Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שוק הנדל"ן מתחיל להתקרר בדרך למטה?

iceco

פוסטים מומלצים

וזה רעיון שנתן נגיד בנק ישראל לחדשות 13.

https://13tv.co.il/item/news/economics/israel-bank-903065145/

נגיד בנק ישראל לאחר העלאת הריבית: "צעירים יוכלו לשלם משכנתא"

בפעם השנייה תוך חודש בלבד, בנק ישראל העלה את הריבית במשק ב-0.4% - השיעור החד ביותר מזה 11 שנה. בריאיון מיוחד מנסה פרופ' אמיר ירון להסביר את המהלך, וטוען כי המטרה היא למגר את הפגיעה בכוח הקנייה. "נחושים להחזיר את האינפלציה ליעדה.

אני אדם דסלקט ולכן יופיעו שגיאות כתיב וחסר סימני פיסוק    נקודות  מקווה שתקבלו זאת 

תודה🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, yor2 כתב:

וזה רעיון שנתן נגיד בנק ישראל לחדשות 13.

https://13tv.co.il/item/news/economics/israel-bank-903065145/

נגיד בנק ישראל לאחר העלאת הריבית: "צעירים יוכלו לשלם משכנתא"

בפעם השנייה תוך חודש בלבד, בנק ישראל העלה את הריבית במשק ב-0.4% - השיעור החד ביותר מזה 11 שנה. בריאיון מיוחד מנסה פרופ' אמיר ירון להסביר את המהלך, וטוען כי המטרה היא למגר את הפגיעה בכוח הקנייה. "נחושים להחזיר את האינפלציה ליעדה.

בדיחה של העלאה תפסיקו כבר עם הנאיביות הזאת

צריך ריבית של 4 אחוז בשביל שזה יזיז פה משהו, לכו אחורה לנתונים קצת תראו כמה הריביות היו בשנים 2008-2000. אל תהיו עדר.

זה התחלת מגמה זה כן אבל זה כלום.

מבחינתם להשאיר את הריבית אפסיות כמה שאפשר(מישהו אמר 11 שנה?) מצד שני אפשר להבין אותם הריביות מרסקות את הבורסות משם את הנדלן וההייטק.

זה טריידאוף רציני

עריכה אחרונה על ידי kalmangar

-KIA RIO 2014 HATCHBACK-

HU: Mosconi Amas-96k Optical Out-> DSP: Helix Pro MK2 -> Amp: Zapco Z-150.6 AP

Front: Scanspeak 16W/4531G06 + Hybrid Audio X3-CP + Hybrid Audio X1

Sub: 2x UnderSeat JL-AUDIO ACP108LG-W3v3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למרות שאנחנו נפגעים בכיס, עליית הריבית חייבת לקרות כדי לתקן לא רק את מחירי הדיור אלא גם את שאר המוצרים והשירותים שאותם אנו צורכים. השאלה, כמה מחירי הדיור באמת ירדו? אנחנו במשבר עולמי שבה חומרי הגלם מתייקרים ושכר העבודה מתייקר גם הוא. אלו גורמים שאסור להקל בהם ראש וחייבים להתחשב בהם בתחזיות. 

בסופו של דבר יזם/קבלן לא ישווקו פרויקטים חדשים אם מרווח הרווח שלהם הצטמצם מעבר למינימום שהם קבעו, דבר שיביא שוב לעליות בנדל"ן עקב היצע נמוך יותר. 

אם ידעו לשמור על איזון נכון שיתחשב בכל מרכיבי המשוואה, המדינה תוכל לשמור לאורך זמן על מחירים סבירים.

• רעיון טוב! 1

המכוניות שלי : Lantis-F 98 -> מאזדה מיאטה 95

המכוניות של אשתי : יונדאי אקסט 95, מאזדה 3 2006, מיאטה NB 2003, סיטרואן C3 2017

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

החלום : RX8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, DareDevil כתב:

אני מבין שיש דיבורים בקבוצה. עד כמה הקוטביות חזקה בין אלו שמבינים את המצב לבין אלו שחיים בחלומות?

קשה לדעת, לא עשיתי סקר. אבל מכמה וכמה שדיברתי איתם ושפונים אליי בהודעות פרטיות להסבר מעמיק יותר על המצב.

הם פשוט בהלם כשאני מסביר להם את ההפרשים. למשל - מדד תשומות הבניה, אנשים לא הבינו שהם צריכים להוסיף 100 אלף שקל בכניסה רק בגלל עליית המדד השערורייתית.

אנשים לא מבינים שכשהם לוקחים משכנתא צמודה, אז למרות שרשום להם ריבית 2% זה יוצא בפועל 6% (בגלל המדד) ועוד ועוד.

הם פשוט בשוק כשהם מבינים את זה, רק חבל שזה בדיעבד.

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון מאוד. ואז אחרי המחאה הורידו את הריבית עוד יותר והשאר היסטוריה.

אז גם היו בעיות אחרות בהקשר של הנדל"ן - המון הון שחור, אנשים באו עם מזוודות של כסף וקנו דירות, דבר שהרים את המחירים.

היום המצב שונה בתכלית

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, kalmangar כתב:

בדיחה של העלאה תפסיקו כבר עם הנאיביות הזאת

צריך ריבית של 4 אחוז בשביל שזה יזיז פה משהו, לכו אחורה לנתונים קצת תראו כמה הריביות היו בשנים 2008-2000. אל תהיו עדר.

זה התחלת מגמה זה כן אבל זה כלום.

אי אפשר להעלות פה את הריבית, בלי להתחשב במה שקורה בעולם.

אנחנו עוקבים אחרי המגמה העולמית, בעיקר האמריקאית.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 49 דקות, nev כתב:

וחבל שאין חוק שמכריח בנקאים להסביר את זה ולוודא שמבינים כולל סכומים סופיים. 

אני רק תוהה

איפה נגמרת אחריות הרגולטור ומתחילה האחריות האישית

עוד מעט אנשים יצפו שהנגיד יקנח להם אחרי מספר 2

אני בהחלט חושב שיש עוד המון עבודה רגולטורית בנושאי פיננסים, בעיקר בתחומי החינוך וההשכלה וכן הפשטה של הליכים שונים

אבל מכאן ועד פוסט שראיתי אתמול - "העולם השתגע, לקחתי לפני 5 שנים משכנתא של 460,000 שקל שילמתי כל חודש 2500 ועכשיו אני חייבת לבנק 472,000" המרחק עצום

• אהבתי 1
  • מצחיק 1
ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 56 דקות, nev כתב:

זה לא יעניין.

אנשים לא קוראים, לא מבינים, מדקלמים סיסמאות "צריך לקנות בית" בעשור האחרון זה הפך ל"בכל מחיר".

אלו שמאחלים לנסיקה של הריבית, אם אני מזהה נכון, זה אלו שבוחרים לא להתמנף אך רואים שההוא מהשכבה שלהם, שלא הוציא בגרות, לא סיים 3 יחידות מתמטיקה יושב היום על דונם וחצי קרקע.

כי לפעמים לדעת, זה קללה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, nev כתב:

אתה נוגע כאן במשהו הרבה יותר שורשי - כל המידע הפיננסי הרלוונטי לא מוגש לאזרח בצורה מובנת (מסמכי משכנתא זו דוגמא, לך לפנסיה, חסכונות וכו).

זה הרבה יותר שורשי, ומה שעצוב בסיפור שזה לחלוטין בכוונת תחילה. לגופים הפיננסים יש אינטרס שתחתום ולא תבין - ככה פשוט.

אני יודע (לא מנחש, יודע) שככה זה עובד, הרגולטור חלש מדי בשביל לשנות את זה.

כמה קשה לתת לך מסמך של עמוד שמסביר את המשכנתא שאתה לוקח, כמה תשלם בסוף, כמה יעלה לך כל חודש - ולתת את זה עם 3-4 סביבות ריבית שהרגולטור יקבע? זה עבודה של 45 שניות של יועץ משכנתאות. בנקים בחיים לא יעשו את זה.

יש הרבה מרכיב של אחריות אישית, אבל הרגולטור אמור לדעת לשמור על האזרח... אני מהמר שה-% של האזרחים שבאמת לא מבינים בדברים האלו הוא בעשרות אחוזים, לא בבודדים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצמדה למדד...

הבעיה שאנשים הולכים לחתום על משכנתא של מאות אלפי שקלים בלי להבין על מה הם חותמים.

או אפילו לא מבינים מה המסלולים אומרים :(

אצלי

הנציגה בבנק התפלאה שאני רוצה לקרוא את כל הסכם המשכנתא (20 עמודים +-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, stum כתב:

כי לפעמים לדעת, זה קללה.

משפט לפנתיאון. לא רק בנושאי כלכלה.

לא לחינם שנו המרוקאים "תהביל תרבח" :-P 

אני רואה אנשים שהצליחו בגדול, בזכות זה שלקחו סיכונים שהם לא הבינו כמה גדולים הם.

אבל אף אחד לא מייחל לעליית ריבית, כפי שאף אחד לא מייחל לניתוח טחורים.

אם תהיה פה האטה/מיתון רציני, זה לא יעזור לאף אחד שהכל יהיה זול, כי לא יהיה לו מאיפה לקנות את כל השפע הזול הזה.

אבל לפעמים צריך לעבור ניתוח כדי להחלים.

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...