Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פרוייקט SQ בזיל זול ופשוט

s3t
שימו לב! השרשור הזה בן 5131 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 235
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן זה דברים מגניבים, יש עוד כמה מוכרים שמחזיקים אותם באיביי

חשבתי לבנות עם זה מגבר לטיטרים (אולי קלאס A) אבל הבעיה שכמעט כל הקיטים זקוקים לאספקת מתחים בערכים די הזויים (28VAC, 6VDC, 8VAC וכו') - ולא ממש מתאימים לרכב..

אפשר כמובן להוסיף מעגלי ספק מתאימים, אבל הם פחות בנמצא, וממירי DC/AC עלולים להכניס רעשים ולדפוק את כל המטרה שלשמה אנחנו קונים מגבר איכותי מקיט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש ברשימה גם מגבר יחסית פשוט שעובד במתחים של 8.5-14V.

אולי גם יש אפשרות להזמין מגבר מהם ללא ממיר ac/dc, ואז רק לייצב לו את המתח שיתאים לרכב.

מתחדשת*

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה עדכונים קטנים...

התחלתי לקבל חבילות מסין וארה"ב עם החלקים שהזמנתי,

בנוסף רכשתי שלט של pioneer

http://www.miamicenter.cl/imagenes/productos/otros/imagenes_otros/control_kenwood_volante_gr.jpg

די מגניב :) ב150ש"ח.

אז צריך מקלט IR לArduino (יש לי) וגם תוכנה (ראיתי דרייבר אוניברסלי שתומך גם בפייוניר).

בנוסף, צריך להכין תוכנה שמחשבת נגדים בטור\מקביל מערכים שיש לי במלאי ומנסה להתאים את הערכים לערכים דרושים עבור ladder attuneator. צריך לאסוף 16 טרנזיסטורים 2n2222 בבית, ולהלחים PCB שישלוט על ממסרים, שלט לנגן וגם ידליק מגברים.

צריך:

- להכין ולהשכיל כבל DB9 - CAT6 - DB9 שיחבר בין הArduino לבין ממסרים מאחור.

- להשכיל סיב אופטי.

- להכין מטען לנגן.

- לכתוב תוכנה לArduino

- להכין מסך LCD לArduino

יש לי הרבה עבודה :)

לגבי מגברי DIY זה מעניין, אבל מסובך להכין PSU ממותג.

מה שחשבתי זה לקחת אחד המגברים שיש לי ולהשיר בו רק את הספק - ולדחוף כליו איזה זוג LM3886.

המגברים LM3886 מאיביי הם זיוף אחד גדול, כל הרכיבים הם מזויפים כולל גיוק...

שווה להשקיע קצת יותר כסף ולהזמין מchipamp.com

[under construction]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חוזר על שאלה - אחרי שתסיים לבנות את השליטה על הווליום, השליטה מרחוק, המיקרובקר + נגן + מטען לנגן

כמה מקום כל הפרוייקט הזה יקח? כמה פרוייקט כזה יעלה לך?

לבנות את זה בשביל ההצלחה זה לדעתי שווה את המחיר - אבל הפרקטיקה? אם זה יקח לך יותר מקום מאשר המקום שיקח לך HU 1DIN סטנדרטי

לא עדיף לך לקנות HU שהוא MECHLESS - כלומר ללא CD שיודע לקבל כרטיס זכרון ופשוט לבנות לו DAC עם יציאה אופטית?

יש לך את הידע...

כי למען האמת נראה לי שאתה בונה חללית, אבל אתה בטוח שהיא טסה לכוכב הנכון?

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מיקרובקר - 25$

מסך למיקרובקר - 5$

DAC עלה 70$, והתוספות כ15$

שלט - די יקר, 43$

מגברים - 60$ כל אחד, אז 120$

נגן MP3 - 93$

מוראל טמפו - 120$

חיוות התקנה - 150$

סאב ID12 - 133$

כל העסק של סיבים אופטיים - 45$

תפסן לנגן - 4.5$

קופסה לDAC - 22$

ממסרים - 7$

סה"כ 857$

שזה 3210 ש"ח.

מה קיבלתי?

סב חביב

מגברים - לא זבל סיני, אך גם לא מקינטוש

רמקולים - מבחינתי עם מתגנים אותם טוב, אז הם מעולים.

HU עם DAC חיצוני, שנשמע מצויין (הE-MU 0404 שיש לי נשמע גרוע יחסית עליו)

20GB של LOSSLESS בשליטה מהגה, נביגציה בתיקיות מצויינת יחסית לCARPC (שליטה תאצ' של המחשב היה די לא נוחה - וכשמחברים שלט חיצוני, אז חייבים גם תוכנה שתעשה browse על תיקיות מוסיקה, תהיה נוחה לשימוש משלט,...)

אין לי אפשרות להשוות את נביגציה של הנגן מול HU נורמלי, אך ממה שראיתי הנביגציה של HU היה על הפנים...

מה שחשוב, שאני מקבל את מה שרציתי - נגן MP3 עם רמקולים וגלגלים :)

רק הHU שלי עולה 330$

יקר יחסית :)

[under construction]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה פספסת אותי כאן

אני לא מדבר על המחיר של הפרוייקט - אני לא מדבר כאן בהכרח על כסף

תביט בHUים הבאים:

http://www.sonicelectronix.com/cat_i472_in-dash-mechless-receivers.html

מה שמייחד אותם הוא שהם ללא מנגנון CD בתוכם והם לא יועדו מראש לשימוש עם CD

תביט במחיר של הHU - אם כל מה שנותר לך זה להוסיף לו DAC עם יציאה אופטית - הנוחות, המחיר - כל הפרוייקט עצמו נהיה קל יותר.

לרובם גם יש שלט רחוק מראש... אולי כבר יש דגמים עם יציאה אופטית ואז אתה באמת כבר לא צריך כלום חוץ מאו לחבר את הנגן או לחבר הרדיסק חיצוני ולהסתיר אותו מאחורי תא הכפפות.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אדי, אם היו מציעים לך carpc מוכן, רק תחבר אותו ברכב וסע, במחיר קצת יותר גבוה מהעלות של הפרויקט שלך, היית מסכים?

כל פרויקט DIY, גם אם יוצא באותו מחיר של מוצר מוכן ובעל אותן אפשרויות, לדעתי הוא מקפצה לשלל פיתוחים (בין אם אישיים ובין אם מסחריים) שיכול רק להטיב עם יוצרו.

מחכה כבר לראות את הכל מותקן ולקבל רשמים.

מתחדשת*

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת יש כאלו נגנים, למשל

http://www.sonicelectronix.com/item_13636_JVC+KD-AVX33+R-B.html

הבעיה שאני צריך לכוונן את ווליום אחרי הDAC - ההד יוניט לא יודעה לעשות...

הפטרון היחיד שעולה לי בראש זה לקנות משהוא בסגנון F1 עם DAC חיצוני, אך, שוב, אין לי מושג איך הוא מכוונן את הווליום.

נדמה לי שיש גם מקינטושים כאלו...

ההד יוניטים ללא CD - הם גם ללא יציאה אופטית. היציאה הזות שמים רק בשביל DVD DTS/AC3, לא בשביל האיכות.

גם לא ממש ידוע מה קורה עם resampling...

הפטרון יותר DIY - להוציא I2S BUS מהHU, אך לא כל HU יתאים.

מה שיותר מעניין - להוציא I2S ממערכת מקורית של האותו, לשים DAC ולהנות מאיכות.

[under construction]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רומם - אני נכנסתי לפרוייקט של הCARPC כי לא מצאתי פתרון מתאים יותר.

ובגלל הידיעה שהעלויות שדורשים על CARPC הן לא שפויות החלטתי להכנס לפרוייקט DIY

במקרה הזה אני ממש לא רציתי לעשות פרוייקט DIY כי מראש לא היה לי כוח לפרוייקט שכזה - אבל הDIY מבחינת החומרה הוא פרוייקט מאוד קטן סה"כ

זו לא בעיה לקנות CARPC מוכן עם יציאה אופטית - המחיר הוא סה"כ 450 דולר כולל משלוח (ואין מיסים על מחשבים) שזה בעצם מחיר מעולה בשביל הCARPC עצמו בהתחשב שיש לוח ומעבד וזכרון חזקים בחבילה הזו.

הבעיה היא שלא רציתי לחלק לתשלומי קרדיט ובטח ובטח שלא לשלם במכה אחת - אז קניתי חלקים חלקים טיפה אחרי טיפה.

בסופו של דבר פרוייקט CARPC בין אם החומרה מורכבת או לא - תמיד יהיה פרוייקט DIY איך שלא תביט על זה כי עיקר העבודה היא קוסטומיזציה של התוכנות וקוסטומיזציה של ההתקנה בתוך הרכב (שגם את זה אני עושה בעצמי אל תשכח)

העלות ש הפרוייקט הזה מבחינתי היתה מינימלית באמת כי:

אני מתקין בעצמי

אני מרכיב את החומרה בעצמי

אני מקנפג את המחשב בעצמי ובעזרת הידע הקיים בפורום

אז עלויות התקנה נחסכו ממני, עלויות של בניות נחסכו ממני, עלויות של הרכבת חומרה נחסכו ממני, עלויות של קנפוג נחסכו ממני...

אבל - אם הייתי יכול לקנות בנוחות ובמחיר נורמלי CARPC וגם לקבל התקנה וקנפוגים - כרגע הייתי מעדיף את זה על פני פרוייקט שגוזל ממני זמן יקר כשאין לי זמן פנוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיבלתי, אבל זה מצב נתון של חוסר זמן מול מצב של חבילה לא מושלמת.

אני תמיד מעדיף DIY, גם אם זה דורש יותר זמן, וגם אם זה יוצא פחות מ 100%מקניית מוכן.

למה? אני קמצן.

אבל בעיקר כי זה יותר כיף, מאתגר, מוציא אותך מהקופסא ונותן לך בסיס מוכר לשדרוגים עתידיים.

מתחדשת*

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טיפה עדכונים קטנים.

קיבלתי היום סיב אופטי 6M, קופסה לDAC - ממש יפה. וגם מתאם בין שתי סיבים אופטיים (זכר לזכר).

צריך להגיע עוד מתאם בין זכר אופטי מרובע לבין פלאג 3.5MM של נגן, ואז אני יהיה מוכן להוריד את הכל לרכב.

היום אני צריך לקחת את המקלדת מהחנות (3 חודשים הייתי ללא מקלדת, רק on-screen) ולהתחיל לכתוב תוכנה לarduino.

הגיעו גם זוג Usher 8945A, אבל זה לפרוייקט אחר לגמרי...

[under construction]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5131 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...