Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

השוואה בין קורות חיים - אלה שכתבתי אני לבין אלה שחיברו לי "מקצוענים"

Fitch
שימו לב! השרשור הזה בן 4113 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שניהם טובים. הראשון עדיף בעיניי אבל אני לא ממש יכול להסביר למה.

לעיצוב ולניסוח יש השפעה מסויימת אולי, אבל בואו נשים את זה בפרופורציות - התוכן, הנתונים האישיים, חשובים הרבה יותר. עם נתונים טובים ומתאימים למשרה תוזמן לראיון גם אם הקו"ח לא מקצועיים, ולהפך. והכי גרוע, עם קו"ח "מבושלים" ומנותקים מהמציאות, אולי תגיע לראיון אבל כנראה זה יסתיים שם.

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממש טפשי ה"תמצית" הזו, סתם אוסף של סופרלטיבים שאפשר לצרף לכל קורות חיים ללא קשר לכלום. מעסיקים באמת מסתכלים על הטפיחה העצמית הזו על השכם?

מודה שגם אני רושם חלק מזה, אבל בד"כ בתחתית ומשתדל לא להצטייר כמו Mr. Perfect כי זה מרגיש לי קצת ילדותי.

חוץ מההדגשות, קורות החיים שלה לא נעימים לעין, צפופים, עם טקסט קטן ולא מזמינים (לפחות לא אותי) לקרוא אותם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאחד שקרא הרבה קו"ח במקומות שונים,שפות ומנטליות שונה ולמד לקחים לגבי הצלחות / בזבוזי זמן בבחירת המוזמן לראיון מתוך הערימה:-

המקצוענים שעשו מכתיבת הקו"ח "מדע" גורסים ברובם שהמטרה הראשונה שלך היא למשוך את העין כדי שאותך, מתוך כל הערימה, ייזמנו לראיון.אחד העקרונות הוא תמציתיות וביטול ה"תפל".

בולשיט.

1.המטרה שלך היא לקבל עבודה,לא להיות בכמה שיותר ראיונות. - ההיפך.

2. איש מקצוע מנוסה ייאתר את הקו"ח שנכתבו בהתאם לקו זה ממרחק מייל והאפקט יהיה הפוך.

3. תפל ועיקר הם בעיני המתבונן ומאד משתנים.בהרבה מקרים דווקא מה שלימד אותך "מומחה" לא לכלול יימצא חן בעיני הקורא.

היתרון של איש המקצוע הוא שניסיונו מאפשר לו לקלוע יותר נכון, כלומר הסיכוי שמה שלימד אותך "מומחה" יקלע טוב יותר לטעם של קורא הקו"ח הממוצע, הוא גדול יותר. זה הכל.

בנוגע לתמצית - כבר אמרתי שלדעתי זה לא צריך לפאר את יכולותיו של המועמד, אלא לתאר במשפט וחצי מה הוא מחפש. למשל:

"מעוניין במשרת פיתוח ג'אווה בסביבה מתקדמת טכנולוגית", "מתמחה בניהול ציי רכב בחברות גדולות", "מעוניין להשתלב בתפקיד ניהולי בתחום הפיננסים בחברה מצליחה" וכן הלאה. הרעיון הוא גם להסביר בדיוק מה אתה רוצה, ועל הדרך גם להחמיא לחברה שאתה פונה אליה.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממש טפשי ה"תמצית" הזו, סתם אוסף של סופרלטיבים שאפשר לצרף לכל קורות חיים ללא קשר לכלום. מעסיקים באמת מסתכלים על הטפיחה העצמית הזו על השכם?

אתה מדבר על גרסאות 1/2 או 3/4?

משכנתא זה קל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היתרון של איש המקצוע הוא שניסיונו מאפשר לו לקלוע יותר נכון, כלומר הסיכוי שמה שלימד אותך "מומחה" יקלע טוב יותר לטעם של קורא הקו"ח הממוצע, הוא גדול יותר. זה הכל.

בנוגע לתמצית - כבר אמרתי שלדעתי זה לא צריך לפאר את יכולותיו של המועמד, אלא לתאר במשפט וחצי מה הוא מחפש. למשל:

"מעוניין במשרת פיתוח ג'אווה בסביבה מתקדמת טכנולוגית", "מתמחה בניהול ציי רכב בחברות גדולות", "מעוניין להשתלב בתפקיד ניהולי בתחום הפיננסים בחברה מצליחה" וכן הלאה. הרעיון הוא גם להסביר בדיוק מה אתה רוצה, ועל הדרך גם להחמיא לחברה שאתה פונה אליה.

בשום אופן לא.

לא להחמיא גם אם החברה באמת היתה משאת נפשך כל חייך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תבין אותי לא נכון, לא לדבר על החברה עצמה. מספיק שאתה כותב "מתעניין בעבודה בסביבה טכנולוגית מובילה", או משהו בסגנון.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...