 100 פוקוסים 4 דלותות, אותו יחס גם במאזדה 3 ובעוד דגמים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, Buki כתב:

או. קי, בואו ננסה להציע רשימה חליפית.

התקשרה אלי בחורה צעירה שרק לא מזמן הוציאה רישיון (על אוטומט כמובן, היום כבר נדיר שעושים על ידני), רוצה לקנות אוטו ראשון ב 10.000.

לא מעניין אותה איכות, נוחות, ניהוג. רק שיסע. וגם, בשום מצב היא לא תקנה פוקוס או לנסר או B3 או רכב משפחתי VFM אחר. לא מתאים לסטייל שלה, גדול מידי ולא רוצה להיסחב עם זה.

אז על מה ממליצים? קליאו 3? אחלה רכב שבעולם אבל אחד היקירים לאחזקה (טיימינג 3000 ש"ח), גיר לא הכי טוב ולא הכי אמין שבעולם, מנוע 1600 לא חסכוני שהיא לא צריכה. גם לא כזה נפוץ.

יאריס שנת 2000 באמת אין מה לקנות, ישן הרבה יותר מידי. אני במקרים כאלה ממליץ על גטס (לא 2003 אלא 2009-2010 כשכבר היה ABS בכולן) סיריון 2008-9, אולי גם פיאסטה 2008-10.

לא רואה כל כך אלטרנטיבות לרכב קטן, זול, אוטומטי, נפוץ (חשוב מאוד שיהיה נפוץ), זול גם לאחזקה וכזה שכל מוסך יכול לטפל בו ולא רק כמה מוסכים נבחרים.

אם אתם מכרים עוד אלטרנטיבות, מוזמנים לרשום.

תיקון קל: אני נוהג על גטס 2009 בגרסת GLF.

מדגימות קטנות שאני עושה ביד 2, כמעט ואני לא רואה גטס שהם לא GLF בשתונים 2009-2010. יכול להיות שאני טועה לגבי השורה השניה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, Buki כתב:

ב 207 ו С3 (הדגם שיצא ב 2009) יש גם מנוע לא מוצלח עם פוטנציאל גדול לתקלות וגם גיר לא מוצלח עם פוטנציאל גדול לתקולת...ושוב זה 1600 שעושה בשקט 1 ל 8 בעיר, למה צריך מנוע 1600 באוטו קטן? ה 1600 הזה זה אילוץ כי רק אותו שידכו לגיר אוטומטי.

אם כבר אז עדיף 206 אבל הן כבר ישנות.

ולגבי משפחתית 5 דלתות, אני מסכים איתך אבל במציאות זה עובד אחרת, נסיתי את זה. בסיטואציה דומה מצאתי למישהי פוקוס 5 לדתות יפה מאוד ובמצב מצויין אבל היא נפסלה משום ש"היא ענקית"...וזה עוד לפני שדיברנו על כך שיש בערך פוקוס 5 דלתות אחת על 100 פוקוסים 4 דלותות, אותו יחס גם במאזדה 3 ובעוד דגמים.

ה 206 ישנה מידי ולכן לא ציינתי אותה.

למי שלא נוסע הרבה צריכת הדלק היא לא מרכיב משמעותי.על 8000 קילומטר בשנה יהיו עוד 100 ליטר אז מדובר ב 50 שקל לחודש הפרש. די זניח.

לגבי זה שאנשים נעולים זו באמת בעיה ומי שנעול משלם ביוקר.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, gbguy כתב:
מדגימות קטנות שאני עושה ביד 2, כמעט ואני לא רואה גטס שהם לא GLF בשתונים 2009-2010. יכול להיות שאני טועה לגבי השורה השניה.

במודל 2010 אין גטס GLF כיוון שהחל מ 2010 אי אפשר היה יותר על פי חוק למכור בארץ מכוניות בלי ABS.

אם יש, מדובר כנראה בעודפים שיובאו ב 2009 אבל עלו על הכביש ב 2010.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במודל 2010 אין גטס GLF כיוון שהחל מ 2010 אי אפשר היה יותר על פי חוק למכור בארץ מכוניות בלי ABS.

אם יש, מדובר כנראה בעודפים שיובאו ב 2009 אבל עלו על הכביש ב 2010.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 7.4.2020 בשעה 12:27, yulianx כתב:

בכזה תקציב נמוך לא חושב שבטיחות זה הדבר הראשון שאנשים מחפשים.

הרבה יותר הגיוני לוותר על התיבה האוטומתית ולקנות סופר מיני אירופאית מהעשור הקודם, יותר בטיחותית, מאובזרת, נוחה ולדעתי גם יותר אמינה מיאריס בת20 עם רבע מליון ק"מ.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא כולם יכולים לוותר על תיבה אוטומטית.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה או שמראש מוציאים רישיון על אוטומטי או שמוציאים על ידני, אחרי זה נוהגים 5-7 שנים על הרכב האוטומטי של ההורים ואז כשעוברים לגור לבד ורוצים לקנות רכב, כבר לא זוכרים איך נוהגים על ידני וחוששים לחזור.

כמובן יש יוצאים מן הכלל, באחוזים נמוכים.

ההמלצה "עדיף רכב ידני כי יותר אמין ויותר חסכוני ואתה קונה באותו כסף רכב יותר חדש ויותר מאובזר" נכונה מאוד אבל תקפה (סתם זורק מספר) ל 5% מהשואלים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העניין הוא שבגלל הפער שנוצר בגלל חוסר בדגמים קטנים,אוטומטיים ובעלי מוניטין אמינות, אפשר למצוא בתוספת לא כזאת גדולה רכבים כמו מאזדה 2, סוזוקי סוויפט, יונדאי i10 , i20 שיהיו מודרנים יותר מרכב שתוכנן בשנת 99(יאריס) או זונות ליסינג/השכרה בהסוואת יד 1 מרופא ע"י סוחרים , כמו גטס או סיריון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, Buki כתב:

זה או שמראש מוציאים רישיון על אוטומטי או שמוציאים על ידני, אחרי זה נוהגים 5-7 שנים על הרכב האוטומטי של ההורים ואז כשעוברים לגור לבד ורוצים לקנות רכב, כבר לא זוכרים איך נוהגים על ידני וחוששים לחזור.

אז עושים שיעור רענון או שניים אצל מורה נהיגה, חוזרים לנהוג כמו גדולים.

חוץ מזה, מי שקונה רכב בתקציב הזה, צריך להתפשר על דברים מסוימים.

אני באופן אישי הייתי מתפשר על הגודל לטובת רכב צעיר יותר בתקציב.

• אהבתי 1

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה גם איזה רכב ידני. 

קליאו ופנדה(דור 2) כן, אבל ספארק, אלטו ו-107 הם רכבים זבל שמלבד שנתון, הם גרועים יותר מיאריס או סיריון מלפני 15 שנה. 

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1447 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...