Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחפש מגבר 5\6 ערוצים מחברה טובה ...

RADI
שימו לב! השרשור הזה בן 7505 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לא רשמתי ידידי היקר !! רשמתי א-ח-י ... אני מתכוון לביולוגי ... טוב לא משנה ...

אני רוצה לחבר אליו קומפוננט מקדימה , 6*9 מאחורה וסאב.

תודה על התשובה ..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם תפרט יותר נוכל לעזור לך...

איזה קומפוננט? איזה סאב? וכמה הספק ל- 6 על 9 ?

לא נראה לי שיש מגבר אחד שיספיק לך לכל זה

בעקרון יש אבל זה מאוד תלוי מה אתה רוצה להרים איתו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קומפוננט - מורל דוטק "הלוואי שיכנס" 6

סאב - בטח משהו של פיוניר (304\305) או אולי איזה סרווין וגה או רוקפורד לא רע ...

אחוריים - אין לי שמץ ... אני עדיין מחכה להצעות ...

אז אומרים ? שתי מגברים ? כמה ערוצים לכל אחד ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמע

אם החור בדלת גדול מדי- עושים עיגול מעץ וזה בסדר... אם הוא קטן יותר - קח דוטק יותר קטן מה לעשות.

עכשיו לפי מה שאייל אמר- מן הסתם עדיף לתת לדוטק (או הייבריד או מילניום...) כמה שיותר עוצמה. אז אם נגיד תיתן להם 75 אראמאס (2x75).... זה סבבה

עכשיו אין לי מושג למה אתה עוד קונה רמקולים מאחורה - לא כדאי לך כי זה עוד כסף על הרמקולים ועוד כסף על ההגברה שלהם.

תקנה

Lanzar Vibe-421

שים שני ערוצים ממנו על הקומפוננט מקדימה ותגשר שני ערוצים לסאב...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה באמת אני קונה רמקולים מאחורה ? זאת שאלה טובה ...

משום מה כל המוכרים בחנויות אומרים שצריכים גם אחוריים (טוב זה די ברור למה) אבל חלק מהם נשמעים ממש בטוחים בדבריהם ...

אבל חוץ מזה , מה רע בצליל היקפי ? וגם בכל התחרויות האלה של הסאונד לכולם יש גם אחוריים ... אני לא רוצה להתחרות אבל אני מניח שהם מבינים בנושא .. לא ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש שני סוגים של תחרויות

SQ - Sound Quality

פה (בדרך כלל) חייבים לשים דגש על הבמה - ובמה היא תמיד מלפנינו ככה שרמקולים מקדימה הם המצרך הכי חשוב (וסאב כדיי להשלים את הצליל, אבל המיקום שלו בבגאז' הוא רק בגלל שהוא גדול ותופס מקום... אם היה מקום לסאב איפושהו מקדימה - זה היה מושלם)

SPL - Sound Pressure Level

כאן שמים דגש על הווליום יותר מהאיכות (מה באמת עם האיכות כאן?) ולכן אפשר יהיה למצוא מכוניות עם 7 רמקולים או קומפוננטים מוסתרים בכל מיני מקומות מוזרים ברחבי האוטו או למצוא אנשים עם מכונית מלאה מגברים וסאבים...

יש את חיפה רדיו... אז יש שם את שי שהוא נחשב מבין עניין בסאונד לאוטו. הקטע הוא שכשבאתי אליו ואמרתי לו שאני צריך מגבר חזק להרים קומפוננט של 140 אר אמ אס הוא אמר לי שאין דבר כזה ולא יכול להיות. וכשבאתי אליו להזמין דיינמאט לדלתות - הוא לא ידע מה זה.

הוא אולי מבין, אבל רק מה שהוא התנסה איתו.

ושלא נדבר על סתם מוכרים שלא איכפת להם מכלום חוץ מלמכור (ואני חייב לציין ששי דווקא אחלה ובא לקראת הלקוחות שלו!!) אז ברור שהם יגידו שאתה חייב גם אחוריים.

יש אנשים שיקנו אחוריים או ישקיעו בהם יותר כי הם מעדיפים שהנוסעים מאחורה יהנו יותר מהם... אבל סך הכל - אם יש לך קומפוננט טוב מקדימה עם הגברה טובה, סאב מכוון וקרוס מדוייק - בכל האוטו ישמעו מדהים!

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

radi - כשאני קניתי את המערכת בהתחלה. קניתי סאב. רמקולים אחוריים. קומפיננט.

במילים אחרות. זה שהפורום אומר לך שאתה לא צריך לקנות רמקולים מאחורה.. זה לא אומר שאסור לך.. הבמת צליל נשמעת יותר טוב מקדימה אין לי ספק. השאלה כמה אתה צריך להשקיע בשביל לשמוע באותה עוצמה.. לדוגמא הקומפיננט שקניתי שהוא נחשב לזול לא מתקרב לא באיכות ולא בעוצמה של ה6על9 ה"רגילים". אז לפי דעתי זאת בחירה שלך אם אתה רוצה במת צליל אחורית או קידמית בסופו של דבר זה האוטו שלך.. בחירה שלך

מה שהפורום נותן לך פה זה ידע למה צריך קדימה ולמה עדיף לא להשים מאחורה

אז שוב שורה תחתונה היא שלך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיבה לכך שסאב יכול להיות מאחורה היא בגלל שתדרים מתחת לאזור ה150HZ מתחילים להיות לא כיווניים, כלומר קשה לאוזן לאתר מהיכן הם באים.

אם יש לך מקדימה מידבאס חזק וטוב, התדרים שהסאב מפיק, למרות היותו מאחורה, ישמעו כאילו הם נמצאים מלפנים. כמובן שגם איזון נכון בין המידבאס לסאב הוא הכרחי.

חשוב לציין שזה שהרמקולים נמצאים מקדימה זה עדיין לא אומר שיש לך במה. אם הרמקולים נמצאים במיקומים האורגינליים ברוב המקרים לא תהיה לך במה בכלל או שתהיה לך במה כלשהי אבל לא ממש מוגדרת נכון.

במה מוגדרת בעומק, רוחב, גובה לאחר מכן יש לנו את הIMAGE שזה יותר מיקום הכלים והזמר על רחבי אותה במה.

אין דבר כזה במה אחורית אלא אם כן אתה רגיל לשמוע בסטריאו בבית או כשאתה הולך להופעות עם הגב לעבר המופע.

ברכבי SQ שמתחרים, אין רמקולים מאחורה. אם אתה רוצה לשמוע ולהנות מהדיסק שברשותך כפי שזה שהקליט אותו רצה שתשמע, אתה צריך לעשות את זה עם רמקולים קדמיים.

ברכבי SPL אין הרבה קומפוננטים מהסיבה הפשוטה שהם יכולים להגיע לSPL מוגבל לעומת סאבים שבהם מתמקדים על מנת להגיע לתוצאה גבוהה.

נחזור לשאלתך המקורית, אם אתה באמת רוצה רמקולים אחוריים אז תחפש מגבר 5 ערוצים ורצוי בארה"ב כי בתקציב הזה אין לך סיכוי למצוא כאן משהו טוב.

אם אתה מוכן לוותר על האחוריים תחפש מגבר 4 ערוצים שבו תחבר שני ערוצים לרמקולים הקדמיים ושני ערוצים תגשר לסאב. ב2000 ניתן למצוא חברות שונות בארץ אבל אם אחיך טס לארה"ב שווה לך לחכות.

בקשר לאיזה מגבר, תחפש בחנויות שברשת (יש רשימה בהודעה הדביקה שבראש הפורום), תראה מה נכנס לך בתקציב ותחזור להתייעצות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב אז חיפשתי קצת באתרים ודבר אחד הבנתי ... ההבדלים במחירים ענקיים !

בכל מקרה אחד לכד לי את העין ... Kicker KX700.5.

מה אומרים ? ותרגישו חופשי לתת עוד הצעות ...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי מצאתי עוד כמה שרציתי שתגידו את דעתכם עליהם ...

Lanzar VIBE530

MTX Thunder895

MRV-F450... ממה שהבנתי בא ביחד עם סאב וופר דגם SWR-1021D

תודה לכל העוזרים !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקיקר לא רע, אולי טיפ טיפה חלש אבל סך הכל סביר.

תרשום הספקים ליד המגברים שאתה נותן שיהיה קל יותר להשוות (או קישורים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7505 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...