Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יעוץ להשקעת כספים

omol1

פוסטים מומלצים

קרן השתלמות זו דרך מצוינת לחסוך.

אני ב 5 שנים הגעתי ל 60 אלף.

וממשיך. לא אמור להיות מיסוי במשיכה.

אצלי זה 100% על מחכה מדד 500, לאורך השנים יש רווח של 9000 שקל.

אבל שוב, לדעתי הדרך הכי טובה לחסוך, זה התנהלות כלכלית נכונה או הגדלת הכנסה.

כריזמה אייר 2002 יד ראשונה

יאריס 2005, כמו חדשה

?Is it just me, or is it getting crazier out there

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 34
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 8 דקות, omol1 כתב:

לא הבנתי למה להעדיף דווקא קרן השתלמות על פני אפיקים אחרים?

בקרן השתלמות אתה מקבל מתנה של פטור ממס גם על ההפקדה וגם על רווחי ההון.

לכן אם אתה רוצה להשקיע באפיקים מנייתיים יש יתרון למצות את המסלול של קרן ההשתלמות (עד התקרה), לפני שמקיעים בערוצים אחרים.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 דקות, פינדר כתב:

בקרן השתלמות אתה מקבל מתנה של פטור ממס גם על ההפקדה וגם על רווחי ההון.

לכן אם אתה רוצה להשקיע באפיקים מנייתיים יש יתרון למצות את המסלול של קרן ההשתלמות (עד התקרה), לפני שמקיעים בערוצים אחרים.

אבל זה משהו שאני יכול לפתוח באופן עצמאי או שרק אם יש לי במסגרת העבודה? ואם יש במסגרת העבודה אני יכול להוסיף לשם כספים חיצוניים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים הוא שאל איפה לשים 300K היום

לכן קרן השתלמות היא לא התשובה לצערי

א. הוא שכיר

ב. גם אם היה עצמאי - התקרה היא קרוב ל20,000 לשנה

עריכה אחרונה על ידי avargel
ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, omol1 כתב:

אבל זה משהו שאני יכול לפתוח באופן עצמאי או שרק אם יש לי במסגרת העבודה? ואם יש במסגרת העבודה אני יכול להוסיף לשם כספים חיצוניים?

כמו שכתב אברג'ל, קרן השתלמות היא לא פתרון לכסף שיש לך ביד.

השאלה הגדולה היא מתי אתה חושב שתצטרך את הכסף ומה היכולת שלך לעמוד בתקופות של הפסד.

רק אתה יכול לענות על זה.

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קרן השתלמות לא תוכל לפתוח באופן עצמאי. הקרן גם אינה נזילה אלא לאחר 6 שנים. היתרון בקרן השתלמות שאין מס על הרווחים שנצברו בה. מאידך, אם תפרע אותה לפני הזמן יחול מס. 

תשאלו את עצמכם עד כמה אתם אוהבים או מוכנים לקחת סיכון. 

השקעה בשוק ההון כרוכה בסיכון. לעיתים זה יורד ולעיתים זה עולה. לא תוכל לתזמן את הכניסה ואם יהיה מועד שתהיו חייבים למשוך את הכסף, זה עלול להיות במועד לא נוח. 

אם אתם לא אוהבים סיכון, תעשו סקר בין הבנקים מי נותן את התשואה הגבוהה ביותר. 

אם אתם אוהבים סיכון, תוכלו להשקיע בשוק ההון. 

תוכלו גם לפצל את הסכום, כך שחלק יהיה בחיסכון ללא סיכון בבנק וחלק בשוק ההון. אם תחליטו להשקיע בשוק ההון, תשימו לב לעמלות שמבקשים מכם, ניתן לנהל על זה מו"מ וחלק לוקחים יותר וחלק פחות. 

יש גם קופת גמל להשקעה, לרוב העמלות שם נמוכות, ההשקעה מפוזרת יותר והכסף נזיל בטווח של ימים בעוד שבבנק ככול שהריבית המוצעת גבוהה יותר הכסף יהיה פחות נזיל. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי קופגל"ה

זה מוצר טוב רק אם מתכננים למשוך את הכסף כקצבה אחרי גיל 60 כי אז יש לו הטבות מס

אם התוכנית למשוך קודם - ניכוי מס כרגיל, וחבל על דמי הניהול בדרך

האופציה הטובה ביותר היא לבנות תיק השקעות עצמאי (כדי לחסוך בדמי ניהול) אצל אחד הברוקרים, וליטרלי לשכוח ממנו לתקופה של לפחות 10 שנים

אני האחרון שימליץ על תמהילים בין מניות לאג"ח, בין מניות דיבדנד למניות צמיחה, בין מוצרים שקליים לדולריים, ובטח שלא על ניירות מסויימים

למי שלא מבין בזה כנראה שהאופציה הכי סבירה היא לזרוק את הכסף על מחקה סנופי ולקוות לטוב (לטוב == שמחיר הנייר לא ירד ב50% בדיוק בתקופה שבה הוא צריך את הכסף. ולא, ממוצעים לא מעניינים אם בדיוק באותה נקודת זמן מסויימת אתה צריך לממש)

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לומד את התחום בשלוש השנים האחרונות ויכול להעיד על עצמי שאני לא מבין הרבה.

אם יש משהו שכן קלטתי זה שכשמחלקים את ה-S$P בUS M2 (money supply) ניתן לראות שעומדים במקום משנות ה-60 של המאה הקודמת.

כך שבגדול העלייה ב-S&P היא אשליה.

הכלל הוא שבדרך כלל - כל עוד הפדרל ריזרב מדפיס כסף המחירים עולים (QE). כל עוד הפדרל ריזרב מצמם את הכסף המחירים יורדים (QT).

הדרך היחידה להתקדם מעבר לשחיקה של האינפלציה היא להמר על מניות/ נכסים ולתזמן את השוק בכניסה ויציאה.

הכלל הכי חשוב שלמדתי בשלוש השנים האחרונות הוא שאף אחד לא יודע.

החובה ללמוד היא עליכם.

ההחלטה שתקבלו היא שלכם ובאחריותכם.

הרווח או ההפסד הוא שלכם בלבד.

תתחילו להשקיע בהשכלה שלכם בתחום. אחרי הבריאות שלכם, זה כנראה הנושא הכי חשוב בחיים.

spx בחלוקה ל usm2.PNG

אם עוקפים אותך מימין את/ה כנראה בנתיב הלא נכון.

(lancia delta turbo mk3 (844

HU: ECLIPSE CD5000   AMP: NAKAMICHI PA1004   SUB: ROCKFORD FOSGATE rfz3412    FRONT: RAINBOW CS 3/160

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני במקומך פותח חשבון אצל ברוקר בחו"ל, לדוגמא אינטראקטיב. 

קונה בכל הכסף snp500, רוצה פיזור? קיבלת 500 מהחברות הגדולות בארצות הברית. 

סיכון? תעשה ממוצע על המדד, תקבל 10 אחוז שנתי. 

עוד יתרון, אין עמלות שקר. רק קניה ומכירה, וגם אלו משמעותית זולות ממה שתשלם בארץ. 

החסרון היחיד, תצטרך לעשות תיאום מס בכל שנה. 

גילוי נאות, אני כבר שנתיים מעביר בצורה שוטפת את החסכונות לאיטראקטיב בארצות הברית.

ולכל אלה שטוענים שנמצאים במסלול מחקה snp500 תבדקו טוב טוב איפה בדיוק הכסף שלכם מושקע, ולא תחת כותרת כזו או אחרת. אם התשואה לא זהה בדיוק למדד הזה, אתם לא מחקים כלום.

לא מאמינים לי, תראו בעצמכם

Ford Mondeo 2.0T + Bluefin Remap - נמכרה

Infiniti G37 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 29 דקות, omol1 כתב:

כדאי חוץ מקרן השתלמות להעביר גם את המסלול השקעה של כספי הפנסיה למחקה מדד sp500? או שפחות מומלץ?

תלוי כמה אתה קרוב לפנסיה. בעשרים שנה לפני היציאה לפנסיה עדיף לערבב בין אג"ח ו sp500.

לפני 22 דקות, amir74 כתב:

אם יש משהו שכן קלטתי זה שכשמחלקים את ה-S$P בUS M2 (money supply) ניתן לראות שעומדים במקום משנות ה-60 של המאה הקודמת.

כך שבגדול העלייה ב-S&P היא אשליה.

הכלל הוא שבדרך כלל - כל עוד הפדרל ריזרב מדפיס כסף המחירים עולים (QE). כל עוד הפדרל ריזרב מצמם את הכסף המחירים יורדים (

אתה מערבב בין מושגים, money supply  הוא לא אינפלציה, זה במקרה הטוב כמה אנשים עשירים ממך וכמה אנשים עניים ממך וגם זה לא נכון.

אם הייתה משקיע ב sp500 משנות ה 60 הייתה עושה יותר מ 300% אחוז רווח אחרי התאמה לאינפלציה של הדולר, כלומר כח הקניה של הכסף שלך היה יותר מפי 4.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 57 דקות, omol1 כתב:

כדאי חוץ מקרן השתלמות להעביר גם את המסלול השקעה של כספי הפנסיה למחקה מדד sp500? או שפחות מומלץ?

ה״כדאי״ וה״מומלץ״, שונים מאדם לאדם.

אחרי שאני קורא מה אנשים פה כותבים, ממליץ לא לקחת מפה המלצות. גם לא את שלי.

• אהבתי 3

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, פינדר כתב:

ה״כדאי״ וה״מומלץ״, שונים מאדם לאדם.

אחרי שאני קורא מה אנשים פה כותבים, ממליץ לא לקחת מפה המלצות.

לגמרי.

כמו המלצות נחרצות למישהו שקלירלי אין לו (כרגע) יותר מדי הבנה בשוק ההון וכנראה שגם לא במיסוי ללכת ולפתוח חשבון מסחר עצמי בחו"ל. או להצהיר 10% שנתי ללא סייגים.

אגב סתם זורק בהקשר של S&P וביזור,  7 מניות טכנולוגיה מהוות כרגע יותר מרבע מהמדד.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, עדי-אל כתב:

כמדומני האחריות על תשלום המס מוטלת עליך 

ברור, רשמתי שיצטרך לעשות תיאום מס בכל שנה

Ford Mondeo 2.0T + Bluefin Remap - נמכרה

Infiniti G37 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...