Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ל-ע-ז-א-ז-ל!!! הלך המסלול בכוכב יאיר!

כRובי
שימו לב! השרשור הזה בן 6317 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מר יואב 21 - אם יש לך נתונים מוצקים אתה מתבקש לשתף אותנו.

אם אין לך במה לשתף אותנו, אנא חסוך מאיתנו תגובות בנוסח "אתה טועה כי אני אמרתי".

זה פשוט מגוחך.

מוטי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 115
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

בקל ובזריזות - הודעה מפורום פול גז המתארת את סיבות להריסה הברוטאלית (בקצרה: אין קשר לחוק ספורט מוטורי וכו'):

"בבירור שנעשה? מסתבר שהשטח שעליו נבנה המסלול הוא שטח מריבה בין מועצת כוכב יאיר, לעיריית טירה, השטח שייך לערבי, זו קרקע חקלאית, שנבנו עליה מפעל לגריסת מתכות, מוסכים,מזבלה,ועוד....

השטח היה בבעלות עיריית טירה, אך ראש מועצת כוכב יאיר טוען משום מה שהשטח הזה בטריטוריית כוכב יאיר,והוא דיי הרבה זמן מחפש בדרכים שונות ומשונות לסגור את המפעלים שם, ולהעבירם לא'ת של כוכב יאיר,בצעד תקדימי, הוא הורה על הריסת המקום, מדברי אחד מנהגי הטרקטור שהשתתף בהריסות, מסתבר שפקחי מועצת כוכב יאיר, שנכחו במקום בעת ההריסה,הפקחים פשוט חיכו ודרשו שהשטח יהרס עד ליסוד, הנהג אמר שהוא חשב שהם יחתכו את הכביש פה ושם, אבל הפקחים ביקשו עד יסוד. frown.gif

פשוט מבעס ומדכא.... "

הכרובלוג

מחירון אופנועים

מנהל תחום אופנועי הכביש בקבוצת "עופר-אבניר" - המותגים: Suzuki, Aprilia, Moto Guzzi, Husqvarna

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן

בבירור שערכתי בכל משרדי הממשלה ,המשטרה, אין ולא ידוע על איזה מסמך או הנחייה להריסת

האתר.

שוב פעם מלחמות קטנוניות בין גורמים כאלה ואחרים

אנחננו נצא מזה מחוזקים וזו לא מליצה

בכאב

דני לוי

מירוצי מכוניות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השלבים הם כרגע שלבים ראשוניים של בחינה משפטית. האספקטים המשפטיים של האירוע טרם נבחנו לעומקם.

משכך, טרם הוחלט אילו פעולות משפטיות ינקטו.

כעת אני מקווה שברור מדוע לא ניתן להרחיב את היריעה כאן.

אני אסתכן ואומר שאני חש שיש בסיס משפטי, הבטן שלי אישית מסתובבת עד עכשיו מהאירוע הזה.

ירון

החתימה הלכה לטייל ותיכף תשוב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קצת התייחסות למה שהועלה:

אני מרשה לעצמי לשים את עצמי במקום מי שיבוא לשפוט את המקרה הזה בפרט ואת כל נושא הספורט המוטורי בכלל.

לא בגלל שיש לי משהו נגד מי מהכותבים כאן או במקום היזמים, אלא כדי להציב בפניכם את קו המחשבה של מי שיעמוד מולכם,כדי שתוכלו להתכונן לעמוד מולו, אם וכאשר.

חשוב לי שתבינו שאני לא נגדכם, אלא מנסה להיות ריאלי.

בינתיים יש לנו את יואב, שמנסה לשכנע אותי שבוצעו דברים לא חוקיים

אתה חושב שזה בולשיט? תחשוב!

זה לא משהו שנראה לי לא חוקי.זה דברים שהתבצעו פה בצורה לא חוקית נקודה!

אני לא מתכוון לפרט את הדברים האלה בפורום מסיבות שאתה בטח מבין(או שלא).

לכל אלה שחושבים שנעשה פה משהו בהתאם לחוק אתם חושבים לא נכון!נעשו פה דברים שאסור היה לעשות בדרכים שאסור היה לעשות!

אם אכן יש כאן משהו,אני (ונדמה לי שכ"א אחר גם כן) אשמח לדעת מהו. אתם מבקשים את תמיכתי. לגיטימי. על מה? ל"אור ירוק" , שהחתימה אנשים על מטרה חיובית מאין כמוה, לא חתמתי - מכיוון שלא סיפקה ולו בדל מידע.

הנה מה שכתבתי - לא הכל מידיעת המקרה,אלא מהיכרות אופן פעולת המערכת:

אתה יכול לכתוב נקודה ופסיק עד מחר.

כל עוד אתה מסתיר את העובדות העומדות מאחרי טענותיך,הן שוות לאפס.

אני אתאר לך את השתלשלות העניינים,כפי שאני יודע,אתה מוזמן לסתור אותי בכל שלב ושלב.

היזם החליט לבנות מסלול מירוצים.

השטח המיועד מוגדר כשטח חקלאי ע"י המדינה.

היזם מבקש רישיון לבנייה מהמדינה.

היזם מקבל אישור חלקיים מהמדינה, אך לא את כל הדרוש.

היזם מחליט להתחיל בבנייה בלי להמתין לאישורים הנ"ל.

הבנייה מתחילה.

המדינה , אם בגלל הפרסום בעיתונות או בצורה אחרת - עולה על הבנייה הלא חוקית (ולא,היא לא חוקית) פותחת בהליכים נגד היזם.

המדינה משגרת התראה ליזם בדבר הפסקת העבודות ופינוי השטח.

היזם פונה לבתי דין כדי לעכב את ההליכים, ובמקביל ממשיך בעבודות !

המדינה מוציאה צו הריסה למקום.

היזם לא מצליח לקבל צו מניעה לכך.

המדינה מבצעת את צו ההריסה. אמנם , כמו גנבים בלילה ובצורה נבזית , אבל כחוק !

כפי שציינתי , אתה יותר ממוזמן להראות היכן נעשו פעולות לא חוקיות כנגד היזם. בטוח שהיתה כאן התנהלות בלתי רגילה של הרשויות כנגד היזם (אין לי מושג,לפחות לא כרגע - מי עומד מאחרי התנהלות זו) , אבל לא בלתי חוקית. עקב כך - אני לא רואה כיצד היזם יכול לעשות משהו.

לגבי הפגנה - כפי שכתבתי, אני עדיין לא יודע מי עומד מאחרי פעולת ההריסה, אם אכן זו לא יוזמה מקומית של פקיד כלשהו (ספק) - ולכן לא ברור לי נגד מי אנחנו רוצים להפגין...

בבקשה. כתבתם כאן שזה ההליך המוסדר והנכון, ושהוא לא התבצע. כל אחד כאן מוזמן ולהצביע על הנקודה בה הייתה התעלמות המתהליך, נסיון הטייה מכוון, מהלך לא חוקי כלשהו וכד'.

אתם רשאים מבחינתי להעתיק את השורות של ההליך שציינתי ולצבוע בצבע אדום את השלבים שלא בוצעו, או שבוצעו באופן בלתי תקין - כדי להקל עליכם.

אבל ירון מתעקש

שמר כמו שכתבתי אינני יכול לפרט חלק מהדברים שבידיעתי מטעמי סודיות ברורים.

מאידך, אם תקבלו את הצעתי ותפתחו נושא נפרד ובו יוחלט ע"י הרוב כאן ובעצה אחת על מה מפגינים - אם זה אך ורק בעניין הריסת המסלול או אם זה בעניין התייחסות הממסד לספורט הלגיטימי שלנו.

בקצירת האומר - אנא תנו לאנשים הטובים להחליט בעצמם מה טוב לעצמם.

ירון

מה סודי כאן? שמות המשתתפים ? מס. הרישוי של הטרקטור ההורס ? שם השופטת ?

ושוב - אשמח מאוד להפגין. יותר מזה. אני מוכן לעזור ו/או לארגן את ההפגנה.

רק ספר לי בבקשה על מה אתה רוצה להפגין ? על הרס המסלול ? על החלטת בית המשפט? על זה שההריסה התבצעה ב-4 בבוקר ולא בשעות העבודה הרגילות? על עיכוב ביצוע הספורט המוטורי ? על התנכלות המשטרה ? על מזג האוויר?

ואיפה אתה רוצה להפגין?

מול משרד התחבורה ? מול משרדה של שרת הספורט ? מול מינהל מקרקעי ישראל? מול משרדי המועצה בכוכב יאיר ?

ושוב , בהתייחס ליואב, או שמא נעבור לקרוא לו י' ?

שמר הדברם לא התבצעו בידיוק בדרך שבה הצגת את זה.

מצטער אבל אני לא יכול לכתוב פה בפורום את התהליך המלא. אני רק יכול להגיד שמה שאתה כתבת(שככה זה צריך להיות) זה לא בידיוק מה שהיה.

אז מה כן היה? מה הסודיות ? רגע. קלטתי ! ראית את MIB בפעולה ! ה-FBI השביע אותך לשמור על סודיות פן תומת ! לא ביקשתי ממך את הנפשות הפועלות. בוא ספר לנו רק מה לא בוצע כאן עפ"י החוק. זה הכל. אה, ספר לנו גם במה אתה צריך את עזרתנו - אם אתה מעוניין בה.

היחד שלא הסתתר מאחרי מעשיות כלשהן:

בקל ובזריזות - הודעה מפורום פול גז המתארת את סיבות להריסה הברוטאלית (בקצרה: אין קשר לחוק ספורט מוטורי וכו'):

"בבירור שנעשה? מסתבר שהשטח שעליו נבנה המסלול הוא שטח מריבה בין מועצת כוכב יאיר, לעיריית טירה, השטח שייך לערבי, זו קרקע חקלאית, שנבנו עליה מפעל לגריסת מתכות, מוסכים,מזבלה,ועוד....

השטח היה בבעלות עיריית טירה, אך ראש מועצת כוכב יאיר טוען משום מה שהשטח הזה בטריטוריית כוכב יאיר,והוא דיי הרבה זמן מחפש בדרכים שונות ומשונות לסגור את המפעלים שם, ולהעבירם לא'ת של כוכב יאיר,בצעד תקדימי, הוא הורה על הריסת המקום, מדברי אחד מנהגי הטרקטור שהשתתף בהריסות, מסתבר שפקחי מועצת כוכב יאיר, שנכחו במקום בעת ההריסה,הפקחים פשוט חיכו ודרשו שהשטח יהרס עד ליסוד, הנהג אמר שהוא חשב שהם יחתכו את הכביש פה ושם, אבל הפקחים ביקשו עד יסוד. frown.gif

פשוט מבעס ומדכא.... "

אוקיי, עכשיו,בהנחה שכרובי לא שירבט כל מיני מעשיות - יש כמה עובדות.

מדובר במעשה נבלה שבוצע ע"י ראש המעוצה של כוכב יאיר. אין כאן שום דבר נגד הספורט המוטורי, אלא (לכאורה) ניצול לרעה של סמכות שלטונית של ראש המועצה, וזה בכלל לטובת מאבק על אדמות בינו לבין עיריית טירה - כאשר היזם והמסלול נקלעו בכלל לקו האש בטעות - על לא עוול בכפם.

אם אכן אלה פני הדברים (ואני מסייג - כל זה מבוסס על מה שנכתב כאן. אין לי מקורות מידע נוספים) - יש כאן עניין פשוט של תביעה אזרחית כנגד ראש המועצה על התנהלותו. שום קשר לספורט מוטורי, שום קשר להפגנה, שום קשר למה שמי מאיתנו יכול לעזור.

אם לא אלה פני הדברים - יש לבדוק האם היזם פעל על פי המתחייב (פנייה למשרדי הממשלה לשינוי ייעוד הקרקע. זה שכולם מסביב עבריינים ומשתמשים בקרקע לצרכים לא חקלאיים לא הופך את העסק לחוקי. תמיד תוכל המדינה לבוא ולטעון שזהו תחילתו של הליך ארוך לחיסול כל הבנייה הבלתי חוקית שם, ושבאו לעצור את התפשטות העבריינות , ורק אח"כ יטפלו גם במה שכבר קיים) ולהוכיח שלצד שלישי כלשהו היה עניין בהכשלת הפרוייקט.

עוד קצת מפי ירון :

השלבים הם כרגע שלבים ראשוניים של בחינה משפטית. האספקטים המשפטיים של האירוע טרם נבחנו לעומקם.

משכך, טרם הוחלט אילו פעולות משפטיות ינקטו.

כעת אני מקווה שברור מדוע לא ניתן להרחיב את היריעה כאן.

אני אסתכן ואומר שאני חש שיש בסיס משפטי, הבטן שלי אישית מסתובבת עד עכשיו מהאירוע הזה.

ירון

עכשיו זה קצת יותר ברור (לי לפחות) : אנחנו עובדים על פי תחושות וכאבי בטן. אבל האספקטים המשפטיים טרם נבדקו.

מישהו כתב שהגדר נהרסה בניגוד לחוק. ואני שואל - האם היא נבנתה בהתאם לחוק? יש היתר בנייה לגדר ? אם לא ידעתם , כל תקיעת עמוד בודד באדמה מחייבת היתר במדינתנו היקרה. נכון שברוב המקרים אף אחד לא יאכוף את החוק בגלל גדר - אבל הקמתה ללא רשיון אינה חוקית , ומותר למדינה להחליט להרסה בשל כך.

חברים - אני באמת אשמח לראות מסלול קורם בישראל עפר ואספלט. יותר מזה. אני אשמח לראות את המסלול של ברק גולדפינגר שב לקדמותו באותו מקום.

ה"ירידה" שלי עליכם והסרקזם הם לא בגלל שאני נגד מישהו כאן.

כל הטענות והמענות שלכם לא יחזיקו מים בבית משפט. גם לא תחושות וכאבי בטן. אם לא תבואו ותציגו הוכחות לטענותיכם - כל שופט יגלגל אתכם מכל המדרגות. וזה יעלה גם בהוצאות משפט.

אם תרצו להפגין - תצטרכו להפגין נגד הגוף הנכון. תפגינו סתם - ויצפצפו עליכם , כלומר תבזבזו אנרגיה לשווא.

עכשיו אני מציע , שכ"א ייקח לעצמו חצי שעה, יחשוב על מה שכתבתי, ויבוא להסביר מה לא נעשה בסדר, מה הוא רוצה לשנות ואצל מי - כל זה כדי לנצל את הבמה שיש כאן ב-CF ולאגד קבוצה שיש לה (אולי, אני בטח לא בעמדה להבטיח לכם כלום) יכולת לשנות משהו.

עד עכשיו - חוץ מלפרוק קיטור ולירות לכל הכיוונים הלא נכונים - לא עשיתם כלום ולא הועלתם לעניין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי דעתי ,היזם צריך פשוט לברר למי שייכת הקרקע :

- אם השטח שייך לטירה,הרי שאין סמכות למועצת כוכב יאיר להרוס את המסלול וצו ההריסה שהוצא על ידי המועצה שווה לת*ת,זה כמו שאני בעצמי אהרוס את המרפסת הלא חוקית של השכן,אין לי את הסמכות לעשות זאת רק לעיריה/מועצה.

- אם יתברר שהשטח שייך למועצת כוכב יאיר,המקרה נעשה מורכב,רוב הסיכויים שההריסה חוקית אם אכן נשלחה התראה לפני וכו'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בבירור שנעשה? מסתבר שהשטח שעליו נבנה המסלול הוא שטח מריבה בין מועצת כוכב יאיר, לעיריית טירה, השטח שייך לערבי, זו קרקע חקלאית, שנבנו עליה מפעל לגריסת מתכות, מוסכים,מזבלה,ועוד....

השטח היה בבעלות עיריית טירה, אך ראש מועצת כוכב יאיר טוען משום מה שהשטח הזה בטריטוריית כוכב יאיר

הדגשתי עבורך את המשפט הרלוונטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסדר גם הבית שלי שייך לי,אבל הוא תחת טריטוריית עירית ירושלים,אם בניתי מרפסת לא חוקית בבית שלי,עיריית ירושלים יכולה להוציא צו הריסה ולהרוס לי את המרפסת,אך לא מועצה/עיריה אחרת.

זאת כוונתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמר:

יובהר, למען הסר ספק קל שבקלים שאינני יוצא נגדך.

ההפך הגמור הוא הנכון, אני גורס כי נתאחד יד ביד - כולנו.

נעזוב רגע את הזווית המשפטית. גם כך וגם כך זה נטל שלי.

אני אומר יותר מזה, הפגנה כנגד המהלך במסלול עלולה להזיק ודי לחכימא ברמיזה.

ברשותכם, אני אעלה מס' שאלות:

א. האם מישהו מבינינו מרוצה מיחס הממסד כלפי הספורט המוטורי?.

ב. האם הנכם שבעי רצון מהתקדמות ה"חוק הספורט המוטורי"?.

עכשיו כמה הגיגים:

כשציבור איננו מרוצה מדבר מה הוא מפגין זו דרכו הלגיטימית להעלות את חוסר שביעות רצונו מן המצב או הממסד.

הדרך להעלות עניין לשיח ציבורי הינה הפגנה.

הפורום הוא, לטעמי, המקום המתאים להעמיד פלטפורמה מתאימה להפגנה.

כל שעלינו לעשות הוא לברר מה נפשנו בקיומה של הפגנה.

הא ותו לא.

למיטב ידיעתי, דבר לא זז מאז יש לנו את החוק המוטורי.

לבדו זה מספיק. החוק הפך כמעט לאות מתה מלבד הקרטינג וגם זאת במשקפיים ורודות מאוד.

אני מגיע יום שלישי, לאחר ששוחחתי אתמול עם מישל גדג', להצבעה של העמותה בהרצליה, בזמני החופשי, מי שירצה לשוחח איתי אני שם.

ירון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נמנעתי מלהתערב עד עכשיו בדיו כי שמר די ייצג את מה שאני חושב .

ובכל זאת אסור בתכלית האיסור לקשור בין הריסת המסלול בכוכב-יאיר או טירה , זה ממש לא משנה כרגע , לבין מה שקורה עם חוק הספורט המוטורי .

אין שום קשר בין הדברים .

חוק הספורט המוטורי תלוי כרגע בתקנות ועליהן נעשית עבודה רבה בתקופה האחרונה , ומי שלא יודע לגבי זה כדאי שיברר .

ברגע שהתקנות יושלמו העסק יתחיל לעבוד .

תפרידו בין שני הדברים ומי שרוצה לטפל בעניין הריסת המסלול שיעשה את זה בצורה מכובדת לאחר שיבדוק את כל הצדדים הנוגעים .

ולסיום - הייתי שמח לקרוא ממקור ראשון את דבריו-תגובתו של ברק .

דובי

הבלוג שלי- כעת ב-באזר, בלוגים של ספורט .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דובי, האם תוכל לפרט איזה מהמשרדים החל להוציא מהכוח אל הפועל תקנות?

לדעתי ישנם כמה משרדים שיאלצו לתת על התקנות את דעתם.

החוק פורסם בדצמבר 2005 ועד היום לא פורסמו תקנות כלשהן.

ירון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משרד הספורט מינה אנשים מקצועיים בכדי לתקנן את התקנות הללו .

מדובר באנשים מקרבינו - אנשי ספורט מוטורי , שגם נמצאים פה בפורום והם אלו שאמורים לסיים את העבודה בקרוב בכדי שבמרץ הכל יכנס לתוקף .

אם תדפדף מעט בפורום שלנו תמצא הרבה בנושא הזה .

דובי

הבלוג שלי- כעת ב-באזר, בלוגים של ספורט .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הארה קטנטונת:

היזם הוא בדרך כלל (וגם במקרה הזה) אינו האדם שמשקיע את הכסף

אלא-יוזם את התהליכים ומקדם אותם(לכן קוראים לו יזם)

במקרה הספציפי הזה , בעל הממון הוא במקרה גם האבא של היזם

סתם להבהרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש משהו שיושב עלי בעניין המסלול שהתלבטתי אם לכתוב כאן, מכיוון שמדובר בדברים קשים.

לפני הכל אני חייב לומר שגם לדעתי, פעולת ההריסה הייתה דרסטית, קיצונית ולא סבירה, גם בהתחשב בכך שמדובר בבניה לא חוקית. גם כאשר אדם עובר על החוק יש מקום לשיקול דעת בביצוע פעולות כלפיו. לא מוציאים להורג על חניה באדום לבן.

אבל, אני חייב לומר כאן שגם מצד היזם הייתה פזיזות. אני לא מנסה לזרות מלח, אלא לנסות להדגיש את הלקח שיש ללמוד מכך.

בתחילת השרשור, כתבתי הודעה שבה אני תוהה על הקשר בין הפרסום ב-YNET לבין ההריסה.

נאמר לי מאוחר יותר, שבמקרה זה, הפרסום היה ביוזמת היזם, ולא חשיפה בלתי מתואמת מצד YNET.

אני חייב לומר, עם כל הצער שבדבר, שחשיפה מכוונת של פרוייקט ברמת האישורים (או רמת חוסר האישורים) שהייתה כאן היא פשוט מעשה התאבדות. אם נכנסת לכלוב שישן בו דוב, לפחות אל תבעט בו.

אני מבין את הצורך בפרסום של מקום כזה על מנת להחזיר את ההשקעה בסופו של דבר, ואני מבין גם את הרצון האנושי לספר לכולם שהצלחת סוף סוף, להרים משהו גדול באמת.

אבל גם כאן, כמו בכפר רופין לפני כן, התאפקות הייתה אולי משתלמת קצת יותר.

הליכה בדרך החוק דרך אגב, למרות שהיא משמעותית ארוכה ויקרה יותר, כנראה תשתלם בסוף הרבה יותר.

(add lightness' (Colin Chapman'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6317 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...