Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלת תם: איך כ"כ הרבה אנשים קונים רכב חדש?

me5000
שימו לב! השרשור הזה בן 1927 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

זו שאלה קצת מצחיקה.

על אותו משקל אפשר לשאול איך לכל כך הרבה אנשים יש מספיק כסף לקנות דירה, או 3 או 6.

יש מליוני נהגים על הכביש...

אגב, אני תמיד שואל שאלה דומה בהקשר שונה,

איך לעזעזאל יש כל כך הרבה אנשים בקניון באמצע יום עבודה??

מה לא עובדים במדינה הזאת??

התשובה אותה תשובה... כמו שאני הייתי באותו הרגע בקניון יש עוד רבבות אנשים בארצנו.

וכמובן כמו שאמרו. כל הומלס יכול לקבל מימון תמורת שעבוד על רכב חדש...

Seat leon Cupra MK3 FL 2011 - sold

Seat leon Cupra 280 - sold

Golf GTI Performance - sold

Awaiting on new car :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 238
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אני מחזיק קורולה עתיקה.

עשיתי חשבון וההפרש בינה לבין קורולה חדשה מהניילונים זה 1,000-1,200₪ חודשי בנסועה ממוצעת.

ואני מדבר על קורולה שהיא יחסית אמינה.

ברכבים לא אמינים ההפרש מתקטן.

כך שהשאלה שלך היתה צריכה להיות יותר מדויקת, איך יש להם לשלם את ההפרש.

דבר שני, לא כל הרכבים חדשים. יכול להיות שגם רכב בן 3, נראה מודל חדש, ואז הוא כבר שווה 40 אחוז פחות. כך שהמחיר לאחזקה שלו יותר זול.

לדוגמא: משפחתית בת 3 עולה 70 אלף. תחלק ל 84 תשלומים וזה כבר נראה הגיוני חודשית. לא מדבר על עלות הריבית, אבל זה מה שהרבה אנשים עושים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חישוב גס לצורך סדרי גודל.

השכר של האדם הממוצע (השכר החציוני) עומד על 7500 ש"ח בחודש. מס הכנסה לוקח 800 שקל. ביטוח לאומי ובריאות עוד משהו כמו 300 שקל. נגיד כ4000 שקל לוקחת המשכתנא ועוד 700 שקל ארנונה. ז"א שלרשות זוג ממוצע יש כ8100 שקל בחודש שבהם יש לו גמישות מסוימת.

משפחתית חדשה עולה כ130K ואחרי שלוש שנים היא שווה כ80K. בחישוב חודשי גס מדובר בכ1400 ש"ח.

אם במקום זה הוא קנה מכונית משומשת בת 3 ב80K ומכר אותה אחרי שלוש שנים ב50K, המשומשת תעלה לו כ800 שקל בחודש.

ההפרש עומד על 600 שקל בחודש וזוג ממוצע כזה בהחלט יכול להחליט ש600 שקל בחודש שווים לו אחריות, פוטנציאל קלקולים נמוך ושקט נפשי לשלוש שנים. יש לו מרווח שהוא יותר ממספק בשביל לאפשר את זה.

מ7500 ש"ח, יקחו מס הכנסה כ350 ש"ח. איך הגעת ל800?

God decides how long your life will be,you decide how wide it will be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש עוד אופציה שבעזרתה מממנים רכב - היה נפוץ יותר בעבר, קצת פחות היום - חוסכים.

לא חוסכים שנה-שנתיים, חוסכים עשור. 15 שנה.

זה מה שעשיתי בערך, אבל יצא לי די במקרה...

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה היה חישוב גס לצורך סדר גודל, המס שרשמתי התבסס רק על מדרגות המס ואכן, לא חישבתי נקודות זכות שמוסיפות כמה מאות שקלים לנטו. זה לא משנה את סדר הגודל של הסכומים או את המסקנה שמדובר במשהו שהוא בהחלט בהישג היד של משפחה ממוצעת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך הם קונים?

הסבירו לך.

למה הם קונים?

זה אני כבר לא מבין.

גיל הרכב הממוצע בישראל די נמוך. 6.5 שנים לעומת 11 ב-OECD.

(נתון OECD מכאן - https://www.acea.be/statistics/tag/category/average-vehicle-age)

יש פה אופנת החלפת רכבים לא ברורה.

רכב בן 11 בארץ הוא בדרך לגריטה.

רכב בן 6 גם נחשב ישן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה הכלב מלקק לעצמו את הביצים? כי הוא יכול.

ההבדל היחיד הוא שלכלב לא מלווים סנטימטר כדי להגיע ליעד.

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גיל הרכב הממוצע בישראל די נמוך. 6.5 שנים לעומת 11 ב-OECD.

(נתון OECD מכאן - https://www.acea.be/statistics/tag/category/average-vehicle-age)

אגב, הנתונים האלה משום מה שונים מאוד ממה שאני מכיר:

https://www.eea.europa.eu/data-and-maps/indicators/average-age-of-the-vehicle-fleet/average-age-of-the-vehicle-8

(אני מניח שצריך להתעמק באותיות הקטנות כדי להבין למה).

אבל עדיין המגמה דומה.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנשים לוקחים החלטות כלכליות לא נבונות.

כל עוד אין לי בית לא רואה סיבה לקנות רכב ביותר מ25-35 אלף(מיני ידנית),בטח שלא לקחת הלוואה.

זה חלק מהתרבות,כל אחד רוצה להראות שיש לו לפחות(אם לא יותר) מהשכן.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי, אם תאורתית אני רוצה לקנות רכב ב90k כשחסכתי רק 10k וכל השאר במימון/הלוואה. כמה הרכב יעלה בטוטאל כולל כל העמלות והריביות של ההלוואה /מימון?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עומר - התחשיב שלך בעייתי בגלל הרבה מאד הנחות שחלקן לא מבוסס (למשל חישוב המס, וגם הארנונה נראית לי מוגזמת, אבל ניחא), אבל, בעיקר, כיון שאינך מביא בחשבון את ההוצאות האחרות שיש למשק בית, והן שונות מאד בין משקי בית שונים. וחוץ מזה צריך להשוות לחלופות, והחלופה הרלוונטית במקרה זה היא החלופות להתניידות: רכב ישן? תחבורה ציבורית? זוג רגליים או אופניים?

נקמיצ'י - אמנם ספקולציה, אבל התחושה שלי היא שאופנת "החלפת רכב כל 3 שנים" נגזרת משיטת הליסינג הנפוצה, שבה הרכב מוחלף כל 3 שנים. העניין הוא שהשיטה הזו נגזרת ממה שמתאים לחברות הליסינג, לא למשק הבית ורכבו הפרטי. אישית אני נוטה להחזיק מכוניות עד גיל 8-12, אם כי בעבר מכרתי גם מכוניות יותר צעירות (סביב גיל 7) כאשר החלו להזקק ליותר מדי ביקורים במוסך שעלו לא רק כסף אלא גם ימי עבודה.

הלפרין - צרכים משתנים עם השנים. וגם סדרי עדיפות.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי, אם תאורתית אני רוצה לקנות רכב ב90k כשחסכתי רק 10k וכל השאר במימון/הלוואה. כמה הרכב יעלה בטוטאל כולל כל העמלות והריביות של ההלוואה /מימון?

היום הריביות נמוכות מאוד. אם אתה לקוח טוב בבנק על 80K ל 5 שנים תשלם ריבית מצטברת של בערך 6000 שקלים לכל התקופה. הרבה אנשים חושבים שזה יחד עם עוד כ 2000 ש"ח לשנה בירידת ערך שווה להם לעומת לקנות רכב בן 3 יוצא ליסינג ב 50.

לרכב חדש יש את היתרונות של שקט נפשי, אחריות ושקט מתקלות והפתעות לכמה שנים. אם אתה מחזיק את הרכב 5 שנים לצורך העניין (אישית מחזיק יותר. עד הנקודה שהוא לא עונה לצרכים, כלכלית יותר זול להחליף מלהמשיך להחזיק או שהוא מתחיל להטריד באחזקה) אז תשלם על כל התקופה כ 16,000 ש"ח יותר ממה שלקנות רכב בן 3 יוצא ליסינג. מהסכום הזה תקזז חצי סט צמיגים, מצבר ועוד כמה שטויות (נגיד 1500 ש"ח) אז אם אין לך הפתעות הרכב החדש עלה לך 14,500 שקלים יותר על תקופה של 5 שנים. ההפרש יוצא בסך הכל פחות מ 300 שקלים לחודש שתמורתם תקבל רכב חדש.

בצד החסרונות יש התחייבות ל 5 שנים. אתה יכול מחר לאבד עבודה, להביא שלישייה לעולם, להיפצע או כל דבר אחר ואתה עדיין עם ההתחייבות הכלכלית.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מהנדס עובד הייטק נוסע בקיה בת 11.

כל אחד עושה מה שטוב לו.

אפשר להגיד אותו דבר על חופשות, הרבה מאוד אנשים נוסעים כמה פעמים לחו"ל בשנה עם משכורת של 6K-7K.

Daihatsu YRV 01' 86 HP << Sold

KIA Cerato 08' LX 122 HP

Chevrolet Cruz 13' LT Wagon 141 HP 1.8L

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1927 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.

• תוכן חדש...