Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מותר לי לחנות את הרכב בחנייה של בניין מגורים אם אני לא גר בבניין?

Ronithen
שימו לב! השרשור הזה בן 655 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

זה מאד משתנה ולא קבוע , וכדאי לברר עם מי שמגיעים לבקר אותו. בדרך כלל אם יש מספר על החנייה מדובר בחנייה פרטית שאסור בשום אופן לחנות בה! , לעומת זאת

יש בניינים ישנים שבהם החניות לא מסומנות ולרוב גם לא מלאות , ואין רישום בטאבו על החניות , ששם מותר לחנות , אבל עדין בזהירות לוודא שאין איזה

שכן שנחנה לו בטעות במקום ה"רגיל" שלו, מומלץ לוודא עם מי שמבקרים אותו סוגיה זו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אם אתה מבקר מישהו בשכונה קשה מבחינת חניה, תבקש ממנו לפנות לך את החניה הפרטית שלו בעוד מועד. אי אפשר? תסתכל למטה. מה אתה רואה? כרס? ומתחת? אה, רגליים...

די ברור לא?

• אהבתי 2
  • מצחיק 1
  • רעיון טוב! 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עצם השאלה כבר מעלה תמיהה, האם זו התחכמות, כמו שאמר דיסקו.

בעלי מקצוע ככל הנראה יכנסו אולי בתאום עם דיירי הבנין או בדיעבד (ישאירו לפחות מספר טלפון, או שכתוב על הרכב) . אבל מעבר לכך, זו התחכמות גרידא.

כשגרתי בבניין משותף, חנה בחניה שלי אורח של שכן וכשהגעתי ופניתי לשכן לבקש שיפנו את החניה התחכם האורח ושאל אם יש לי הוכחה שזה שלי.  אחר כך אמר שיצא יותר מאוחר. 

מכיוון שבאותו הערב יצאתי לחול בנסיעת עבודה, השארתי את הרכב שלי מאחורי הרכב הפולש (בתחום החניה שלי) , ונסעתי במונית לשדה התעופה.

"השכן הטוב" הזמין משטרה שסרבה לטפל בנושא. סוף דבר, קצין הרכב של החברה הגיע למחרת להזיז את רכב שלי. 

מאז "השכן הטוב" חנה רק ברחוב, על מנת האורחים שלו יחנו בחניה שלו.

• אהבתי 7
  • רעיון טוב! 1

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, Ronithen כתב:

אין שלט של שטח פרטי או כניסה אסורה למי שלא דייר בבניין, אני רוצה לדעת שאי אפשר להזמין פיקוח ולתת לי דו"ח תודה חברים יקרים

מותר לי לעשות מסיבה בחצר של הוילה שלך?

אין שלט על שטח פרטי או כניסה אסורה למי שלא גר בבית, אני רוצה לדעת שאי אפשר להזמין לי פיקוח ולתת לי דוח.

אתה יודע שזה שטח פרטי אז מה השאלה בכלל?

• רעיון טוב! 2

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, Night Driver כתב:

מותר לי לעשות מסיבה בחצר של הוילה שלך?

אין שלט על שטח פרטי או כניסה אסורה למי שלא גר בבית, אני רוצה לדעת שאי אפשר להזמין לי פיקוח ולתת לי דוח.

אתה יודע שזה שטח פרטי אז מה השאלה בכלל?

אתה אמיתי תגיד? אתה משווה בין ביל שברור שזה דבר אישי ופרטי שלך וכניסה ללא אישור נחשבת הסגת גבול וזה נושא במחלוקת שטח ציבורי או אישי לא מוגדר 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא אומר מפורשות שהוא יודע שזה שטח פרטי ונתלה בחוסר הסימון.

בוא ניקח וילה במושב שאין גדר או שדה חקלאי. עדיין מותר לי?

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה ההבדל בין החצר של הבית שלך לחצר של הבית שלהם?
אם בעלי המגרש הם דיירי הבניין, זה השטח הפרטי שלהם, זה שהם החליטו שזאת חניה זאת זכותם, כמו שאתה יכול להחליט לבנות בריכה בחצר של הבית ואני יכול להחליט לבנות כן שיגור לחללית.

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אני חושב שהוא שואל לגבי חניונים פתוחים בלי סימון. אם זה ממש מתחת לבניין זה ברור שמדובר בשטח פרטי גם אם אין מחסום או שלט.

חוץ מזה, גם אם אין הצמדה של החניות לדירות, זה עדיין שטח פרטי של הדיירים ולא כל אחד יכול לחנות שם, כמו שלא כל אחד יכול להשאיר את האופניים שלו או עגלה של תינוק בלובי של הבניין.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, Mike808 כתב:

אני לא עושה לאנשים אחרים דברים שהיו מעצבנים אותי, אם אני מגיע למקום אני אשתדל מאוד שלא לחנות על כניסה לבית או במקום שנראה שאנשים חונים בו ביום יום. אם יש חניון ציבורי קרוב וגם אם הוא בתשלום אני אעדיף אותו. על אחת כמה וכמה לא אחנה בחניון פרטי של בנין. אבל אני זה אני, יודע את זה ולצערי רוב האנשים מתנהגים אחרת.

אני לא מתחשבן עם אף אחד שחונה בסביבת הכניסה לבית שלי. זה פחות נחמד ממה שהייתי רוצה אבל גם אני מתאר לעצמי שזה אורח שהגיע למקום פעם ראשונה וחנה אז הכל בסדר.

#מהאחי.

אם החניה פרטית לא אתקרב אליה ולא אעמוד באיזור שחוסם כניסה לחניה פרטית, אבל ציבורית? מה אכפת לי התחושות שלך או של אחד מהתושבים האחרים?

זה כמו שאני מגיע פעם בשבוע לקניון מלחה ואכעס שמישהו מתל אביב היה בפגישת עסקים בירושלים ועכשיו חונה בחניה הקרובה לכניסה.

אני לא עושה לאנשים אחרים דברים שהיו מעצבנים אותי, אם אני מגיע למקום אני אשתדל מאוד שלא לחנות על כניסה לבית או במקום שנראה שאנשים חונים בו ביום יום. אם יש חניון ציבורי קרוב וגם אם הוא בתשלום אני אעדיף אותו. על אחת כמה וכמה לא אחנה בחניון פרטי של בנין. אבל אני זה אני, יודע את זה ולצערי רוב האנשים מתנהגים אחרת.

אני לא מתחשבן עם אף אחד שחונה בסביבת הכניסה לבית שלי. זה פחות נחמד ממה שהייתי רוצה אבל גם אני מתאר לעצמי שזה אורח שהגיע למקום פעם ראשונה וחנה אז הכל בסדר.

#מהאחי.

אם החניה פרטית לא אתקרב אליה ולא אעמוד באיזור שחוסם כניסה לחניה פרטית, אבל ציבורית? מה אכפת לי התחושות שלך או של אחד מהתושבים האחרים?

זה כמו שאני מגיע פעם בשבוע לקניון מלחה ואכעס שמישהו מתל אביב היה בפגישת עסקים בירושלים ועכשיו חונה בחניה הקרובה לכניסה.

#מהאחי.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סלח לי אבל זה אחד הדברים ההזויים ששמעתי.

איך לעזאזל נראה "מקום שאנשים חונים בו ביום יום"? יש מקום חניה במדינת ישראל שלא חונים בו ביום יום? מעולם לא חשבתי "להתעצבן" בגלל שאיזשהו רכב חנה בחניה שאני נוהג מדי פעם לחנות בה. יש שם חניה, זכותו של כל אדם לחנות בה כל עוד הוא עומד בתנאים שהרשות המקומות הציבה.

אני לא מבין, אתה מנהל איזשהו רשימת רכבים ויודע האם רכב כלשהו הוא רכב ש"מגיע לו" לחנות בחניה לידך ורכב אחר לא?

בוא תניח שאף אחד לא הלך וחנה ליד הבית שלך ואז לקח משם אוטובוס למקום מגוריו, והוא חנה שם סתם לכיף. יחסוך לך "עצבים" מיותרים.

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 48 דקות, Night Driver כתב:

בוא ניקח וילה במושב שאין גדר או שדה חקלאי. עדיין מותר לי?

מותר? - לא. האם אפשר להאשים בהסגת גבול? - גם לא. השטח לא מסומן ולכן אפשר לטעון תום לב.

עד כמה שזה נשמע הזוי או לא הגיוני לרוב המגיבים - אי אפשר לתת דוח במצב הזה. לדעתי יש בזה גם צדק - אם אתה בעל השטח, אז תדאג לסמן אותו בהתאם. אף אחד לא צריך לנחש האם זה שטח פרטי או פרטי משותף או ציבורי.

עריכה אחרונה על ידי Boltik
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 דקות, Boltik כתב:

מותר? - לא. האם אפשר להאשים בהסגת גבול? - גם לא. השטח לא מסומן ולכן אפשר לטעון תום לב.

עד כמה שזה נשמע הזוי או לא הגיוני לרוב המגיבים - אי אפשר לתת דוח במצב הזה. לדעתי יש בזה גם צדק - אם אתה בעל השטח, אז תדאג לסמן אותו בהתאם. אף אחד לא צריך לנחש האם זה שטח פרטי או פרטי משותף או ציבורי.

אתה הולך להיבט החוקי ואני למוסרי התנהגותי.

אסור להשתין ברחוב אז מותר לי להיכנס לשירותים ציבוריים ולהשתין על התיקרה?

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 655 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.
  • תוכן חדש...