Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שוק הנדל"ן מתחיל להתקרר בדרך למטה?

iceco

פוסטים מומלצים

תראה אני כלכלן בשקל בפורום רכב כן? לא יודע לענות לך על השאלה הזו באמת.
אני רק מסתכל מה קורה.
מצד אחד הנגיד האמריקאי רק אומר שהוא הולך להחריף את העלאות הריבית (איפה היית שנה ידביל?), ולא נראה שמשהו יפריע לו לעשות את זה (המשבר בשרשראות האספקה/הובלה/אנרגיה לא נרגע, אולי אפילו מחריף). סתם דוגמא קיבלתי הצעה לגג+סיידינג לפני שנה 29K$. עכשיו קיבלתי הצעה לאותו בית על אותה עבודה מאותו קבלן, סיידינג 26K$ וגג 15K$...
מצד שני הנגיד שלנו שותק, מתחבא ומחפש סיבות לא להעלות את הריבית. הוא מתעלם לחלוטין ממה שקורה כאן. חצי מעליית מחירי הדירות הם בעקבות העליה במדד, מה זה אם לא אינפלציה מטורפת?
לכו תבדקו עם קבלן כמה יעלה לכם לבנות מטר היום, תבדקו מה קרה למחירי השיפוצים הכל התייקר בצורה מטורפת, אבל נתוני האינפלציה של בנק ישראל... 

עריכה אחרונה על ידי farkash7
  • רעיון טוב! 1

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, CX25GTI כתב:

התקופה שונה , ציבור רוכשי הדירות ובעיקר אילו אשר קנו במחיר למשתכן והמשקיעים למיניהם מינפו את עצמם לדעת ובסכומים גבוהים מאוד.

עליית ריבית רציפה תנגוס מההכנסה הפנויה שלהם + יש לקחת בחשבון שחלק לא מבוטל משלם הלוואה על הרכב + השלמה להון עצמי בהלוואות חוץ בנקאיות.

די להסתכל על נפח ההלוואות אשר ניתנו על ידי הבנקים כדי להבין שיש פה פוטנציאל לא מבוטל למשבר בתחום הדיור וחדלות פרעון של משקיעים אשר ימצאו את עצמם בבעיות עם החזרים תופחים.

לכל זה יש לקחת בחשבון האטה בהיי טק = האטה כללית במשק = פיטורים = חוסר יכולת לשלם משכנתא ושכירות = פגיעה במשכירים אשר השכירות משמשת לתשלום ההלוואה על הנכס.

בקיצור יהיה פה שמח.

כל מה שרשמת = עלית הריבית תיעצר לפני שיהיה כאן כאוס, לכן לא יהיה שינוי דרמטי 

לפני 7 שעות, yuvalganim כתב:

אני לא מצליח להבין את הטענה הזו ש"אף אחד לא יתן לזה לקרות". מה זה אף אחד?

גם אף מדינה לא רוצה להיות במשבר והנה מדינות נכנסות למשברים ופושטות רגל אפילו שגם שם "אף אחד לא יתן לזה לקרות".

אז אני לא חושב שישראל תקרוס או תפשוט רגל, אבל שוק הנדלן ובכלל תרבות הצריכה בישראל היא רעה מאוד.

מימון אינסופי לכל דבר כמעט, החל מנדלן דרך רכבים ועד לחופשות בחו"ל.

אנשים לוקחים הלוואה לכל דבר ולא רואים בעיניים.

עכשיו כשהריביות יעלו, המון נוטלי משכנתאות נמצאים בסיכון גדול, המון יזמים וקבלנים נמצאים בסיכון גדול.

אם אתה יזם שנקלע למשבר, אתה יכול להחליט להפסיד 100 שקל או להפסיד רק 50 (כי תיתן הנחה גדולה) האם תעדיף בכל זאת להפסיד 100? ברור שלא.

אין סטגנציה בשוק כמו נדלן או שהוא עולה או שהוא יורד.

אף אחד זה ממשלה-משרד האוצר-בנק ישראל.

אתה רואה את שנות ה80 חוזרים בקרוב? אנחנו רחוקים משם שנות דור (בכל המובנים).

אמנם התרבות רעה, לאנשים קשה, אבל במבט של מדינה בוחנים כלכלה במאקרו ולא במיקרו.

ברור שיש מדינות שפושטות רגל, אני לא חושב שיש אפילו נתון כלכלי אחד שמשותף לישראל ולהן. 

גם אתה מתאר את הסיכון, ואתה צודק בתיאור שלך, רק שכמו שרשמתי, "אף אחד" לא יתן להם לקרוס, לא ברמה המדינתית ובטח לא במשמרת שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, GTאי כתב:

כל מה שרשמת = עלית הריבית תיעצר לפני שיהיה כאן כאוס, לכן לא יהיה שינוי דרמטי 

מגמת העלאות הריבית היא עולמית, ישראל אינה יכולה להישאר מאחור ולאפשר עליית אינפלציה מהירה , כבר עכשיו אנו ברמה שנתית של 5% , מכאן זה לא הולך להשתפר.

Hyundai Tucson Prime 2.0– הבחירה של האישה..

Kia Niro Plug In - כי שומרים על הסביבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 26 דקות, GTאי כתב:

גם אתה מתאר את הסיכון, ואתה צודק בתיאור שלך, רק שכמו שרשמתי, "אף אחד" לא יתן להם לקרוס, לא ברמה המדינתית ובטח לא במשמרת שלו.

אני גם מאמין שיעשו הכל כדי שלא יקרוס. אבל הנקודה שלי היא - שאין להם באמת שליטה על זה.

לכן הרצון שלהם בכלל לא רלבנטי

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 28 דקות, CX25GTI כתב:

מגמת העלאות הריבית היא עולמית, ישראל אינה יכולה להישאר מאחור ולאפשר עליית אינפלציה מהירה , כבר עכשיו אנו ברמה שנתית של 5% , מכאן זה לא הולך להשתפר.

איזה אינפלציה? אין אינפלציה על מה אתה מדבר.
מצחיקים אותי הנתונים של בנק ישראל: "אינפלציה ללא דיור", "אינפלציה ללא פירות וירקות", "אינפלציה ללא דיור וללא פירות וירקות", "אינפלציה ללא הלבשה"... 😂 רק חסר שימדדו "אינפלציה ללא אינפלציה"
פשוט בדיחה הבנק והנגיד הזה... אינפלציה ללא דיור כשמדד תשומות הבניה לבדו עלה ב-7% בשנה (אבל זה לא אינפלציה...) ושמחירי השכירות טסו לשמיים. העיקר הנתון... 4%... רק קצת יותר גבוה מהיעדים של בנק ישראל...
בפועל ובהרגשה בכיס אצל המון אנשים כנראה שאנחנו קרובים יותר ל20%.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משכנתא לוקחים ל 20-30 שנים. אני לא רואה איך העלאת הריבית עכשיו תוריד את הדרישה לדירות. אף אחד לא יבטל רכישת דירה, לפחות דירה ראשונה רק בגלל שהריבית היום עלתה בכמה אחוזים, זה לא שיקול שרוכשי דירה ראשונה מסתכלים עליו.

אולי זה ישפיע על המשקיעים שיש להם הרבה כסף פנוי ומחפשים מה הדבר הכי טוב לעשות איתו. אבל גם שוק ההון היום לא יציב ומסוכן, אז רכישת דירה להשקעה למרות העלאת הריבית היא עדיין אופצית השקעה יחסית בטוחה למי שיש כסף פנוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך יכול להשפיע?

1. אלטרנטיבה למשקיעים. אפשר לשים את הכסף בבנק ולקבל תשואה סבירה בלי כאב ראש של שוכרים.

2. החזר חודשי מכביד, חלק מהזוגות יכרעו תחת המשכנתא ודירות יצאו לשוק למכירה.

3. החזר גבוה, זוגות  לא יוכלו לקחת משכנתאות שיכלו לקחת עד היום ולכן לא יוכלו להמשיך להזין את המחירים.

אולי זה יקרה

אבל אלו הסיבות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, bobi כתב:

משכנתא לוקחים ל 20-30 שנים. אני לא רואה איך העלאת הריבית עכשיו תוריד את הדרישה לדירות. אף אחד לא יבטל רכישת דירה, לפחות דירה ראשונה רק בגלל שהריבית היום עלתה בכמה אחוזים, זה לא שיקול שרוכשי דירה ראשונה מסתכלים עליו.

אולי זה ישפיע על המשקיעים שיש להם הרבה כסף פנוי ומחפשים מה הדבר הכי טוב לעשות איתו. אבל גם שוק ההון היום לא יציב ומסוכן, אז רכישת דירה להשקעה למרות העלאת הריבית היא עדיין אופצית השקעה יחסית בטוחה למי שיש כסף פנוי.

לא יודע בן כמה אתה, אבל נראה שאתה לא זוכר את שנות ה90 כשהריבית הייתה דו ספרתית ואנשים לא קנו דירות.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תנסה את שנות ה80. כשנולדתי אמא שלי פתחה לי "חסכון לדירה" כפי שקראו לזה אז. 13% (!) על החסכון נעול עד גיל 30.

הבנק השאיר מישהו ער ב12 בלילה ביום ההולדת 30 שלי כדי לסגור אותו...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, פינדר כתב:

לא יודע בן כמה אתה, אבל נראה שאתה לא זוכר את שנות ה90 כשהריבית הייתה דו ספרתית ואנשים לא קנו דירות.

אנשים לא קנו דירות?

היתה תנופת בניה משוגעת ביחד עם העליה מברית המועצות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנחנו לא שם ההשוואה הזו לא רלוונטית.

המדינה מאז עברה המון… הסיכונים כבר לא אותם סיכונים והכלכלה לא אותה כלכלה.

מי שנאחז בתסריט הזה צר לי, לא יקנה בית בחיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא צריך להאחז בתסריט הזה.

אבל כן ללמוד ממנו.

שקניתי בית לפני כ5 שנים החלטתי לגדר את עצמי ולקחתי את המשכנתא לא צמודת מדד.

צעד שבאותם הימים היה נחשב טיפשי.

מחישוב זריז שעשיתי לפני כחודש.

עלויות הריבית ששילמתי יצאו די אותו דבר מאשר הצמדה למדד 

וכיום שמדברים על מדד של 3-4 בשנים הקרובות בוודאות במהלך משתלם לי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, om2 כתב:

איך יכול להשפיע?

1. אלטרנטיבה למשקיעים. אפשר לשים את הכסף בבנק ולקבל תשואה סבירה בלי כאב ראש של שוכרים.

2. החזר חודשי מכביד, חלק מהזוגות יכרעו תחת המשכנתא ודירות יצאו לשוק למכירה.

3. החזר גבוה, זוגות  לא יוכלו לקחת משכנתאות שיכלו לקחת עד היום ולכן לא יוכלו להמשיך להזין את המחירים.

אולי זה יקרה

אבל אלו הסיבות

4. שחיקה של השכר בעקבות האינפלציה. 

אף אחד לא ממהר פה להעלות את שכר המינימום גם בתקופות הכי טובות וגם כשמעלים זה בפעימות זעומות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...