Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

גניבת ציוד אישי מהרכב ע"י עובד חברת אלדן או: איך פתחתי פה לשטן

fish
שימו לב! השרשור הזה בן 3457 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אז זהו שלא. קבלת הדבר ש"יש מדי פעם עובדים שגונבים וצריך לקבל את זה"

זהו שורש הבעיה.

עבדתי בחברה בה עברו תחת ידי עובדים סחורות בשווי מיליוני ש"ח כמו גם סחורות של עשרות-מאות ש"ח - כל עובד שהתקבל תוחקר על ידי קצין הביטחון של החברה וגם אם היה המתאים ביותר לתפקיד אך קצין הביטחון לא אישר את קבלת העובד, הוא יישאר בחוץ.

אתה חושב שלא היו בעיות? היו גם היו, אבל גם ידעו להתמודד. ישנן יכולות טכנולוגיות מספיק מפותחות על מנת לאכוף את זה.

כאשר היה חשש כלשהו, אפילו אם פריצה וגניבה (לרכב) או היעלמות של סחורה (אפילו לא יקרה במיוחד), העובד תוחקר, הועבר בבדיקת פוליגרף ומשם אפשר לעבוד הלאה. לעיתים, זה שיש הרתעה והעובד יודע שגניבה תחקר בשיא הרצינות ואם ייתפס העונש יהיה חמור מאוד - יביאו לאי ביצוע הגניבה מלכתחילה.

היה עובד שנתפס על כך שגנב מכשיר אלקטרוני בשווי 4,000 ש"ח, במהלך חקירתו הועלה כי בעבר גנב גם מחשב נייד. העובד סולק מהחברה, נתבע אזרחית על פגיעה בשם החברה, לא קיבל פיצויים וכן פעלו נגדו גם לפתיחת תיק פלילי. החברה עבורה בוצע השירות, פוצתה בסכומים הגדולים בעשרות מונים מערך הציוד שנגנב על ידי העובד.

ברור שיש לצערנו גם אנשים רעים ולא ישרים. חברה הנותנת שירות צריכה לפעול כל העת בשני מישורים:

1. לגייס כוח אדם איכותי, שנבדק, הונחה והוזהר מפני התנהגות שאינה תואמת את נהלי החברה (כמו גניבה) והענישה בכל המישורים שתנקט במידה ועובד ייתפס.

2. ביצוע בדיקות יזומות בתחומים הבעייתיים ומעקב אחרי עובדים שנחשדים.

עובד שגונב קבוע את הכסף מהמאפרה ברכב, יגנוב כניראה כמעט בכל פעם. לא בעיה להשאיר 10 מטבעות של 10 ש"ח, לבדוק עם כמה מטבעות האוטו מגיע למוסך עם עובד השינוע וכן עם כמה הוא יוצא מהמוסך, ולמצוא את החוליה הבעייתית. כמובן שזאת דוגמה הכי בסיסית והאמצעים העומדים בפני חברות גדולות כמו אלדן/שלמה וכו' הם רבים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 118
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

זה הכל טוב נחמד ויפה. אני רוצה לראות שחברת ליסינג תפטר עובד בגלל שהוא סירב לעבור פוליגרף. אתה יודע גם כמה עובדים נוגעים באותו רכב כאשר נלקח לטיפול? את כולם תכריח לעבור פוליגרף? ואם חלק מהם הם עובדי מוסך שלא בשליטך? תפסיק לעבוד עם אותו מוסך? כמה מוסכים יסכימו לבקש מהעובדים שלהם ללכת לפוליגרף? אני ספק שהרבה יסכימו. יש גם עניין של מידתיות. יש הבדל בין אדם בכיר שעוברים דרכו מליוני שקלים, לבין עובד זוטר. וגם אז לא משתמשים בפוליגרף כדבר שבשגרה.

בנוסף, שכחת לקחת בחשבון את העלויות של אופרציה כזו. קצין בטחון, מעקבים, פוליגרף - מי ישלם את כל זה? ואת המשכורות והתנאים הטובים יותר של העובדים כדי שיהיו מרוצים. המעסיק שלך יסכים לשלם תוספת של 10% כדי ששמוליק יוכל להשאיר שטר של 100 ש"ח ברכב? או משקפיים? בכלל אולי בסוף יתברר ששמוליק שכח שלקח את המשקפיים הביתה.

בקיצור, הפתרון הפרקטי, הפשוט והזול יותר הוא ששמוליק לא ישאיר משקפיים ברכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דרך אגב, אם הייתי עובד זוטר במקום כלשהו לעולם לא הייתי מסכים לעבור בדיקת פוליגרף. כנראה גם לא בתור עובד בכיר. הדבר הזה פשוט לא אמין. אני רוצה לראות שיפטרו אותי בגלל זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
אז זהו שלא. קבלת הדבר ש"יש מדי פעם עובדים שגונבים וצריך לקבל את זה"

זהו שורש הבעיה.

שורש הבעיה הוא בכך שיש אנשים רעים. המציאות היא שכלקוח אין לך שום אפשרות למנוע מהם לגנוב, ולכן כאדם רציונלי שמבין את העובדה הזאת אתה צריך להוציא הכל מהרכב כשאתה מוסר אותו לנציג חברה, שמוסר אותו לידיים לא ידועות אפילו לחברה.

הדוגמא שאתה מתאר רק מחזקת את מה שאני טוען - גם בחברה עם פיקוח קפדני יותר יהיו גנבות. אני לא יודע באיזה חברה עבדת ומה הייתה סביבת העבודה בה נגנבו הדברים, אבל הרבה יותר קל לגנוב רכוש מתוך רכב כשאף אחד לא מפקח עליך (בדרך למוסך למשל) או כשהרכב נמצא במקום שלא באחריות חברת הליסינג (מוסך). אין סיכוי למנוע כאלה מקרים מאחר ואנשים רעים יש בכל מקום, וגם עד שלא עולה חשד שמשהו נגנב אף אחד לא יתחיל לעקוב אחרי הגנב. גנב כזה יכול לפעול כמה שנים טובות עד שמישהו מחליט להתלונן ואז בכלל מתברר שהבחור עבר מקום עבודה וגם אין שום הוכחה נגדו - הכל חשדות.

אתה צריך להבין שתמיד יהיה הבדל בין הרצוי למצוי. כולנו רוצים למגר לחלוטין גניבות אבל צריך להתאים את הרצונות למציאות.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיקות פוליגרף הן אכן עסק יקר ואף צי רכב לא ידגול בזה כדרך קבע.

היחידים שמתניידים על גלגלים ועוברים פוליגרף מדי חצי שנה הם חבר'ה של Brinks וכיוצ"ב וזה כולל גם את הנהגים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע, לא חייבים או להתחיל אופרציות מטורפות בעשרות ומאות אלפי ש"ח או לא לעשות כלום.

ניתן לבצע דגימות מפעם לפעם (כמו בדוג' שהצגתי וכן דרכים נוספות) על מנת לבחון את השטח - העלות זניחה וגם כל השרשרת דרכה עוברים הרכבים מודעת לכך שהיא תחת בדיקה מתמדת. עצם זה שבודקים ועורכים ביקורות פתע, יש בכך כדי להרתיע את העובדים לשלוח את ידם בצורה כזאת "טבעית" ונינוחה לרכושו הפרטי של הלקוח.

על הלקוח לקחת את רכושו הפרטי - אך אין זה אומר שכל מה שנותר ברכב בעת המסירה לטיפול מותר, אפשר ותקין לקחת (לגנוב).

ולשאלתך - מוסך בו העובדים גונבים, אותם עובדים גם ישקרו, יבצעו קומבינות על הרכב ויתכן שישחררו רכב לא בטיחותי כי חבל לבזבז זמן שכן הכסף כבר שולם - מוסך שבו העובד גונבים צריך או לפעול נגד אותם העובדים או להחליף מוסך.

אין ספק שיש הבדל בין הרצוי למצוי, ההבדל הוא גדול מאוד. עם זאת, אם חברה שמה לעצמה למטרה למגר

את התופעה הזאת - ע"י מאמץ, אפילו לא גדול במיוחד, ניתן לקרב את הרצוי למצוי.

עריכה אחרונה על ידי m1011409
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה לא מקבל את זה, אז לפחות תציע איך לתקן ולשפר.

להצמיד שוטר לכל עובד? כמו שאתה לא יכול למנוע 100% מהפשיעה בכלליות, גם חברה לא מסוגלת להשגיח על כל העובדים שלה שלא יגנבו (ולא בטוח שהם אלה שגנבו).

רמז - when you pay peanuts, you get monkeys

יחס גורר יחס. אם תשלם לעובדים שכר "הייתי משלם פחות, אבל אסור לי לפי החוק", ותתייחס אליהם כמו זבל, אל תתפלא אם יהיו לך עובדים ממורמרים שישנאו אותך ואת הלקוחות, וינסו לדפוק אותך בכל דרך אפשרית, ואלה שלא (שוב פעם, עדיין יש אנשים הוגנים בעולם), אז יתחלפו כל שני וחמישי.

אם תשקיע בעובדים (לא רק כסף, אלא גם כבוד ויחס), תקבל עובדים אחראיים ומסורים. אם לא - אני מתפלא שהעובדים שלהם עדיין לא מעלימים את הרכבים למשחטות בבאקה אל שרקייה.

כנראה יותר משתלם לחברות השכרה בארץ (ולא רק, רוב תחום השירות ככה) להעסיק ציבור סובקרימינלי בשכר מינימום, ולהסתתר מאחורי כסת"חים משפטיים.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביידיש יש מושג" רעבה געלט". היינו "דמי לימוד".

פעם בת שלי ריסקה לי עם פטיש שעון של 25 אש"ח. לא היה לי את מי להאשים חוץ מעצמי על זה שהשארתי פטיש, שעון יקר וילדה בת שנתיים וחצי ביחד.

אין לך למי לבוא בטענה ידידי, חוץ מעצמך. תבלע, תמשיך הלאה. זאת ההזדמנות לרכוש מושוקוף חדש במחירי סוף עונה.

אתה יכול להאשים את עצמך על זה שאתה משלם כל כך הרבה כסף על שעון...:-D

עבדתי בחברה בה עברו תחת ידי עובדים סחורות בשווי מיליוני ש"ח כמו גם סחורות של עשרות-מאות ש"ח

ויחי ההבדל הקטן.

מזל שלא עבדת בבית חולים, היית דורש מכל מוסכניק שיהיה דוקטור...8)

אי אפשר לגזור גזירה שווה מעסק אחר. לנהל עובדים כמו שציינת פירושו דבר אחד - עלויות מאוד גבוהות.

ובסוף מי משלם?!

אני אתן לך רמז, לא בנון...

וגם אם כל הטיפול טריוויאלי, בגלל שזה לא מעניין את הלקוח (להבדיל מהמשתמש) ואולי בגלל שמדובר בתופעה שולית, זה לא מטופל.

הפתרון לבעיה הוא דווקא מאוד פשוט, לא להשאיר דברי ערך ברכב.

זה די טריוויאלי...

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

זה בעיקרון נכון אבל תופס כמעט לכל סוג עסק. חוץ מזה, גם אנשים שמרוויחים משכורות יפות גונבים ומרמים.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יחס גורר יחס. אם תשלם לעובדים שכר "הייתי משלם פחות, אבל אסור לי לפי החוק", ותתייחס אליהם כמו זבל, אל תתפלא אם יהיו לך עובדים ממורמרים שישנאו אותך ואת הלקוחות, וינסו לדפוק אותך בכל דרך אפשרית, ואלה שלא (שוב פעם, עדיין יש אנשים הוגנים בעולם), אז יתחלפו כל שני וחמישי.

אם תשקיע בעובדים (לא רק כסף, אלא גם כבוד ויחס), תקבל עובדים אחראיים ומסורים. אם לא - אני מתפלא שהעובדים שלהם עדיין לא מעלימים את הרכבים למשחטות בבאקה אל שרקייה.

כנראה יותר משתלם לחברות השכרה בארץ (ולא רק, רוב תחום השירות ככה) להעסיק ציבור סובקרימינלי בשכר מינימום, ולהסתתר מאחורי כסת"חים משפטיים.

^ +9001 זה.

עבודה 6 ימים בשבוע בשכר מינימום, שהדרישה היחידה כדי להתקבל אליה היא דופק ורישיון נהיגה בתוקף.

מעטים האנשים שמגיעים לתפקידים האלה כדי לנסות ולהתפתח בחברה. הרוב באמת monkeys כאמור (בלי זלזול) שכנראה מבינים ששטר ה₪100 שעובד ההייטק עם הרכב הצמוד שכח להוציא הוא כנראה לא האחרון ולא יחסר לאף אחד, הגם שחברת ההשכרה לא תטרח לבדוק כי הם לא נותנים שום ערבון למה שנשאר ברכב בזמן הטיפול, אז למי אכפת? הפרצה קראה לגנב.

אני לא מצדיק, אבל תנסו להבין את הסיטואציה מנקודת מבט קצת מעבר ל "אכלו לי, שתו לי, פיצוי".

היום: ג'ילי גיאומטרי C

בעבר: סיוויק 2002, פיקנטו 2011, בורה 2001, פאביה 2011, ייטי 2013, ג'ימני 2000, גטס 2008, ג'ימני 2008, סנדרו 2016

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בעיקרון נכון אבל תופס כמעט לכל סוג עסק. חוץ מזה, גם אנשים שמרוויחים משכורות יפות גונבים ומרמים.

עובד גונב בגלל שיש לו ידיים דביקות ולא בגלל שכר נמוך, גם אם יתנו לו שכר גבוה ותנאים מפליגים הוא יגנוב.

אז בכאלה צריך לטפל ביד קשה. ויש גם מספיק כלים לזהות אחד כזה.

אבל עובד שמתייחסים אליו בכבוד, לא יגנוב. יחס גורר יחס.

כמובן שיש גם אנשים שמרוויחים משכורות יפות כי הם גונבים ומרמים, אבל זה כבר נושא לדיון אחר. או שלא, כי בסביבה כמו חברת ההשכרה המדוברת הם נהיים מנהלים.

עריכה אחרונה על ידי vadim6385

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה הכל טוב נחמד ויפה. אני רוצה לראות שחברת ליסינג תפטר עובד בגלל שהוא סירב לעבור פוליגרף. אתה יודע גם כמה עובדים נוגעים באותו רכב כאשר נלקח לטיפול? את כולם תכריח לעבור פוליגרף? ואם חלק מהם הם עובדי מוסך שלא בשליטך? תפסיק לעבוד עם אותו מוסך? כמה מוסכים יסכימו לבקש מהעובדים שלהם ללכת לפוליגרף? אני ספק שהרבה יסכימו. יש גם עניין של מידתיות. יש הבדל בין אדם בכיר שעוברים דרכו מליוני שקלים, לבין עובד זוטר. וגם אז לא משתמשים בפוליגרף כדבר שבשגרה.

בנוסף, שכחת לקחת בחשבון את העלויות של אופרציה כזו. קצין בטחון, מעקבים, פוליגרף - מי ישלם את כל זה? ואת המשכורות והתנאים הטובים יותר של העובדים כדי שיהיו מרוצים. המעסיק שלך יסכים לשלם תוספת של 10% כדי ששמוליק יוכל להשאיר שטר של 100 ש"ח ברכב? או משקפיים? בכלל אולי בסוף יתברר ששמוליק שכח שלקח את המשקפיים הביתה.

בקיצור, הפתרון הפרקטי, הפשוט והזול יותר הוא ששמוליק לא ישאיר משקפיים ברכב.

אתה רציני? נראה לך שהייתי מפרסם פוסט כזה שיש איזה שהוא סיכוי של 0.001% שבכלל שכחתי את המשקפיים בבית\הם לא היו באוטו\חלמתי שהנחתי אותם בתא של משקפי השמש ושלחתי את הרכב לתיקון?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שום קשר בין גובה השכר לבין הנטייה לגנוב.

הוכח באופן חד משמעי אינספור פעמים.

אחוז הגנבים זהה לחלוטין.

בהנחה שמדובר באותה חברה/מדינה/עם, כמובן,

נא לא להשוות תפוחים למלפפונים.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניתן לבצע דגימות מפעם לפעם (כמו בדוג' שהצגתי וכן דרכים נוספות) על מנת לבחון את השטח - העלות זניחה וגם כל השרשרת דרכה עוברים הרכבים מודעת לכך שהיא תחת בדיקה מתמדת. עצם זה שבודקים ועורכים ביקורות פתע, יש בכך כדי להרתיע את העובדים לשלוח את ידם בצורה כזאת "טבעית" ונינוחה לרכושו הפרטי של הלקוח.

במוסך בו העובדים גונבים, אותם עובדים גם ישקרו, יבצעו קומבינות על הרכב ויתכן שישחררו רכב לא בטיחותי כי חבל לבזבז זמן שכן הכסף כבר שולם - מוסך שבו העובד גונבים צריך או לפעול נגד אותם העובדים או להחליף מוסך.

אין ספק שיש הבדל בין הרצוי למצוי, ההבדל הוא גדול מאוד. עם זאת, אם חברה שמה לעצמה למטרה למגר

את התופעה הזאת - ע"י מאמץ, אפילו לא גדול במיוחד, ניתן לקרב את הרצוי למצוי.

תחזקנה ידיך, כל מילה בסלע.

קצת תשומת לב והקפדה והתופעות האלה היו דועכות. אף אחד לא מצפה לאפס גנבות, אבל מזעור התופעה אפשרי.

ואין קשר לגובה המשכורת ואפילו לא לתנאים. הנוהג ברכב אשם בהתנהלות חברת הליסינג?

ואם בחנות יקרה ועושקת הקופאית טועה ומחזירה יותר מדי עודף, צריך להיתמם למרות שהנזק מכיסה והיא לא אשמה בתמחור?

ואיך אפשר בלי משהו מעטו של חנניה ריכמן:

רצח הוריו ומתחנן,

רחמו עלי, יתום מסכן.

גם אם מקום העבודה שערורייתי, הלקוח לא אשם.

יוסי

עריכה אחרונה על ידי yosi05
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3457 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.

• תוכן חדש...