Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחפש רכב גבוה (ג'יפון \ SUV) בתקציב של 100-150K

Danielc

פוסטים מומלצים

היי,

מכרתי את הרכב הקודם שלי (פורד קוגה) לאחרונה ואני מחפש כבר תקופה רכב חדש \ יד שניה ולא מצליח להיסגר על מה אני רוצה.
אני נוסע בערך 12-16K בשנה. נסיעה יומית של 40 ק"מ שרובה בפקק ומדי שבועיים בערך עושה נסיעה של 250 ק"מ.

אני מתכנן להחזיק את הרכב בערך שנתיים או קצת יותר (עד 3 שנים).

אנחנו זוג + 1 (וכלב).

צריכת הדלק חשובה לי. משהו במחשבה שכל הנעה של הפורד קוגה שהייתה לי בשביל לנסוע לסופר או לעשות סידורים בעיר עולה לי ביוקר ממש ביאסה אותי.

בפועל, עלויות הביטוח הנמוכות דיי התקזזו עם עלויות הדלק הגבוהות אבל עדיין היה קשה לי תפיסתית לנסוע ברכב שעושה 1-10 ק"מ לליטר.

חוץ מצריכת הדלק, יש לי רועה גרמניה גדולה שהייתי מכניס לתא המטען הגבוה והגדול של הקוגה. היה לה נוח שם והאוטו לא היה מתמלא בשערות. Win-win.

חשוב לי מאוד שברכב החדש שלי יהיה תא מטען גבוה ויחסית מרווח בשביל שהכלבה תוכל לשהות בו בנסיעות קצרות וארוכות.

אז חיפשתי רכב שעונה על הקריטריונים האלה...

* ראב 4 - ירדה מהפרק בגלל מחירי הביטוח הפסיכיים.

* יאריס קרוס (2022-2023) - אופציה מאוד מעניינת. עשיתי נסיעת מבחן ולא ממש הרגשתי את הרעש הבלתי נסבל שכולם מדברים עליו. האוטו מרווח יחסית ועם תא מטען גבוה וגדול וזה קנה אותי. צריכת הדלק מעולה. מה שקצת ביאס אותי זה רמת האבזור והשימוש בחומרים זולים ברכב (אין מנורה ליושבים מאחורה, התקמצנו בשקעי הUSB, אין תאי אחסון כמעט וכ'ו וכ'ו)...

* סקודה קארוק \ סיאט אטקה (2021-2022) - גם אופציה מעניינת. החשש העיקרי שלי עם הרכבים האלה זה צריכת הדלק, הגיר, מחירי הביטוח ומחירי הטיפולים. כשמגלמים הכל יחד נראה שהתחזוקה של הרכבים האלה יקרה משמעותית מהשאר.

* יונדאי קונה 2024 היברייד - מבחינתי זה הרכב שעונה לי על כל הצרכים. לצערי אי אפשר להזמין חדש כי אין צפי להגעה לארץ ולא מצאתי כאלו יד שניה.

* ספורטאז' \ טוסון (2021-2022) - ירדו מהפרק בגלל צריכת דלק גבוהה ועלויות ביטוח יקרות מאוד.

אני לא כל כך מצליח להגיע להחלטה ולקנות את הרכב שאני רוצה.

אודה לעזרתכם והכוונתכם בנושא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנסועה שלך (15,00ֶ0 ק״מ בשנה) ובמחירים הנוכחיים ההפרש בעלות הדלק בין רכב שצורך 10 קמ״ל לכזה שצורך 12 קמ״ל יעמוד על פחות מ-2,000 ש״ח בשנה. זה משנה לך את התמונה?

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ככל שאני חושב על זה יותר אני מבין שרק רכב היברידי יוכל להתאים לי.

לקחתי את היאריס קרוס ואת הקארוק וניסיתי להשוות בין הרכבים מבחינת עלויות:

ההפרש בין 12:1 (אני מניח שכל ג'יפון שהוא לא היברידי עושה את הצריכה הזאת בממוצע עם יחס של 70:30 עירוני \ בינעירוני) ל24:1 הוא 4600 ש"ח בשנה
ההפרש בביטוח בין הרכבים גם לא קטן לפי מה שראיתי וכדאי להוסיף גם את זה למשוואה.

ואם ננסה לגלם גם את הטיפולים שלמיטב הבנתי יקרים יותר בסקודה, נראה שמגיעים לעלות כוללת נמוכה יותר עם היאריס קרוס?

בנוסף לכל מה שציינתי והיכרותי עם טויוטה - המחיר של הרכב בעוד שנתיים או שלוש לא אמור לרדת בצורה דראסטית ואני מעריך שאוכל למכור את הרכב ולקנות מודל חדש יותר בהפסד מינימלי..

אני טועה? האם יש משהו שאני מפספס?

היאריס קרוס היא האופציה הנכונה עבורי?

עריכה אחרונה על ידי Danielc
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא משווה תפוחים לתפוחים,

ראב 4, קארוק, ספורטאג/טוסון נמצאים בסגמנט גדול ויקר מזה של היאריס קרוס, אז ברור שעלויות דלק, טיפולים וביטוח יהיו יקרים יותר,

אתה צריך להיסגר על מה שאתה באמת צריך, אם היאריס קרוס מתאימה לך ועוד אחרי נסיעת מבחן, אז מה המניע לסגור עסקה? 

מדובר ברכב שגם כנראה ישמור על ערכו בצורה נאה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לצערי היאריס קרוס ירדה מהפרק (ואולי לטובה). זמני האספקה התארכו לרכב חדש ובגזרת המשומשות דורשים מחיר פסיכי.

השאלה שלי - האם קיים רכב היברידי עם עלויות אחזקה שלא מרחיקות לכת בעל תא מטען גבוה מספיק בשביל שכלבה גדולה תוכל לשבת שם בנוחות?

חשבתי על הקורולה קרוס שהיא קצת יותר גדולה ונשמעת מעניינת אבל עלויות הביטוח הן פסיכיות (קיבלתי הצעות של 7000 ש"ח עם עבר ביטוחי נקי לחלוטין).

בקוגה שהייתה לי לצורך השוואה שילמתי 4300 שקל השנה על מקיף + חובה ועל היאריס קרוס קיבלתי הצעה של 4500 ש"ח מקיף + חובה.

תודה.

עריכה אחרונה על ידי Danielc
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר לבדוק קיה נירו היברידית משומשת.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הם רוצים רכב היברידיים עם בגאז' מכובד.

מיצובישי וניסאן לא היברידיים( לפחות בתקציב ), הבגאז' של CH-R די קטן ( + ביטוח לא זול ).

עריכה אחרונה על ידי vladclar

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק מעדכן שבסוף קניתי יונדאי איוניק. נראה שהכלבה תוכל לשבת בתא המטען בנסיעות קצרות בנוחות מספקת והרכב מרגיש ונראה הרבה יותר מפנק מהיאריס קרוס.

תודה לכולם

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...