Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לפעילות מיסיונרית, ג'ון 3:16

locomotive
שימו לב! השרשור הזה בן 1289 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בס"ד

הלך נגד הממסד הרבני?, מהיכן המצאת את זה?

הבחור בהחלט ניסה לעשות מעצמו מה שהוא לא, היה ממזר דרך אגב ועוד.

בהתחלה, הוא אכן ניסה לקבץ אנשים מהוגנים שילכו אחריו וכשראה שלא הולך, הוא קיבץ פושעים וגם זה לאחר שהתיר דברים שהיו אסורים על פי היהדות.

ועוד פרט קטנטן, מי שהרג אותו היו הרומאים לאחר שחשו שהוא מנסה לעשות באגן, כמו גרסה מוקדמת של שבתאי צבי.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

אני קם כל בוקר בשביל הילדים, בלעדיהם הייתי קם בצהריים...:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכל הודעתך רק בדבר אחד צדקת וגם הוא חלקית.

הרומאים אמנם צלבו אותו אך אלו שהסגירו אותו היו הגווארדיה היהודית-דתית.

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

היהודים אז, היו או דתיים או מומרים, לא היה מושג כזה חילוני בימים ההם.

דבר שני, חשבת מאין הגיע המושג בנצרות, שאביו של ישו זו רוח הקודש כביכול?, כיוון שהוא היה ממזר ולא נעים להזכיר את זה הומצא הסיפור של רוח הקודש.

דבר שלישי, יהודה איש קריות היה בכלל אחד משנים עשר השליחים, כך שאתה יכול למחוק את השטות של הגווארדיה היהודית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן הטרלה,

בדקתי אם היוזר שלי עדיין פעיל עם גישה לאופ-טופיק.

אתה בקשר עם דוקטור גנדי ?

אתה עדיין משתמש בפרוקטו גליבנול ?

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

היהודים אז, היו או דתיים או מומרים, לא היה מושג כזה חילוני בימים ההם.

דבר שני, חשבת מאין הגיע המושג בנצרות, שאביו של ישו זו רוח הקודש כביכול?, כיוון שהוא היה ממזר ולא נעים להזכיר את זה הומצא הסיפור של רוח הקודש.

דבר שלישי, יהודה איש קריות היה בכלל אחד משנים עשר השליחים, כך שאתה יכול למחוק את השטות של הגווארדיה היהודית.

למה עצם העניין שהוא היה ממזר זה פרט כלכך עקרוני שאתה מדגיש אותו פעם אחר פעם? איך זה משנה את כוונותיו האמיתיות והשפעתו בפועל?

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

עניין הממזרות ביהדות הוא כתם שחור ואחת מהסיבות לפריקת העול של ישו היא השורשים הבעייתי שלו (ע"ע ממזרות), כיוון שכל אדם קובע לעצמו את העולם הבא שלו, נק' ההתחלה שלו (של ישו) הייתה יותר נמוכה.

הסבר קצת יותר מפורט: זמן העיבור ביהדות הוא מאוד קובע לעניין אופיו של האדם בהמשך חייו, תמיד אפשר להשתפר ולהתקדם כמובן, אבל נקודת ההתחלה תהיה מאוד נמוכה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נ.ב

בתקופה העתיקה במקור לא היו קוברים מתים כמו שעושים היום.

פירוש המשפט "ונאסף אל אבותיו הוא" שהיו לוקחים את המת למערת קבורה או חלקת קבר משפחתית. מניחים את הגובה במשך שנה. לאחר מכן כאשר מה שנותר זה רק העצמות היו לוקחים אותן ושופכים אותן למיכל או מניחים אותן בערימה יחד עם שארים של בני משפחה אחרים. מה שנקרא ונאסף אל אבותיו.

ביהדות קברו כבר אז,

ובכל מקרה גם אצל הגויים לא היו צולבים כל אחד...

מי שחי לפי הספר - סופו שימות מטעות דפוס (ר' משה שפירא)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

הלך נגד הממסד הרבני?, מהיכן המצאת את זה?

הבחור בהחלט ניסה לעשות מעצמו מה שהוא לא, היה ממזר דרך אגב ועוד.

בהתחלה, הוא אכן ניסה לקבץ אנשים מהוגנים שילכו אחריו וכשראה שלא הולך, הוא קיבץ פושעים וגם זה לאחר שהתיר דברים שהיו אסורים על פי היהדות.

ועוד פרט קטנטן, מי שהרג אותו היו הרומאים לאחר שחשו שהוא מנסה לעשות באגן, כמו גרסה מוקדמת של שבתאי צבי.

כל הה2לות באו הרבה אחריו. למעשה הוא לא היה שונה מכל נביא אחר חוץ מזה שהיה ממזר וכריזמטי.

הנוצרים והיהודים התפללו יחד בבתי הכנסת כ 400 שנים והנוצרים היו זרם ביהדות עד שהיהודים גירשו אותם ואז קמו הכנסיות והברית החדשה.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

הטרלה שהפכה לשיעור היסטוריה.

בפורומים אחרים הייתי מצפה לשרשור memes של שרק מההודעה הרביעית בערך.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

עניין הממזרות ביהדות הוא כתם שחור ואחת מהסיבות לפריקת העול של ישו היא השורשים הבעייתי שלו (ע"ע ממזרות), כיוון שכל אדם קובע לעצמו את העולם הבא שלו, נק' ההתחלה שלו (של ישו) הייתה יותר נמוכה.

הסבר קצת יותר מפורט: זמן העיבור ביהדות הוא מאוד קובע לעניין אופיו של האדם בהמשך חייו, תמיד אפשר להשתפר ולהתקדם כמובן, אבל נקודת ההתחלה תהיה מאוד נמוכה.

אתה כותב פה דברים כאילו יש להם איזשהו תיעוד היסטורי, ואין (כמובן שלאמונות לגבי "זמן עיבור" אין שום אחיזה במציאות).

זה בסה"כ סיפור על סיפור, כדי להצדיק נקודת מבט.

אף אחד לא יודע אם ישו היה קיים בכלל, אם זה בכלל חשוב.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

אני מביא את הנקודה התורנית, לגבי קיים/לא קיים אפשר להגיד על כל דבר(לצערי גם על השואה מתחילים לרנן).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה בקשר עם דוקטור גנדי ?

אתה עדיין משתמש בפרוקטו גליבנול ?

כנראה שתה אותו.

טעות לעולם חוזר.

(ט.ל.ח ? ט.ל.ח. . מקווה שלא טראח...)

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

אני מביא את הנקודה התורנית, לגבי קיים/לא קיים אפשר להגיד על כל דבר(לצערי גם על השואה מתחילים לרנן).

לא. אי אפשר להגיד על כל דבר שאיננו קיים או שלא היה קיים.

היסטוריה של הזמן העתיק היא בעייתית, כי כל ההיסטוריונים היו מטעם וגם המושג של אמת אובייקטיבית ומה היא 'עובדה' לא היתה חלק מהחשיבה הפופולרית.

ועדיין, אנחנו יודעים שיוליוס קיסר היה, לדוגמא.

ישו... גם אם היה, הקשר בינו לבין מה שנכתב שהיה, כמה דורות לאחר מותו, כנראה קלוש.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השואה של העם היהודי אירוע שהיה בעידן המודרני

עם ניצולים שעודם בחיים, צילומים, הסרטות.

ועדיין יש המכחישים אותה.

בעוד כדור או שלושה דורות יזכרו את השואה כמשהו שספק היה, מה ישאר ממנו? כמו היום...יום זכרון פעם בשנה.

וגם אז נגיע למצב של אמונה...

"אתה מאמין שהייתה שואה"?

"לא, זו סתם המצאה של יהודים שחירטטו לעצמם חג..."

הלוואי שאי אפשר היה לומר על כל דבר שאיננו קיים או שלא היה קיים...זה לא המצב.

כי באותה הדרך אנשים כמוני רואים את יציאת מצריים, מעמד הר סיני, מתן תורה.

ושם היו מיליון וחצי עדים.

Gn'f'R

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לוקו, עובדה שכולם מאמינים שהיה בית מקדש (אפילו כופר כמוני). כשיש שרידים, ממצאים ארכאולוגיים ותיעוד אין שאלה של אמונה אבל אם עוד 100 שנים תוכל להוכיח שמוישה זוכמיר ישן בצריף 7 מיטה 38 במאיידנק ונדרף באושוויץ רוב הסיכויים שהתשובה תהיה שלישית וזה יהפוך לאמונה בדיוק כמו ישו.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...