Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פרוייקט SQ בזיל זול ופשוט

s3t
שימו לב! השרשור הזה בן 5131 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הDAC הוא סתם בוארד סיני פשוט, יש בו LDO בכניסה ,כ-7v.

הצריכה לא רצינית, במיוחד כשהורדתי ממנו את מגבר אוזניות, אז הוא הפסיק להתחמם לגמרי (אני נותן לו 10v, והוא לוקח רק 7 - אז 3v הולכים על חימום הLDO ואם הוא לא מתחמם אז הזרם נמוך יחסית). אני יבדוק את הזרם כשיגיע הביתה.

הוא single rail, אז קל לחבר אותו לרכב.

אני לא רוצה להכין ספק switched לצורך הפרדת אדמות בגלל שהוא בעצמו בדרך כלל מוסיף המון רעשים.

על הדרך אני יבדוק את הסכמה שלו לגבי הפרדת אדמות של digital ו-analog - האם שמו נגד או ferrite בין האדמות, ואם כן - אז איזה.

לגבי קניית רכיבים - בבית יש לי מחסן של mouser :) כל הדברים הפשוטים יש לי בכמויות.

לדעתי הMOCKUP לא יצליח מסיבה אחת - ספק של מחשב יהרוס את כל האיכות :) אומנם וזה דרך מצוינת לבדוק כמה הרכיבים עמידים מפני הרעש (PSRR), אך זו לא הדרך לבדוק כמה איכותי זה נשמע בסביבה של אותו.

כרגע הDAC מחובר למחשב, ומזרים מוזיקה דרך מגבר ישן וגרוע לתוך הטמפו, וזה נשמע טוב.

אני עדיין לא יכול לחבר את הנגן לDAC מכיבן שאין לי סיב אופטי עם חיבור מתאים לנגן (הוזמן מebay)

אולי באמת שווה לי להזמין את קיט התקנה מebay, בגלל שגם ככה אני מחכה לסיבים ומארז לDAC? הזמנתי אותם לפני יומיים...

[under construction]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 235
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

ידידי אתה מזמין לעצמך צרות רבות, תכף אסביר:

רק כמה הערות:

למי ששאל לגבי PNP, NPN: במעגל שמצויר - מדובר על תצורת TOTEM POLE בממתח חיובי מיציאת הOPAMP תתקבל הולכה חזקה מהטרנזיסטור העליון ויזרום זרם חיובי מ+5V לצרכן ובממתח שלילי מהOPAMP הטרנזיסטור העליון יהיה בקטעון והתחתון ברוויה חזקה ולכן יתקבל זרם שלילי חזק מה-5V - כלומר קיבלנו מגבר זרם בסיסי. זה סבבה.

נ.ב.

בהצלחה!

שמח לראות דברים כאלה בפורום.

תודה על ההסבר עידו,בהחלט שרשור מעניין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

S3T

תנסה גם את http://www.cable.co.il

הכבל האופטי עם חיבור PL שאתה מדבר עליו קיים שם ויש לי אחד כזה בבית שיוצא מכרטיס קול עם יציאה אופטית.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

lanosforce,

טיפה יקרים. פי10 מסינים :)

כל הכבלים הוזמנו מסין עוד בסופ"ש הזה...

שיחקתי אתמול בתוכנה של הנגן, והיה השתפרה משמעותית מפעם אחרונה שהשתמשתי בה.

ממש כל כפתור אוזר לנוחות, ואין כפתורים שנשארים ללא שימוש, אז שלט של סוני לא ממש מתאים - חייב משהוא עם גויסטיק לבחירת שירים ודפדוף בתיקיות. ובנוסף גם 6 כפתורים, אם לא יותר, שזה לא כולל שליטה על ווליום.

בנוסף, אין לי מקום נוח למקם את השלט, וגם שליטה שלו לא מתאימה לנגן (צריך גויסטיק במקום גלגלות).

אז הפתרון הוא ללכת על שלט IR ששמים על ההגה, מיקרומעבד, ווליום מבוסס ladder attuneator. על הדרך תהיה לי אפשרות להוסיף כל מיני חיישנים של טמפרטורה, שליטה על חלונות באותו, וכו.

שוב, מיקרומעבד זה לא מסובך, זה כולו Arduino, עם תכנות בשפה דומה לC ברמה של בית הספר. העלות - 25$ ללוח עם מעבד מוכן ו5$ למסך, כולל משלוח.

http://www.arduino.cc/

אך בנתיים יהיו לי 2 כפתורים פשוטים של ווליום בלבד.

[under construction]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

או קיי - אני מרגיש טיפש :-D

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל האתר ממש יפה, יש בו הכל, ואם מהירות המשלוח ומלאי שלהם יכול להתחרות בסינים, אז הוא פטרון מצוין להזמנות דחופות.

התפלאתי לראות סיבים אופטיים אמתיים למכירה (של תקשורת)

[under construction]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש שם הרבה דברים שגם אני הייתי מופתע לראות באתר ישראלי.

אבל אתה הרגת אותי עם המיקרופרוססור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המיקרופרוססור היה מילה מפחידה, אבל כשמשתמשים בArduino, הכל נהיה פשוט.

למשל כדי לחבר ולעבוד עם מסך 16X02, מספיק לכתוב משהוא בסגנון

include lcd;
new lcd(1,2,3,4,5); // 1,2,3,4,5 - פינים שחיברת עליו מסך

main
{
print(lcd,"cool!");
}

[under construction]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה קוד יפה ופשוט שכולל בתוכו אובייקט LCD וקורא לפונקציה פשוטה שיודעת להדפיס למסך.

אבל איך נראה קוד שאמור לקלוט תזוזות של כפתורי הווליום ולפרש אותם לאחוזים? איך אתה יודע שאתה לא מסובב את הכפתור של הווליום עד אין קץ סתם?

איך אתה יוצר מערך עם גבולות שאתה לא יוצא ממנו....

עד כמה שהשפה והתחביר אולי פשוטים בכל זאת ישנה כאן עבודה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אדי - תיארת עכשיו את אחד מהדברים הכי פשוטים שיכולים להיות בתכנות - תנאי ( if )

HeadUnit : Car-Pc | Processor : JBL MS-8 | Front Stage : Woofer - Mpyre 65M , Mid - Dayton RS100-4 , Tweeter - Tang-Band Ceramic 25-1719S | Subwoofer : Hertz HX250D | Amplifiers : A/D/S PQ10 , Hifonics Olympus XI , SPL AB03445 | Wiring : KnuKonceptz , Sommer , Neutrik |

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מתכוון ללולאות do while או do until - נראה לי יותר מתאים כשאתה רוצה לעבוד בתוך תחום פעולה לא מדוד.

אבל אני מדבר על קלט מהכפתורים שהוא בונה לווליום - איך הקלט הזה עובד... איך החיישנים בלוח הזה יודעים לקלוט מסרים ממנו ואיך הוא יודע מתי הוא הגיע לווליום מינימלי או לווליום מקסימלי? הוא מודד מתח? התנגדות? איך הנתונים עוברים... איך מגדירים את ערכי המקסימום והמינימום האלו -

אינטג'ר רגיל? LONG?

הדברים האלה לא ברורים לי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ווליום ladder attuneator - זה 5-6 ממסרים, שמחוברים ל5-6 פינים של מעבד,

כל ממסר שולט על הנמחה של 1,2,4,8,16,32db

כשכולם פתוחים, יש לך -63db

כשסוגדים את 1db, אז עוצמה גוברת ב1

כשסוגרים את 1 ו8, העוצמה גוברת ב1+8, כלומר 9.

ואז כותבים משהוא כמו

port_write("001001");

או יותר פשוט, משתמשים במספר אשרוני וכשכותבים אותו לפורט, אושים לו convert לבינרי (או שפורט עצמו יודעה לפענך)...

...
...
if (button==volume_up)
{
current_volume=current_volume+1;
if (current_volume>63) {current_volume=63;}
port_write(current_volume);
}
...
...

זמן עבודה לא סופרים, כשעושים את זה כתחביב או למידה...

בסופו של דבר ההרגשה שהתגברת על מיקרומעבדים היה מאוד טובה :)

וכשעובדים עם פוטנציומטר עם מנוע, אז צריך לדעת את הערך שלו כל הזמן, אז לוקחים אחד עם 4 ארוצים, 2 משתמשים לווליום ו אחד - למדידה של מצב הנגד.

מחברים רגל אחד של הנגד לפלוס, השני למינוס, והאמצעי לכניסה אנלוגית של מעבד. אז זה עניין פשוט לסובב את המנוע עד שהנגד לא יגיע לארך מסויים.

target_volume=30;
do while not turn_complete
{
current_volume=analog_read(1);
if (current_volumeif (current_volume>target_volume) {port_write(volume_down);}
if (current_volume=target_volume) {turn_complete=true;}
}

[under construction]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נחמד.. מתחיל להתבהר.

ובכן רבותיי

אני חוזר כרגע לאהיל שלי... נתראה אחרי שאחזור לשפיות שלי :-P

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מבין איך הגענו לשיחה על תכנות מיקרובקרים מרצון לשליטה על וליום של DAC כאשר יש שליטת וליום מסודרת במקור האות וגם יש רכיב שעולה 1.5$ שיודע לקבל קלט מגלגלת/כפתורים ולתרגם אותה לערכי התנגדות ולהתחבר ישירות לאות אודיו.

לעיתים הרצון לעשות דברים DIY גורם לנו להיות עיוורים לפתרונוות פשוטים שמונחים מול עיננו, אני אומר את זה כי גם אני לפעמים חוטא בזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בצדק :)

רכיב אלקטרוני לווליום לא מתאים לי, בגלל שאני לא רוצה להעביר אות דרך עוד דבר אקטיבי אחד שמייצר רעש, אדיף נגדים הפשוטים.

הכפתורים של הנגן הם קטנים ולא ממש נוחים ללחיצה בנסיה, אז חשבתי ללכת קדימה ולחבר שלט עם כפתורים נוחים.

הווליום הפנימי של הנגן אינו איכותי (מאבד ביטים, ואם אפילו לא מאבד - יש רצפת רעש מסויימת בDAC, וכשמורידים את הווליום בצורה דיגיטלית, אז יחס אות לרעש גודל בפרופורציה לכמה DB הורדנו בווליום)...

....

תכף נגיע למחשב ברכב:lol: :lol: :lol:

[under construction]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5131 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...