Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סקודה אוקטביה 2001 מנוע 2000 אלגנס.

jbi
שימו לב! השרשור הזה בן 4155 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אמנם חדש כאן אולם זה לאחר תקופה ארוכה כקורא סמוי.

התקציב הוא סביב 15000 ש"ח.

דרוש תא מטען גדול (2 עגלות), נוחות, אמינות.

משיטוט ביד 2 מצאתי סקודה אוקטביה, שנת 2001 מנוע 2000 דגם אלגנס, אמנם יד 3 אבל טופלה עד לפני שנתיים במוסכי צ'מפיון.

הרכב עבר 170 אלף ק''מ, הרכב נראה שמור יחסית לגילו, שאלתי היא, האם יש מחלות כלשהן? מתי הגיר מחזיר את נשמתו לבוראו? האחזקה של הסקודה בכלל והדגם הזה בפרט יקרה משמעותית מהיפניות?

תוואי הנסיעות הם לרוב בינעירוני, להערכתי ביחס של 70/30, והתוואי העירוני הוא ממש גז/ברקס, למשך 2-3 ק''מ, כך שכל רכב יצרוך בכזו נסיעה הרבה דלק.

ושאלת השאלות היא הצריכת דלק, יש לכם מושג כמה דלק יצרוך כזה רכב? לשם השוואה עד עתה היה ברשותי ניסן אלמרה 1997 גיר ידני שבתוך העיר עשתה סביב 1/8-9, ומחוץ לעיר 1/11-12.

יש הצעות נוספות? לאנטיס, קורולה, בלנו, לא נשמע לי.

תודה רבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שבוע טוב!

אין לאף אחד ידע בענין?

אופציה נוספת שהועלתה זה הונדה אקורד 2001/2 מנוע 1800, יש פרטים אודות הרכב? אמינות? צריכת דלק?

תודה רבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תא מטען של טולדו קטן.

אוקטביה זו אפשרות מעולה, גיר אוטומטי זה מקום רגיש בכל VAGיות של אותם שנים ויש לבדוק את התפקוד שלו בקפידה ולוודא שמותקן קולר.

אם הרכב שמור, הגיר תקין אני לא רואה סיבה לא לקנות אוקטביה. מנוע 2.0 חזק יותר קצת מ1.6 וזה יתרון בנסיעות בין עירוניות.

במשפחה יש לנו אוקטביה 1.6 משנתון כזה והיא מעולה.

אני לא חושב שבתקציב כזה תמצא רכב טוב יותר מאוקטביה. בכלל דגם הזה מוצלח מאוד והמשיכו לייצר אותו במקביל לדגם הבא.

הכי טוב זה אוקטביה 1.9 ידנית דיזל, חסכונית וסופר אמינה. רק בתקציב כזה למצוא שמורה יהיה קשה, רובן היו מוניות (שזה מבחינתי לא סיבה לא לקנות את הרכב, אבל בשנתונים האלו הן כבר קרועות כי שימשו נהגי מוניות דלי תקציב בתחילת דרכם שלא יכלו לטפל ברכב כמו שצריך).

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על תגובתך.

1.9 דיזל כמו שכתבת מאוד קשה למצוא, ואם כבר מוצאים הק''מ בהתאם והמחיר אותו דבר.

כמה דלק צורכת ה- 1.6 במשפחתך? הרכב סוחב טוב? נהגתי על כזו סטיישן שהרגישה לי מעט עגלה.

מצאתי גם אוקטביה 1.6 שנשמעת מאוד שמורה, לא הספקתי לראות אותה, יד 1, שעשתה 115000 ק''מ, וטופלה במוסכי היבואן עד עתה. המחיר שהוא דורש מעט גבוה לשנתון. ואני מתלבט בין שני האקזמפלרים. מה דעתך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי 1.9 דיזל ידני, ראיתי ביד 2 שלא חסרות בתקציב כזה 2000-2002 כולל רכבים שלא היו מונית. קילומטרז' של חצי מיליון זה סביר לחלוטין לרכב אם טופל כראויי. אני נוסע ברכב דיזל עם מעל חצי מיליון קילומטר ואין עם זה בעייה.

אבל כמובן השיקולים שלך. 1 ל12 בבין עירוני זה מה שתקבל עם בנזין ועם דיזל בלי בעייה תעשה 1 ל16 ויותר מזה. הסולר זול יותר והדיזל צורך פחות, אז ההחלטה שלך. :) כמובן דיזל זאת גם חויית נהיגה שונה לחלוטין: הרבה מומנט זמין בסל"ד שצריך אותו.

צריכת הדלק של אוקטביה 1.6 שיש לנו במשפחה היא בסביבות בין 1 ל9 לבין 1 ל10, רוב הנסיעה עירונית. בבין עירוני 1 ל12 ועם רגל קלה על הגז אפשר גם 1 ל13 וללא מזגן 1 ל14.

הרכב אצלינו מעל 10 שנים יד ראשונה ובינתיים אמינות מוחלטת. פה ושם כמה דברים קטנים ופרופילקטיקה, לא משהו רציני בנוסף כמובן לטיפולים סדירים.

מנוע 1.6 עושה את העבודה, הוא די גמיש אבל עם מזגן ועליות קשה לו. בשיוט 100קמ"ש על 3000סל"ד המנוע די רועש (גם עם מנוע 2000 אותו דבר!). אם אתה אוהב להיות הראשון בזינוק של כל רמזור אז זה לא רכב בשבילך כמו גם אוקטביה עם מנוע 2000.

סך הכל רכב נעים לנהיגה, נוח למדי ותא מטען ללא תחרות. ביצועים בהתאם למנוע, אתה מקבל את מה שאתה משלם עבורו.

1.6 יד ראשונה שמורה עם ק"מ נמוך בהחלט אופצייה מעולה. נכון שה2000 חזק יותר, אבל עדיין במישור בשיוט זה אותו סל"ד ורעש, בעליות מומנט של מנוע 2000 נותן יתרון משמעותי על 1.6 כי זמין כבר בטורים נמוכים. מעבר לזה מנוע 2000 ידוע בכך שזולל שמן (אתה מוזמן לבצע חיפוש על גולף עם מנוע כזה בפורום ותיראה על מה אני מדבר, גולף ואוקטביה זה אותם מכלולים).

אני הייתי מעדיף דיזל עם חצי מיליון מאשר בנזין עם 100Kק"מ, אבל אני זה אני. :) אם אנשים פה יקפצו ויגידו: "דיזל חצי מיליון גמור, משאבת סולר, טורבו" ושאר מנטרות, כניראה לא היה להם דיזל מעולם או לא היה להם דיזל טוב מעולם. גיר אוטומטי בעייתי כבר אמרתי? אז גיר ידני לא בעייתי וגם מנוע 1.9 בעל 90 סוסים הוא הכי מוצלח ולא בעייתי.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על תגובתך המפורטת!

הדיזל לא קורץ לי כ''כ,

א. הדגם יותר גניב.

ב. הק''מ המרובה, מה שאומר שלמכור כזה רכב בעוד שנתיים, זה כמעט בלתי אפשרית = חתונה קתולית.

שאלתי היא איזה מנוע יצרוך יותר דלק בתוואי בינעירוני? 1600 או מנוע 2000, מדובר על שיוט של 120 (כביש 6 ודומיו).

מצאתי שני אוקטביות, אחת שנת 2001 עם מנוע 2000 יד 3 עם 169000 ק''מ, טופלה עד לפני שנתיים בצמפיון,

ואחת שנת 2000 מנוע 1600 יד 1 שעברה 115000 ומטופלת בצמפיון. איזו מהם לדעתך עדיפה? המחיר הוא אותו דבר.

אני לא מעונין להיות הראשון ביציאה מהרמזור, אלא ברכב שיסחוב טוב בתוואי בינעירוני, יעלה את העליות לירושלים בצורה סבירה.

תודה רבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעליות מנוע 2000 עדיף משמעותית. בבין עירוני אני מאמין צריכה תיהיה פחות או יותר זהה עם 1600.

הדיזל בעליות יותר טוב משניהן ביחד. :) אנשים קונים דיזל עם ק"מ גדול כי יודעים כמה הוא יכול להחזיק מעמד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4155 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...