Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כתבה מצויינת ב- YNET - מכוניות מומלצות ב- 10K - דעתכם ?

orankohn
שימו לב! השרשור הזה בן 1446 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

במקרה הספציפי הזה באמת מדובר בטיפשות, הרי כבר קנה את הסיטרואן... את הכסף הוא הפסיד

היא תלך? לא נורא - איבד 4000 שקל.

לפני 44 דקות, Pavlik כתב:

מעניין אותי מה תגידו על המצב הבא:
חבר טוב קנה סיטרואן C5 דור שני, שנת 2007, לטענתו ב- 4,000 שקלים. מצב מכאני סביר, עם המתלים ההידראוליים (?) שעולים ויורדים תקין.

הרכב באמת נוסע טוב, נסענו איתה מרכז- צפון וחזרה מספר פעמים תוך פחות משבועיים, נהגתי עליה מחיפה עד נצרת והיא מרגישה תקינה. מקריאה בפורום על הרכב, אחרי שראיתי מה הוא קנה, הסתבר לי שהיא יותר אמינה מהסטיגמה שיש עליה ושסך הכל הרכב בסדר, בטח ביחס למחיר שבו נרכש. אז נכון, גיר AL4 עם 4 הילוכים, ספינת טכנולוגיה ישנה, מצב חיצוני זקוק לצבע חדש, אבל...  4,000 שקל. ויש טסט ל 10 חודשים.

למה כתבתי את כל זה:

כי 3 שבועות לאחר מכן, מכר את אותה סיטרואן לקרוב משפחה שהתלהב ממנה ובמקומה קנה...קורולה שנת 2001🤦‍♂️. כששאלתי לפשר הצעד הזה, טען ש "היא יותר אמינה" ושהוא מחכה לילד שעתיד להיוולד ואין לו אפשרות לבעיות ברכב.

אני הסברתי לו שלדעתי הוא טעה כאן, אבל הוא בשלו. אני טענתי שבמקרה הזה הסיטרואן טובה יותר. למה להחליף רכב די מודרני, נוח, גדול, בעל  6 כריות אוויר ובקרת יציבות, ברכב ישן ממנו ב- 6 שנים, בעל 2 כריות אוויר בלבד וללא בקרת יציבות שאומרים שהיא מצילת חיים. בטויוטה הוא כבר צריך אישור בלמים לטסט, בסיטרואן עוד היה לו זמן לזה, הוא הרבה יותר קרוב ל 2 טסטים בשנה ובכלל, אם הייתי מחכה לילד הייתי שם את הבטיחות של הרכב לפני האמינות.

מה אתם אומרים?

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דן אריאלי עשה מזה קריירה...

האם החבר הנ"ל מכר את הרכב בגלל "אירוע תחזוקתי" כלשהו? אחרת אני מניח שפשוט כל הסביבה דאגה לפרגן לו בסיפורי בלהות למיניהם כנהוג אצל עמישראל.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה סיפורי בלהות יכולים להיות כבר על רכב ב4000?
זה 4000 כן? זה מחיר של קורקינט חשמלי טוב כן? יש קורקינטים שעולים יותר.

אז תהיה תקלה, מקסימום זורק את האוטו לפרוק.
אדם שלא יכול להיפרד מ4000 שקל לא צריך להחזיק רכב.

לא לקנות C5 ב4k? הגיוני מאוד
לקנות אחת טובה ואז למכור אותה... מה נגיד ומה נאמר...
יש לזה שם, פרדוקס הקורולה.

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 2

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ב-95% מהמקרים רכישת/מכירת רכב היא כל דבר חוץ מרציונלי - לכן לא כדאי לבזבז את הזמן ולחפש הגיון בשגעון, כי אין.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 9 שעות, קורן בן אשר כתב:

האם החבר הנ"ל מכר את הרכב בגלל "אירוע תחזוקתי" כלשהו? אחרת אני מניח שפשוט כל הסביבה דאגה לפרגן לו בסיפורי בלהות למיניהם כנהוג אצל עמישראל.

לא. הרכב נסע נהדר, בטח ביחס למחיר שבו נקנה.

בטוח שהיו דברים שצריך לסדר בדחיפות כזו או אחרת, אבל לא היה משהו משבית ולא נתקענו איתה בשום מקום.

להיפך, הוא החליף לה מחזיר שמן בין הגיר למנוע, שילם רבע ממחיר הרכב על העבודה ובנוסף עשה קצת "תחזוקה מונעת".

מה, בקורולה בת 19 שנים, לא צריך לעשות את זה?

עריכה אחרונה על ידי Pavlik

מתכלה מתחת לכיסוי:

🚗 .Alfa 147 2.0 Manual With B12 Pro- Kit+ Eibach Antiroll kit+ EBC Yellowstuff brakes kit+ 17" GT wheels with Toyo R888R+ Red leather seats|

המחליפה: Alfa 159 TB

עם חלונות חשמל ונעילה מרכזית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 45 דקות, Pavlik כתב:

שילם רבע ממחיר הרכב על העבודה ובנוסף עשה קצת "תחזוקה מונעת"

אמרת הכל. 

פסיכולוגית הוא שילם כבר רבע מחיר על תקלה ועוד קצת על תחזוקה מונעת.
מבחינתו זאת רק ההתחלה וכאן היא תשתה לו כל פעם כמה אלפים במוסכים. 

גם בקורולה בת 19 יהיו הוצאות, אבל מוניטין האמינות עוזר לו לישון טוב בלילה, בעיקר כי הוא לא חושב שיצטרך לזרוק את הרכב לפח בגלל תקלה יקרה ולהתחיל חיפוש רכב בלחץ של זמן. 

מה גם, ששם הוצאה של 1000 ש"ח תהיה רק 10-12% מגובה העסקה, ויש אנשים שזה עובר אצלם יותר בקלות. 

סתם מתוך סקרנות, מעניין כמה הייתה עולה החלפת מחזיר שמן דומה באותה הקורולה. 

Mini Cooper S R56 - לכיף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החלפת מחזיר שמן בקורולה מחייבת פירוק הגיר ועולה כ-1500 ש"ח.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המחזירי שמן בקורולה עשויים מזהב, הם לא נוזלים.

• מצחיק 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 1 דקה, zvit כתב:

החלפת מחזיר שמן בקורולה מחייבת פירוק הגיר ועולה כ-1500 ש"ח.

החשבונית על העבודה בסיטרואן על סך 950 ש"ח...

מתכלה מתחת לכיסוי:

🚗 .Alfa 147 2.0 Manual With B12 Pro- Kit+ Eibach Antiroll kit+ EBC Yellowstuff brakes kit+ 17" GT wheels with Toyo R888R+ Red leather seats|

המחליפה: Alfa 159 TB

עם חלונות חשמל ונעילה מרכזית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי דעתי, ואני צופה שיקטלו אותי די יפה פה, התמורה הכי טובה ברכבים בסכומים האלו היא לאנסר קלאסיק 04-08. 

מדובר ברכב שהוא די אנדראייטד משום מה.

הרכב מפגין  אמינות מעולה. זמינות החלפים טובה ואין שום דבר מסובך ברכב הזה. המנוע והגיר הם מפיתוח משנות ה-70 והתאוצה בהתאם.

נוצר לרכב שם של שתיין דלק ולפי דעתי זה בגלל אדון "נהג ישראלי" שלוחץ על הדוושה ולא מבין שזה רכב יחסית חלש. צריכת הדלק עם התנהגות נאותה היא די סטנדרטית למשפחתומטית עם מנוע 1.6 אטמוספרי וגיר פלנטרי 4 היל' מיושן (1/10 משולב).

המזגן מעולה! שטף הרכבים בליסינג גרם לכך שגם זמינות החלפים טובה. 

דגם הפרימיום מגיע עם 6 כ"א. אפשר למצוא רכבים משנת 07-08 (אני יודע שב-09 היה שיווק רק לליסינג ביחד עם הדגם החדש יותר) שלא נשחטו בליסינג עם ק"מ סביר ובמחירים של עד 10K כי לא מדובר על רכב שצעירים קרעו אותו.

אחת מטופלת תהווה אחלה כלי תחבורה אפילו למשפחה התפרנית עם שני ילדים קטנים או לסטודנט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שום סיבה לקטול אותך, אתה די צודק מהכרות אישית עם הרכב הנ"ל.

הלנסר מצטרפת לשורה של כלי רכב שהוזכרו פה, וכפי שכבר נכתב - הכתבה דנה במכוניות סופר מיני, משפחתיות לצורך העניין מחוץ למשחק.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבר החזיק אחת כזו (לאנסר) 2007 או 2008, הרכב היה חלש ולא חסכוני בעליל, החליף ממיר קטליטי לאורך שנה וחצי או שנתיים שהחזיק אותה וזהו. לא זוכר שהיו לו דברים חריגים מבחינת טיפולים או תיקונים.

רכב פשוט ונחשב אמין.

עבור משפחה אני חושב שהיא בסדר, לסטודנט הייתי מציע לקנות סופר מיני או מיני ידנית שתאפשר למצוא חניה יותר בקלות (בבאר שבע זה יכול להיות קריטי, בייחוד באיזור של בן גוריון או סמי שמעון), צריכת דלק עדיפה, אולי אפילו ביצועים עדיפים בהשוואה ללאנסר וגם רכב צעיר יותר.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 שעות, colauti 9 כתב:

היו גטס עם מנועי 1350-מטחנות דלק ובלי אבזור בטיחותי כמעט.

גם ב1400 הגיעו דגמים לא בטיחותיים, מה שהשתנה זה העיצוב והמנוע.

נטחנו פה כבר מים לגבי צריכת דלק ב1400.

אל דיברתי על ה1350 כי בכתבה הוא לא מזכיר את המנוע הזה.

הוא לקח את המנוע 1400, קרא לו 'המוצלח יותר' ואז כתב בחסרונות את החסרונות של המנוע הישן.

1400 מוציא בכיף 1 ל14, להזכירך קיימת אצלנו קבוצת גטס כבר 4 שנים ואנשים באדיקות מדווחים על צריכות דלק שונות. יש כאלו שמגיעים גם ל1 ל17

לגבי רכב עצל - לא מצאתי אותו עצל יתר על המידה לעומת סופר מיני אחרות, בטח לא בגרסה הידנית שהיא זריזה למדי

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1446 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...