Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חניה "פרטית" ברחוב ציבורי

liorgad

פוסטים מומלצים

לפני כשעה, שביט כתב:

אין שום בעיה עם מי ש"חוסם" את החנייה של עצמו.

אם החנייה נשארת פנוייה, אוהבים לפתוח עין ולהתבאס שהוא עשה לעצמו מחסן/ גינה / בריכה על חשבון הציבור (מה שלא מדוייק), אבל אם החנייה מאוכלסת ורכב נוסף חוסם אותה- דווקא אז הציבור מרוויח, כי "התפנה" מקום חנייה אחר ברחוב. על זה לא חשבתם.

גם ככה זו לא חנייה שאפשר לחנות בה, אז לא נגזל שום מילימטר מהציבור. 

רק לי מותר לחסום את עצמי, חד חלק ופשוט, ולא צריך לסבך ולהתבאס מזה.

נראה לי שזה לא מפריע לאף אחד.

אתה חוסם את עצמך - סבבה. אחריות שלך בסוף אתה לא מפריע לאף אחד חוץ מלעצמך. גם לי יצא להגיע לכל מיני מכרים שגרים בבתי קרקע ואמרו שאחסום אותם כי לא אכפת להם.

אבל לנכס לעצמך חניה ברחוב כי היא קרובה לבית שלך? זו חניה ציבורית. אין לך שום זכויות יתר עליה.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לחסום את עצמך זה מעשה ראוי במיוחד במקומות שבהם יש מצוקת חניה קל וחומר אם הפכת את החניה שלך למחסן או טרמפולינה. 

אצלנו "בשכונה" באמת רוב האנשים משתדלים להתנהג כמו בני אדם ותמיד יהיה איזה אדיוט שלא רק שלא חונה בחניה שלו (כי היא הפכה לחניית אופנים וגאנק) אלא גם מקפיד להשאיר את הפתח פנוי וחונה בחניות הציבוריות.

אנשים טובים באמצע הדרך...

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באמת שלא מבין את הרציונל - בן אדם בנה מחסן על ה"חניה" שלו. למה בדיוק הכניסה לחניה הזו הפכה להיות "שלו"?

באיזו זכות? 

עריכה אחרונה על ידי taranta
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, taranta כתב:

לחסום רכב שבפנים - אין לי שום בעיה, מבורך. לעשות "כאילו חניה" ולהשתלט על המדרכה - ביזיון שלדעתי צריך לאכוף.

אין לך שום פריווליגיה על דייר אחר. יש לך זכות כניסה לשטח שלך. אם אתה לא משתמש בו -אין לך את הזכות.

מסכים לחלוטין וגם יש לכך פתרון, איסור חוקי לחנות בכניסה לחניה, גם כשמדובר בבעליה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האיסור קיים. אבל מדובר בסימטה נידחת כך שאין אכיפה, וכלל הדיירים לא מעוניינים בה.

חלק מהבעיה הוא שלחלק מהבניינים חניה בתקן ישן מאוד, מכילות אולי פורד פיאסטה מדור ראשון, אבל אפילו סופרמיני מודרנית בקושי נכנסת, שלא לדבר על יציאה מהרכב בלי לפתוח דלת על השכן.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין יותר פשוט מזה. אני בשיא התמימות לא רואה מה רע בזה.

להשתלט על חנייה ציבורית ברחוב, סתם כי היא מול הבית- ממש לא מקובל. להשתלט על המדרכה שבכניסה לחנייה- ממש לא. 

לשים טרמפולינה בשטח החנייה הפרטית שלי, ובשטח שלי בלבד, ולחנות בכביש שלפניה מבלי להשתלט על המדרכה- אני ממש לא מבין מה הבעיה. 

20240329_184853.jpg

עריכה אחרונה על ידי שביט
  • אהבתי 1
  • רעיון גרוע 2
  • רעיון טוב! 1

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא בדיוק קשור לרכבים אבל כשגרתי בפתח תקווה עבר להתגורר בבניין שלי איזה עבריין בקומה השלישית. 

יום אחד כשאני חוזר הביתה אני רואה מגוון רהיטים שבורים בכניסה לבניין מתחת לחלון שלו  

תוך כדי שאני מתקרב לכניסה לבניין פתאום עף מהדירה שלו ארון ומתרסק ממש כמה מטרים ממני וכמעט הורג אותי. 

הוא פשוט זרק את הרהיטים הישנים מהחלון…

• מבאס 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, Stangg כתב:

כשגרתי בפתח תקווה 

פה איבדתי אותך... 😆

האמת שזה קרה גם בהרצליה, בתחילת ימי הקורונה.

איזה מסובב אחד זרק רהיטים ותכולת דירה מקומה שלישית. בהתחלה חשבתי שזה איזה איסטניסט שמפחד להידבק ומחטא את כל הבית שלו.

אח"כ היה איזה דיבור שזה מישהו שהיה באח הגדול והוא התחפף קצת בשכל...

יאללה חטפתי מספיק. ביוש.

עריכה אחרונה על ידי שביט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, taranta כתב:

באיזו זכות? 

בזכות נספח התנועה של התב"ע אליה שייך המגרש שלו.

אכן, כמו שנכתב כאן יש איסור להחנות שם, גם לבעל הנכס, אבל הקטע שמול הכניסה לחניה ,שאמנם לא "רשום בטאבו" ע"ש בעלי המגרש, הוא איזור שלא מיועד מראש לחניה. 

יתרה מזו- כשחישבו את תקן החניה בשכונה, הוקצו מספיק מקומות חניה, כשהאיזורים הללו הופחתו מראש מהמניין. ככה שלא נגזל כאן כלום מהציבור.

משום מה, יש לי הרגשה, שחלק נכבד מאלו שעינם צרה בתופעה הזו,  גרים בעצמם  ב"יחידות דיור", או במרתפים, אוו בדירות מחולקות, ולכן יש להם מצוקת חניה חמורה כל-כך 😆....

עריכה אחרונה על ידי natco
  • אהבתי 1

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Stangg כתב:

כשגרתי בפתח תקווה

לפני כשעה, שביט כתב:

פה איבדתי אותך... 😆

גם בחיפה.

המשפחה של אשתי גרה ברב קומות ביזרעאליה (חיפה). היתה שם שכנה שנהגה לשפוך את שמן מהמחבת דרך החלון, כולל על חבלי הכביסה של השכנים 12 קומות מתחתיה.

כפי שאמא שלי אומרת:

עם המשפחה אנחנו גדלים.

את החברים אנחנו בוחרים.

השכנים הם מאלוהים.

ולא צריך יותר משכן בעייתי אחד ברחוב כדי לחרבש את החיים של כולם.

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • אהבתי 3
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קורה אצלנו מלא בשכונה, שהיא ברובה המוחלט בתים פרטיים.

לפני שנתיים היה שבוע בו הייתי מגיע לפיג'ו בכל בוקר ורואה שהכיסוי נפל, הנחתי שזה מהרוח. יום אחד הצצתי בצילום מהמצלמה של הקיה שחנתה קצת מאחורה וראיתי שזה בן של אחד השכנים שמגיע ומוריד את הכיסוי, הגדיל לעשות פעם אחת ואפילו פירק את המראה.

הגעתי לשכן ודיברתי איתו, הוא נהיה אדום ממבוכה וזה לא חזר על עצמו.

מנגד, יש לי שכנה שביקשה ממני לא להחנות מול הכניסה כי היא כבר שנים מחנה שם, בעלה קצת גלגל עיניים.

פעם אחת כשהגעתי אליהם הביתה כי הייתי צריך צילום מהמצלמות שלהם, ראיתי שהמצלמה של הכניסה לבית מצלמת את הרכב בבירור, ולכן אין לי שום בעיה להתחשב ולהשאיר לה את החניה פנויה גם אם זה דורש ממני ללכת עוד שתי דקות מהחניה לבית.

מקרה שלישי זה שכן שמשאיר תמיד את המעטפה של הכניסה ל"חניה" שלו פנויה, ומחנה בחניות האחרות הציבוריות, רק כדי לשמור לעצמו את החניה על המעטפה. כפי שנכתב קודם, בתוך החצר שלו אין שום רכב, רק שער נגלל. 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 שעות, שביט כתב:

אין יותר פשוט מזה. אני בשיא התמימות לא רואה מה רע בזה.

להשתלט על חנייה ציבורית ברחוב, סתם כי היא מול הבית- ממש לא מקובל. להשתלט על המדרכה שבכניסה לחנייה- ממש לא. 

לשים טרמפולינה בשטח החנייה הפרטית שלי, ובשטח שלי בלבד, ולחנות בכביש שלפניה מבלי להשתלט על המדרכה- אני ממש לא מבין מה הבעיה. 

20240329_184853.jpg

אנא שתף אותי בתובנותיך לגבי המקרה הפרטי שלי שאציג בפניך. אני גר בבית פרטי עם גינה קדמית ובלי חניה בנויה. האם נכון הפירוש שלי להגיונך לפיו השטח על הכביש שמקביל לגינה שלי שמור לחניה שלי ( כמובן לא נוגע במדרכה כמצוותך ), רק מבקש לשים שלט שהחניה כאמור היא שלי ולאף אחד מלבדי אסור לחנות בתוכה. ואם אני טועה, מה ההבדל בין חניה שאינה משמשת לייעודה המקורי אלא כמקום לטרמפולינה או עמוד כדורסל, סתם מרבץ לכלב, מחסן, משהו מאלה לבין גינה כמו שלי. אחסוך לך. חניה בנויה מחייבת אכן כניסה פנויה אליה, גם על חשבון השטח הציבורי שבכביש, היא לא אמורה להעניק מקום חניה נוסף השמור רק לבעלים של החניה. ברגע שאין שם חניה והשימוש אחר, הכניסה היא ככל מקום חניה אחר בכביש. יודע שהאיסור קיים בחוק, יודע גם שאף אחד לא אוכף זאת, גם לא מתפלא כשהרשויות כאן על סף פירוק והחברה מקוטבת, שונאת ולעומתית והמוטיבציה המרכזית היא איך להתקמבן, כך שאשיג יתרון על הפראיירים האחרים..

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, רועי5 כתב:

בלי חניה בנויה.

האם נכון הפירוש שלי להגיונך לפיו השטח על הכביש שמקביל לגינה שלי שמור לחניה שלי

לא. ורק בגלל המודגש.

אתה מערבב כאן שני מקרים...

אם מישהו יחנה במקביל לחצר שלך, לא יקרה כלום.

אם יש לך חנייה בנוייה  ומישהו יחנה במקביל לחצר שלך, הוא יחסום אותך...

עריכה אחרונה על ידי שביט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 29.3.2024 בשעה 19:50, natco כתב:

בזכות נספח התנועה של התב"ע אליה שייך המגרש שלו.

אכן, כמו שנכתב כאן יש איסור להחנות שם, גם לבעל הנכס, אבל הקטע שמול הכניסה לחניה ,שאמנם לא "רשום בטאבו" ע"ש בעלי המגרש, הוא איזור שלא מיועד מראש לחניה. 

יתרה מזו- כשחישבו את תקן החניה בשכונה, הוקצו מספיק מקומות חניה, כשהאיזורים הללו הופחתו מראש מהמניין. ככה שלא נגזל כאן כלום מהציבור.

משום מה, יש לי הרגשה, שחלק נכבד מאלו שעינם צרה בתופעה הזו,  גרים בעצמם  ב"יחידות דיור", או במרתפים, אוו בדירות מחולקות, ולכן יש להם מצוקת חניה חמורה כל-כך 😆....

מעניין שאתה נהנה להדגיש את זכות ה"תב"ע" ומתעלם באלגנטיות מהאיסור על עצמך לחנות שם. זה לא עובד ככה.

יש לך זכות להכנס לנכס שלך (חניה פנימית) ולכן העיריה מחוייבת לאפשר לך כניסה. היא ממש לא מחוייבת לתת לך חניה ברחוב.

עדיין לא ענית לי - בהנחה שה"חניה" הפנימית לא בשימוש כלל - למה שלך יהיה מותר לחנות בחוץ לאחר לא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 28.3.2024 בשעה 08:42, עוזי ל כתב:

כל עוד הם מבקשים המצב סבבה לא?

לא, כי עצם הבקשה היא חוצפה. זה כמו שתציע 100 ש"ח לכל אישה שעוברת ברחוב כדי לשכב איתך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...