Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טורים נמוכים(לפעמים)לאחר טיפול 75K - מאזדה לאנטיס 2003

amirba
שימו לב! השרשור הזה בן 4917 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 47
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אתה צודק בעניין קוד התקלה, אבל לא ניתן לדעת אם הבחור מבין מספיק ולא עשה סלט מדברים שהוסברו לו, אני עדיין רוצה להאמין שלא קיימים נוכלים שמוצאים מנורות ומוכרים את הרכב בגלל העלות של התיקון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה הרכב מאוד שמור יחסית לשנתון וטופל רק במוסך מרכזי מורשה (יש תיעוד של הכל) כך שקשה לי להאמין שרכב של 40K בעליו ימכור אותו בגלל תיקון של 3K בערך פשוט קשה לי להאמין בכל מקרה בדגמים הללו התקלה הזאת כפי שהבנתי מופיעה לכל אחד בשלב כל שהוא. במהלך חיפושי אחר הרכב נתקלתי בכמה רכבים שהנורה הייתה דולקת והם טענו שהחליפו ממיר ובגלל שהוא לא מקורי הנורה נשארה דולקת.

האם אני יכול לבוא בטענה למכון הבדיקה שלא עלה על כך שהנורה לא נדלקת בהתנעת הרכב?

מחר בבקור אני אכנס למוסך לבדוק את העניין לפי מה שאני מבין או שהנורה שרופה או שפשוט ניתקו אותה?

כמה יכול לעלות לי הסיפור של לחבר אותה שוב?

אם היא שרופה אני מאמין שצריך להחליף את כל לוח השעונים ?

יכול להיות שזה כל כך קל ופשוט מישהו ניתק כבל שמחבר את הנורה וזהו?

בנוסף מישהו יכול להמליץ על חשמלאי לעניין הזה בנתניה אני רוצה ללכת מחר בבוקר...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמיר זו נורה פשוטה תזכור מה אמרתי לך היא לא נשרפה אלא הוציאו אותה.

פירוק לוח השעונים והרכבת נורה חדשה נמשך כעשר דקות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד דבר:

אם קניתי את הרכב לפני פחות מחודש ומכון הבדיקה ביצע בדיקת זיהום אוויר ואמר שהכל בסדר אז איך יכול להיות שיש בעיה בממיר הקטליטי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמיר זו נורה פשוטה תזכור מה אמרתי לך היא לא נשרפה אלא הוציאו אותה.

פירוק לוח השעונים והרכבת נורה חדשה נמשך כעשר דקות.

ניסן ממה ששמעתי פירוק לוח השעונים לוקח יום שלם ועולה כמה מאות שקלים אם לא אלפי בגלל המון שעות עבודה.

אז אני מאמין שהטעו אותי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המחשב מקבל נתונים מחיישן חמצן אחורי יכול להיות שהחיישן לא תקין ומדליק את התקלה ומאידך יכול להיות שהממיר לא תקין עדיין עובר בדיקת 4 גזים אך המחשב מזהה אותו כלא תקין.

עם מכשיר אבחון במוסך מורשה ניתן לראות את גרף הנתונים של חיישני החמצן ועל פי הגרפים להחליט אם מקור הבעיה הוא בחיישן או שהממיר אכן לא תקין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המחשב מקבל נתונים מחיישן חמצן אחורי יכול להיות שהחיישן לא תקין ומדליק את התקלה ומאידך יכול להיות שהממיר לא תקין עדיין עובר בדיקת 4 גזים אך המחשב מזהה אותו כלא תקין.

עם מכשיר אבחון במוסך מורשה ניתן לראות את גרף הנתונים של חיישני החמצן ועל פי הגרפים להחליט אם מקור הבעיה הוא בחיישן או שהממיר אכן לא תקין.

מחר אני אפנה למוסך לבדיקה ואבקש את הגרף ואשמח להציג לך אותו לפני שאני עושה משהו.

אולי גם שווה לפנות לאייל בתחום הזה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי נורה, אם היא נידלקת לך בפתיחת סוויץ, אז יכול להיות שביצעו גישור בין נורת הABS או כריות האוויר לבין נורת CHECK, בדרך כלל סוחרים נוכלים מבצעים את זה כדי שהנורה תידלק כמו אופן תקין ויראה כאילו הכל בסדר ברכב.

אז אם קנית את הרכב מסוחר יש ממה לחשוש.

פירוק לוח השעונים ברכב הזה לא עולה על חצי שעה בהגזמה.

וממש לא בעיה לבדוק את תקינות נורה ואמינותה, פשוט כשתהיה במוסך לפני חיבור לסורק תקלות, בקש שינתקו את חיישן החמצן תוך כדי שהמנוע פועל, זה יגרום להדלקת הנורה, אם הנורה דולקת אז כל בסדר, אם הנורה לא דולקת אז יש זיוף של הנורה.

גם אם בפתיחת סוויץ הנורה נידלקת זה לא אומר שיא מחוברת באופן טיבעי למקומה, אלא יתכן שהיא מקבלת פיקוד ממשהו אחר ולא ממחשב הניהול(מעשה נוכלות של מישהו).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך אני יודע בכלל שנורת ה check engine שלי תקינה ?

כאשר אני נותן חצי סווט'ש הנורה לא נדלקת בכלל כך שאין לי בקרה האם היא תקינה או לא.

עזרה בבקשה

אתה שוב לא קורא.

אייל יוכל לעזור לך במידה וחיישן החמצן תקול, אם זה הממיר לא תקין ברכב שלך אם זכרוני אינו מטעה אותי הוא חלק מספעת הלפיטה וזו עבודת מכונאות שאייל לא מבצע.

בכל אופן נסה לדבר איתו.

דרך אגב אם הממיר אינו תקין אז אפילו שיציעו לך חליפי ב-500 ש"ח אל תרכיב חליפי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניסן ממה ששמעתי פירוק לוח השעונים לוקח יום שלם ועולה כמה מאות שקלים אם לא אלפי בגלל המון שעות עבודה.

אז אני מאמין שהטעו אותי?

5 ברגים ופחות מעשר דקות עבודה, הטעו אותך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה שוב לא קורא.

אייל יוכל לעזור לך במידה וחיישן החמצן תקול, אם זה הממיר לא תקין ברכב שלך אם זכרוני אינו מטעה אותי הוא חלק מספעת הלפיטה וזו עבודת מכונאות שאייל לא מבצע.

בכל אופן נסה לדבר איתו.

דרך אגב אם הממיר אינו תקין אז אפילו שיציעו לך חליפי ב-500 ש"ח אל תרכיב חליפי.

למה צריך להיזהר מחליפי כמו מאש?

מקורי עולה איזה 5K זה נראה לי מוגזם מידי!!!

כולם שמים מקורי כאשר הם צריכים להחליף?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי טיפלתי בהמון רכבים שחליפי לא פתר את התקלה ולבסוף שילמו על חליפי ולאחר מכן בלית ברירה שמו מקורי, את החליפי שמים בהמשך צנרת הפליטה ולא מחליפים את המקורי וזה לא פותר את התקלה היא חוזרת.

תיקח דעה נוספת יש כאן חבר שיש לו עסק של אגזוזים ורדיאטורים שהוא חבר בפורום תתיעץ איתו (לא יודע מה שמו) תראה מה הוא יאמר לך ולאחר מכן נחליט יחד כיצד עדיף לפעול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה אתם חושבים על מכון הבדיקה שבדק את הרכב לפני כחודש?

האם אפשר לבוא בתלונות למכון שלא בדק תקינות הנורות?

הייתי מצפה ממכון בדיקה לפחות לבדוק אם כל הנורות תקינות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא בטוח אבל לדעתי יש שם איזה סעיף שמוריד מהם אחריות על הבדיקה הממוחשבת.

תנסה לקרוא את האותיות הקטנות בטופס הבדיקה שברשותך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4917 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...