Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מותר לי לחנות את הרכב בחנייה של בניין מגורים אם אני לא גר בבניין?

Ronithen
שימו לב! השרשור הזה בן 662 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש שרטונים שדורסים אותם, יוצאים עליהם עם קלצ", אקדח וסכין (נדמה לי) והולכים איתם מכות והם עדיין בשלהם- לא כאלה חנונים אחרי הכל.

עריכה אחרונה על ידי laplug
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, לירון .ה. כתב:

כן והחברה האלו נראים כמו "חנונים" גמורים..

אני מניח שברוסיה, זה יותר מערב פרוע מפה

הם תמיד באים בקבוצות גדולות עם המון ציוד צילום מסביב. לא אותו אפקט כמו שאדם פרטי ידביק מדבקה על השמשה 

Not the sound of silence.🇮🇹

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, laplug כתב:

שתגיש, אלו היו מדבקות של משרד האוצר וזה היה הנוהל, אני אישית הייתי מוגן מתביעות

אין חכם כבעל הנסיון - כמו שנאמר. אבל גם עם השיטה שלך זה וואחד כאב ראש ולוקח זמן וטירחה

שוב, אני לא המצאתי את הנהלים, זה היה נוהל רישמי של משרד האוצר

נוהל פנימי של משרד לא תקף לחוק הישראלי.
בשיחות יחידה ובתדריכים מרעילים מאבטחים לחשוב שהם חסינים. בסופו של דבר יבוא שופט יגיד לך תראה לי את הסמכות בחוק (לפי הרצאת סמכויות שעברת) שבו רשום שמותר לך להדביק מדבקה על רכב.
עשיתי מספיק זמן במשרדי ממשלה כדי להגיד בוודאות שלא מאשרים את זה לפי אף אחד מהחוקים שנותנים למאבטח סמכות.
בזמנך הפרטי אם אתה עושה משהו שנוגד את החוק ומוכן לשאת באשמה אחר כך זה משהו אחר, בשביל עבודה? בחיים לא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע, כל מקום זה שונה, ואני מניח שהחוקים כבר שונו כמה פעמים מאז. הייתי גם מאבטח תחבורה ציבורית בזמנו. היו לנו נהלים של להגיד "בוקר טוב" פעמיים לבנאדם- אם הוא לא עונה- ישר על הרצפה. כל יום היו אנשים שניסו את מזלם נגדנו- וכל יום היו מכות. הוגשו תביעות אזרחיות, השוטרים היו מגיעים לזירה צועקים עלינו- שום דבר לא עזר. כל יום מכות ואף אחד לא נתבע. הכל תלוי מי המעסיק, כמה כח יש לו ומה סדר העדיפויות של המדינה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא תלוי מי המעסיק אלא תלוי במי פגעת.

אני זוכר שכנער היה לנו אחד בשכונה שישב לא מעט והחליט לחזור למוטב (בן אדם בסביבות ה 60).

מולו גר שכן שהיה משפחת ערסים מוכרת שהיתה ידועה בבריונות ואלימות והבנים של המשפחה החלנו לו שני רכבים וחסמו לו את הכניסה לחניה. הוא ביקש שיזיזו, ההכם הגיבו כמו ערסים ושעתיים אחרי זה שני הרכבים עלו באש.

אתה רוצה להיות זה ששורפים לו את האוטו, מאיימים שישברו לו את הרגליים אם המדבקה לא תוסר ובעל הרכב יפוצה או שמגידים נגדו תביעה של עשרות אלפי שקלים על פגיעה ברכוש?

במקרה הכי אופטימי המעסיק ישתתף איתך במה שתשלם.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 דקות, laplug כתב:

לא יודע, כל מקום זה שונה, ואני מניח שהחוקים כבר שונו כמה פעמים מאז. הייתי גם מאבטח תחבורה ציבורית בזמנו. היו לנו נהלים של להגיד "בוקר טוב" פעמיים לבנאדם- אם הוא לא עונה- ישר על הרצפה. כל יום היו אנשים שניסו את מזלם נגדנו- וכל יום היו מכות. הוגשו תביעות אזרחיות, השוטרים היו מגיעים לזירה צועקים עלינו- שום דבר לא עזר. כל יום מכות ואף אחד לא נתבע. הכל תלוי מי המעסיק, כמה כח יש לו ומה סדר העדיפויות של המדינה

נראה לי שאתה קצת חי בסרט. איפה היית מאבטח תחבורה ציבורית, בכלא בסיביר?

כדאי שתחזור לקרקע לפני שמישהו יחזיר אותך, בין אם זה בתביעה שתשלם עליה כמה שנים טובות ובין אם זה בדרכים קצת פחות הומניות.

עריכה אחרונה על ידי gadik6
  • אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חי בסרט. הייתי מאבטח תחבורה ציבורית בירושלים בין השנים 2005-2006. יש לך איזה מידע סותר למה שאמרתי או שאתה בעצמך חי בסרט? תשאל כל מאבטח תחבורה ציבורית מהתקופה ההיא והוא יגיד לך בדיוק את מה שאמרתי כרגע (ואף גרוע מזה)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יגיד לי שמה, שהוא היה מרביץ לאנשים כי לא ענו לו בוקר טוב?

או שהזיכרון שלך מעורפל או שאתה ממש אוהב להגזים, ומהמשפטים שלך בסגנון "אני אישית הייתי מוגן מתביעות" אני מעריך שזה האופציה השניה.

עריכה אחרונה על ידי gadik6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, gadik6 כתב:

יגיד לי שמה, שהוא היה מרביץ לאנשים כי לא ענו לו בוקר טוב?

או שהזיכרון שלך מעורפל או שאתה ממש אוהב להגזים, ומהמשפטים שלך בסגנון "אני אישית הייתי מוגן מתביעות" אני מעריך שזה האופציה השניה.

זה בדיוק מה שהוא יגיד לך. כי זה היה הנוהל. ולא אמרתי בתגובה המקורית שלי "להרביץ" אם כבר, אלא "על הריצפה". המכות היו מתפתחות בהמשך

אה, והינה מצאתי את הנהלים גם https://www.nevo.co.il/law_html/law01/999_469.htm#Seif5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, laplug כתב:

זה בדיוק מה שהוא יגיד לך. כי זה היה הנוהל. ולא אמרתי בתגובה המקורית שלי "להרביץ" אם כבר, אלא "על הריצפה". המכות היו מתפתחות בהמשך

אה, והינה מצאתי את הנהלים גם https://www.nevo.co.il/law_html/law01/999_469.htm#Seif5

ציטוט:
"

5.    (א)  סירב אדם לדרישת הזדהות, לחיפוש או לתפיסה לפי הוראות חוק זה, רשאי מי שמוסמך לערוך חיפוש כאמור לפעול בדרכים אלה, ואף להשתמש בכוח סביר לשם כך:

(1)   למנוע מאותו אדם כניסה למקום או לרכב הציבורי, למנוע הכנסה של מטען או של טובין אחרים למקום או לרכב הציבורי או למנוע כניסה של כלי תחבורה למקום, הכל לפי הענין;

(2)   להוציא מהמקום את האדם, את המטען או את הטובין האחרים, או להוציא את כלי התחבורה מהמקום – הכל לפי הענין.

(ב)  סירב אדם לחיפוש, והיה חשד סביר שהוא נושא שלא כדין נשק או עומד לעשות שימוש שלא כדין בנשק, רשאי מי שמוסמך לערוך את החיפוש, לערוך את החיפוש, על אף הסירוב, ואף להשתמש בכוח סביר לשם כך.

".
קודם כל בוקר טוב זה לא דרישת הזדהות, דרישת הזדהות מאזרח זה כשאתה מגיע מולו בנקודה שהוא רואה אותך בבירור, מראה את התעודת מאבטח ורק אז מבקש ממנו תעודה מזהה.
דבר שני: הסמכות שלך מוגבלת לפי 5.1 למניעת כניסה ולפי 5.2 להוצאת אדם אם הוא כבר נכנס. הכוח הסביר לזה יהיה לתפוס אותו ולגרור מהמקום, לא לקפל ל-4.
חיפוש בכוח (קרי, הפלה על הרצפה) אפשרי רק כשיש לך חשד לנשק שלא כדין או שימוש שלא כדין בנשק חוקי, לא כי הוא לא ענה לך ונעלבת.
ב-2005 אני רק עליתי לתורה, אז לא יכול להגיע מה היה המצב בכל רחבי מדינת ישראל, וזה שלא היה פלאפונים עם מצלמות HD בכל חור עזר לך כנראה, אבל היום אם תנסה סתם להפיל אדם או לחלופין להדביק למישהו מדבקה, הפרצוף שלך יהיה תוך רבע שעה בכל הפייסבוק ושליח יגיש לך זימון לבית משפט תוך שבוע.

תקופות אחרות, אנשים נורמטיבים שלוקחים את החוק לידיים יכולים להכנס להליכים שעדיף להם להמנע מהם אם אפשר.
היום אם מישהו מחנה בחניה שמורה (ניסיון במשרד ממשלתי) מזמינים פקח של העירייה שייתן דוח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש את החוק היבש ומתוכו נגזרו כל מיני נהלים. באותה תקופה היו פיגועי התאבדות באוטובוסים ופותחו נהלים מיוחדים למאבטחים שהתבססו על החוק הנ"ל. למשל, כל התנהגות של אדם שעוררה חשד אצל מאבטח חייבה שימוש מידי בכח. מכיוון שאם זה היה מחבל מתאבד היית חייב לפעול מהר והייתה לך רק הזדמנות אחת. היו ראשי תיבות של דברים שמעוררים חשד שהיית אמור לשנן (שאני לא זוכר אותם כרגע)- כמו "התנהגות מוזרה", "אפטיות", וכו- אחד מהם היה "תחושת בטן". אם אדם שאתה פונה אליו ואומר לו "בוקר טוב" כמה פעמים והוא לא מתייחס- זה היה נכנס תחת או "אפטיות" או "תחושת בטן"- ומחייב פעולה מיידית של השתלטות מיידית על האדם - תוך כדי הפלתו על הרצפה ושליטה על הידיים. זה היה הנוהל וזה מה שכולנו היינו חייבים לעשות. לא המצאתי את זה (ראה ערך הפיגוע התאבדות שהתרחש בתחנה המרכזית בבאר שבע ב 2005 שממנו נגזרו כל מיני מסקנות https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3134080,00.html).

אגב, עם הזמן, ב 2006 נדמה לי, חודדו הנהלים שתואמים יותר את החוק הנ"ל- שבנוסף לפעמיים "בוקר טוב", היית חייב להזדהות עם תעודת מאבטח. אם האדם לא מגיב- מייד על הרצפה 

ואגב, אין פה שום קשר ל"נעלבת"- גם אם האדם היה אומר לי "לך תז****"- באותו הרגע הייתי עוזב אותו - מבחינתי הוא לא חשוד יותר. 

ובלי קשר- נראה לי חרגנו פה בצורה מוגזמת משהו מנושא השרשור וגם של הפורום בכללי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@laplugבגלל זה רשמתי שאני לא יכול להגיד מה היה המצב מבחינה בטחונית. כלומר כן, ידעתי שאוטובוסים עפים באוויר, אבל אין לי הכרות מלאה עם הנהלים (למרות שראיתי בימי רענון את כל הסרטונים בערך מ-1990 עד 2021).
כיום, אדם שלוקח חוק לידיים יכול להסתבך בצורה כזו או אחרת בין אם הוא מחליט להחנות בחנייה פרטית של בניין או אם הוא מחליט לנקום.
פות"ש מנסה לקבל פה אישור להתנהגות חרא, זה לא אומר שאנשים צריכים להתנהל כאילו אנחנו באפגניסטן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, נסכם שאני חושב שאסור לתפוס חניות של אחרים ומצד שני אני לא רואה בתגובה אפשרית של הדבקת מדבקות על השמשה כמעשה נקם אלא מעשה חינוך ע"מ שהמקרה לא ישנה- בעודי לוקח בחשבון שזה יכל חזור אלי כמו בומרנג.

אין לי מה להוסיף יותר בנושא.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, vadim6385 כתב:

א) זה דורש שיתוף פעולה של כל השכנים, ותמיד יהיה איזה nimby שלא יהיה מוכן לשלם כי תירוצים.

רק לי נראה שהמונח NIMBY בשימוש לא נכון פה?

לפני 8 שעות, yohai71 כתב:

אני הייתי בורח מהכיוון שהדיון הזה תפס (התפלפלויות משפטיות) לפני ש-M3X יגלה מה אתם עושים. 

אני עוקב מהצד, Lurking מה שנקרא 🤣

• אהבתי 1

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 662 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.
  • תוכן חדש...