Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

[סיאט לאון 1.8T 2003] תקלה בחיישן חמצן (למבדה) - מוקדם מדי ?

20VT
שימו לב! השרשור הזה בן 6875 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 30
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לעניות דעתי - קנה את החיישן(לא דרך היבואן וכו' אלא דרך מקום אחר, ורצוי בזול), ופנה למוסך שיבצע עבורך את ההתקנה...(אולי אפילו אצל אדמונד)

שלד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתה לי בעיה דומה בגולף 2000 1.6 וגם לי אמרו 2500 שח ,ביקשתי שיאפסו לי את מחשב הרכב ,ויבדקו אם הבעייה מופיעה במחשב ,ולאחר איפוס הבעייה נפתרה ...:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, זה האחורי עם 4 חוטים. מחיר בצ'מפיון: 1600 שקל לחתיכה, לפני מע"מ. אותו אפשר להחליף גם באוניברסלי של 250 שקל.

QUOTE]

1600 שקל ???? אם היה לי הזמן להתעסק עם המכירה של החיישנים הייתי קונה אותם ב ebay ומוכר אותם בארץ בהרבה פחות ובכל זאת נשאר עם רווח...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

מקפיץ את השרשור לצורך עדכונים.

תקציר הפרקים הקודמים:

אחת סיאט לאון טורבו

אחד חיישן למבדה עם תקלה מאובחנת ומאומתת

אחד מוסך צ'מפיון רוצה 2200 ש"ח לפני מע"מ להחלפה (2574 כולל)

שני חיישנים ברכב (קדמי לפני הממיר ואחורי מאחוריו)

חמישה חוטים בחיישן קדמי, ארבעה חוטים באחורי

מאתיים וחמישים זוזים עולה חיישן אוניברסלי, אבל הוא לא מתאים להחליף חיישן של חמישה חוטים (wideband)

והערב, פתרון התעלומה:

אחרי בירורים ובדיקות ואחרי שנסעתי שבוע ברכב עם מנורת מנוע דולקת, החלטתי להילחם בשחיתות ולא לצאת פראייר.

הזמנתי את החיישן המדוייק מסתם איזה חנות בארצות הברית של אמריקה. שילמתי אקסטרה על משלוח מהיר (3-5 ימים), וחיכיתי.

אחרי שבוע וחצי בערך הגיעה ביום חמישי המעטפה כשהיא כמובן מסומנת "extremely urgent" :hihi: . כמובן גם שבתוליה בותקו באכזריות בידיהם הגסות של פקידי המכס הישראלי, שנסיונותיהם להבין במה מדובר כנראה לא ממש הצליחו.

ביום שישי רכשתי לי אחד מפתח 22 עם ידית של 30ס"מ כדברי חכמים (תודה לאיציק נ). שעתיים שלוש אח"כ כשהאגזוז התקרר טיפסו הגלגלים הקדמיים על המדרכה הקרובה, ועשר דקות אח"כ הייתי עם חיישן ישן ביד וחיישן חדש מורכב.

עוד חמש דקות לקח למחוק את התקלות ממחשב הרכב, פעולה שאני כבר רגיל לעשות כל יומיים מאז שהופיעה המנורה הארורה.

שתי דקות אח"כ על מושב הנוסע עם חבר שנוהג ומחשב מחובר, וידאתי שהחיישן החדש מוציא קריאות הגיוניות. כשעברתי למקומי הטבעי במושב הנהג, התגלה לי סוף סוף הפתרון גם לתעלומה שהצגתי כאן:

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=63385

לא שיהוקים, לא גיהוקים, לא שיעולים ולא טיטולים. גרגור חלק של חתול. יציאה נחושה מסרק לנסיעה, כזאת שאני כבר מזמן לא זוכר. שום השהיות בתאוצה, שום מוזרויות בהחלפת הילוכים. הכל כמו שאני זוכר מהיום שהרכב התגלגל החוצה מהסוכנות. תענוג.

עכשיו כשהעסק מתוקן אני יכול לומר בודאות שהחיישן הנ"ל משפיע מאוד על התנהגות המנוע בשני מצבים:

1. סרק. לא שהסרק היה גרוע. הוא היה בערך אותו דבר שאני זוכר מרכבים ישנים שלי. אבל הוא אפילו לא מתקרב לרמת החלקות של הסרק עכשיו.

2. יציאה ממצב של מצערת סגורה, או כמעט סגורה, למצב של מצערת פתוחה. זה מתבטא בעיקר בשלושת המקרים הבאים:

- מעבר מעמידה לנסיעה

- חזרה לדוושה אחרי עזיבתה לצורך החלפת הילוך

- מעבר מבלימת מנוע להאצה

בנוסף כאשר מסתכלים בקריאות במחשב בזמן נהיגה, רואים שאלה בדיוק המצבים שבהם קריאת החיישן (התקין כמובן) שונה מאפס.

מי שישים לב לתאריך של השרשור בקישור למעלה יראה שאת הבעייה בחיישן ניתן היה להרגיש הרבה לפני שנדלקה המנורה בלוח שעונים. מסקנה: המחשב לא ממהר להתריע לנהג על תקלות. מסקנה 2: אולי אם הייתי מתחבר למחשב כבר אז הייתי מוצא חיווי על low performance וחוסך מעצמי כמה חודשים של נהיגה מעצבנת.

ולסיום, התוכנית הכלכלית:

אופציה א'

החלפת חיישן למבדה במוסך צ'מפיון (עבודה+חלקים) - 2574 ש"ח כולל מע"מ.

אופציה ב'

רכישת חיישן מקורי הכולל את צמת החיווט, קונקטור, שרוול הגנה מפני חום ו-splice מפלסטיק המשמש להצמדת החיוט לגוף הרכב: בערך $40.

משלוח מזורז (yeah, right) לארץ: עוד בערך $30.

מפתח 22 איכותי: 40 שקלים.

עשר דקות עבודה, plug-out - plug-in: נו, שכל אחד יתמחר לעצמו.

סה"כ עלות בערך 360 שקל, מתוך זה עלות החלק עצמו פחות מ-200 שקל.

אז, שלא יעבדו עליכם :nono:

My responses are limited. You must ask the right questions

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הכבוד על התושיה וההשקעה לצורך החיסכון.

המחיר המצחיק של החיישן המקורי הפתיע אותי מאוד!

חשוב לזכור שיש לך יתרון ברור בכך שהיתה לך יכולת דיאגנוסטיקה פרטית בבית שעזרה לך מאוד, בעיקר לאחר התקנת החיישן במחיקת התקלות מזיכרון המחשב.

בכל אופן, גם אם לא היתה לך אפשרות איבחון פרטית עלות ההחלפה היתה בסביבות 300-400 ש"ח במוסך כולל איבחון התקלה בהתחלה.

כל הכבוד!

Heaven is where the police are British, the cooks French, the mechanics German, the lovers Italian and it is all organized and run by the Swiss

Hell is where the chefs are British, The mechanics French, the lovers Swiss, the police German, and it is all organized and run by the Italians

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדהים :shock: . ברור שליבואן ולמוסך צריכים להיות רווחים על עבודה וחלקים, אבל מ40 דולר לחיישן מקורי בUS (שגם שם לא נמכר לך במחיר הזה בגלל שאתה נחמד, גם שם מרוויחים) לחשבון שהיה מגיע בארץ לכמעט 3K שקל כולל עבודה של חצי שעה ג-ג. מטורף.

ועכשיו אנחנו יודעים למה אתה צריך להסתובב בפורום יותר :wink: .

גיא

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי את אותה הבעיה עם החיישן הזה באסטרה GSI שלי. ב UMI הוא עולה 1040 ש"ח לפני מעם. החיישן עם שלוש חוטים. איפה אני יכול לקנות חיישן חדש ולא ביוקר? לא חייב מקורי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסה אצל "מעבדת רכב ממוחשב נ. איל ואלדר" שבקבוץ נצר סירני,

טל' 08-9203737 או 054-5553787 ובקש את איל.

אולי יש לו חליפי ו/או משומש מפרוקית רכב שלידו.

בברכה - רפי לין :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רפי, המעבדה הזאת לא כל כך התאימה לי בגלל שהם לא עובדים בשישי וגם צריך לתאם מראש. יום שישי זה היום הפנוי היחיד שיש לי אין לי רצון לקחת חופש מהעבודה כדי ללכת למוסך.

תודה בכל מקרה

דימה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי את אותה הבעיה עם החיישן הזה באסטרה GSI שלי. ב UMI הוא עולה 1040 ש"ח לפני מעם. החיישן עם שלוש חוטים. איפה אני יכול לקנות חיישן חדש ולא ביוקר? לא חייב מקורי.
לא חייב מקורי ועוד עם שלושה חוטים ? יש לך מזל. לא שאני יודע מה זה אומר שלושה חוטים (אני מכיר 2, 4 ו-5), אבל כמו שאיציק נ כבר כתב בשרשור הזה, לך לכל חנות שכתוב עליה "חלפים לרכב" ותבקש חיישן למבדה (אל תבטא את ה'ב' שמה, אחרת לא יבינו מה אתה רוצה). בטוח תמצא, אני מצאתי בחנות הראשונה שנכנסתי.

מה שאני לא בטוח זה שהם שמעו על חיישן עם 3 חוטים (לי אמרו שיש רק 2 ו-4), אז אני הייתי מברר קצת באינטרנט, אולי החוט השלישי זה ליופי, או שבעצם זה חיישן של 4 שאחד החוטים הוא גוף הרכב, או משהו כזה.

בהצלחה.

My responses are limited. You must ask the right questions

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא חייב מקורי ועוד עם שלושה חוטים ? יש לך מזל. לא שאני יודע מה זה אומר שלושה חוטים (אני מכיר 2, 4 ו-5), אבל כמו שאיציק נ כבר כתב בשרשור הזה, לך לכל חנות שכתוב עליה "חלפים לרכב" ותבקש חיישן למבדה (אל תבטא את ה'ב' שמה, אחרת לא יבינו מה אתה רוצה). בטוח תמצא, אני מצאתי בחנות הראשונה שנכנסתי.

מה שאני לא בטוח זה שהם שמעו על חיישן עם 3 חוטים (לי אמרו שיש רק 2 ו-4), אז אני הייתי מברר קצת באינטרנט, אולי החוט השלישי זה ליופי, או שבעצם זה חיישן של 4 שאחד החוטים הוא גוף הרכב, או משהו כזה.

בהצלחה.

החיישנים הנפוצים הם בין חוט אחד לארבעה חוטים.

אחד - רק סיגנל (קורסיקה, קאווליר, דייהו למינהן וכד')

שתיים - סיגנל והארקה חיצונית (נדיר יותר)

שלוש - סיגנל + חימום (החימום דורש 2 חוטים) - מתאים להמון דגמים.

ארבע - סיגנל + מינוס חיצוני + חימום. - מתאים להמון דגמים.

לפחות מניסיוני האישי (עבדתי בחנות חלפים לרכב), את כולם היה לנו על המדף (תחליפיים) כולל מספר יחידות מקוריות של BOSCH עבור פיאט ופג'ו (2 קונקטורים, 4 חוטים סה"כ).

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הזמנתי את החיישן המדוייק מסתם איזה חנות בארצות הברית של אמריקה. שילמתי אקסטרה על משלוח מהיר (3-5 ימים), וחיכיתי.

אחרי שבוע וחצי בערך הגיעה ביום חמישי המעטפה כשהיא כמובן מסומנת "extremely urgent" :hihi: . כמובן גם שבתוליה בותקו באכזריות בידיהם הגסות של פקידי המכס הישראלי, שנסיונותיהם להבין במה מדובר כנראה לא ממש הצליחו.

מקפיץ לצורך שאלה;

האם במכס גבו תשלום כלשהו עבור החיישן ואם כן אז כמה ?

החשבונית המצורפת היתה על סך 40$ בלבד או שהיא גם כללה את המשלוח עצמו ?

כמה עולה משלוח "רגיל" ותוך כמה זמן זה כאן ?

החלק עליו אני מדבר שווה 65 דולר.

תודה

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6875 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...