Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סקודה פאביה 2008: מבחן דרכים ראשוני, עדכוני אחזקה וטיפולים שנתיים

stio
שימו לב! השרשור הזה בן 2634 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני לא מבין - אתם רוצים לומר שהר"ד הלא מקורי שיש לי ששווה בשוק 300 ש"ח שקיבלתי בחינם מצ'מפיון, עדיף באיכות השמע על הר"ד המקורי שמגיע עם הפאביות והרומסטרים?

גיא, אכן כן.

בחדשות זה ר"ד של 500 ש"ח... :wink:

Abarth 595 Turismo BiColor 2017 :twisted:

Seat Ateca XCELLENCE 2017 :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 229
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

תלוי איזה רדיו דיסק יש לך כמובן. אמרתי שרוב הלא מקוריים איכותיים וטובים מהמקוריים של המכוניות העממיות.

לגבי הרכב שלי, אין לי תקציב (ואף פעם לא יהיה כל עוד אני חייל) שמאפשר זאת. אם היה, הרדיו דיסק המקורי כבר לא היה אצלי ממזמן. אז יש דברים יותר חשובים בחיים כגון צמיגים תיקניים והחלפת בלמים (בכללי אני מדבר).

ולא, אתה טועה. רדיו דיסק זה לא טיפה בים. הכל חשוב (רמקולים, רדיו דיסק, אם נלך רחוק אז מגבר וגם סאב), והרדיו דיסק זה הלב של המערכת. כמובן שצריכה להיות התאמה של הרכיבים כדי שיהיה איזון במערכת. זה הכל :wink:

נ.ב

תצוגת סאבים? זו לא המטרה שלי בכל עניין ההשקעה במערכת ברכב, זו כבר "מחלה" וחלק ממני. בדיוק כמו נס הרים בשביל אוראל (RS למי שלא מכיר) :-D

ולכן אתן לו בכל הכבוד את הזכות להרצות לי על מחזיקי כוסות וגגות שמש, לא יותר מזה.

ZOOM-ZOOM

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהמשך לדיון שהתפתח כאן, למישהו יש מושג איך המערכת מולטימדיה שמגיעה עם הפביה, ובפרט איך היא משתלבת עם פנים הרכב?

בשבוע הבא אני אמור לקבל פביה חדשה עם מערכת מולטימדיה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המערכת מולטימדיה זהה למערכת שמע המקורית הבכירה יותר (שיש באוקטביה, לדוג') - מערכת די נוחה לתפעול.

לא יצא לי להתרשם מהאיכות שמע שלה. סורי.

Abarth 595 Turismo BiColor 2017 :twisted:

Seat Ateca XCELLENCE 2017 :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה, אני מקווה שהמערכת הזו משתלבת יפה בפנים הרכב.

1.6 "ספורט", ידני, כחול כהה (גג לבן).

היא משתלבת מצויין, וגם די פשוטה להפעלה.

רק שהשעון כל פעם יוצא מכיוון ואין לי מושג למה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבר'ה, לא להגזים - עוד לא אפורה ומצד שני גם לא ורודה.

.

וואלה ?

מה כל כך מייחד אותה בהשוואה למיני אחרות ? יכולת "תקיפת" הסיבובים שלה ?

ההגה הסופר מתקשר וחד?

המנוע עתיר המומנט\כ"ס ותאוות הסל"ד ?

הנוחות המופלגת שלה ?

עם כל הכבוד,זה סה"כ עוד רכב אפור מאוד,כיתר 90% מהרכבים שנעים על הכביש.

תאהב את הרכב,תעריץ אותו,תקנה לו פרחים בימי שישי,אבל תעשה טובה,אל תנסה לעשות מהרכב משהו שהוא לא.

זה שהיצרנים\יבואנים עושים חבילות גימור במטרה להוציא עוד כמה שקלים ועל הדרך שמות צמיגים עם חתך נמוך ואולי אם הן ממש משקיעות באמת נוגעות בכיול המתלים בצורה עדינה ביותר,זה לא הופך רכב לספורטיבי.

בטח לא הפאביה שעם הבולמים המקוריים בארץ הקודש היתה צריכה להקרא "אמפאביה" על שם כך שהיא נראית כמו איזה רכב אמפיבי...

לכתוב משהו מתוך נסיון זה דבר אחד, לכתוב משהו מתוך חוסר נסיון זה משהו אחר.

שוב,אחלה רכב,אפור.

טויוטה אירופאית,לא פחות ולא יותר.

ניתן לפנות אלי בה"פ לייעוץ בענייני יהלומים ותכשיטים

http://www.sheynjewellery.com.hk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנה, מתוך מבחן שערכו לפאביה (קרדיט לוואלה):

את יחידת הכוח וגיר 6 ההילוכים כבר פגשנו בעבר במבחן הדרכים לרומסטר ובהשקה ורק נזכיר כי מדובר בשילוב מוצלח מאוד למרות שעוד קצת כוח מנוע היה מתקבל בברכה. הילוכים 1 ו-2 הקצרים עוזרים ליציאה זריזה יחסית מהמקום, אולם העלייה המהירה בסל"ד מורגשת יותר באוזן מאשר בהתקדמות ואל זה נגיע עוד מעט. חור בין הילוך 2 ל-3 פוגם בהאצה הלינארית ובמעבר לרביעי משלישי נמצא חור נוסף. זה פחות מפריע בכביש המהיר אך בעלייה ממושכת, בעיקר בעת עקיפה, החלוקה הלא מצטיינת מורגשת מאוד.

שאון המנוע, בעיקר בעת העלייה המהירה בסל"ד בהילוכים הנמוכים, נוכח מאוד בתא הנוסעים ולא מותיר ברירה אלא להתאזר בסבלנות לסיום ההאצה. פרט לכך, נשמר השקט מכיוון המנוע בעיקר מכיוון שאותם 3,000 סל"ד בהילוך 6 שווים כמעט 140 קמ"ש. מהירות שיוט חוקית תיעשה קרוב ל-2,000 סל"ד. ואם כבר ברעשים עסקינן, שקט יחסי נשמר כל העת מכיוון הכביש ורק רעשי רוח מוחשיים הגיעו מכיוון קורה A ככל שעלתה המהירות.

למרות כיול מתלים קשיח, מצליחה הפאביה לספוג ביעילות כמעט כל חריץ וקמט באספלט. חולשתה העיקרית היא רצף של פגמים אשר מרעידים את חוליות הגב. כאן המקום לציין כי מכונית המבחן צוידה בצמיגים נמוכי חתך וייתכן כי בשאר הגרסאות המצב יותר טוב. בסך הכל, נוחות הנסיעה הייתה טובה בכל תנאי הדרך בהם נסענו.

בסעיף ההתנהגות לעומת זאת, אל תצפו לקבל תכונות ספורטיביות כל שהן. למרות הכיול הקשיח למתלים והחתך הנמוך בצמיגים, הפאביה מתקדמת מהר ובבטחה בדרכים מפותלות, אך לא מעבר לכך ובטח שלא בהנאה יתרה. זאת משום שהגוף עדיין רוכן בכבדות על המתלים בפניות חדות וגם ההגה לא מעביר תחושות לידיים מהגלגלים הקדמיים.

ואני שואל שוב, מה כל כך מיוחד בה לעזאזעל שהיא זוכה בפורום הזה לכבוד שבדר"כ שמור רק לרכבי על...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מקווה שהמערכת הזו משתלבת יפה בפנים הרכב.

ראה תמונה של המערכת, קרדיט למגזין "אוטולי" על הצילום.

30260032.jpg

החלפת שמן + פילטר שמן 550 ש"ח?!

נשמע לי המון

הם לקחו רק על השמן 203 ש"ח, בפעם הבאה אני מביא מהבית.

וואלה ?

מה כל כך מייחד אותה בהשוואה למיני אחרות ? יכולת "תקיפת" הסיבובים שלה ?

ההגה הסופר מתקשר וחד?

המנוע עתיר המומנט\כ"ס ותאוות הסל"ד ?

הנוחות המופלגת שלה ?

לא. זה נקרא "הנאה מנהיגה".

אומנם ההגה לא ממש מתקשר (אתה מכיר סופר מיני עם הגה יותר טוב?), המנוע אכן מספק את הסחורה (1.6 עם 105 כ"ס ו- 15.6 קג"מ זה מכובד מאוד), והנוחות טובה באופן יחסי, כאשר היא נפגעת קלות בתוך העיר.

אם תשים לב, את הפאביה רוכשים בעיקר חובבי נהיגה, כאלו שרוצים רכב ספורטיבי אבל אין להם תקציב לכזה. לא מדובר פה באיזו גטס שאתה רואה על הכביש בכמויות, מדובר על רכב המועדף על חובבי נהיגה/ מכוניות, והפורום הזה הוא דוגמא מצויינת לכך.

הנה, מתוך מבחן שערכו לפאביה (קרדיט לוואלה):

ואני שואל שוב, מה כל כך מיוחד בה לעזאזעל שהיא זוכה בפורום הזה לכבוד שבדר"כ שמור רק לרכבי על...

כבודם של "רכבי על" ומכוניות ספורטיביות כלשהן מונח במקומו. האם יש בבעלותך את הרכב המדובר ולא אהבת אותו? אם לא, האם נהגת בכלל על הרכב (ולא סיבוב למכולת וחזרה, כמה מאות ק"מ לפחות?) או שכל הקביעות שלך מבוססות על מבחני רכב שקראת ב"וואלה"?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Stio, תודה על התמונה. המערכת בהחלט משתלבת טוב בפנים הרכב.

לגבי הדיון שהתפתח כאן, אז כפי שנאמר לא מדובר ברכב ספורטיבי, אם כי יש לו גם הבלחות גם בתחום הספורטיבי (כפי שהתרשמתי), אלא ברכב שמספק את החבילה השלמה ביותר בקטגוריה ביחס למחיר, ומכאן שרבים מתלהבים מהרכב. זו לפחות דעתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא. זה נקרא "הנאה מנהיגה".

אומנם ההגה לא ממש מתקשר (אתה מכיר סופר מיני עם הגה יותר טוב?), המנוע אכן מספק את הסחורה (1.6 עם 105 כ"ס ו- 15.6 קג"מ זה מכובד מאוד), והנוחות טובה באופן יחסי, כאשר היא נפגעת קלות בתוך העיר.

אם תשים לב, את הפאביה רוכשים בעיקר חובבי נהיגה, כאלו שרוצים רכב ספורטיבי אבל אין להם תקציב לכזה. לא מדובר פה באיזו גטס שאתה רואה על הכביש בכמויות, מדובר על רכב המועדף על חובבי נהיגה/ מכוניות, והפורום הזה הוא דוגמא מצויינת לכך.

Stio, אם כי יש לו גם הבלחות גם בתחום הספורטיבי (כפי שהתרשמתי), .

תגידו,ברצינות עכשיו, על מה לעזעזאל אתם מדברים ?!

איזה חובבי נהיגה קונים פאביה ?!

איזה הבלחות בתחום הספורטיבי ?! צמיגים בחתך נמוך שרק פוגעים בנוחות של הרכב שמלכתחילה לא משהו ?!

הפורום הוא לא דוגמא לשום חובבי נהיגה שקונים את הרכב הזה,הפורום הוא (וסליחה למי שעשוי להפגע) דוגמא לקבוצת נערים שלא נהגו ברכבים אחרים למעט פאביה ומאז הפכו אותה לרכב האולטימטיבי עלי אדמות,וחלילה שמישהו יגיד אחרת.

כולה פאקינג פאביה שעוצבה בעיצוב שקורץ לעיצוב של סוויפט (שבתורו קורץ לעיצוב של מיני),רכב מיני יעיל,לא פחות ולא יותר.

בחור בן 20 שנוהג ברכב מאז היותו בן 18 וללא יותר מדי נסיון על רכבים אחרים (וכמו שכתבת,נסיעה למכולת זה לא "נסיון") זה לא דוגמא ל"חובב רכב שמעדיף פאביה".

בכל יום נתון חובב רכב אמיתי יעדיף קליאו ספורט\איביזה טורבו\205GTI\גולףGTI\פולוGTI\פונטו GT\פז'ו106 ראלי\GTI משומשת על פני פאביה "SPORT".

רק חסר שמישהו מאותם חובבי "נהיגה\מכוניות" יחבר כנפיים מקרטון לפאביה שלו ויכתוב בפורום שיש לו מטוס כדי שכל בעלי הפאביות פה יתחילו לכתוב שאפילו מנהל התעופה ממליץ על הפאביה כרכב-טיסה טוב.

בסוף כל הפורום הזה ייהפך להיות "פאביה-פוביים",יתחילו לפתח פה פחד מאותה חיית כביש.

מצטער שאני קצת "מתפרץ" אבל זה כבר נהייה מגוכך ה"באז" שניהיה פה סביב יכולתיה המופלאות של הפאביה,תתחילו להכנס לפרופורציות,זה רכב נחמד,יעיל,ואפור.

לצורך העניין,אין הרבה שוני בינו לבין יונדאי גטס,אוקיי ?

יותר מזה,הרכב של אבא שלי,סיוויק 1.8, נראית מבפנים פי 100 יותר טוב,הרבה יותר נוחה,מרווחת,חזקה,ועדיין,גם היא אפורה.

גם בה אם תתעטש לכיוון ההגה זה עלול לגרום לסיבובו מרוב שהוא קל וחסר תחושה.

למען הסר ספק,נסעתי ברכב לא מעט פעמים,גם נהגתי פעם אחת,ממש לא נרשמו התעלפויות.

לגבי היכולות ה"ספורטיביות" שלה, כל בחור פה עם 106 ספורטיבית בעלת 105 כ"ס (בדיוק כמו בפאביה) יעשה לך ב-י-ת ס-פ-ר באיזה כביש ספורטיבי שתבחר,בעלייה,בירידה,במישור,בצניחה.

וזה בהשוואה בין רכב חדש לגמרי לבין רכב שבמקרה הטוב בן 10 שנים,כן ? (אני אפילו לא מכניס למשוואה את ה-106GTI כי היא יותר חזקה,120 כ"ס).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2634 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...