Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מתח מהמצבר ...

RADI
שימו לב! השרשור הזה בן 7506 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

עם מגבר אחד בהספק ממוצע לא צריכה להיות בעיה. לא ניתן לחזות אם תהיה לך בעיה עם מערכת בעלת הספק כולל של 1000W לחלק יש ולחלק אין, תצטרך לנסות ולראות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מגברים חזקים מרוקנים מצבר מהר יותר ממגברים חלשים ?

מגברים חזקים מרוקנים מצבר מהר יותר מתי שהאוטו לא מותנע.

כשהאוטו מותנע האלטרנטור אחראי לטעינת המצבר ולהספקת החשמל למכשירים החשמליים באוטו כולל המגבר.

If I have seen further than other men it is because I have stood on the shoulders of giants.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור אחד שיש לו שני מגברים של 400 וואט כל אחד (רוקפורד 400.4)

אני אישית לא משתמש בקבל עד כה, אשר עוזר בהספקת זרם יציב לסאבים.

בכל אופן אין לי ריקון של המצבר ויצאו לי הרבה מצבים של עמידה עם המערכת בווליום גבוהה, אבל עדיין לא יצא לי להגיע לפריקה של המצבר.

אין לך מה לדאוג מבחינת ריקון מצבר בצורה מהירה.. היחס לגמירת מצבר (ז"א , שהוא גמור והולך לפח) הוא לא רציני בכלל , יש שחיקה גבוהה יותר אבל ממש לא בצורה קריטית של אם לדוג' מצבר אמור להחזיק 3 שנים, אז עכשיו הוא יחזיק שנה וחצי.. ממש לא , אולי כמה חודשים פחות לא יותר מזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לציין שגם כשהרכב מותנע במידה וצריכת הזרם גבוהה מזו שהאלטרנטור יכול לספק ילקח גם זרם מהמצבר. בשל כך יכולים להיות הבדלים במתח במצבר כאשר הרכב מותנע והמערכת כבויה לבין כשהיא עובדת.

יש גם למגברים אחוזי ניצולת שונים. למשל מגבר 400W קלאס D יכול לצרוך פחות זרם ממגבר קלאס AB שמספק 300W.

אם נחזור ונענה על השאלה בפשטות (כפי שכבר עשינו) מגבר חזק יותר=צריכת זרם גבוהה יותר=עומס גדול יותר על מערכת החשמל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קבל עוזר בהספקת זרם יציב, ולפעמים הוא גם יכול סתם להעמיס על מערכת החשמל במקום לעזור אם אני לא טועה.... מישהו יכול להבהיר את העניין הזה?

If I have seen further than other men it is because I have stood on the shoulders of giants.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קבל עוזר בהספקת זרם יציב, ולפעמים הוא גם יכול סתם להעמיס על מערכת החשמל במקום לעזור אם אני לא טועה.... מישהו יכול להבהיר את העניין הזה?

כעקרון קבל צורך זרם ולכן הוא מהווה עומס נוסף על מערכת החשמל, למרות זאת הוא יכול לסייע במניעת נפילות מתח קלות שיכולות לגרום למשל להבהובי אורות בכך שהוא משחרר למגבר אנרגיה בצורה מהירה מאוד ובכך מונע או יותר נכון מסייע בנפילת המתח. הוא לא יתרום לביצועים טובים יותר של המערכת.

קבל הוא כמו פלסטר על פצע גדול, הוא לא פותר את הבעיה אבל הוא עוזר לטשטש אותה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנתי תודה. כן... הרבה אנשים משקיעים על זה כסף וחושבים שזה ישפר להם את המערכת באופן רציני...

חוץ מלעזור בבעיה של הבהובי אורות הוא לא עושה שום דבר משמעותי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7506 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...