Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דעה: דטרויט - מעיר המנועים לעיר רפאים

פבל
שימו לב! השרשור הזה בן 1934 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אגב פבל עבר עליך יום קשה? הכתבה יצאה לך קצת יותר מדי פאסימית ודכאונית, התערוכות האירופאיות עדיין פה ויש עוד הרבה זמן עד שהרכב ימות במובן שאתה מדבר עליו (שאני מנחש שהכוונה היא לאוטונומי מלא ללא אפשרות שליטת נהג אנושי), רוב הסיכויים שכולנו נהיה סבים כשזה יקרה אם בכלל נחזה בזה בחיינו, הדור הבא כבר יגדל לתוך מציאות כזו ואני משער שזה לא בדיוק יפריע לו.

לא יום קשה, משלמים לי בשביל להציג דברים בצורה מעניינת :lol:

כמו שכתב נכתב מעליי, התערוכות בארה"ב ירדו מגדולותן בעיקר כי היצרנים האמריקאים איבדו מאוד את כוחם והרבה מהכוח שלהם. להבדיל, תערוכת SEMA.

SEMA היא תערוכה לחובבים, לכן היא לא מאטה, אלא אפילו מתרחבת. תערוכות ומיצגים לחובבים של תחום כזה או אחר תמיד יהיו שם כי החובבים תמיד יהיו שם. אלא אם כן התחום הספציפי דועך לחלוטין, אבל גם אז עדיין מתקיימים אירועים שמאגדים הרבה חובבים במקום אחד.

נכון. הכתבה מנסה להפוך זאת לקטע עולמי של תעשיית הרכב בעוד שהסיפור הוא נטו על תעשיית הרכב האמריקאית העגומה שמתבטא גם בתערוכה הנ״ל. היצרנים האירופאים והיפנים משגשגים, יש הרבה הייפ לקראת תערוכת ג׳נבה הקרובה והתעשייה עצמה בכללותה במצב בריא מאוד.

לצערי זה לא נכון. תעשיית הרכב לא במצב רע כלל וכלל, אבל תעשיית המכוניות לאנשים כן. גם תעשיית הרכב האמריקאית פורצת גבולות כל יום, עם רכבים אוטונומיים של GM שאפילו נוסעים בישראל. תערוכות הרכב האירופאיות גם הן כבר לא במצב מזהיר מזה כמה שנים, כשכל שנה יותר ויותר יצרנים פשוט לא טורחים להגיע, ואלו שכן מגיעים, חושפים כמעט את כל מה שיש לחשוף ימים-שבועות לפני פתיחת התערוכה.

ושלא תטעה, אני לגמרי בעד מכוניות אוטונומיות. להיות הבעלים הבלעדי של רכב שמשמש אך ורק ככלי תחבורה זה די מטומטם, קצת כמו לקנות פרה בשביל כוס קפה ביום. אני לגמרי בעד הפרדת מכונית מתחבורה, ולהשאיר אותה ככלי פנאי במלוא מובן המילה. אז גם יהיה הרבה יותר מעניין - בלי מגבלות של בטיחות, בלי חוקי זיהום או נתוני צריכת דלק להתהדר בהם, בלי תא מטען או מתג לניתוק כרית אוויר.

ויחד עם כל זה, עדיין מותר לי להתבאס על הדעיכה של התערוכות כמו שאנחנו מכירים אותן. אגב, אני אופטימי מכיוון אחר, לדעתי דעיכת התערוכות המסורתיות תפתח וואקום שאליו מאוד ייתכן שיכנסו תערוכות מעניינות וייעודיות-תחום יותר כמו SEMA או CES.

פבל.

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1934 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...