Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

206 XS - איביזה 1.4 100HP, רכב ב 90K בערך

verbot
שימו לב! השרשור הזה בן 6418 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

לאחר התלבטויות רבות והעדרויות מהארץ, הגיע הזמן לקנות רכב חדש, זה כבר לא לעיניין להיסחב עם התיקים ברכבת/אוטובוס בגשם פעם בשבוע (אני סטודנט בב"ש וגר במרכז).

הרכב הקודם שלי היה 206 1.4 אוט' 2001, החסרונות שלו היו חוסר הכוח הזמין (לא היה לי אפילו מספיק כוח זמין לעקיפה ב 90-100 קמ"ש) וטיפולים יקרים.

דרישות :

1. הנאה מנהיגה, אני לא חורך אספלט מצוי ואני לא מתכוון לעשות "פתיחות" ברמזורים, אבל צריך להיות לרכב כוח זמין כשאהיה צריך, שיהיה זריז והתנהגות כביש סבירה פלוס, כרגע אני מניח שלא אנצל את יכולות הרכב למרות שיש לי רישיון כבר כ 10 שנים (ללא תאונות ד"א) אבל אני אוהב לפעמים את התחושה שנצמדים לכיסא (אני מתכנן לעשות קורס נהיגה מתקדמת ואשמח אם הרכב יתמוך גם בכך) לכן כמובן ידני, בנוסף הרכב צריך להיות נוח לנסיעות ארוכות שכן אסע כ 400 ק"מ בשבוע.

2. אמינות, אני כמובן לא מצפה לרכב שלא אטפל בו ואף פעם לא יעשה לי בעיות ואני לא מאלו שפוחדים לפתוח מכסה מנוע, אבל אני מצפה שמעבר לבדיקת שמן-מים בתדלוק ובדיקה תקופתית בהתאם להוראות היצרן (כמובן במורשה) לא אכנס כמעט למוסך וגם אין לי זמן לכך. על כן אני מעדיף רכב משנתונים חדשים יחסית 05-06.

3. מחיר, מחיר הרכב צריך להיות בערך 90K כמובן שככל שיעלה פחות יהיה יותר כסף למערכת :)

4. בטיחות

5. סחירות

6. אחזקה, האחזקה לא צריכה להיות יותר יקרה ממה ששילמתי עד כה כ 1500-2500 טיפולים לשנה וצריכת דלק בערך 13-14.

7. מרכב, מיני, עדיף 5 דל' אפשר גם 3.

8. מהירות רכישה, אני מעוניין לקנות את הרכב בקרוב מאוד.

9. אני לא מחפש פוזה ברכב אבל מעדיף חלון בגג.

אופציות:

206 XS 2005 - לחיוב : 1600, 110HP, שילדה, נוחות נסיעה לשלילה: רכב ישן אשר מוחלף בדגם חדש בעוד מס' חודשים, רכב מוכר, הוצאות טיפולים גבוהות יחסית.

איביזה 1.4 100HP 2006 - לחיוב: דגם חדש יחסית, 2006, איכות יצור של VW שלילה : 11.2 מ 0 ל100, סימני שאלה : האם הרכב חזק מספיק ? האם נוח לנסיעה ? האם מהנה לנסיעה? במידה ואחליט להוסיף צ'יפ ניהול מנוע האם תרד האמינות ? האם תעלה האחזקה ? ואיך תשתנה הסחירות?

רכבים שנפסלו:

206 GTI - לא מצאתי.

איביזה FR - נוחות נסיעה בנסיעות ארוכות.

פוקוס 3/5 דל' 2L ידני - גדול מדי

יאריס TS - קטן מדי

פולו 1.4 - יש רק 75 HP ב 2006 וב 2005 הצורה מכוערת (לדעתי, מתנצל אם פגעתי במישהו :) )

אני מתנצל על המגילה :) אני צריך עזרה עם התהיות לגבי האיביזה, השוואה בין השתיים ואם אתם חושבים על רכב נוסף שלא חשבתי עליו לשם כך כתבתי את הדרישות :).

תודה רבה לכולם מראש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האיביזה תיהיה חזקה משמעותית מהפיז'ו שהייתה לך, 25% תוספת בכוח המנוע+גיר ידני רגיל שלא מאבד כוחות סוס כמו הגיר האוטומטי בפיז'ו שני אלה יתנו הבדל משמעותי.

עד כמה היא חזקה אני לא יודע לא נהגתי עליה רק ציינתי 2 הבדלים משמעותיים בין 2 הרכבים.

בקשר ל206 אומנם רכב מיושן שמוחלף עכשיו ברכב אחר(גם לא ממש נכון הוא ימשיך להימכר במקביל), אבל עדיין אני לא מוצא רכב אחר במחיר ובקבוצה שלו שיתן את אותה תמורה למה שאתה מחפש מבחינת דינמיות וכוח.

אם נושא הדינמיות והכוח חשובים לך ביותר נראה לי שעדיף את ה206 למרות היותה רכב מיושן.

צריך רק למצוא אקסמפלר ידני טוב שלא עבר חיים קשים מדי וטופל כמו שצריך, ואז גם נושא האמינות לא צריך להדאיג יותר מדי.

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי,כאחד שהחזיק 206XS110 כ3שנים וכעת יותר מ8 חודשים על איביזה טורבו.

לך על ה206.

זה מה שאני הייתי עושה במקומך.

דודו

31.5 ק"גמ ו מ נ ט!!!

156 סוסים אלכוהוליסתים

172 סיבות לחייך:wink:

206XS 110 (רכב ראשון)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד אופציה ,

במידה ואתה חם על האיביזה , היות והיא יותר זולה וכך תוכל לקנות שנתון מתקדם יותר , וןמצד שני היא יותר חלשה מה-XS , יש לך אפשרות על הוסת צ'יפ (אם אתה לא נגד הדברים האלו) וכך האיביזה אפילו תתעלה במקצת על ה-XS .

זה נכון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6418 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...