Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שתיי שאלות בנושא שיפורים לפיאט

שימו לב! השרשור הזה בן 6315 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שתיי שאלות:

1. ערב טוב, בשיטוטי באינטרנט בנושא שיפורים לפיאט אונו, מצאתי כמה דברים מדהימים, ממה שעושים לאוטו הזה לדעתי, 90% מה-UNOאים המשופרות הן ללא טורבו ולכל צילינדר יש קרבורטור משלו! ז"א 4 קרבורטורים. לפי התמונות של המנועים מחו"ל אני מזהה שהמנוע זהה לשל אונו 1.4 הזרקה חד-נקודתית. כמו שקיימת בארצנו לאחר שעברה הסבה לקרבורטורים. ברוב התמונות הסעפות יניקה נראות אורגינליות ולא CUSTOM והקרבורטורים גם כן נראים מותאמים בדיוק לפי הסעפת של הקרבורטורים אורגינל. כאשר ניסיתי לחפש נתונים על השיפור או כתבות לא מצאתי הרבה חוץ מתמונות, רוב האתרים הם בשפות זרות כמו: איטלקית, לטינית, ספרדית.

תמונת המחשה:

http://www.enfierrados.com/wwwfierrados-autodromos/fotos%20galvez/05-03-04/P1010110.jpg

http://www.enfierrados.com/wwwfierrados-autodromos/fotos%20galvez/11-06-04/P1010014.jpg

והתוצאה פחות או יותר:

http://www.enfierrados.com/wwwfierrados-autodromos/videos-galvez/05-01-07/14.wmv

מישהו אולי בכל זאת יכול לשפוך לי קצת מידע כל מה שידוע לו על הקרבורטורים של האונו? האם הן פורקו מרכב אחר והורכבו על האונו, או שזאת הזמנה אישית? או בעצם רק בחו"ל קיימים חלפים כאלו?

2. האם בולמי הזעזועים של אונו טורבו MK2 יותר קשיחים, או נמוכים מבולמי הזעזועים של אונו 1.4 5 דלתות? במידה וכן העם יתאימו בדיוק לשלדה של אונו 5 דלתות? או שנדרשים שינויים תושבות בשלדה?

טויוטה קורולה 95 גיר ידני 0-100, 10.55 שניות. מקום 1 בקטגוריית ג'ימקאנה ג'וניורס(עד גיל 21), מהאירוע לקידום הספורט המוטורי 4 בלטרון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חפש "מצערות" במנוע החיפוש של הפורום.

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצערות זה כבר ליגה אחרת. אני מכיר רק אחד בארץ שהצליח לגמור כמו שצריך פרוייקט מצערות, ומאידך מכיר לפחות שני מהמשפרים היותר רציניים בארץ שויתרו על פרוייקט כזה מחמת הסיבוכיות שבו.

לדעתי מה שאתה מחפש זה זוג קרבורטורים כפולים מסוג וובר או דל'אורטו. זה לא סיפור מטורף מדי להסב רכב לעבוד איתם. מה שצריך זה להזמין מחו"ל או לבנות סעפת מתאימה, הסבה של משאבת הדלק למשאבת קרבורטור, ועוד כמה שטויות קטנות. יש רכבים שבהם צריך גם להשקיע הרבה מחשבה במערכת ההצתה בהסבה כזו, אבל לא נראה לי שאונו הוא אחד מהם.

הבעיה העיקרית שלך תהיה למצוא סעפת וקרבורטורים כאלו. הם לא נפוצים ולמנוע בנפח כזה צריך למצוא דווקא את הכי קטנים שיש. הטעות הכי נפוצה בהתקנת קרבורטורים כפולים היא התקנה של קרבורטורים בעלי לועות גדולים מדי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרגע חיפשתי, ואין שום מידע היכן ניתן להשיג קרבורטורים כאלו שמתאימים בדיוק למנוע של פיאט אונו.

אשפוז תודה רבה לך על התשובה הרצינית ולא כגון: תעשה חיפוש.

ראיתי שרשמת שאתה ממליץ לקנות מחו"ל את החלקים, אני מאוד מעוניין!

הבעיה כשאני מנסה למצוא מאיפה לקנות או להזמין חלקים אני לא מוצא אתרים באנגלית,אלא בשפת זרות ששמעתי אותן רק בטלנובלות, לכן קשה לי לבצע את החיפוש או למצוא יותר מידע בנושא.

טויוטה קורולה 95 גיר ידני 0-100, 10.55 שניות. מקום 1 בקטגוריית ג'ימקאנה ג'וניורס(עד גיל 21), מהאירוע לקידום הספורט המוטורי 4 בלטרון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין דבר כזה מתאימים בדיוק.

בוא נתחיל מזה שקרבורטורים כאלו לא יתאימו בכל מקרה למנוע סטנדרטי. בדרך כלל זוג קרבורטורים כפולים על מנוע קטן זו אפליקציה למירוצים. זה הולך יחד עם פורטינג מלא, מערכת פליטה פתוחה לגמרי, יחס דחיסה גבוה וקמשפטים עם פרופיל חם. התוצאה היא לא מנוע שאפשר להסתדר איתו ביום יום. זה מנוע לפול גז כל הזמן. אפילו עם הווברים הכפולים הכי קטנים (נדמה לי שזה 32) עדיין מדובר בספיקת תערובת מטורפת למנוע 1.4.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין דבר כזה מתאימים בדיוק.

אני לא רוצה לזלזל אבל בתמונות שצירפתי רואים שהסעפת יניקה היא יציקה של אלומיניום!

ולא מיוצר CUSTOM או הלחמות, ורוב התמונות שמצאתי כללו את השילוב של אותם 4 קרבורטורים ואותה סעפת מאותה חברה שרשום עליה!

אשפוז האם אתה יכול לעזור לי בהזמנת אותה סעפת וקרבורטור לארץ הקודש?

כי אני לא מצליח למצוא אתרים שמסבירים או מפרשים מהיכן ניתן להשיג את אותם החלקים.

השם שרשום על הסעפת הוא: BEROAN או BERCAN אולי זה יתן רמז?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון, לא הלחמות ולא מיוצר במוסך חצר אבל עדיין לא מדובר במוצר מקורי של פיאט אלא במשהו שמיוצר בסדרות קטנות בסדנאות שיפורים. לא יודע מה רשום על הסעפות שהצגת כי התמונות לא עולות אצלי כמו שצריך, אבל אני יודע שלמנועי פיאט (ולנצ'יה) יש סעפות של סדנה בשם ALQUATI.

בקשר לקרבורטורים - תצטרך לעשות מחקר די רציני לגבי איזה יתאימו לך, לדעתי הכי קטנים שיש ולדעתי גם זה יהיה בעייתי מאוד בלי שיפור מקביל של הנשימה של הרכב מכל הכיוונים.

שוב - הסבה של מנוע קטן לשני קרב' כפולים זה לא פרוייקט BOLT ON למרות שהוא נראה כזה. אתה יכול בקלות להרכיב ולהתקע עם רכב שנכבה בסרק של פחות מ2500 סל"ד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6315 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...