Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלה על מגבר מונובלוק

Turbulence
שימו לב! השרשור הזה בן 3381 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני בתהליך רכישת מונובלוק ורציתי לשאול - מה עושה מונובלוק "איכותי"? - כמובן שאי אפשר להשוות מונו PUNCH למשהו היי הנד - אני מדבר יותר על מה עושה את המגבר עצמו איכותי - כיוונים? (ואיזה כיוונים הכרחיים למגבר איכותי, סאבסוניק?) צריכת חשמל? איכות בנייה?

ספציפית אני שואל כי רציתי לרכוש מגבר מונו של JBL 501EZ ששמעתי עליו דברים טובים מבדיקת דיינו (נותן 750 וואט ויותר, והוא מוצהר 500) אבל כמה אמרו שהוא "לא הכי איכותי".

בנוסף - הוא מוצהר לעבוד ב 2 אום - האם זה בטוח לעבוד בהתנגדויות אחרות? כמו 1 וכו'?

לצורך העניין התקציב לכל העסק הוא 1400 ש"ח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתחום הבאס הנתונים שמעניינים אותך יהיו בעיקר הספק, דאמפינג פקטור, צריכת זרם, התנגדות עבודה מינימלית.

SNR וTHD בסאב וופרים (יחס אות לרעש ואחוזי עיוות) הם פחות רגישים לכך אבל עדיין תשדל תמיד לקחת את המגברים עם הנתונים הכי טובים - מגברים שאתה גם יודע לפחות מביקורות שהם מוצהרים על ערכים אמיתיים.

תחפש מגבר שיתן לך לפחות שני שליש מההספק שהסאב וופר שלך מסוגל לספוג במקסימום - ההמלצה היא שהמגבר יהיה חזק יותר ממה שהסאב וופר מסוגל לספוג בשביל שתהיה למגבר שלך היכולת לתת מענה לאורך זמן במקום להגיע לרוויה.

דאמפינג פקטור - אתן לך דוגמא - המגבר בחתימה שלי מוצהר לנתון זה בלמעלה מ80 -> בתדר 20 הרץ! בגישור הוא יתן דאמפינג פקטור של למעלה מ40 בתדר 20 הרץ וזה נתון מעולה.

ברוב המגברים שהם מונובלוקים נתון הדמפינג פקטור יהיה מדוד באזור ה100 הרץ ורצוי שיהיה לפחות את ה80 עד 100 בנתון הדאמפינג עצמו.

מגברים רבי ערוצים ומגברי מדבקה לרוב מצהירים על נתון דאמפינג מופרך וזה בגלל שהם בכלל מודדים אותו בתדר 1K הרץ ואז אתה מבין שזה ישמע גרוע אם תנסה להרים על מגבר כזה סאב וופר.

לגבי צריכת החשמל - הקלאס יכול לעזור כאן אבל עדיין אל תצפה לניסים ונפלאות ממגבר שאמור לספק 700 וואט ב4 אוהם במתח 12V עד 14.5V - אתה מבין שבצריכת שיא אתה מסוגל להגיע לכמה עשרות אמפרים ולא בודדים.

מה שבדרך כלל הופך מגבר לאיכותי זה התכנון שלו ורמת הרכיבים - עמידות בטמפרטורה ולחות, חוסר הפלת השראות בין רכיב אחד למשנהו בגלל מיקום וזווית הרכבה על הלוח, ספקי כוח מיוצבים לעומת ספקי כוח לא מיוצבים, ספקי כוח שקטים לעומת ספקי כוח רועשים - היט סינק איכותי וכך הלאה וכך הלאה.

כשאתה קונה מותג - רוב הסיכויים שהשקיעו בכל הדברים האלה מחשבה וזמן למחקר ופיתוח - כשאתה קונה מדבקה - תקווה לפחות שהעתיקו אותה היטב ושהעתיקו אותה ממותג טוב.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז במגברי מונו לסאב לא כ"כ חשובה האיכות? (אני לא מדבר עכשיו לקנות מגבר מונו סיני) - אני מדבר על מגבר JBL GTO501 שראיתי מבדיקה של SMD (steve meade) שהוא ממש נותן המון מעל המוצהר - והוא יחסית זול. ראיתי שבמגברים מונו "מתקדמים" כמו הHD SERIES של JL יש המון פטנטים, ולא ידעתי אם זה חשוב ממש.

הספק - יש לו

שם מותג - יש לו (אם אפשר להחשיב את JBL כמותג)

התנגדות - 2 אום

לגבי דאמפינג פאקטור ניסיתי להבין את זה בחיפוש בפורומים אנגליים ופשוט לא הבנתי מה אני קורה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תגדיר "איכות" אתה זורק מושג מופשט לאוויר.

דאמפינג פקטור הוא נתון חשוב בהגבר של סאב וופר וקובע את ה"איכות" - זו היכולת של המגבר לשלוט בתנועה של הסאב וופר הלוך ושוב.

במגברי מונו האיכות מאוד חשובה - רק השאלה על איזה קריטריונים של המגבר אתה מביט בכדי להבטיח שהיא תהיה מירבית.

ועכשיו - אנחנו מדברים על מערכת SPL או SQ?

האם לקחת בחשבון את הקוטר של הסאב וופר שלך לעומת הקוטר של הוופרים?

כמה הספק הוופרים מקבלים? כמה הספק הסאב מקבל?

איך זה קשור לאיכות? (ביכולת שלך לאזן את האלמנטים בכללי)

שוב אתה בוחר מגבר אבל אתה בונה מערכת.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תגדיר "איכות" אתה זורק מושג מופשט לאוויר.

דאמפינג פקטור הוא נתון חשוב בהגבר של סאב וופר וקובע את ה"איכות" - זו היכולת של המגבר לשלוט בתנועה של הסאב וופר הלוך ושוב.

במגברי מונו האיכות מאוד חשובה - רק השאלה על איזה קריטריונים של המגבר אתה מביט בכדי להבטיח שהיא תהיה מירבית.

ועכשיו - אנחנו מדברים על מערכת SPL או SQ?

האם לקחת בחשבון את הקוטר של הסאב וופר שלך לעומת הקוטר של הוופרים?

כמה הספק הוופרים מקבלים? כמה הספק הסאב מקבל?

איך זה קשור לאיכות? (ביכולת שלך לאזן את האלמנטים בכללי)

שוב אתה בוחר מגבר אבל אתה בונה מערכת.

כן אתה צודק השאלות באמת לא מפוקסות.

אני ינסה להיות ברור - אני כרגע רוצה לרכוש מונו (יש לי מגבר 4 ערוצים שמגביר קומפוננט 6.5" והסאב בקושי זז) ולמרות שיש לי יכולת חריגה מהתקציב (1000 ש"ח נגיד?) אני מעדיף לקנות מונו של חברה לא הכי היי הנד (ה JBL האמור) במקום להוריד 1500 על איזה פוקאל או מה שלא יציעו לי. המערכת היא SQL אם אפשר לתאר את הדרישות שלי מהסאב.

שאלתי המרכזית היא איך המגבר הנ"ל? ה JBL GTO501-EZ - מבחינת הספק הוא נותן יותר ממה שאפשר לבקש ממגבר 500 RMS. צפה בסרטון:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שהוא מראה לך שם זה שהמגבר הזה בפועל מסוגל לעמוד בכ720 וואט ב14.5 וולט בהתנגדות 2 אוהם ובכ660 וואט ב12V בהתנגדות 2 אוהם.

אני מקווה שלקחת בחשבון שב4 אוהם מדובר במגבר שיפיק לך כ360 וואט ב14.5 וולט ו330 וואט ב12V

אם כל החיפושים שלך והריצות שלך בזמן האחרון כלפי סאב וופרים הייתי מחפש מגבר שיוכל לתת מענה כמעט לכל סאב וופר שתשים עליו והייתי מתמקד במונובלוקים בהספקים בין 500-700 ב4 אוהם ותחפש שם נתון דאמפינג פקטור שגם מוצהר לגבי התדר בו הוא נמדד.

מעבר לזה, לגבי JBL - אם במקרה יוצא לך להתקל במונובלוק של JBL שיש עליו סמל קטן שרשום לידו CROWN - למה אתה חושב שזה לא היי אנד?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה דעתך על הרץ HDP1 ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה לי את המונו המדובר (ה JBL), אך לצערי מכרתי אותו. מונו איכותי וחזק מאוד. היה מחובר ב 2 אום לפוניקס גולד 12 ועשה עבודה מעולה ולא התחמם גם בימים חמים מאוד ובעומס כבד. בקיצר מגבר מומלץ מאוד לתקציב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה לי את המונו המדובר (ה JBL), אך לצערי מכרתי אותו. מונו איכותי וחזק מאוד. היה מחובר ב 2 אום לפוניקס גולד 12 ועשה עבודה מעולה ולא התחמם גם בימים חמים מאוד ובעומס כבד. בקיצר מגבר מומלץ מאוד לתקציב.

את שלך רציתי לקנות תאמת - פשוט לא ידעתי אם הוא גמיש מספיק כי אני רוצה מונו שיאפשר לי לעבוד בכל התנגדות לצורך שדרוג סאב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3381 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...