Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ניתוק כרית אויר כשילד בן 8 במושב הקדמי - שאלת בטיחות

tanga
שימו לב! השרשור הזה בן 1523 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

החוק חד משמעי וברור, ילד עד גיל 8 (או יותר, אם לא הגיע לגובה מסויים) במושב הקדמי רק עם בוסטר וכרית אויר מנותקת. אבל מה לגבי הבטיחות ? כשימלאו לילד 8 להחזיר את כרית האויר לפעולה ? יום לפני יום ההולדת הכרית תפגע בילד ויום אחרי היא תגן על הילד ? עפ"י יצרן הרכב, בכלל יש לבטל את כרית האויר רק אם הילד יושב במושב בטיחות נגד כיוון הנסיעה...

עריכה אחרונה על ידי tanga
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נושא  התאמת אמצעי הריסון תלוי בגובה ובמשקל הילד. הגיל נותן רק מסגרת שקלה לאכיפה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה שילד בן 8 ישב מקדימה?

ילד בן 8 לא צריך שום יחס רגעי שהוא לא יכול להתאפק כמה דקות עד שתוכל לעצור בצורה בטוחה בצד הדרך.

ילד בן 8 צריך לשבת מאחור.

• רעיון טוב! 3

זה שאתה אוהב את זה, לא אומר שאתה טוב בזה .

אם תשקיע בזה מספיק זמן תהיה מצויין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

והמיקום הבטוח ביותר מאחור, הוא באמצע הספסל!

• רעיון טוב! 1

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתקלתי בזמנו במחקרים שהראו שעבור ילדים עד גיל 12 כרית האויר יכולה להגרום לפגיעות קטלניות בגלל הגובה, וההמלצה היא לא להושיבם מולה או בלית ברירה להרחיק את המושב לאחור כמה שיותר.

לגבי נקודת החיתוך של הגיל, אין שום דרך אחרת לקבוע, צריך לחתוך איפשהו ולא משנה אם זה לפי גיל, גובה, משקל או צבע עיניים.

אם הילד יושב מקדימה בלית ברירה, והוא קטן יחסית לגילו תשקול לא להפעיל את כרית האויר גם אם עבר את גיל 8. אבל אז פשוט העברת את מדד החיתוך לגובה/משקל במקום גיל. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכל הממליצים להושיב את הילד במושב האחורי, תודה על הדאגה אבל זה לא רלוונטי לשאלה, ברור ששם הכי בטוח, אך לא לכל רכב יש מושב אחורי (וגם כשיש, אז לפעמים כל המושבים מאחורה תפוסים ע"י ילדים אחרים)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

m3x7r3m3  תודה, אבל השרשור הזה מדבר על האספקט החוקי, שהוא ברור לי, מה שלא ברור לי זה ההיבט הבטיחותי.  עריכה: אולי בעצם גם בנושא החוקי אני תוהה - האם בכלל מותר לי לבטל מערכות בטיחות באוטו, כמו למשל כרית אויר, גם אם יושב במושב הקדמי ילד בגיל 8 ויום ?

עריכה אחרונה על ידי tanga
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מההיבט הבטיחותי עדיף שלא, כריות האוויר הקדמיות מתוכננות לנהג ונוסע בגודל סטנדרטי, וילד בן 8 הוא לא כזה, לא בגובה, לא במשקל, ולא באיברים שנמצאים מול כרית האוויר.

אצל מבוגר מול כרית האוויר תמצא את בית החזה עם הצלעות (מה שנקרא Rib Cage), אצל ילד בן 8 תמצא במקרה הטוב את הפנים שלו, שפתיחת כרית אוויר מולם היא לא נעימה בלשון המעטה.

במקרה הפחות טוב קצה הראש שלו יהיה מתחת לגובה כרית האוויר, ופתיחה שלה עלול להטיח את הראש של הילד לכיוון מטה, רק ששם יש צוואר, וחזה ובטן ואיברים אחרים.

את זה בדיוק בא למנוע הבוסטר במקרה של ישיבה במושב קדמי, להעלות את גובה הילד כדי שמה שיהיה מול כרית האוויר זה כמה שיותר בית החזה.

אז ככלל - אם כבר, אז שיהיה בוסטר שתואם לגובה הילד ככה שכרית האוויר אם תיפתח לא תגרום לפציעה קשה מעצם הפתיחה שלה, משמע כמה שיותר התאמה לגובה של מבוגר

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההיבט הבטיחותי הספציפי למקרה שלך תלוי במשקל, גובה והמבנה הגופני של הילד, סוג הרכב שלך, המצב הפיזי של כריוות האוויר ברכב הספציפי,  גובה מרחק וזווית המושב של הילד, וכמובן סוג הפגיעה שתפעיל את כריות האוויר.

מן הסתם ישנם עוד משתנים שאני לא חושב עליהם.

מניסיון, גם למבוגר בריא פתיחת כריות זה דבר מאד לא סימפתי, אך החלופה גרועה בהרבה.

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1523 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...