Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של אחרי/לפני/באמצע בחירות/מלחמות/שלום/חומוס בדמשק

roee

פוסטים מומלצים

לפני 13 שעות, Pika007 כתב:

אתה מוזמן לנסות "השמדה של המערך הצבאי של חמאס", בוא ניפגש עוד עשור ותספר לי איך זה מתקדם (כי זה לא יגמר.)

זה ייגמר, בדיוק כמו שזה נגמר במלחמת לבנון הראשונה ובחומת מגן. האויב הושמד ולא הצליח להשתקם (ביו"ש עד היום, בלבנון עד 2000). אלו עובדות. בניגוד למה שאתה אולי מדמיין, המערך הצבאי של החמאס הוא סופי ובר מניה (ועם כל יום שעובר לוקח פחות זמן למנות אותו).

גם מקומות שצה"ל היה בהם במבצע הנוכחי והכריז שהם "נקיים", ברגע שצה"ל זז לאנשהו- קופצים להם פתאום עוד חמאסניקים משומקום, כי לא טרחנו להשאיר תשתית ניהולית משום סוג באותו מקום.

זה נכון, וזה בלתי נמנע. אין לצה"ל אפשרות (או הגיון) להשאיר כוחות סטטיים בלב שטח עירוני כבוש, ואין אפשרות להקים תשתית ניהולית לא ישראלית כל עוד לחמאס יש מספיק כח כדי להרוג את כל מי שלוקח חלק בתשתית הזאת.

המציאות היא שצה"ל יצטרך עוד לצאת ולהכנס ולצאת ולהכנס הרבה פעמים לאותם מקומות (רוב המקומות שהוא לכאורה "נכנס אליהם שוב" הם מקומות שהוא בכלל לא נכנס אליהם עד עכשיו, כמו ג'באליה למשל), עד שהחמאס כבר לא יהווה איום על תשתית חלופית פוטנציאלית וניתן יהיה להקים אותה. לא צריך להיות אסטרטג דגול כדי להבין את זה.

"כל מחבל שמחוסל בעזה זה מחבל אחד פחות בחמאס"- פה אנחנו לא מסכימים, המאגר הקיים הוא כל מי שתשכנע שאין לו ברירה אחרת אלא להרים נשק. ובמציאות שכרגע יצרנו בעזה? וואלה, יש הרבה כאלו. ה-ר-ב-ה. ככל שתהרוג יותר עם נזק משני גם יהיו יותר. רוצה להיכנס למלחמה נגררת שתצטרך לסיים על חצי מיליון הרוגים עוד 15 שנה?

אני מבין שעשית סקר? העובדה היא שרוב הפלשתינים בעזה לא מרימים נשק אלא זזים בשקט ממחנה פליטים אחד למחנה פליטים אחר לפי הוראות הצבא. עובדה נוספת היא שכמות הפעילים של חמאס נמצאת בירידה אקספוננציאלית.

ולכן אתה לא באמת שוחק את היכולת של חמאס להילחם. או שאתה נלחם, משיג יעד ומשאיר מאחוריך תשתית ניהולית כדי לוודא שהמצב הקודם לא חוזר, או שהמאמץ שלך שווה כלום ושום דבר.

זה שתחזור על משהו לא יהפוך את זה לנכון. דה פקטו חמאס כבר כמעט לא נלחם בצה"ל ולא משגר רקטות, וזה לא מטוב ליבם. יש לחמאס מטרה אחת ויחידה כרגע, והיא לשרוד. כמו שכבר כתבתי (מספר פעמים), כדי להקים תשתית חלופית צריכים להתקיים תנאים שמאפשרים זאת ועד עכשיו הם לא התקיימו. ברגע שניתן יהיה לדעת ברמה גבוהה של בטחון שהאנשים שתשאיר בשטח לניהול אזרחי לא יימצאו למחרת ירויים בראש, בהחלט אפשר וצריך יהיה לעשות זאת.

את חמאס "עד אחרון החמאסניקים" לא תחסל בחיים. אתה יכול להישאר ברצועה גם 100 שנה. "שליטה מלאה במעברי הגבול ומה שמתחתיהם"- ההברחות יגיעו ממקום אחר. רוצה להפסיק אותן לגמרי? תצטרך לחנוק את הרצועה עם 15 אלף איש או משהו ואז יצעקו עליך (בצדק!) שאתה כובש.

לא צריך לחסל עד אחרון החמאסניקים, צריך לחסל מספיק כדי שהחמאסניקים שיישארו לא יהוו איום לא על ישראל ולא על הגוף שיוקם כדי לנהל את אורח החיים האזרחי בעזה. ומ"מקום אחר" הם אולי יוכלו להבריח קלאצ'ים ועפיפונים, לא תהיה יותר אוטוסטרדה של נשק כבד מסיני לעזה.

הדרך היחידה לסיים את הסיפור הזה היא לדרוס את חמאס עם כוח דומיננטי אחר.

אני תמיד בעד כוח בינ"ל, הם כל כך אוהבים לצעוק שאנחנו לא בסדר, שיטפלו בחרא הזה בעצמם.

אבל מה שאתה אומר כרגע זה בערך "עד הניצחון המוחלט", אשליה.

אני מסכים לגמרי, יש לי רק שאלה - מי יבוא לשלוט בעזה כשהוא יודע שרוב הסיכויים שימצאו את הגופה שלו עם כדור בראש זרוקה בתעלת ביוב אחרי 4 שעות? אף אחד לא מתווכח על זה שצריך לייצר אלטרנטיבה לחמאס ולמסור את השליטה האזרחית בעזה לגוף אחר, הטענה היחידה היא שעד כה התנאים בשטח לא אפשרו את זה.

עריכה אחרונה על ידי MiniMiz3r
  • אהבתי 5
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 60.3 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4898

• SlowRide

4769

• פינדר

3785

• m3x7r3m3

2926

לפני 4 דקות, MiniMiz3r כתב:

טענה היחידה היא שעד כה התנאים בשטח לא אפשרו את זה.

אז נחכה להם? 

עזה הפכה לסטלינגרד של 2024. אתה נע בין חורבות ובתים ממולכדים. אין ממש לחימה. למזלנו הם לא לוחמים נחושים כמו שהיו הרוסים בסטלינגרד. אבל כן חטפת ירי צליפה שעלה לנו בשני לוחמים. בדיוק התסריט ההיסטורי. (סיפורו של וסילי זייצב למי שמכיר) 

• מצחיק 1
  • מבאס 1

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, yd b-4 כתב:

להפיל את חוסר הסד"כ בצה"ל על הפטור לחרדים זו בדיחה שעיקרה להסיט את האחריות מפרקטיקת הצבא "הגאון והפיצפון"   שלאורך כל העשורים האחרונים התפתחה בצה"ל. 

צבא היבשה "יובש" טוטאלית והוקטן לרמה כזו שבשביל "מלחמה" בעזה השמישו בבהילות גדוד מטנקי מרכבה 3 שהיו כבר בדרך למכירה לאירופה. 

אחרי יללות הנהי על מחסור בחיילים נפלה לי ההבנה שנעשה איתנו נס עצום שהופתענו מאחד הארגונים החלשים בסביבה ולא ע"י מדינת אוייב.

תיאורטית עם יכולות ההגנה שהפגנו, אם הצבא המצרי/סורי היה נכנס עם פרייבטים לישראל תוך יומיים כבר לא היינו קיימים. 

אני לא חושב שמישהו "מפיל" את חוסר הסד"כ של צה"ל על הפטור לחרדים, אכן הייתה מגמה ארוכת שנים של צמצום הסד"כ, אבל זה לא רלוונטי כי אנחנו לא מדברים על העבר אלא על מהיום והלאה. ומהיום והלאה זה ברור שהצבא צריך להיות הרבה יותר גדול, וחלק מהגדילה הזאת תהיה חייבת לבוא מהציבור החרדי.

את המרכבות הישנות השמישו כי היה צריך להעלות הרבה סימן 4 לצפון, אחרי שאיום הנ"ט ברצועה הצטמצם משמעותית. ולגבי הכשלון הצבאי אין ויכוח, יש רק דבר אחד ברור והוא ששום נס לא היה פה.

לפני 4 דקות, zaf כתב:

אז נחכה להם? 

עזה הפכה לסטלינגרד של 2024. אתה נע בין חורבות ובתים ממולכדים. אין ממש לחימה. למזלנו הם לא לוחמים נחושים כמו שהיו הרוסים בסטלינגרד. אבל כן חטפת ירי צליפה שעלה לנו בשני לוחמים. בדיוק התסריט ההיסטורי. (סיפורו של וסילי זייצב למי שמכיר) 

ממש לא, אנחנו יוצרים אותם במו ידינו. פשוט בגלל שזה לוקח זמן ולא חמש שניות כמו קפה נמס יש אנשים שחושבים שאנחנו "לא שוחקים את היכולת של חמאס להלחם" ובוא נוותר וזהו כי ממילא אין לנו סיכוי.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, כוכב השחר כתב:

לא לא לא לא לא

לא ייתכן שרק חלק מהעם יקריב את דמו וילדיו. לא יקום ולא יהיה.

מה שאתה מתאר יכל לעבוד עד 6 לאוקטובר

עם כמה שאני אתאיסט, אני רוצה לתת להם את השנתיים הללו ולבעוט אותם לצאת לעבוד.

עזוב שנה ואז לבעוט אותם לעבודה בחוץ.

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 37 דקות, MiniMiz3r כתב:

זה ייגמר, בדיוק כמו שזה נגמר במלחמת לבנון הראשונה ובחומת מגן. האויב הושמד ולא הצליח להשתקם (ביו"ש עד היום, בלבנון עד 2000)

אני הייתי בלבנון ב87 עד 90. ספר לחברים שלי שנהרגו שם שהאוייב הושמד.

ואני עוד הייתי בשנים הרגועות יחסית.

תודה לשרת התחבורה מירי רגב על קירוב הפריפריה למרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא תצליח להשמיד אידאוליה. כל מה שנאמר על חמאס זה חרטא.

תראה איך אידאולוגיה צומחת 2000 קילומטר ממך, חות׳ים שבכלל לא מכירים אותך ולא ראו ישראלי מעולם.

אחרי שסוף סוף קמה אוניברסיטה בצנעה ( רק ב 1970) הם גם כבשו אותה 😜

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, zaf כתב:

....חטפת ירי צליפה שעלה לנו בשני לוחמים. בדיוק התסריט ההיסטורי. (סיפורו של וסילי זייצב למי שמכיר) 

יש סרט בשם  "האוייב בשער"  מוקרן פעם בחודש בערך בהוט.

אחד מסרטי הצלפים הטובים.

עריכה אחרונה על ידי רוןS

מסי זה לא רק כדורגל,אסקורט, טריומף, אלפאסוד, מטרו, אונו, פונטו, I30, קונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 דקות, zaf כתב:

אתה לא תצליח להשמיד אידאוליה. כל מה שנאמר על חמאס זה חרטא.

לא צריך להשמיד אידאולוגיה, צריך למנוע את ההפיכה שלה מתאוריה לפרקטיקה.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, ch28566 כתב:

זה עדיין רצח של חמאס. 

אלו אנשים שהיו בחיים עד לתחילת הכניסה לחאן יונס.

אנשים שהממשלה טענה שרק לחץ צבאי יחזיר אותם חיים.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

נרצחו. גם אם איכשהו תקיפה של צה''ל הרגה אותם, החוטפים אחראים לרציחתם.

לפני 3 דקות, פינדר כתב:

שהממשלה טענה שרק לחץ צבאי יחזיר אותם חיים

זה לא שחמאס התחננו להחזיר אותם בחיים אבל לא, ישראל רצתה רק להילחם.

• אהבתי 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, SlowRide כתב:

נרצחו. גם אם איכשהו תקיפה של צה''ל הרגה אותם, החוטפים אחראים לרציחתם.

החמאס גם רצח את תושבי הקיבוצים ומבלי הנובה. זה לא מנקה את הממשלה והצבא מהמחדל שתרם לזה.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, Arik TG כתב:

שרש הבעיה היא שיש בממשלה לא מעט גורמים שמטרת העל שלהם היא סיפוח יו"ש

וכעת גם התיישבות בעזה

מוטי, מוטי, מוטי - אני לא סתם בחור אידיוטי 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...