Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נזקים שיכולים להיגרם לרמקול

שי .מ.
שימו לב! השרשור הזה בן 7468 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי חבר'ה,

יש לחבר טוב שלי, מגבר בוס 60 RMS לכל ערוץ ורמקולים של פיוניר 40 RMS (נומינל פאוואר).

עכשיו, הוא שומע חזק סתם בשביל שכל הבנות תדענה שיש לו מערכת -והרמקולים פשוט מתעוותים בעוצמות גבוהות..(אתם יודעים, רעשים כאלה כשיש באס..)

ההתנגדות של הרמקול 4 אוהם וגם של המגבר 4 אוהם,

השאלה היא האם הוא גורם נזק לרמקול באופן כזה?, האם יכול לרדת ההספק של הרמקול?, האם הרמקול יכול להישרף?

אני אמרתי לו שכן, זה יגרום לרמקול נזק, הוא חושב שלא....אני לא בדיוק מבין ויודע מה ינזק ברמקול.

מה אתם אומרים?

ועוד שאלה, האם שמיעת מוזיקה בעוצמה גבוהה כאשר יש עיוותים ממש בצלילים כאשר יש באס, לאורך בואו נגיד חצי שעה, יכולה לגרום נזק לרמקול??????

הרמקולים הם 3WAY של פיוניר.

נ"ב: אני יודע שאלו שאלות מפגרות, אבל זה לידע כללי שלי וגם בשביל להסביר לחבר ושיבין

כי הוא צעיר (לא מזמן הוציא רישיון) וככה זה עכשיו בגיל שלו (לא אכפת איכות, העיקר

שיהיה רעש :roll: )...

תודה, שי.

פורד פיאסטה 83':arrow:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה, כעקרון דיסטורשיין למרות מה שהרבה חושבים, לא גורם נזק לרמקול. גם כשאתה מחפש תחנות ברדיו יש דיסטורשיין, יש לך אפקטים של דיסטורשיין למגברי גיטרות וכו' וכו'.

העניין הוא מאיפה מגיע העיוות. אם העיוות מגיע מכך שהמגבר שלו נכנס לקליפינג וההספק של המגבר גבוה מההספק שבו מוצהר שיכול הרמקול לעמוד, הוא מוסיף להתחממות שנגרמת ברמקול ואז הרמקול יכול להינזק משום שהוא יכול לעבור את גבול היכולת הטרמית שלו (יתחמם יתר על מידה).

העיוות כמו כן יכול לנבוע מכך שהרמקול מגיע קרוב לקצה היכולת המכנית שלו ובסופו של דבר יכול לעבור אותו ואז הוא הולך.

בשל הסיבות האלו קשה לענות בברור על השאלה אך כל אדם הגיוני לא יביא את הרמקולים לעיוות מהסיבה הפשוטה שזה נשמע רע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה, כעקרון דיסטורשיין למרות מה שהרבה חושבים, לא גורם נזק לרמקול. גם כשאתה מחפש תחנות ברדיו יש דיסטורשיין, יש לך אפקטים של דיסטורשיין למגברי גיטרות וכו' וכו'.

העניין הוא מאיפה מגיע העיוות. אם העיוות מגיע מכך שהמגבר שלו נכנס לקליפינג וההספק של המגבר גבוה מההספק שבו מוצהר שיכול הרמקול לעמוד, הוא מוסיף להתחממות שנגרמת ברמקול ואז הרמקול יכול להינזק משום שהוא יכול לעבור את גבול היכולת הטרמית שלו (יתחמם יתר על מידה).

העיוות כמו כן יכול לנבוע מכך שהרמקול מגיע קרוב לקצה היכולת המכנית שלו ובסופו של דבר יכול לעבור אותו ואז הוא הולך.

בשל הסיבות האלו קשה לענות בברור על השאלה אך כל אדם הגיוני לא יביא את הרמקולים לעיוות מהסיבה הפשוטה שזה נשמע רע.

רגע.....אני בחיים לא קיבלתי הוכחה חד משמעית.קליפינג הורס או לא?

בכל מקום חושבים\כותבים אחרת.

instead of bieng pussy whiped...WHIP THAT PUSSY!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי קליפינג יכול להרוס רמקול ואם אתה מחפס הוכחות לטענה הזאת -

פשוט תקח קטע נתון

ותנגן אותו פעם אחת כשהוא "טהור" כביכול ופעם אחת כשהוא בקליפינג קיצוני

תוודא שההספק זהה בשני המצבים ותבדוק מה הטמפ' של הרמקול אח"כ

לדעתי הטמפ' תהיה הרבה יותר גבוהה.

אני מסתמך שמה שאני אומר על קטע שהבאתי לפורום מהאתר הראשון בקישוריות שאיל שם בנושא תאוריות.

בקשר ל"מהזה קליפינג" כמו הנושא שהרגע דיברתי עליו, גם הנושא של קליפינג נטחן מכל כיוון.

תריץ חיפוש אתה תקבל תשובה.

תום

כל חור שחור בלילה.... גם אגזוז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין פה לדעתי, יש עובדות אבל כמובן שיש גם תמיד את אלו שיתווכחו איתן.

העובדות הן שקליפינג ישירות, כלומר קטימה של קצוות גלי הסינוס לא גורמת לנזק לרמקול. דבר נובע מהקליפינג הוא קירור פחות טוב של הרמקול שכן בקצוות הקטומים הללו הרמקול לא נע. יש לציין שמשך הזמן המדובר שהוא לא נע הוא מאוד קצר (מאיות השניה גם בקליפינג חמור).

המסקנה מכך היא שקליפינג לא יכול לגרום נזק לרמקול, ההתחממות הנוספת שהוא יכול לגרום, בשילוב עם מגבר חזק שנותן הספק גבוה מההספק שבו הרמקול יכול לעבוד יכולה לגרום לכך שהרמקול יעבור את גבול היכולת התרמית שלו ולהרס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקי איל, אני לא אתווכח איתך על זה, אני הרי מתבסס על מקור שאתה נתת בקישורים שלך!

זה דיי אבסורד שאתה נותן קישורים שאתה חושב שמה שכתוב בהם שגוי לא?

כל מה שאמרתי זה שקליפינג יחד עם הספק גבוה של 80 אחוז בערך מהסיבולת של הרמקול יכול לגרום נזק ואני תומך בזה לפי הלינק הראשון שקראתי. אחד אחר שקראתי טוען את מה שאתהטוען - שבעקבות הקליפינג ההספק עולה והרמקול נשרף כתוצאה רק מהעליה במתח

מעבר לסיבולת שלו, ושקליפינג עצמו אינו פוגם ברמקול אם הוא לא במתח שעובר את סף הסיבולת התרמית.

לא יודע מה להגיד לך אני אחפש עוד מקורות, פשוט האופציה הראשונה נשמעת לי הגיונית.

בכל זאת אפילו עם כל פעם הרמקול לא זז למילי שניה, זה מצטבר, ולאחר שמיעה ממושכת לדעתי הרמקול יעבור את הסיבולת התרמית שלו.

תום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית כל בכל קישור יש הרבה מידע, תמיד יש סיכוי שיהיה גם מידע לא מדוייק, אין מה לעשות.

תן את הקישור המדוייק לדברים שאוכל לראות במה מדובר.

בכל מקרה שני הדברים שקראת הם פחות או יותר זהים, לקבוע בדיוק מהו ההספק שיפגע ברמקול כשיש קליפינג זה דבר שלא ניתן להגדיר אותו משום שכל רמקול, אפילו כשמדובר ברמקולים עם הספק זהה, יכול להתנהג בצורה שונה.

אז אחד אומר 80% והשני אומר 100%, לא ניתן להגדיר בצורה מדוייקת אך את העקרון שמאחורי הדברים ניתן להבין והוא זהה. הקליפינג עצמו לא גורם נזק ולראיה שניהם מציינים שצריך הספק גבוה בשילוב קליפינג בשביל לפגוע ברמקול.

קח רמקול שיכול לעמוד ב100W תחבר לו מגבר 20W ותעשה קליפינג כמה שאתה רוצה, עדיין לא תפגע ברמקול ולכן קליפינג באופן ישיר לא פוגע ברמקול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקי, אז אני מבין שיש ביננו הסכמה, הדקויות לא משנות עכשיו.

הקישור הוא הקישור הראשון והמאוד מפורט בלינקים שלך

http://www.eatel.net/~amptech/elecdisc/

בנושא מספר 29

"too little power"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למען האמת, אין לי כח לקרוא את כל זה שוב פעם רק בשביל לבדוק אם אולי יש משהו שלדעתי הוא לא מדוייק, כל עוד יש הסכמה אני נח :D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7468 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...