Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

גניבת ציוד אישי מהרכב ע"י עובד חברת אלדן או: איך פתחתי פה לשטן

fish
שימו לב! השרשור הזה בן 3459 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שוב, אני באמת לא מצליח להבין ואשמח אם תוכל לפרט בבקשה...

מה זה משנה עובד אלדן או רק מישהו מטעמם?

אם קבלן משנה יגנוב את הזהות של חברת כרטיסי האשראי, את מי תאשים?

אם ספק חיצוני שיש לו גישה למערכות בנק ועובד שלו יגנוב לך כסף, את מי תאשים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 118
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• חברי המעגל הראשון

ההשוואה לא נכונה מאחר ובנק תפקידו לשמור על הכסף שלך. הבנק גם מבוטח במקרים כאלה.

חברת ליסינג מוכרת לך שרותי רכב בתנאים שלה. היא פשוט לא יכולה פיזית לפקח על הרכב והרכוש שבתוכו בכל רגע נתון. אי אפשר לדעת איפה נגנבו המשקפיים מהרכב, זה בלתי אפשרי, יש יותר מדי הזדמנויות ומה לעשות שיש נבלות בכל מקום?

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדהים עד כמה שאני לא מסכים איתך, אפילו לא מבין את קו המחשבה התבוסתני הזה.

בחברה מסויימת עובדים גנבים ולא רק שהיא מודעת לנושא לא מעט שנים (לדברי עובד אלדן, הוא 4 שנים בחברה והנוהל לפני שהוא הגיע) היא גם לא עושה עם זה כלום.

בוא ונשאל שאלה אחרת, שמת את הרכב במוסך שאתה מכיר ואוהב, בעל המוסך השאיר אותו אצל בעל מקצוע אחר (נגיד החלפת שמשה לצורך העניין)

כאשר החזיר לך את הרכב גילית שמשהו נגנב.

לפי ההגיון שלך אתה אפילו לא תבוא בטענות למוסכניק שלך נכון?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פות"ש, עם כל האמפתיה עליך להבין, שהרכב הוא לא שלך. זהו רכב שכור שאתה משתמש בו.

באותה מידה יכלו לקחת את הרכב הזה ולהחזיר לך רכב אחר לגמרי.

לכן, עליך לרוקן אותו כליל מכל חפצי הערך בעת שהרכב יוצא מחזקתך.

כמובן, שאני לא בעד גניבות וכו' וכו'.

אולם אין זה מפחית מאחריותך לשמור על רכושך. ולדעתי החתימה שלך, גובלת בהוצאת דיבה. היות ואין לך דרך להוכיח מי גנב לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
מדהים עד כמה שאני לא מסכים איתך, אפילו לא מבין את קו המחשבה התבוסתני הזה.

בחברה מסויימת עובדים גנבים ולא רק שהיא מודעת לנושא לא מעט שנים (לדברי עובד אלדן, הוא 4 שנים בחברה והנוהל לפני שהוא הגיע) היא גם לא עושה עם זה כלום.

בוא ונשאל שאלה אחרת, שמת את הרכב במוסך שאתה מכיר ואוהב, בעל המוסך השאיר אותו אצל בעל מקצוע אחר (נגיד החלפת שמשה לצורך העניין)

כאשר החזיר לך את הרכב גילית שמשהו נגנב.

לפי ההגיון שלך אתה אפילו לא תבוא בטענות למוסכניק שלך נכון?

למה אתה חושב שהחברה שמודעת לנושא בוחרת לא לעשות עם זה כלום? בגלל שהיא לא יכולה להוכיח מי הגנב.

אתה רוצה שהם יבטחו ציוד אישי שאנשים משאירים במכונית, כשהמכונית עוברת 7001 ידיים כשהיא נשלחת לטיפול באיזה מוסך? איפה ההיגיון בזה?

לפי ההיגיון שלי אני אספר לו שזה נגנב, ואלך איתו לאותו בעל מקצוע שכנראה גנב את זה.

למה שלא אבוא בטענות, מישהו מאשים אותך על זה שהתלוננת לאלדן?

הבעיה היא שהחברה לא מסוגלת לאתר את הגנב.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור חובב חוק ומשפט החוק הרלוונטי ביותר לעניין הוא להערכתי "חוק השומרים"

http://www.nevo.co.il/law_html/Law01/p214k1_001.htm

על פי נוסח החוק לעניות דעתי אין לך "קייס" מול חברת אלדן ,אפשר לדבר על הנושא המוסרי עד מחר

אבל חברות לא ישקיעו בנושא כי כלכלית זה לא משתלם להם ,אלא אם כן הם מחוייבים לכך במסגרת החוק ועושה רושם שלא כך הדבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פות"ש, עם כל האמפתיה עליך להבין, שהרכב הוא לא שלך. זהו רכב שכור שאתה משתמש בו.

באותה מידה יכלו לקחת את הרכב הזה ולהחזיר לך רכב אחר לגמרי.

לכן, עליך לרוקן אותו כליל מכל חפצי הערך בעת שהרכב יוצא מחזקתך.

כמובן, שאני לא בעד גניבות וכו' וכו'.

אולם אין זה מפחית מאחריותך לשמור על רכושך. ולדעתי החתימה שלך, גובלת בהוצאת דיבה. היות ואין לך דרך להוכיח מי גנב לך.

הרכב בעסקת ליסינג, בדיוק כמו שאתה שוכר בית לטווח ארוך בניגוד למלון של לילה יחיד לדעתי זה אותו דבר.

אם אני אשנה את החתימה ל"אלדן או מישהו מטעמה" זה בסדר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תשכח שגם עם פוליגרף יש טעויות, ואתה לא היית מוכן שיהיה עליך "כתם" של אחד שיצא שקרן בפוליגרף, גם אם זו בכלל טעות בבדיקה.

לא צריך לרוץ ישר לקיצון, אפשר לעשות דברים כמו שהעלו פה בשרשור, כמו בדיקות מדגמיות, בהן משאירים חפצי ערך/כסף ברכב,

ועושים אח"כ בדיקה לראות אם משהו חסר, או תחקורים רציניים יותר של תלונות על מקרי גניבה. כמו כן, אל תשכח שהרכב נשאר במוסך,

וגם שם יש הרבה עובדים, לא תמיד זה מוסך של חברת הליסינג, וגם אם כן, לא תמיד העובדים שם הם של חברת הליסינג.

יש שם גם לקוחות, סתם עוברי אורח, שליחים, ספקים, ואתה לא יכול לפקח על הרכב ב 100%.

לא צריך 100%. אפשר פוליגרף ואז אם מישהו נכשל ונמצא לא ישר להעמיד אותו במבחן מטבעות ה-10 שקלים כמה פעמים ברציפות. אם הוא ישר, הכישלון בפוליגרף לא משנה ואם הוא נמצא גנב, אז אין צורך לפטר אותו בגלל הבדיקה אלא בגלל שנתפס גונב.

למיטב ידיעתי אפשר גם לסמן מטבעות באבקה הזוהרת באור אולטרא סגול ושאר אמצאות של בלשים וחוקרים.

לא חייבים לצלוב את המפוטר, מספיק לעדכן שלאחרונה נתפס עובד בגניבה ופוטר ללא פיצוי, בלי לנקוב בשם. בגוף גדול יהיו בוודאי יותר ממפוטר אחד (אי התאמה או כל סיבה אחרת) ואז עקרונית אין עליו אצבע מאשימה, ויחד עם זאת חבריו בוודאי ידעו וההרתעה תשיג את שלה.

יוסי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מזכיר לי סיפור שהייתי עד לו במוסך (במקרה ממש)

בזמן שבעל המוסך בדק את הרכב שלי, התקשר אליו לקוח שטען שהיה לו מחזיק כוסות\פלאפון\בובה או משהו בסגנון באוטו והוא נעלם אחרי הטיפול.

באותו רגע בעל המוסך עזב אותי והלך לברר עם העובדים היכן החפץ שנעלם (אחד העובדים היה חדש).

לאחר בדיקה קצרה התברר כי בשטיפה העובד הוציא אותו בכדי לנקות את הרכב ושכח להחזירו.

בעל המוסך מיד התנצל בפני הלקוח ואמר שהוא נבהל שחשב שהעובד שלו גנב את החפץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, אז כנראה ש4459 צפיות לא כל כך מזיזות לאלדן ושוות פחות מאשר משקפי השמש שלי.

מיטל הבטיחה שתחזור אלי מנהלת קשרי הלקוחות- אני בטוח שמיטל העבירה פניה אבל בפועל- גורנישט.

פניתי אליהם גם דרך הפייסבוק, גם פה הם עונים מאוד מהר בהודעות הפרטיות שתחזור אלי מנהלת קשרי לקוחות אבל בפועל-גורנישט.

כנראה שאין בעיה לעובדי אלדן או מי מטעמם לגנוב לי רכוש מהרכב אבל לחזור אלי להמשך טיפול זה לא מכבודם.

התחלתי לעבוד על אתר "לזכרם" של משקפי השמש שלי, אם אני אראה שזה ריאלי מבחינה כספית ו\או השקעת זמן שכאשר ירשמו בגוגל אלדן ליסינג או אלדן השכרת רכב והאתר שלי יופיע בעמוד הראשון אני אמשיך עם זה.

אולי בכלל אני כבר ישלב את זה עם אתר בית לנפגעי אלדן ככה שכל מי שלא מרוצה יוכל לרשום למה ואת הצד שלו בנושא...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

fish - אני איתך, לדעתי זה מוגזם לצפות ממך לרוקן את כל הרכב מחפצים אישיים בכל כניסה לטיפול או לתיקון במוסך (או לשטיפה לצורך העניין).

אני מעל 12 שנה עם רכבי ליסינג, תמיד יש דברים ברכב (בתא הנוסעים ובתא המטען), ואני אף פעם לא מרוקן כשאני מוסר את הרכב.

מעולם לא גנבו לי חפצים, פעם אחת השארתי קופסת מסטיקים והיא חזרה ריקה, אבל זה הכי גרוע שהיה :)

אם הייתי צריך לרוקן את הרכב כל פעם זה היה מהווה פקטור מאד קריטי בשבילי נגד ליסינג בכללי.

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון שמצפים לרוקן את הרכב מדברי ערך, אבל פה המשקפיים נשכחו בשגגה. (בתא יעודי וסגור בתקרת הרכב)

לטעמי זה עדיין לא נותן לאלדן או מי מטעמה לחטט לי ברכב ולגנוב אותם.

עצוב שהם אפילו לא "קראו לגנב" אלא עובד שלהם או של המוסך מטעמם חיטט ברכב במטרה לחפש מה לגנוב...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לרוקן מ'דברי ערך' זה מוגזם. למשל - יש לי ברכב צ'יטה, מצלמת דרך וולנטיין. בכניסת USB יש DOK של 16GB. יש תושבת פרוקליפ יקרה.

בתא המטען יש עוד כמה דברים ששווה לגנוב כמו מטקות ים איכותיות וכו'.. נראה לך שאני אתחיל להעביר את כל זה כל פעם ? אין מצב.

משקפי שמש אני לוקח פשוט כי אני צריך אותם עליי. יש לי גם זוג רזרבי בדלת שנשאר שם קבוע (רודי).

הדבר היחיד שאני לוקח זה את הארנק והטלפון :)

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3459 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.

• תוכן חדש...