Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תוכלו פעם אחת ולתמיד להבהיר במה הכי טוב למלא את מיכל הנוזל לניקוי השמשות??

samg
שימו לב! השרשור הזה בן 6639 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפי דעתי, אל תתקרב למים הכחולים שמוכרים באוטו-דיפו ודומיהם...

המים שהם משתמשים בהם הם מים - ככל הנראה - רגילים מהברז, ואצלי שימוש של כחודשיים במים האלה - יצר אבנית "כחולה" מסביב לכל המיכל של המים, והשאיר סימנים מחרידים על המכסה מנוע!! (והם בקושי יורדים בשטיפה! אז אתה רק יכול לתאר לעצמך מה זה עושה לצבע!)!

כמו כן, היעילות של מים עם סבון בכלל והתערובות הללו בפרט - היא מאוד ירודה! ברגע שאתה מתיז את זה על החלון - אם חלק מזה הספיק להתייבש (וזה מתייבש הרבה יותר מהר בגלל הסבון) - אז נשארים לך סימנים עוד יותר גרועים ממה שהיה קודם!! ובגלל שהסבון "מפרק" את הטקסטורה של המים, ועושה "נקודות"/טיפות קטנות יותר, אז כל האזורים שהמים הגיעו אליהם והוישרים לא - נשארים מ-מ-ש מלוכלכים!!

בקיצור - הכי טוב זה מים מזוקקים, שהם נטולי אבנית לחלוטין, וחסרי מאפיינים מפרקים שונים אחרים (כמו הכוהל או הערק שהוצעו כאן קודם).

מים מזוקקים אתה יכול להשיג בשקל וחצי לליטר בכל רשתות הפארמים (אני יודע שיש בסופר פארם) בעמדה של בית המרקחת עצמו (אם אתה מגיע עם ג'ריקנים משלך, הם פשוט ממלאים לך כמה שאתה רוצה ומחייבים רק על המים עצמם.) רק תיזהר לא לקנות את הזה של סנו ודומיהם, כי זה עולה איזה 18 שקל לשני ליטר - וזה בדיוק אותם המים!

פתרון נוסף - אם אחד ההורים עובד באיזה מפעל גדול, בד"כ יהיה שם מקום עם מכונה מיוחדת שמייצרת מים מזוקקים - ואז זה בכלל פשוט! (זה מה שאני עושה בכל אופן).

בברכה!

יונתן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 38
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אני רכשתי במוסך מורשה רנו בנתניה.

סליחה שאני ספקן קצת... אבל ב10 שקל... מה בדיוק הוא מסנן?... אפשר קצת פרטים עליו? (אשמח לראות תמונה)

פשוט אפילו פילטר בריטה בסיסי לבית עולה קרוב ל30 שקל... והוא גם לא ממש נפטר מכל האבנית. אז פילטר יעודי לרכב, שאמור להיפטר מכל האבנית, נראה לי אמור לעלות קצת הרבה יותר... לא?

בברכה!

יונתן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה... אפשר לנסות, אבל אם אתה יכול להשיג מים מזוקקים, אז אתה אפילו לא צריך את הפילטר... והנחה שלי, שאתה בכל מקרה תצטרך להחליף אותו פעם בכמה זמן. לכן לדעתי העלות שלו, לעומת התועלת שהוא נותן, פשוט לא שווים את הכסף...

כשמדובר על פילטר דלק למשל, אז אין שם ממש עניין של "אבנית"... ואם הדלק דפוק, אתה בכל מקרה תרגיש את זה בנסיעה.

ואני משער שהפילטר מים לא שונה ממנו בהרבה, ולכן זה בטח משהו כמו ספוגית כזאת, או איזשהי מסננת דיי בסיסית.. ומן הסתם לא מספיקה לניקוי יסודי והיפטרות מכל המלחים שיש לנו במים... לכן, אפילו העברת המים ב"בריטה" ביתי כבר יהיה עדיף על לשפוך מים מהברז לתוך המיכל ו"לקוות לטוב" עם הפילטר הזה.

בינתיים - מחכה לתמונות.

אני מבין, שאתה כבר התקנת את הפילטר - אז אני אשמח לשמוע מה יצא מזה! :)

נ.ב. אני מקווה שאף אחד לא עושה את זה כאן, אבל ליתר בטחון: אסור לשים מים מינרליים (מי עדן נביעות וכל אלה...), כי המים כשמם כן הם, מכילים המון מינרלים ומלחים טבעיים... שאומנם מצויינים לגוף שלנו, אך ממש לא בריאים בשביל המערכות של הרכב (בין היתר בגלל האבנית שהם יוצרים).

בברכה!

יונתן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני התקנתי פילטר דלק רגיל בין המיכל לשפריצרים.

לדעתי צריך לשים רק מים מזוקקים וכדאי להוסיף מעט כהל או וודקה של 8 ש"ח, כהל הוא ממיס שומנים מעולה ומתנדף מהר. תוספת סבון לדעתי מיותרת.

"יושב לי כאן ומחכה לך, כמו עורב על עץ. ולא חבל לך על תפוח, שנפל והתפוצץ. הרחוב ריק, הלילה קר הגשם כבר שטף את כולי. אני יבש כמו מדבר, הרסת אותי שברת לי את הכלי." (תמוז)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי ברז מכילים מינרלים ומשקעים שיוצרים אבנית,

בריטה ואוסמוזה הפוכה אינם מיים מזוקקים, אולם יש בהם פחות רעלים ממי ברז אבל הם יוצרים אבית באותו סדר גודל (אם הם היו מזוקקים הם היו אסורים לשתיה שכן הם היו גורמים לדיפוזיה בתאי הגוף)

כל סבון אינו מיועד למשאבה או לכל מערכת שקיימת במתזים.

יש תכשירי ניקוי חלונות שמוצהר עליהם שהם מתאימים למילווי ברכב והם טובים.

אי אפשר להגיד שנוזל שמשות כזה או אחר שנימכר באוטו דיפו וכאלו הוא הכי טוב ,יש חברות בתעשיה שיש להם מוצרים הרבה יוטר טובים ועדיין קשה להיתקל במיבחן אובייקטיבי לגבייהם.

מים מזוקקים זה הדבר הנכון לשים, מגיעים בחינם ממזגנים או מי גשם ובשני מיקרים אלו הם לא ממש מזוקקים אבל הם בהחלט עם הרבה פחות מינרלים ומשקעים ממי ברז

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6639 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...