Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חניה "פרטית" ברחוב ציבורי

liorgad

פוסטים מומלצים

לפני 29 דקות, SlowRide כתב:

אם התח"צ היה סביר ולא לוקח פי 2 זמן להגיע, אז למה לא?

זה כן. 

לפני 30 דקות, SlowRide כתב:

תחשוב מה היית עושה אם לא היתה חניה בכלל ליד העבודה שלך.

כלומר, יש לי אחלה פתרון. לאסור על תנועת רכבים פרטיים בין 6:00-8:00 בבוקר, וכולם עוברים לתח"צ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

מי שיצליח לעשות כזה דבר יהפוך להיות הבן אדם הכי שנוא בישראל.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, ArikB כתב:

אז לא ראוי שעיריית ת"א תטרח ותציב תמרור שאומר שהחנייה לדיירי הרחוב בלבד? לדוגמה כמו ברחוב ברזיל שצמוד לקניון רמת אביב.

לא נעים לי לכתוב באותיות גדולות, אז רק חוזר על המנטרה: 

זה לא רחוב. זה לא חניון ציבורי.

זה המגרש הפרטי של הדיירים האלה. אין לעיריה שום סמכות שם. הדיירים יכולים לשים שלט בתוך תחום המגרש שלהם.

זה בדיוק כמו שתשאל למה העיריה לא שמה שלט כמו שצילמת על הכניסה לחניה בוילה שלך. 

לפני 39 דקות, BRAVO_SX כתב:

לפי מה שראיתי זה חניון ציבורי ולא חניה פרטית.
איך יודעים אם זה רכוש פרטי או ציבורי?

לא יודע מה ראית ואיפה. בכתובת שהיתה רשומה בתמונות שהועלו, (ולפי התמונות אפשר לזהות בתצ"א שזה אכן אותו מקום), מסומן בברור בGIS שזה חלק ממגרש פרטי לגמרי.

בלי שום סייגים משום סוג שהוא. 

שטח פרטי. לפי החוק בדרום ארה"ב, מותר לירות בך אם נכנסת.

מספיק ברור?

איך יודעים? מסתכלים בGIS. 

יש צבע לכל שימוש קרקע. 

דרך זה חום. שביל הולכי רגל זה ירוק. אם זו זיקת הנאה, זה אותו הדבר אבל עם קווקוו אדום מעל.

צהוב זה מגורים. כתום זה בניה מרקמית. מסגרת אדומה סביב המגרש אומר שיש גם "חזית מסחרית" לבניין.

בגבולות של חלקות יש קונטור כחול. פרצלציה פנימית בוורוד פוקסיה.

חלקה 7055 המדוברת, לא פוצלה לתת חלקות. היא כולה מסומנת למגורים.

• אהבתי 3
  • רעיון טוב! 1

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

במקום לאסור עליך מנסים להפוך את זה לפחות נח כדי שתיגמל. כמו עם סיגריות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק בשונה מסיגריות שלחיות בלי זה, טוב יותר מלחיות עם. 

בתחבורה המצב הפוך, התח"צ בארץ מתחת לכל ביקורת. אני למדתי נהיגה (רק) בגיל 25, כשנשבר לי לגמרי מהנסיעות באוטובוסים. אין באמת חלופה (לא דורש מלאה, אפי' הגיונית כלשהי) לרכב, התח"צ בארץ לא מספק את זה בכלל. 

טוב, סטינו מהנושא המקורי, עכשיו צריך להסביר למה חניה פרטית של בניין זה לא שטח ציבורי...

עריכה אחרונה על ידי לב טוב
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, SlowRide כתב:

אני מניח שהמנהל לא מתחשב בזה שאנשים עושים מהחניות הפרטיות שלהם פינת סנוקר אלא מניח שהן בשימוש אבל כן, הכיוון הכללי זה להפחית שימוש ברכב ע"י הקטנת תקני חניה וזה פחות נכון לדעתי באזורים פרבריים כאלה שגרה בהן אוכלוסיה המחזיקה לפחות 2 רכבים למשק בית.

נשמע די straight forward אבל מישהו אשכרה בדק בישראל שזה עובד? שרק הצעד הזה, בלי שיפור תחב"צ ועוד שינויים באמת גורם לשינוי בעל מובהקות סטטיסטית?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

תראה, בתיאוריה זה אמור להיות בד בבד עם שדרוג ושיפור התחבורה הציבורית. בפועל, כל יום עולות יותר מכוניות חדשות על הכבישים והתחבורה הציבורית נשארת במצב דומה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הא בהא תליא. 

כשהתח"צ ישתפר, אנשים יוכלו לוותר על רכב פרטי.

(בתכלס להחזיק רכב עולה לי כ-3000 אל"ש בחודש... אם היה אפשרות נורמלית להסתמך על התח"צ הייתי שמח לחסוך את הכסף הזה)

עריכה אחרונה על ידי לב טוב
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצב תח״צ הזוי: שבוע העבודה שלי מפוצל בין לא פחות מ-5 אתרים. לאחד מהם אני מעדיף להגיע בתח״צ. הקטע ההזוי הוא שבכיוון אחד ביטלו את תחנת האוטובוס הקרובה לביתי (ובצדק, זו היתה הדרך הקלה לפתור בעיית בטיחות), כדי להגיע לתחנה הסמוכה אני צריך לטפס הפרש גובה של 70 מ׳. ׳צטערת אני כבר לא חייל חי״ר. אז נוסע כמה מאות מטרים עד לאוטובוס. באתרים האחרים מדובר בתוספת שבין 40  ל-60 דקות בכל כיוון (נסיעה ב-3 אוטובוסים) - עד כאן. אין ברירה נוסע ברכב הפרטי ויוצא מוקדם כדי למצוא חניה סבירה.

כמובן שבתנאים כאלה אי אפשר לוותר על הרכב. לא רק אני, כל תושבי האיזור. התוצאה - מצוקת חניה. הוסף לכך את תקני החניה שהיו נהוגים כשהשכונה נבנתה לפני 40 שנה, ותבין שיש חניות לא שמישות שבקושי מכילות סמאט, מה שדוחף אפילו סופרמיני מודרנית לחניה ברחוב.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, לב טוב כתב:

הא בהא תליא. 

כשהתח"צ ישתפר, אנשים יוכלו לוותר על רכב פרטי.

(בתכלס להחזיק רכב עולה לי כ-3000 אל"ש בחודש... אם היה אפשרות נורמלית להסתמך על התח"צ הייתי שמח לחסוך את הכסף הזה)

הבעיה שבמקום זה מתעללים בנהג הפרטי בלי לתת מענה. קומוניזם במיטבו - מסמנים מטרה ולא אכפת כמה ימותו בדרך עד שהיא (לא) תושג.

הפחתת תקן החניה לדוגמא - בכיה לדורות (או עד שנעבור כולנו לרכבים אוטונומיים שיחנו מחוץ לעיר)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

תחבורה ציבורית לא אמורה לבטל רכב פרטי במיוחד במקום כמו ישראל, אלא להיות אלטרנטיבה סבירה. כרגע, אם אתה לא חי במרכז גוש דן או בכמה מקומות בודדים אחרים, זה לא קורה.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם מדובר ברכב חדיש הרי רק ירידת הערך - שהיר מרכיב עיקרי בהוצאות הרכב, תהיה 1,000-2,000 ₪ בחודש לרכב שאינו יקר במיוחד. תוסיף ביטוח (שהתייקר מאוד בשנה האחרונה), רישוי, טיפולים, תיקונים וגם דלק שהתייקר מאוד. בהחלט מדובר בסכום סביר.

אם הרכב נרכש באמצעות הלוואה צריך להוסיף את עלותה (ריבית ו"דמים").

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...