Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה יהיה על טסלה ושאר החשמליות בעוד 6-7 שנים?

rokiiv1

פוסטים מומלצים

ספר את זה לכל מי שקנה aiways, כמוה יש עוד כמה בקשיים כלכליים. 

byd התחילה למכור רק ב 2008 חשמליות, והיא הוקמה פחות או יותר בזמן שטסלה הוקמה. 

Ford Mondeo 2.0T + Bluefin Remap - נמכרה

Infiniti G37 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 57
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

בתאריך 14.1.2024 בשעה 08:42, Night Driver כתב:

נכון אבל יש הבדל בין מערכת 12V למערכות זרם חזק.

מערכות המתח הגבוה הן חלק ממערכת ההנעה שאצל טסלה באחריות ל-8 שנים או 160,000 ק"מ (לפחות).

https://www.tesla.com/he_il/support/vehicle-warranty

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 7.1.2024 בשעה 21:05, hans כתב:

בואו נדבר רגע על רכבי בנזין שמחזיקים 15 שנה...

מרוב דיבורים על חשמליות שוכחים כמה שהסטטיסטיקה עגומה בבנזין. הגיל המ-מ-ו-צ-ע של כלי רכב בארץ הוא בערך 6 שנים.

עכשיו יקפצו כל אלה עם טויוטה/סובארו של איזה דוד גיבור שמחזיקה עוד מ-1995... 

הגיל הממוצע הוא 7 שנים  ,
https://www.cbs.gov.il/he/mediarelease/pages/2022/כלי-רכב-מנועיים-בישראל-בשנת-2021.aspx

כלומר על כל רכב חדש שנוסע יש רכב בן 14 שנוסע. ? 

אורך החיים ממוצע של רכב בנזין הוא באיזור 15-20 שנה ,

בשלב זה הם מתוחזקים לרוב בתחזוקת שבר , ואז  מתגלת בו תקלה מספיק גדולה שכבר לא משתלם לתקן ,

והרכב הולך לפירוק. 

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההבדל בין ממוצע להתפלגות גאוסיינית / עקומה נורמלית... 

במילים אחרות, על כל רכב בן 7 שנוסע יש בערך חמישית מאותה כמות של בני 14. או עשירית.

לצערי אני לא יודע איפה לחפש את הנתונים המדויקים.

• אהבתי 1

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, hans כתב:

במילים אחרות, על כל רכב בן 7 שנוסע יש בערך חמישית מאותה כמות של בני 14. או עשירית.

פעם היה לי כח ועשיתי שרשור על זה, מחולק אפילו לפי יצרנים. 

זה אמנם רק לרכבים בני 10 ומעלה (כי אז היה 2020 והנתנוים עד 2010) אבל אפשר לראות שבערך בגיל 10 יש סביב ה80-85 אחוז מהרכבים שעלו על הכביש- עוד במצב נסיעה.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

לקראת ביטול ההנחה: מה יקרה לאגרות הרישוי של המכוניות החשמליות? | כלכליסט (calcalist.co.il)

רק מנסה לדמיין שמגיע החודש של הטסט וצריך לשלם כ3000 שקל למס נסועה+ כ1500 שקל טיפול שנתי+טסט במחיר מלא לרכב של 200K+ ... רק לי זה ניראה ממש לא נעים לקבל הכל יחד ? ועוד לא לישכוח את מחירי הביטוח לחשמליות, האם נתחיל ליראות הצפה בשוק יד2 לכל מי שלא נוהג ק"מ של נהג מונית שיצדיק רכב חשמלי?

עריכה אחרונה על ידי hwgeek

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שרידות של טסלות - משהו לגמרי לא מדעי או סטטיסטיקה מייצגת, אבל בימים האחרונים ראיתי מקבץ של סרטונים ממצלמות של טסלות, מלוות בדיווחים של הנהגים על האירועים.

מה שבלט לי היו שני דברים:

1. הרבה מאוד אובדנים מוחלטים גם בתאונות שעל פניהן לא נראות עמוקות. כנראה הרבה מאוד חיישנים ושאר חלקים יקרים.

2. זמני המתנה הזויים לתיקון, המתנה של 2-3 חודשים ועד 9 חודשים לחלקי חילוף. וזה בארה״ב, מולדת הטסלה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 51 דקות, Night Driver כתב:

ארה"ב אולי מולדת הטסלה אבל הם משתמשים בפונדקאית סינית.

החלקים שקשה להשיג הם מייצור מקומי דווקא, אני גר 10 דקות מהמפעל שבו בנו את הרכב שלי ועדיין לך תקנה טמבון, 3 שבועות המתנה.

הדבר הכי מגניב זה שאני לוקח את האוטו למפעל בשביל שירות. 

haters will hate

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, sperial כתב:

שרידות של טסלות - משהו לגמרי לא מדעי או סטטיסטיקה מייצגת, אבל בימים האחרונים ראיתי מקבץ של סרטונים ממצלמות של טסלות, מלוות בדיווחים של הנהגים על האירועים.

מה שבלט לי היו שני דברים:

1. הרבה מאוד אובדנים מוחלטים גם בתאונות שעל פניהן לא נראות עמוקות. כנראה הרבה מאוד חיישנים ושאר חלקים יקרים.

2. זמני המתנה הזויים לתיקון, המתנה של 2-3 חודשים ועד 9 חודשים לחלקי חילוף. וזה בארה״ב, מולדת הטסלה.

חבר עשה תאונה עם טסלה בת קצת יותר משנה, (יום אחרי שעשיתי לה דיטיילינג . מרפי) ובהתחלה רצו לתקן, אבל כשראו את הפגיעה הבינו שזו פגיעה רצינית בשלדה ולא מספיק להחליף חלקים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, hwgeek כתב:

רק מנסה לדמיין שמגיע החודש של הטסט וצריך לשלם כ3000 שקל למס נסועה+ כ1500 שקל טיפול שנתי+טסט במחיר מלא לרכב של 200K+ ... רק לי זה ניראה ממש לא נעים לקבל הכל יחד

מדובר בהוצאות צפויות, מי שיכל להרשות לעצמו לקנות רכב בכ- 200k שח - אמור לשים בצד / לחסוך כל חודש עבור הוצאות מסוג זה.

יכול להיות שבשנת המעבר מאגרה מופחתת לאגרה נתית מלאה זה יהוווה הםתעה, אבל בהרבה גצבות מצויין שרוכשי רכב חשמלי הם בעיקר בני העשירונים הגבוהים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 שעות, hwgeek כתב:

לקראת ביטול ההנחה: מה יקרה לאגרות הרישוי של המכוניות החשמליות? | כלכליסט (calcalist.co.il)

רק מנסה לדמיין שמגיע החודש של הטסט וצריך לשלם כ3000 שקל למס נסועה+ כ1500 שקל טיפול שנתי+טסט במחיר מלא לרכב של 200K+ ... רק לי זה ניראה ממש לא נעים לקבל הכל יחד ? ועוד לא לישכוח את מחירי הביטוח לחשמליות, האם נתחיל ליראות הצפה בשוק יד2 לכל מי שלא נוהג ק"מ של נהג מונית שיצדיק רכב חשמלי?

אל תדאג. 
אתה לא תצטרך (או בעל רכב חשמלי לצורך הדוגמה ) את כל הסכום בבת אחת 

תהייה הערכה של כמות הנסועה השנתית (אלוהים יודע איך ) 
ואחת לחודשיים , תשלם מקדמות (בדיוק כמו כל בעל עסק ) על חשבון המס השנתי 

בסוף השנה (במועד הטסט או אולי במועד מכירת הרכב )

יעשו חשבון 
אם מגיע לך החזר , אתה אמור לקבל את ההחזר מרשות המיסים 
אם נסעת יותר מהמתוכנן , תשלם את ההפרש 

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...