Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פרוייקט SQ בזיל זול ופשוט

s3t
שימו לב! השרשור הזה בן 5119 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היה לי תכנון עם מחשב ברכב. הגברה אקטיבית ו3WAY קידמי. אך ירדתי ממנו בגלל שלא היה לי כוח להתעסק בבניות וכו.

ירדתי ממנו בגלל שאתמול התחדשתי בסט של מורל טמפו 5.25 שחשבתי לשים אותם זמנית עד ההיתגשמות של CARPC. אך לאחר שחיברתי אותם בבית ושמתי אותם בתיבות לצורך ניסוי - הבנתי שחבל על ההשקעה של CARPC, והם נשמעים טוב יחסית...

רק חסר להם מידרנג' הגבוה (כ2000 עד 7000הרץ). פתחתי את הקרוסובר וגיליתי שהקבל הוא קטן מידי - 3.3 מיקרו, שיחד עם ההתנגדות של טויטר נותן חיתוך של כ8500 הרץ - המידבאס לעולם לא יגיע לתגרים האלו, במיוחד בoff-axis . בחישוב מהיר יצא שעם אני יוסיף נגד בטור לטויטר של כ-4אום, אני יגיע לחיתוך של 6K, שזה בסדר - גם הטויטר לא יצרום חזק (ללא נגד הוא היה חזק מידי) וגם ינגן נמוך יותר (זה לא ממש חיתוך ב6K, הרי מדובר בסלופ מסדר הראשון, שנותן לנגן גם נמוך יותר מהתדר אך בעוצמה חלשה יותר). עכשיו חזר המידריינג', והוא נשמע טוב מאוד.

היו לי זוג קבלים של WIMA 3.3 - אז ניסיתי אותם במקום קבלים מהקרוסובר... השינוי היה ממש רגיש - במקום לכרכר ולהרעיש הטויטרים התחילו לייצר צלילים מובנים, נוסף אוויר, פירוט וכו, ועכשיו זה נשמע כלכך טוב שחבל לי להוריד את הסט לאותו :)

אז צריך מקור סאונד טוב. בחיפוש קצר שביצעתי לא התגלה רדיודיסק איכותי במכיר שפוי, שיודע גם לנגן lossless מUSB.

נזכרתי שיש נגן MP3 של iriver שגם מנגן לוסלס, גם יש בו הרדיסק של 20-40 גיגה, וגם יש לו מוצא אופטי תקינה ( bit-perfect)

אז נסעתי וקניתי אותו ב350ש"ח, 20גיגה.

יש לי DAC נחמד מבוסס wm8740 של wolfson, ששופר משמעותית על ידי, וכרגע מנגן עם מערכת אוזניות ברמה גבוה.

יש לו כניסה אופטית, ומתח הנדרש הוא 9v - שלאחר שינוי קטן יהיה מתאים גם ל12v של רכב.

אז יפי, יש לי רדיודיסק ב700ש"ח, רמקולים 350ש"ח (יד2), סאבוופר ID12 שקניתי בזמנו ב500ש"ח, וכמה מגברים פשוטים שצריך לבדוק אותם מי ישמע יותר טוב - מebay

- clarion apa450 4x50w

- phoenix gold 2x50w

- sherwood 2x50w

כל אחד יצא כ60 דולר.

לשלושתם יש קרוס אקטיבי מובנה שהאיכות שלו לא ידוע (בטח גרוע), אז אני ינסה להכין קרוס נורמלי לבד ולחבר אותו במקום קרוסים המובנים - בעתיד.

עכשיו אני חייב לשים כבל מתח, סיב אופתי וכמה חותים כדי לשלות על ווליום והדלקת מגברים מתא נוסעים...

[under construction]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 235
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אין טעם להוסיף 4" בין 1" ו5". 1+5 = 2WAY קלאסי.

אם היה לי 7" או 8", אז הייתי הולך על 3WAY, אבל זה מסובך. ירדתי ממנו למרות שיש לי כל החלקים. אני לא רוצה להרוס את סינרגיה שנוצרה בסט של טמפו - הוא נשמע מצויין עד כדי כך שרציתי להשיר אותו בבית.

ובנוסף, זה פשוט יקר - אני לא מוכן להוציא שקל, ורכיבים זולים הם לא סתם זולים :) אחרת הייתי שם את רלבייטורים של סקנספיק ב3-וואי, אבל אני לא מוכן להשיר ברכב כזה ציוד. יש לי כולו פיגו 106 קטנה :)

למרות שטמפו יש משהוא משותף עם רלבייטורים - הם נשמעים דומה בסגנון - בגלל ממברנות נייר.

זהו, יש כזה דבר :)

דברים שאני לא בטוח בהם מבחינת SQ זה המגברים ו סאבוופר.

אני לא מדבר על מערכת SQL, הרמות ווליום לא יהיו גבוהים - ולכן לא נדרשת השקעה רצינית בציוד.

הנגן ינגן כמו כל נגן אחר, הרי יש לו יציא דיגיטלית, הDAC ימיר את המידע למוזיקה כמו שנגני אודיו בייתיים לא יודעים להמיר,

עכשיו בא הבעייה של מגברים - אולי שווה למכור את שלושתם ולקנות איזה גנסיס סביר, אך שוב, הגנסיס הוא יקר מידי יחסית למה שהוא נותן.

לאחר המגבר יש את הרמקולים, שאני מבסוט מהם.

לאחר הרמקולים יש את הבידוד של הדלתות. הן מבודדות אצלי, לא ממש מושקע, אך ישנו חומר איתום על הקיר מול הרמקול.

[under construction]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה טוב , מקווה שיצא לי לשמוע .

אני רוצה לקחת טמפו 6.5 ולשנות לו את הקרוס , או לבנות אחד חדש .

יש חבר פורום שיוכל לעזור לי בזה ? אני דיי לא מבין בנושא .

תודה, מוטי .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל עוד אתה מבסוט- זה הכי חשוב.

אגב, גם אני בעל 106, אבל אני נהנה מכל הסיפור הזה גם מעבר להאזנה עצמה של המוזיקה.

אצלי זה כבר תחביב בפני עצמו.

לגבי המגברים- הם כבר אצלך או שאתה רוצה להזמין אחד מהם מחו"ל?

מתחדשת*

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המגברים מעלים אבק אצלי בארון. הגיע הזמן שלהם לצאת :lol:

גם לי יש את התחביב, אבל יותר לכיוון אודיו הביתי...

למעשה הארון שלי בפוצץ בכל מיני רכיבים, ערכה מלאה של מחשב רכב (כולל מסך נגיע וכו), הגברה אקטיבית 8 ארוצים, דרייברים של רוב החברות המוכרות ואיכותיות (peerless, scanspeak, vifa, morel, dayton audio, tang band, CSS),...

[under construction]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מציואת... זה לא ממש מקום הנכון - יש את diyaudio/diymobileaudio/ebay/yad2 שכל בוקר אני בודק אותם עד כה שמילאתי את הארון במציאות, וכרגע עוד 3 מציאות בדרך - זוג מידבאסים של Usher ,שלוש מידים של scanspeak (שלוש - בגלל שקיבלתי אחד מתנה :) ), וזוג מידבסים רלבייטור, שוב של סקנספיק...

[under construction]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת טמפו זה סט של 300 דולר לפי MSRP, ואפילו במחיר הזה הוא עדיין נחשב מוצלח. הבעייה שבארץ מכבדים את מוצרים לפי המחיר.

אם הייתם מזמינים את הטמפו מחו"ל, אז הייתם משלמים 260$ רק על הסט+משלוח, והיה עולה לך לפחות 1300ש"ח לאחר מכס.

תחשבו, הסטים שאתם מזמינים מחו"ל בעלויות כ1300ש"ח שוות לטמפו. :shock:

ואין שום קסם ברלבייטורים. הם יכולים להישמע טוב וגרוע. הם לא מתאימים ל3-וואי (לפחות הדגם של 7"), הם בעלי צליל דומה לטמפו, והם סטם יקרים מידי. :biggrin2:

[under construction]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

S3T

אני לא יודע מי אתה ואיך קוראים לך - אבל ברור לי שלכמות הידע שיש לך, אין שום קשר למונה ההודעות וההצטרפות שלך לפורום.

לגבי הסט של הטמפו - אני טוען רבות שהסט הזה הוא נמר בעור של כבש.

הקרוס המקורי של הסט הזה מנוון ממנו את רוב היכולות שלו ולדעתי מוראל עושים את זה בכדי שהם יהיו מסוגלים להאיץ יותר את המכירות של סטים ברמות גבוהות יותר שלהם.

ברגע שעובדים עם הרמקולים של הטמפו\פולס ללא הקרוסים המקוריים שלהם מקבלים סט שהוא הרבה הרבה יותר טוב ממה שהיה נדמה בהפעלה הראשונית שלו.

יש פערים מובהקים וברורים אמנם בין הסט הזה לסדרות הגבוהות של מוראל אך אפשר להגיע לתוצאות נהדרות גם עם הטמפו.

תחפש הודעות שלי לגבי בניית קרוס לסט הזה - ההמלצה שלי היא להחליף את הקבל שחותך את הטוויטר לקבל בערך של 12 מיקרופאראד ואת הסליל שחותך את הוופר מלמעלה ל0.3 מיליהנרי

ככה נקודת החיתוך היא סביבות ה3.8 קילוהרץ עד כמה שזכור לי ב4 אוהם.

לגבי התאמת רכיב שלישי לסט הזה באמת הייתי ממליץ להוסיף וופר ודווקא להפוך את המידבאס למיד.

הוופר שהייתי ממליץ עליו הוא בין 6.5 אינטש ל7 אינטש אבל כמובן הכל תלוי בך.

אתה יכול להרחיב קצת על הDAC והשימוש בו?

לא הבנתי למה יש כניסה אופטית -

אתה יכול להמיר במגברים שלך כניסה אופטית? אם כן איך?

יש לך נגן עם יציאה אופטית? - אפשר לקבל את הדגם?

כמו שאתה רואה יש לי גם הרבה שאלות כלפיך.

ולגבי מגברים - מציע לך מאוד להשתמש במגברים טובים או לפחות לשפר את הרכיבים כי לסט כמו הטמפו רצוי לתת מגבר סביר לפחות שיוכל להוציא ממנו את המקסימום.

בהצלחה ויפה לראות ת'רדים כאלו.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5119 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...