Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התנהגות סלחנית ברכב ספורטיבי

~TB~
שימו לב! השרשור הזה בן 7133 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מה לדעתכם יהיה מסוכן יותר לנהג החדש -

אוטו עם מנוע טוב, לא חזק מדיי, אבל עם התנהגות קיצונית ומאוד מסוכנת,

או

רכב עם מנוע חזק מאוד, אבל עם התנהגות קצת פחות קיצונית?

אני ימחיש,

למשל, לדעתכם, מה יותר מסוכן לנהג חדש - קליאו ספורט דור ראשון (עם כל ה 172 כ"ס שלה) או 205 GTI (שמספיק הרמת רגל מהגז ו....הופ - התחת התעופף לו).

סתם שאלה שעלתה לי לראש בעקבות הקליאו ספורט שהועלתה פה למכירה והיה כתוב "לא מומלץ לנהג חדש"....

עריכה:

בקשה למנהלים - מי שמוצא כותרת יותר נורמלית מהכותרת הזוועתית שאני מצאתי - מוזמן לערוך.

*** עריכה ***

***הכותרת שונתה. (כח יש גם לביואיק לה-סייבר).***

Back to the original - NC again.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 32
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

הדוגמה שלך לא טובה. קליאו ספורט אולי יותר בטוחה מ-205GTI אבל היא עדיין מכונית ספורטיבית די קיצונית מבחינת התנהגות. אפשר לומר שלנהג חדש עדיפה מכונית סלחנית. זה לא משנה אם היא מאוד מתנהגת או חזקה במיוחד, העיקר שתדע לסלוח לשגיאות נהג.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדוגמה שלך לא טובה. קליאו ספורט אולי יותר בטוחה מ-205GTI אבל היא עדיין מכונית ספורטיבית די קיצונית מבחינת התנהגות. אפשר לומר שלנהג חדש עדיפה מכונית סלחנית. זה לא משנה אם היא מאוד מתנהגת או חזקה במיוחד, העיקר שתדע לסלוח לשגיאות נהג.

רוני

יש לך דוגמא טובה יותר?

הכוונה של השאלה היא בין רכב חזק מאוד, שמתנהג טוב (הקליאו ספורט אפילו טוב מאוד), לבין רכב שמתנהג בצורה מסוכנת, אבל לא עד כדיי כך חזק.

מבחינה אחת, המנוע הוא הדבר המסוכן, במיוחד כאשר הנהג החדש יתפתה ללחוץ על הדוושה, ומצד שני ההתנהגות מסוגלת להיות מסוכנת לא פחות אפילו עם הרבה פחות כח מכיוון שנהג לא מיומן ייכנס לסיבוב מהר, יבהל, יוריד רגל מהגז - ויזרק מהסיבוב.

אולי דוגמא טובה יותר היא 205GTI 1.6, וסיאט איביזה טורבו משופרת קלות (200~ כ"ס).

Back to the original - NC again.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה לדעתכם יהיה מסוכן יותר לנהג החדש -

אוטו עם מנוע טוב, לא חזק מדיי, אבל עם התנהגות קיצונית ומאוד מסוכנת,

או

רכב עם מנוע חזק מאוד, אבל עם התנהגות קצת פחות קיצונית?

אני ימחיש,

למשל, לדעתכם, מה יותר מסוכן לנהג חדש - קליאו ספורט דור ראשון (עם כל ה 172 כ"ס שלה) או 205 GTI (שמספיק הרמת רגל מהגז ו....הופ - התחת התעופף לו).

סתם שאלה שעלתה לי לראש בעקבות הקליאו ספורט שהועלתה פה למכירה והיה כתוב "לא מומלץ לנהג חדש"....

עריכה:

בקשה למנהלים - מי שמוצא כותרת יותר נורמלית מהכותרת הזוועתית שאני מצאתי - מוזמן לערוך.

אני חושב שכמה שיותר חזק יותר מסוכן, בהתחלה אתה בוחן את הרכב ואח"כ כשאתה

מכיר את הגבולות שלו אתה נוסע מפעם לפעם על הגבול ואז אם עשית טעות

היא במהירות גבוהה יותר.

רכב אם התנהגות קיצונית אתה מכיר ויותר נזהר.. נראה לי.

תומר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בהחלט חושב שרכב יותר חזק יותר מסוכן מרכב "מתנהג".

לדוגמא : היום אני בנתיב הימני מתכונן לעקיפה, לוחץ (קצת יותר מדי) ואז רואה במראה השמאלית רכב במסלול השמאלי, הייתי צריך לחתוך אותו (תוך כדי המשך לחיצה) או לשבור ימינה ולברוח לשוליים.

נהג פחות אדיש\מנוסה\חשוב שהוא שומאכר היה דופק ברקס קטלני שהיה מכניס אותו לתוך אחורי האוטו הנעקף.

חוץ מזה כשיש לך הרבה כוח אתה משתמש בו. אם לא לא היית קונה כזה אוטו.

דניאל.

Those Who Dance Are Considered Insane By Those Who Can't Hear The Music.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדוגמא : היום אני בנתיב הימני מתכונן לעקיפה, לוחץ (קצת יותר מדי) ואז רואה במראה השמאלית רכב במסלול השמאלי, הייתי צריך לחתוך אותו (תוך כדי המשך לחיצה) או לשבור ימינה ולברוח לשוליים.

נהג פחות אדיש\מנוסה\חשוב שהוא שומאכר היה דופק ברקס קטלני שהיה מכניס אותו לתוך אחורי האוטו הנעקף.

דניאל.

אחרי שהתחלת לעקוף פתאום ראית רכב בנתיב השמאלי:shock:..?

לא היית אמור לראות אותו קצת לפני?

אתה אומר שיש נהגים פחות מנוסים..זה באמת מסוכן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז ככה, 205 1.9 תקינה, לא נשארת הרבה אחרי קליאו. היא מאוד מהירה.

לגבי השאלה,

עדיף חזק ומתנהג מאשר חלש ומסוכן.

ל-160 כל אחד יכול להגיע (גם עם לנטיס).

לספין בסיבוב של 40 קמ"ש, לא כל אחד יכול (אלא אם כן יש לו 205).

כבר מאזור ה-60 קמ"ש, תאונות מתחילות להיות קטלניות, ככה שלא צריך ליסוע מהר בשביל למות.

רכב שישדר לך שעה לפני הזמן שהוא הולך לזרוק תחת, עדיף על אחד שלא מודיע את זה (ולא משנה מה המהירות).

דוגמה טובה יותר (אבל לא מושלמת).

205 GTI מול אימפרזה טורבו.

הצטרפו עוד היום לאגודה לשחרור הטלטל.

"הטלטלים השחורים, יולי 2004".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עניין של איזון. אי אפשר לשפוט בלי דוגמא קונקרטית.

התדמית זה עניין חשוב שמשחק כאן, אפשר אפילו להכניס למשוואה את מקדם הפוזה של האוטו - אוטו עם יותר פוזה, ידחוף למעשים יותר טיפשיים.

אגב, האימפרזה זה הרע בשני העולמות. היא גם מאוד מהירה בקו ישר, וגם מעניקה בטחון מנטלי לא מעורער בזכות פקטור ה"אחי, זה ארבע על ארבע", וגם הרבה יותר קשה לשליטה במגבלות מאשר הנעה קדמית חזקה (אלא אם כמובן אתה יודע מה אתה עושה, ואז הכל משתנה).

את זה בחיים לא הייתי נותן לנהג חדש.

בקיצור, אין כאן תשובה חד משמעית. זה תלוי בדוגמאות שתביא.

S60T5 מול קליאו ספורט? את הS60, בכל יום.

T-ספורט מול איביזה טורבו? את הT-ספורט.

ZX וולקן מול VR6? הZX.

גולף V6 מול.. אה.. MR2? את הגולף.

בקיצור, זה תלוי.

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מסכים עם רועי , מי שכתב קודם אני משאר לא התנסה בעזיבת גז בסיבוב ב205 לדוגמא , רכב יותר חזק ויותר יציב פחות מסוכן לדעתי מרכב יותר חלש אך שכל טעות מביאה אותו לכוון את האורות לצד הנגדי לתנועה ויש כמה כאלו.

ליביו

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דניאל.

לא הבנתי את הסיפור עם העקיפה.

אתה יכול להסביר שוב?

סאן רוף פתוח וכסאות מחוממים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דוגמה טובה יותר (אבל לא מושלמת).

:loco: :loco:

שים נהג חדש באימפרזה טורבו, תוך חודש הוא ז"ל, פצוע, או בבית הכנסת אומר הגומל. זה אם שוטר לא יממל"ז לו את הצורה קודם, וככה יוריד אותו מהכביש. האימפרזה מהנה מאוד ולא מסוכנת בבסיסה, אבל צריכה להיות עליה הגבלת גיל / ותק בנהיגה. היא חזקה מאוד גם עבור רוב הנהגים הוותיקים.

ולשרשר עצמו, נהג חדש לא צריך לא מכונית חזקה, ולא מכונית בעלת התנהגות כביש חסרת פשרות. נהג חדש הוא נהג לומד, נהג מתנסה, נהג של פעמים ראשונות. החלקה ראשונה, זריקת זנב ראשונה, תת היגוי ראשון. אלה לא דברים שצריך להתנסות בהם עם קצב הנהיגה שמכונית ספורט חזקה, סלחנית ככל שתהיה, מפתה אותך להגיע אליו.

יאריס ספורט, 206XSI, איביזה ספורט (שמוכרים היום, לא הטורבו), אלפא 147 עד 120 כ"ס - אלה המכוניות שצריך לתת לנהג חדש. גם גולף GTI דור שני יכולה לעבור, אבל לא מיאטה בגלל ההנעה האחורית.

כולנו היינו נהגים חדשים, ואני מניח שכמעט כולנו (כולל אני) עשינו הרבה שטויות. צריך מכונית שגם תדע לעזור לצאת מהברוך, וגם לא תאפשר לך להיכנס אליו ב-220 קמ"ש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לבן שלו הנהג החדש גולף V6,אימפרזה טורבו,קליאו ספורט-וכן כן את כל הרכבים האלה ראיתי ננהגים כבר בידי נהגים חדשים-ואפילו יצא לי לראות V5 כמעט עושה תאונה במפגש בגלל טעות של נהג ופזיזותו-פזיזות+רכב מהיר+נהג לא מנוסה שטועה בהרבה מקרים=תאונה!.

זה לא הכל רק לקנות רכב חזק-צריך לדעת איך לנהוג בו-נהג קליאו ספורט שהעביר הילוכים כמעט כל הילוך בחריקת גלגלי שיניים-אני לא מצפה מנהג כזה לגדולות במיוחד כאשר הוא חס וחלילה ייכנס לאיזה תת היגוי...

לתשומת לבם של האבות של הנהגים בחדשים!

אוטו זה כמו אישה.היית נותן את האישה שלך למישהו אחר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבא שקונה לבנו אוטו - אלא אם זה בן מאוד, מאוד רגוע ובוגר, פעיל בצופים,

עם המון ידידות ובלי חברים מהשכונה - צריך לקחת בחשבון שסיכוי התאונה הם משהו כמו 50%.

שיקנה לו מגאן 2 ויסגור עניין, אז מה אם הבן ינודה חברתית - יהיה לו יותר זמן לבגרויות.

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבא שקונה לבנו אוטו - אלא אם זה בן מאוד, מאוד רגוע ובוגר, פעיל בצופים,

עם המון ידידות ובלי חברים מהשכונה - צריך לקחת בחשבון שסיכוי התאונה הם משהו כמו 50%.

שיקנה לו מגאן 2 ויסגור עניין, אז מה אם הבן ינודה חברתית - יהיה לו יותר זמן לבגרויות.

עזבו אותכם לרוב ילדים בני 17 לא צריכים בכלל רכב!

המכוניות משמשות בד"כ להנאה ובילויים וסתם כדי להתאוורר ולהסתובב בעיר ואת זה הם עושים בד"כ שההורים כבר בבית וגם הרכב......

אוטו זה כמו אישה.היית נותן את האישה שלך למישהו אחר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לבן שלו הנהג החדש גולף V6,אימפרזה טורבו,קליאו ספורט-וכן כן את כל הרכבים האלה ראיתי ננהגים כבר בידי נהגים חדשים-ואפילו יצא לי לראות V5 כמעט עושה תאונה במפגש בגלל טעות של נהג ופזיזותו-פזיזות+רכב מהיר+נהג לא מנוסה שטועה בהרבה מקרים=תאונה!.

זה לא הכל רק לקנות רכב חזק-צריך לדעת איך לנהוג בו-נהג קליאו ספורט שהעביר הילוכים כמעט כל הילוך בחריקת גלגלי שיניים-אני לא מצפה מנהג כזה לגדולות במיוחד כאשר הוא חס וחלילה ייכנס לאיזה תת היגוי...

לתשומת לבם של האבות של הנהגים בחדשים!

לצערי, מי שקונה את הרכבים האילו לא ממש קורא את הפורום הזה...

לדעתי, לבן 17 צריך לקנות חיפושיט. לקנות לו אותה בגיל 16, לפרק אותה ולעבוד עליה במשך שנה עד ליום קבלת הרשיון.

ככה המחוצ'קן לא יעשה עליה שטויות (תהיה לו איזו שהי ההערכה כלפיה), הוא יבין שלא הכל בא בקלות, והכי חשוב, ילמד לנהוג על רכב א מ י ת י!!!

***את החיפושיט אפשר להחליף בכל רכב שניתן לפרק ולהרכיב ליד הבית, פשוט חיפושיט זה רכב עם "סטייל" בניגוד ל, אממממ, פורד אסקורט (?) נניח***

גילי

גילי

מחפש בלוק מנוע V8 לתרומה וגם מחסן למכוניות שלי

האם זה נכון שחמישה מכל ארבעה אנשים מתקשים במתמטיקה ?

הציבור מטומטם, ולכן הציבור משלם...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7133 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...