Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רשמית: טסלה בישראל

PriceDevil

פוסטים מומלצים

@zaf  עשרת אלפים שח על דלק נשמע כמוא רכב משפחתי שעושה 9 ל 1. ועם ונוסע של 15000 ק"מ. 

בהנחה ויש לאותו אדם רכב כזה. 

לדעתי 

השוואה צריכה להיות מול רכב מודרני.

האוקטביה החדשה צורכת 5.2 ליטר ל100קמ 

נגיד שהיא צורכת באמת 1 ליטר ל15 ק"מ. 

בנסוע של 15 קימ מדובר ב6300 ש"ח. 

עריכה אחרונה על ידי shimta
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 6.3 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

• חברי המעגל הראשון

לא רואים את הכתבה בנייד...

בכל אופן מה הם חישבו שם? ומול איזה משפחתית בנזין? מאזדה 3 או ב.מ.וו סידרה 3?

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המאמר מצורף

האוקטביה עושה 1:10 

premium-1.pdf

יש לציין שהנתון של "חשב" מבוסס על מכונית בנזין לא חסכונית במיוחד, עם צריכת דלק של 10.8 ק"מ לליטר. אם תבחרו במכונית היברידית, כמו טויוטה קורולה למשל, הפער יקטן ולטסלה ייקח יותר זמן להחזיר את ההשקעה.

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, zaf כתב:

טסלה משתלמת יותר ממשפחתית עם מנוע בנזין -כך עולה מתחשיב בלתי תלוי שערכה חברת המחקר "חשב"

https://www.themarker.com/dynamo/cars/.premium-1.9983307

בטסלה תשלמו 1,700 שקל על חשמל בשנה, ובמשפחתית תוציאו 10,107 שקל על תדלוק. כך, לאורך חמש שנים, טסלה מודל 3 היא משתלמת יותר. העלות החודשית שלה היא 2,931 שקל לחודש, מול 2,961 שקל למשפחתית עם מנוע בנזין.

ככל שתיסעו יותר, כך הפער בין המכוניות יגדל, והטסלה תהפוך למשתלמת עוד יותר. כעבור חמש שנים, טסלה מודל 3 תהיה משתלמת יותר ממשפחתית בנזין.

הכל בהנחה שלא יהיה מס נסועה, וככל שרוכשים יותר כלי רכב חשמליים - זה יקרה, והרבה יותר מהר ממה שנדמה לרוכשי טסלה.

אני מכיר לא מעט אנשים שלקחו הלוואות גדולות לצורך רכישת טסלה מתוך הנחה שהחסכון יממן את ההלוואה - אני מקווה בשבילם שהם לא יעמדו עוד שנה שנתיים מול שוקת שבורה.

אם האוצר יראה שהפסד המיסים גדול מדי - הוא ידאג לכסות את הפער.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע לי מוזר. זה הרי לא משהו ייחודי לטסלה, בהמון רכבים יש גומי בתחתית המרכב שרק משם מותר להרים את הרכב רק שהגומי הזה אמור להיות כבר מחובר לרכב שכן הוא נדרש בכל תיקון תקר או משהו כזה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 דקות, ch2856 כתב:

נשמע לי מוזר. זה הרי לא משהו ייחודי לטסלה, בהמון רכבים יש גומי בתחתית המרכב שרק משם מותר להרים את הרכב רק שהגומי הזה אמור להיות כבר מחובר לרכב שכן הוא נדרש בכל תיקון תקר או משהו כזה. 

אין בטסלה צמיג חלופי או ג'ק, כך שאין סיבה שהגומי הזה יהיה מחובר למרכב באופן קבוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, tinoki כתב:

איך מרימים טסלה על מזלג הידראוליבמוסך(מוסך בתיאוריה, כן?)

יש למוסכים ולניידות השירות שלהם כריות גומי שצריך לחבר לפני ההרמה. ניתן גם לרכוש מוצרים דומים אם אתה רוצה להרים את הרכב בעצמך.

71BiGyahY3L._AC_SL1500_.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 13.7.2021 בשעה 18:08, zvit כתב:

הכל בהנחה שלא יהיה מס נסועה, וככל שרוכשים יותר כלי רכב חשמליים - זה יקרה, והרבה יותר מהר ממה שנדמה לרוכשי טסלה.

אני מכיר לא מעט אנשים שלקחו הלוואות גדולות לצורך רכישת טסלה מתוך הנחה שהחסכון יממן את ההלוואה - אני מקווה בשבילם שהם לא יעמדו עוד שנה שנתיים מול שוקת שבורה.

אם האוצר יראה שהפסד המיסים גדול מדי - הוא ידאג לכסות את הפער.

לא מבין את זה,

התחבורה הציבורית זבל אז אנשים בלית ברירה נוסעים ברכבים פרטיים (אני למשל מעל 30K בשנה),

אז שעוד אצטרך לשלם מס נסועה שזה בעצם קנס על זה שאני נוסע הרבה?

הייתי שמח לא לבלות שעתיים וחצי ביום בנהיגה בפקקים אבל החלופה היא 4 שעות בתחבורה ציבורית עמוסה.

גם אני שוקל רכב חשמלי כדי שהחסכון יממן את ההלוואה (או בכלל שיתאזן עם רכב בנזין מקביל), הדיבור על מס נסועה מלחיץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 32 דקות, Amired כתב:

לא מבין את זה,

הנה הסבר: המס על הדלק לתחבורה מהווה 6.5% מהכנסות המדינה. אם צריכת הדלק תרד עקב מעבר לרכב חשמלי יצטרכו למצוא חלופה למס הזה והיא תהיה בצורה מס נסועה על רכב חשמלי.

ב-1994 כשהותרו כלי רכב פרטיים עם מנוע דיזל מחיר ליטר סולר היה שליש מחיר ליטר בנזין. עם העליה ברכישת כלי רכב עם מנוע דיזל, בתחילה הועלה אגרת הרישוי, ואח"כ השווה המס על הסולר לזה שעל הבנזין (והוזלה אגרת הרישוי)

המיסוי על השימוש ברכב הוא מקור תקציבי משמעותי, והממשלה לא תוותר עליו.

• אהבתי 1

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, zvit כתב:

הנה הסבר: המס על הדלק לתחבורה מהווה 6.5% מהכנסות המדינה. אם צריכת הדלק תרד עקב מעבר לרכב חשמלי יצטרכו למצוא חלופה למס הזה והיא תהיה בצורה מס נסועה על רכב חשמלי.

ב-1994 כשהותרו כלי רכב פרטיים עם מנוע דיזל מחיר ליטר סולר היה שליש מחיר ליטר בנזין. עם העליה ברכישת כלי רכב עם מנוע דיזל, בתחילה הועלה אגרת הרישוי, ואח"כ השווה המס על הסולר לזה שעל הבנזין (והוזלה אגרת הרישוי)

המיסוי על השימוש ברכב הוא מקור תקציבי משמעותי, והממשלה לא תוותר עליו.

נגיד ויהיה "מס נוסעה" לרכבים חשמליים אך בדיוק יהיה אכיפה לזה. זה לא כזה פשוט כמו לעלות מחיר על אגרת רישוי או ליטר סולר מסוג כזה או אחר. ולעלות חשמל גורף הם גם לא יכולים כי אז כל אזרחים נפגעים גם אלא שאין להם כלל רכב בבית. יתקינו מערכת עם GPS? זה לא חוקי כי ישנה פגיעה בפרטיות של אזרח (אף אחד לא מוכן שידעו איפה הוא נמצא כל זמן נתון). יבדקו בטסט כמה עברת בשנה ולפי זה תשלם? אז ימצאו שיטות להוריד ק"מ של ברכב לפני (כמו שרוב המגרשים עושים עם כל רכבי "מציאות" עם ק"מ נמוך..קיצר זה לא כל כך פשוט כמו שזה נשמה לפי דעתי ויקח לא מעט זמן. מה שכן וזה הכי קל זה לעלות אגרת רישוי שנתית לרכב חשמלי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...