Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דיון: למה ישראלים ממשיכים לקנות רכבים חדשים?

שליקו99
שימו לב! השרשור הזה בן 441 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 86
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

וואו, פיקנטו זה קטע הזוי. אוטו מגעיל, לא חסכוני בדלק, אבל בגלל הפשטות והאמינות נתפס לו המחיר בקטע קיצוני. טויוטה סטייל.

בסך הכל, טוב לנו שאנשים קונים מכוניות חדשות. ככה יתודלק היצע המשומשות בשבילנו..😛

(וכמובן התדלוק של תקציב המדינה וכו' כמו שצוין פה.)

• אהבתי 1

'אבל אותי לא מעניין מה שיכנס. אותי מעניין מה שיצא..'

אלטמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכמה אנשים כבר יש המון כסף בשוק?

כמה כבר לא נחנקים עם משכנתא והגנים?

מילא במרכז עם ההיי טק, עריכת דין וכו'. לכמה אנשים יש במזומן 200k לשים על רכב ולא למשל להשקיע?

אבל בדרום ובצפון קודיאקים והמכוניות חשמליות ב 250k כמו מים.

ובוא, המשכורות שם לא מכניסות למשק בית 40k. אני לא מדבר על אנשים עם עסקים פרטיים. אפילו סתם שכנים בבניין והעמחה עם מכוניות חדשות בסכומים האלה. כאילו לא מזיז בכלל.

והאינפציה היום פחות בגלל צריכת יתר, אלא יותר בגלל שילוב משברים חסר תקדים של קורונה, מלחמות ומשבר אקלים (שלמשל דורש רגולציה כבדה גם בסין ומעלה מחירים משמעותית)

עריכה אחרונה על ידי AOZ
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי הרבה מהרכישות של רכבים פרטיים אלו אנשים שקנו שמתגלגלים כל 3 שנים נניח, אסביר, הם קנו חדש נגיד לפני עשור שילמו עליו טבין ותקילין וכל 3 שנים משדרגים לחדש ומוסיפים את ההפרש

מעבר לכך רוב הרכישות הם ליסינג וכל מיני חברות או אנשים אמידים שזה לא מזיז להם מידיי

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, renault5 כתב:

אני למשל מחפש קיה פיקנטו ואין אחד עם הרכב הזה שלא דורש מעל המחירון או המחיר מחירון די הזוי לרכב קטן כזה בן 6 קרוב ל60 ומשהו אלף זכור לי שמכרו אותה 2017 היא עלתה גג 84 אלף.

אין שום סיבה לשלם על רכב כזה מעל המחירון

יש כמוהו כמו זבל בשוק, זה רכב שקונים בכיף גם לסבתות ולאנשים שבקושי נוהגים בו, אף אחד לא מפרק לרכב הזה את הצורה כי אם תלחץ יותר מדי חזק הגלגלים יעופו

מי שרוצה מחירון שילך לחפש

למה על מרצדס כן ?

כי קשה למצוא S500 שמורה, עם קמ נמוך, שנראית טוב, ממישהו שסומכים עליו

לפני שעה, Adirdir כתב:

נראה לי הרבה מהרכישות של רכבים פרטיים אלו אנשים שקנו שמתגלגלים כל 3 שנים נניח, אסביר, הם קנו חדש נגיד לפני עשור שילמו עליו טבין ותקילין וכל 3 שנים משדרגים לחדש ומוסיפים את ההפרש

מעבר לכך רוב הרכישות הם ליסינג וכל מיני חברות או אנשים אמידים שזה לא מזיז להם מידיי

וזה נראה לך קל ?

הרכב מאבד ערך

ואם חס ושלום עשית איזו תאונה קטנה או שיפשוף קל אז בכלל אוי ואבוי

חוץ מזה רוב האנשים רוצים להשתדרג ולא לעבור מטויוטה לעוד טויוטה

עריכה אחרונה על ידי Transporter
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוי, כמה שאתה תלוש.

רוב האנשים לא מחפשים מרצדס (חוץ ממאות אלפים שמחכים כל יום למרצדס הירוק של אגד). אנשים מחפשים רכב שיוביל אותם באמינות ובטיחות בין A ל-B. בשביל זה לא צריך להשתדרג - מכסימום לעבור מטויוטה ליונדאי. אתה יודע, רוב האנשים קונים את הבשר שלהם אצל רמי לוי, לא אצל איציק הגדול. וגרים בפרברי שינה, לא במגדלי יו.

ויש סיבות טובות לשלם מעל המחירון (המשוקלל) - זמינות ומצב הרכב. אל תשכח שה"מחירון" הוא רק איזה קו מנחה ממוצע, שהעסקות נעשות מעליו ומתחתיו, כי אם כל העסקות היו מתחתיו היה בחודש הבא נופל באופן חד, וכך מהר מאוד משיק לאפס - ולא היא.

• אהבתי 2
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, Transporter כתב:

אין שום סיבה לשלם על רכב כזה מעל המחירון

יש כמוהו כמו זבל בשוק, זה רכב שקונים בכיף גם לסבתות ולאנשים שבקושי נוהגים בו, אף אחד לא מפרק לרכב הזה את הצורה כי אם תלחץ יותר מדי חזק הגלגלים יעופו

מי שרוצה מחירון שילך לחפש

למה על מרצדס כן ?

כי קשה למצוא S500 שמורה, עם קמ נמוך, שנראית טוב, ממישהו שסומכים עליו

וזה נראה לך קל ?

הרכב מאבד ערך

ואם חס ושלום עשית איזו תאונה קטנה או שיפשוף קל אז בכלל אוי ואבוי

חוץ מזה רוב האנשים רוצים להשתדרג ולא לעבור מטויוטה לעוד טויוטה

אני גם חושב שאין סיבה לשלם מעל המחירון על פיקנטו אבל או שהמחירון עלה פלאים של הרכב 

הזה או שהרוב מעל המחירון. 

*pontiac tempest 1992 V6 3.1 liter

Pontiac - we are driving excitement

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני דווקא חושב שטוב שאנשים קונים רכבים חדשים בכמויות.

למה? כי אחרי כמה שנים שכולם יהיו מתים להיפטר מהם אני אקנה אותם בזול יותר כי יהיה המון היצע.

אני לא רואה למה לא לקנות רכב "ישן" בן 6-7 ולהחזיק אותו כמה שנים טובות עד שיגיע להוצאות כבדות מדי ולהחליף.

מה יש לא להרגיש מודרני ברכב מ2017? והאם מישהו באמת חושב שרכב שהוא אמין (כי כן אני מצפה מרוכשים לעשות מחקר מעמיק) יעשה צרות בגיל כזה צעיר?

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, sperial כתב:

@dorsht אותם 40-50 אש"ח לא גדלים על העץ בגינה, ולא כל אחד רוצה או יכול לקחת הלוואה ולחכות חצי שנה לאספקה, כי הרכב הקיים לא מספק יותר את הצרכים. אז מתפשרים על רכב משומש ברמת גימור יותר נמוכה, אפשר לחיות עם זה בלי לסבול.

אבל זה לא 40-50 אלף ש"ח, תשווה תפוזים לתפוזים!

הבן שלך רכש רכב יוצא ליסינג, בן 4, מרמת גימור נמוכה עם קילומטראז' מעל הממוצע.

אני לא הייתי רוכש רכב יוצא ליסינג (ולמען האמת מעדיף להימנע מרכישת רכב משומש באופן כללי בארץ) וכמוני גם יש כאלו שיעדיפו את הרכב מהשוק הפרטי.

מי שרוצה רכב מרמת גימור גבוהה יותר מזו של הליסינג (אפילו לא הכי גבוהה) היה משלם כבר 120-130 אלף ש"ח על רכב מיד פרטית עם קילומטראז' סביר.

אז כן, 20-30 אלף ש"ח לא גדלים על העץ ומדובר בסכום לא קטן. אממה, הזמן שלי גם שווה כסף.

להתחיל לחפש רכב משומש נורמלי גם לוקח זמן, לקחת לבדיקה, גם עם בדיקה אתה לא יודע איך הרכב ב-100%, קשה למצוא רכב שמור (גם רכבים בני 3-4 ראיתי במצב לא משהו).

לפני 11 שעות, farkash7 כתב:

אני למשל משתעשע ברעיון של לקנות טסלה. רכבים מ2021 מפורסמים ב180K, רכב חדש עולה 203K. למה לקנות משומש?

זו בדיוק הנקודה שלי.

לפני 10 שעות, renault5 כתב:

אני למשל מחפש קיה פיקנטו ואין אחד עם הרכב הזה שלא דורש מעל המחירון או המחיר מחירון די הזוי לרכב קטן כזה בן 6 קרוב ל60 ומשהו אלף זכור לי שמכרו אותה 2017 היא עלתה גג 84 אלף.

נכון, פיקנטו מרמת גימור EX עלתה קצת יותר מ-80 אלף ש"ח.

אפילו LX יוצאות ליסינג בנות 5-6 נמכרות במחירים די גבוהים.

לדעתי זה קשור לכך שהפסיקו את השיווק של הדגם האוטומטי. למרות שנראה שגם הדגם הרובוטי מככב במכירות.

• אהבתי 2

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 שעות, שליקו99 כתב:

לא סוד שתרבות רכבי יד 2 לא חזקה בישראל

מה יהיה???

יכול לתת דוגמא לתרבות במקום אחר? מה הכוונה באימרה ואיך דברים כאלו נמדדים?

השאלה היא מה מטריד אותך כעת? מחפש למכור? לקנות? לא מקבל מחיר טוב על המשומשת שלך או סיבה אחרת?

השוק המשני תלוי בשוק הראשוני, אלו דברים בלתי נפרדים. בתקופת הקורונה, בגלל שיבושים באספקה, מחירי יד שניה טסו לשמים מחוסר היצע בשוק הראשוני. היום, הדברים התהפכו לחלוטין והשוק המשני חלש (אולי חזר לנורמליות עם הקצנה זמנית למטה). לא קשור לתרבות, אלא להיצע וביקוש.

למה אנשים קונים יד ראשונה? זו שאלה שנכונה לא רק לרכב, אלא גם לדיור, ביגוד, רהוט ועוד. לא חייבים לקנות חדש ויקר אבל מרגישים שיכולים. דברים בסוף מתאזנים, על פני שנים. מי ששיקול הדעת שלו לא טוב, בסוף נפגש עם המציאות. הקנאה הרבה פעמים משבשת את שיקול הדעת וכדאי להשאר מחובר למציאות, בטווח הארוך זה מנצח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, אליה כתב:

וואו, פיקנטו זה קטע הזוי. אוטו מגעיל, לא חסכוני בדלק, אבל בגלל הפשטות והאמינות נתפס לו המחיר בקטע קיצוני. טויוטה סטייל.

בסך הכל, טוב לנו שאנשים קונים מכוניות חדשות. ככה יתודלק היצע המשומשות בשבילנו..😛

(וכמובן התדלוק של תקציב המדינה וכו' כמו שצוין פה.)

לא מסכים, כנראה לא נסעת באחד,

לי היה 4 פעמים פיקנטו מתוכם 2 בבעלותי, רכב אמין מאוד, מרווח יחסית לגודלו וללא תחושה שחסכו עליך, נותן תחושה של רכב גדול יותר,

ומכאן השמירת ערך שלו.

• אהבתי 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@dord אז,כנראה שבשבילך עוד 20,000 ש"ח פה ו-30,000 ש"ח שם נם כסף קטן, למישהו אחר, בנקודת זמן מסויימת זה משמעותי. מתוך ההיכרות אתך בפורום נראה שבעוד 3 שנים גם אתה תחשוב אחרת, אולי אפילו כמוהו, כי אתה תעמוד בפני אתגרים כלכליים אחרים.

הדיון כאן אינו על מה עדיף - כל אחד יעדיף רכב חדש - אלא על רכישת רכב חדש מול משומש, והדגש שלי הוא על כך שהבחירה תלויה בהרבה גורמים, שחלקם כלל לא קשור לשוק הרכב.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, sperial כתב:

dord אז,כנראה שבשבילך עוד 20,000 ש"ח פה ו-30,000 ש"ח שם נם כסף קטן, למישהו אחר, בנקודת זמן מסויימת זה משמעותי

מה שאתה מפספס זה שלא מדובר על 20-30 אלף

מדובר על הדלתא שבין הרכישה והמכירה של אופציה א (נגיד 130) לאופציה ב (נגיד 100)

הדלתא לא תהיה 30 כמו בפער שבין הרכישות, אלא כמה כסף הוצאת בניכוי מה שחזר אליך (את היקר יותר אתה גם תמכור ביקר יותר, על הזול יותר תצטרך להוציא איזשהו ישור קו בסיסי של מצבר צמיגים וטיימינג, והופ הפער של ה30 הפך להיות 10. האם זה כסף קטן? כנראה שלא. האם זה משמעותי לאורך 3-4 שנות אחזקה? 2500 ש"ח בשנה? לדעתי לא. לדעתך כן? סבבה. אבל תכיר בכך שיש עשרות אלפים שלא חושבים כמוך ולכן השוק פועל אחרת ממך. וגם מבחינה כלכלית טהורה, לא בטוח שהמהלך של הבן שלך נכון. בכלל לא.)

• אהבתי 2
ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 441 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...