Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חניה "פרטית" ברחוב ציבורי

liorgad

פוסטים מומלצים

אופס, איזה קטע.

שוב התלהמנו בלי לבדוק.

זו חניה פרטית של הבניינים ממזרח.

כן - ""בטאבו"".

(זה בתחום החלקה עליה יושב הבית המשותף. איך הדיירים מתחלקים בה ביניהם, זה כבר עניין שלהם).

image.thumb.jpeg.7ca133e31a5daa55328d98e6aa04fc2f.jpeg

• אהבתי 2

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

מצד אחד כמו שכותב @natco, לחסום לעצמך את החניה לא גוזל שטח ציבורי לחניה כי זה לא תוכנן להיות מקום חניה ציבורי. מצד שני, זה סוג של גוזל שטח ציבורי שמתוכנן להיות פנוי ממכוניות.

במקרים כאלה אפשר להיות ישר כמו סרגל עם החוק ולומר אסור, ואפשר להיות קצת יותר פרגמטי ולחשוב מי בדיוק נפגע מזה.

לדעתי, כל עוד לדיירים יש רכב אחד אף אחד לא נפגע מזה שהם הפכו את החניה לרחבת אירוח לחאפלות וחונים על המעטפה. אם יש להם 3 רכבים, זה כבר פחות נחמד כי למרות שחוקית מותר להם לחנות כמה רכבים שבא להם ברחוב כמו כולם, יש סיבה שתכננו להם חניה בתחום המגרש והם לא משתמשים בה ובמקום זה מכבידים על השטח הציבורי.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 דקות, natco כתב:

אופס, איזה קטע.

שוב התלהמנו בלי לבדוק.

זו חניה פרטית של הבניינים ממזרח.

כן - ""בטאבו"".

(זה בתחום החלקה עליה יושב הבית המשותף. איך הדיירים מתחלקים בה ביניהם, זה כבר עניין שלהם).

image.thumb.jpeg.7ca133e31a5daa55328d98e6aa04fc2f.jpeg

בדרך כלל במצבים כאלה מציינים בטאבו שיש זכות חופשית למעבר הציבור ברגל וברכב.

האם זה מקנה להם זכות לאסור חניה לכולם? מסופקני.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 29.3.2024 בשעה 15:16, שביט כתב:

אין שום בעיה עם מי ש"חוסם" את החנייה של עצמו.

אם החנייה נשארת פנוייה, אוהבים לפתוח עין ולהתבאס שהוא עשה לעצמו מחסן/ גינה / בריכה על חשבון הציבור (מה שלא מדוייק), אבל אם החנייה מאוכלסת ורכב נוסף חוסם אותה- דווקא אז הציבור מרוויח, כי "התפנה" מקום חנייה אחר ברחוב. על זה לא חשבתם.

גם ככה זו לא חנייה שאפשר לחנות בה, אז לא נגזל שום מילימטר מהציבור. 

רק לי מותר לחסום את עצמי, חד חלק ופשוט, ולא צריך לסבך ולהתבאס מזה.

זה ממש לט נכון!

ברחובות צרים וצפופים הכנעסה של החניה אמורה לשמש רכבים שממתינים, מורידים או מעלים נובעים וכדו

בתאריך 30.3.2024 בשעה 09:10, EliC25 כתב:

ולכן אין לי שום בעיה להתחשב ולהשאיר לה את החניה פנויה גם אם זה דורש ממני ללכת עוד שתי דקות מהחניה לבית

פה מתחיל ניכוס החניות... חניה ציבורית היא חניה של כ-ו-ל-ם!

בתאריך 30.3.2024 בשעה 22:29, nadavd4 כתב:

אם תחנה בחניה שחוסמת את שלך (בלי קשר למה תעשה בחניה שלך) אתה לא תזיק לאף אחד

הכנעסה לחניה אמורה גם לשמש מקום לעצירה קצרה (כשנהג ברכב), להורדת או העלאת נוסעים והמתנה 

אצלנו יש תופעה של שכן שמחזיק רכב ישן ששומר לו חניה במרץ חניה ציבורי עמוק, כך שהוא יכול לחסום תמיד עם הרכב החדש שלו את הרכב הישן.

זה מרגיז מאוד!

פניתי כמה פעמים לפיקוח העירוני, אבל גם הוא מודע לחוק ולכן מזיז את הרכב הישן פעם בחודשיים לאחר ששמור לעצמו חניה נוספת במרםץ החניה עם הרכב החדש - כך שהוא לא חונה באותו מקום 60 יום...

תמורת כמה אלפי שקלים הוא סידר לעצמו חניה פרטית באיזור יקר וצפוף...

עריכה אחרונה על ידי mottis
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, אלעדית כתב:

אתה מבלבל מושגים. זיקת הנאה ("זכות מעבר") היא כשיש צורך לעבור לחלקה (רשומה) אחת דרך חלקה (רשומה) אחרת.

מאחר ופה זו חלקה אחת לכל הבניינים- אין כאן בוודאות שום זיקת הנאה.

זה שטח פרטי שלהם. הם יכולים לשים מחסום זרוע בכניסה. (אני ממש מתפלא שהם לא עשו זאת).

שים לב שזה גם CUL DE SAC, כלומר, אין לאן להמשיך משם (דרך ללא מוצא לא יהיה מינוח נכון כאן, כי זו לא דרך כהגדרתה בחוק).

מבחינת החוק, זה השטח המשותף של הבניין שלהם. כמו חדר המדרגות וחדר האשפה. (זה שיש כאן 5 בניינים נפרדים, לא רלוונטי- אם תוציא תשריט טאבו, תראה שכל החמישה רשומים באותו תיק בית משותף). לכן, מכיוון שאין רישום נפרד לכל בניין, אין גם רישום נפרד לחניון המשותף לכולם.

בתמונה שהעליתי, זה אמנם לא תשריט טאבו, אלא GIS. שמתי מעל הרקע את צביעת יעודי הקרקע, וכך אתה יכול לראות שזו חלקה אחת שיעודה מגורים ד'  (מה שאומר לצורך העניין, תיאורטית, אם הם מתאגדים והורסים את הבניינים שלהם, הם יכולים לבנות גם על השטח הזה את הבניינים החדשים.)

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברחוב של ההורים של אשתי יש משפחה בבונית לייט, אבל זה הספיק כדי שביום שהם רכשו טסלה חדשה הם יתלו שלטים בשטח הציבורי "חניה לרכב חשמלי בלבד" (טוב שלא צבעו גם את המדרכה בירוק) על שטח של 2 חניות ממש מול הבית שלהם, והוציאו על עמוד באוויר מהגינה שלהם כבל טעינה.. ראיתי אותם רבים פעם אחת עם אורח כלשהו שבדיוק חנה שם *רכב חשמלי* וגירשו אותו בטענה שזה רק לרכב שלהם. צחקתי בקול. אבל כן, זאת המציאות..

השלט שם כבר מעל שנתיים, אף אחד לא מתעסק. הם שקטים מאוד ואין מצוקת חניה אז כנראה אף אחד לא רוצה להעיר את המתים.. אבל זה מסוג הדברים שפשוט מרתיחים אותי.

במקרה אחר, רחוב עם מצוקת חניה שחבר גר בו - לאנשים פשוט אין אלוהים באיך לחנות את הרכב העיקר להיות בדיוק בכניסה לבית.. יש כיכר ברחוב - חונים על כל הכיכר, יש שביל אופניים ברחוב, כולו מלא ברכבים. מדרכה? מלאה רכבים. אנשים חוסמים שם אחד את השני על ימין ועל שמאל, חוסמים כניסות לחניות פרטיות על ימין ועל שמאל. הדיירים הנורמאלים שמתלוננים על הנושא חוטפים איומים מהבבונים על בסיס יומי, המשטרה והעיריה לא נוקפת אצבע ואף אחד מעולם לא קיבל שם דוח.. מקסימום טלפון מהמשטרה שמבקשים להזיז.. יש רחובות ליד שאפשר לחנות בהם וללכת 2-3 דקות הליכה לבית, אבל זה פשוט מאוד נוח להשתלט על כל פיסה ברחוב כדי להיות בדיוק בכניסה לבניין בעיקר כשאף אחד לא אוכף שם דבר.. לא מבין את ההתנהלות הזו של העיריה והמשטרה. רכב חנה במקום אסור מה בכלל מתעסקים בלהרים טלפון לבנאדם שיזיז אותו? למה זה לא דוח במקום?

עוד מקרה שמוציא אותי מדעתי - יש ברחוב שלי בית ספר, בכל בוקר ברזל כל ההורים שמקפיצים את הילדים לבית ספר פשוט תוקעים את הרכב שלהם איפה שקל, יורדים מהרכב עם הילד ונעלמים לפעמים גם ל10 דקות.. חבר שגר בדיוק מול הבית ספר על בסיס יומי חוסמים להם את היציאה מהחניה של הבניין או שאפילו נכנסים ופשוט מעמידים רכבים באמצע החניה של הבניין אם מישהו תפס לרגע את השער פתוח. הדיירים סביב הבית ספר מתלוננים כל יום והמשטרה אפילו לא שולחת ניידת לאזור. השוטר שיעמוד שם בבוקר סוגר את מכסת הדוחות השנתית שלו ביום אחד, לא מבין למה ההתנהלות הזו הפכה ללגיטימית. אותו דבר קורה בהמשך הרחוב ליד גני ילדים כששם זה אפילו יותר מצחיק - יש שפע חניה מעבר לכביש, אבל אנשים פשוט לא יכולים להתאמץ לעבור כביש אז חונים על המדרכה בצד של הגן / באמצע הכביש / תחנת אוטובוס ותוקעים את כל הרחוב. ושוב - אין אכיפה.

זהו פרקתי..

• אהבתי 2
  • מצחיק 1

Chevrolet Cavalier 1999 - 2012-2015 | Citroen C5 2003 - 2015-2017 | Oldsmobile Alero 2002 - 2017-2017

Chevrolet Sonic RS 2015 1.4T 2017-Unknown

BYD Atto 3 2024 Design 2024-Unknown

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 35 דקות, אלעדית כתב:

זה בתוך המגרש מגורים ביעוד מגורים. זה לא מוגדר כדרך או מעבר. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 33 דקות, mottis כתב:

ברחובות צרים וצפופים הכנעסה של החניה אמורה לשמש רכבים שממתינים, מורידים או מעלים נובעים וכדו

אם כבר, אז:

לפני 33 דקות, mottis כתב:

זה ממש לט נכון!

אתה ממציא חוקים חדשיםך לתכנון דרכים...

לפני 48 דקות, SlowRide כתב:

ם יש להם 3 רכבים, זה כבר פחות נחמד כי למרות שחוקית מותר להם לחנות כמה רכבים שבא להם ברחוב כמו כולם, יש סיבה שתכננו להם חניה בתחום המגרש והם לא משתמשים בה ובמקום זה מכבידים על השטח הציבורי.

את זה אני מוכן בהחלט לקבל כטיעון.

נניח שישנה חניה כפולה לפי התב"ע, את חוסם את שני התאים שלך עם רכב אחד, ואת השני תוקע בחניה ציבורית? יצאת דוש. לא עברת שום עבירה, אבל יצאת דוש אורגינל.

אם יש לך במקרה כזה גם רכב שלישי, ואתה עוד גר במקום עם מצוקת חניה, אז אתה דוש בשלישית.

אבל שוב- תפנו את הכעס למנהל התכנון.

תקן החניה הנוכחי (ציבורי) בשכונות של צמודי קרקע הוא מגוחך. 

מתכנני התנועה אוהבים לקרוא לזה "חניות אורחים"....

איזה אורחים ואיזה ציפורים. הם מחייבים חניות טוריות, ואז הפנימית לא בשימוש. ולאנשים היו, באיזורים מבוססים יש יותר משני רכבים. וזה לפני שהכנסנו את כל יזמי "יחידות הדיור" החרוצים, שמגדילים עוד יותר את הקטסטרופה. 

אופנתי עכשיו חניות ציבוריות במקביל. אם היו עושים ניצבות 45 מעלות, היו בכל 12 מטר של רחוב 5 חניות במקום 2 (נכון- צריך להרחיב את הדרך לכל אורכה ב-2.5 מ'. זה ממש שינוי מינורי ברחובות משולבים = "הולנדיים")

• אהבתי 3

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מזכיר לי פעם, שהיה שכן בבניין שלי שניכס לעצמו חניה ברחוב שנמצאת מול הכניסה לבניין. ואני מדגיש, כניסה לבניין.

הייתי מחנה לפעמים במקום "שלו", והוא בא לאיים עליי שאני לא אחנה לו במקום.  שמתי עליו פס, וכמה ימים אחרי מצאתי שזרקו לי ביצים על הרכב. על אף רכב לא זרקו, רק על הרכב שלי. הבנתי עם איזה מפגר יש לי עסק, והעדפתי לא להכנס איתו למלחמות. 

יום אחד אני יוצא בבוקר ורואה את הרכב שלו בחניה שכול הצד של הרכב שפונה לכביש מרוסק, והוא למטה בוחן את הנזק. מישהו נכנס בו בלילה וברח. 

ברגע שראיתי את זה, לא יכולתי לעמוד בפיתוי ועברתי לידו עם החיוך הכי רחב שהיה לי בחיים. 

• אהבתי 1
  • מצחיק 3
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אני מניח שהמנהל לא מתחשב בזה שאנשים עושים מהחניות הפרטיות שלהם פינת סנוקר אלא מניח שהן בשימוש אבל כן, הכיוון הכללי זה להפחית שימוש ברכב ע"י הקטנת תקני חניה וזה פחות נכון לדעתי באזורים פרבריים כאלה שגרה בהן אוכלוסיה המחזיקה לפחות 2 רכבים למשק בית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, SlowRide כתב:

הכיוון הכללי זה להפחית שימוש ברכב ע"י הקטנת תקני חניה

שו? 

ליד מקום העבודה שלי יש מצוקת חניה (איפה אין בירושלים...), זה גורם לי להיות במשרד כל יום כבר ב7:15 במקום ב-8 כי אז זה לחנות במרחק רבע שעה הליכה. 

להחליף לתח"צ בגלל מצוקת חניה? מה? השתגעתי?!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, SlowRide כתב:

. אם יש להם 3 רכבים, זה כבר פחות נחמד כי למרות שחוקית מותר להם לחנות כמה רכבים שבא להם ברחוב כמו כולם, יש סיבה שתכננו להם חניה בתחום המגרש והם לא משתמשים בה ובמקום זה מכבידים על השטח הציבורי.

לא ממש, כי חוקית אסור להם גם לחסום את עצמם....

• רעיון טוב! 1

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, natco כתב:

זו חניה פרטית של הבניינים ממזרח

אז לא ראוי שעיריית ת"א תטרח ותציב תמרור שאומר שהחנייה לדיירי הרחוב בלבד? לדוגמה כמו ברחוב ברזיל שצמוד לקניון רמת אביב.

image.png.1cc18e4b9aad32091412f90ded7215f2.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 38 דקות, falou כתב:

לא ממש, כי חוקית אסור להם גם לחסום את עצמם....

חוקית זה לא משנה כמה רכבים יש לך, אסור לך לחנות על המעטפה שלך.

אבל מבחינת השפעה על מצוקת החניה בשכונה, יש הבדל בין לחנות על המעטפה עם רכב אחד לבין לחנות על המעטפה + שתי מכוניות בחניה ציבורית כשיש לך מקום חניה פרטי בבית שאינו מנוצל לחניה.

לפני 41 דקות, לב טוב כתב:

שו? 

ליד מקום העבודה שלי יש מצוקת חניה (איפה אין בירושלים...), זה גורם לי להיות במשרד כל יום כבר ב7:15 במקום ב-8 כי אז זה לחנות במרחק רבע שעה הליכה. 

להחליף לתח"צ בגלל מצוקת חניה? מה? השתגעתי?!

אם התח"צ היה סביר ולא לוקח פי 2 זמן להגיע, אז למה לא?

הבעיה שהם מקטינים את כמות החניות, מגדילים את כמות האוכלוסיה ובעקבותה את כמות המכוניות והתחבורה הציבורית נשארת מקרטעת.

תחשוב מה היית עושה אם לא היתה חניה בכלל ליד העבודה שלך. או שהיית מחליף עבודה או שהיית נוסע בתח"צ.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...