Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יעוץ קניית רכב סטודנט

Romzop
שימו לב! השרשור הזה בן 658 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הרצועה הטבולה זה במנוע 1.2 של פיגו.

מנוע 1.1 של הקליאו נחשב לאמין.

ספארק כדי לחפש עם מנוע 1.2 ולא 1.0.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, yulianx כתב:

הרצועה הטבולה זה במנוע 1.2 של פיגו.

מנוע 1.1 של הקליאו נחשב לאמין.

ספארק כדי לחפש עם מנוע 1.2 ולא 1.0.

הקליאו עומד בתקציב ,אני אשלח כמה הודעות ואנסה לראות אותו אולי עוד הסופש כנל הספארק

על הקליאו אתה מדבר על הדור 4 ? מ2013 או הדור 3 ? עד 2014

אני מתחיל לגבש רשימת פיינליסטים לבדיקה קפדנית יותר ובנתיים אספתי את הקליאו והספארק , המצובישי ספייס סטאר(גם נראת לא רע)  וסוזוקי אלטו

מתוך כל אלה הI10 פיקנטו וחבריו שווה להסתכל עליהן בכלל וללכת לבדוק ? או שהן נשארות מחוץ לרשימה 

אוי האירוניה ולחשוב שרק לפני כמה חודשים היה לי לנד קרוזר באוסטרליה ולפניו ראב 4 וניסאן פאת'פיינדר איזה עולם.

עריכה אחרונה על ידי Romzop
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כיוון נוסף שהייתי בוחן הוא סקודה פאביה / סיאט איביזה / פולקסווגן פולו עם מנוע 1.4 אטמוספרי וגיר ידני. 

מאוד אמינות, קצת יותר ״רכב״ לטעמי בהשוואה לרכבי המיני שהוזכרו פה, זה בא לידי ביטוי באיכות לא נוסעים, איך שהרכב יושב על הכביש וכ׳ו. 

כנראה תאלץ להתפשר על שנתון ישן יותר, אבל לדעתי אם הרכב במצב טוב זה עשוי להיות שווה את זה. 

Audi A1 1.4 TFSI Manual | Citroen C4 eHDI | Land Rover Discovery TD5
VW Golf MK4 1.6 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קליאו דור 4.

אלטו הייתי מוריד, יש מיני ידניות עדיםות כמו ספארק, פיאט פנדה.

פיקנטו ויונדאי ידניות גם אופציה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממליץ בחום על איביזה/פאביה/פולו 1.4 ידנית. בדיוק מכרתי איביזה כזאת עכשיו אחרי שהייתה אצלי 9 חודשים במהלכם עשיתי איתה 30,000 קילומטר.

צריכת דלק על ציר של טבריה - פסגת מירון כל יום הייתה 1/16.

אמינות שיא, שום בעיה בתקופה הזאת.

מה שחשוב להקפיד במנועי 1.4 האלה שבוצע טיימינג כל 100,000 ק״מ או 5 שנים.

אפשר למצוא רכב טוב ב20-25 אלף בכיף.

שברולט אופטרה 07 > קיה פורטה 10 > קיה פורטה 11 > ניסאן סנטרה 17 > קיה ריו 18 > סיאט איביזה 12 > סיאט ארונה 21

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבר החזיק פאביה 1.4 במשך 6-7 שנים, אכן הייתה אמינה למדי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פות"ש - אולי תדייק קצת מה הגיאוגרפיה הדרושה - היכן גרים והיכן הלימודים? אין דין מי שצריך להגיע לטכניון כדין מי שצריך להגיע לתל חי.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני טיפה משוחד,אבל פורד פיאסטה רכב מעולה בתקציב.

הידנית כמובן.

לפני כשעה, sperial כתב:

פות"ש - אולי תדייק קצת מה הגיאוגרפיה הדרושה - היכן גרים והיכן הלימודים? אין דין מי שצריך להגיע לטכניון כדין מי שצריך להגיע לתל חי.

למה מה ההבדל?

עריכה אחרונה על ידי Potato
  • אהבתי 1

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מוכן להתפשר על רכב שהוא נטו AלB והאיכות לא קריטי אז אפשר ללכת על מיקרה\ספייס סטר- שהן מאוד מיושנות, היתרון שהמערכות הנעה ותיקות ואמינות.

הפנאדה גם אופציה והיא גם לפי מה ששמעתי יחסית מהנה לנהיגה ביחס לסגמנט.

עם האפשרויות האלו מאמין שעד 12-15 תוכל לסגור רכב- יותר מזה לא  שווה להשקיע באחד מהם בעיניי.

הרכבים הקצת יותר רציניים יהיו הפולו והקליאו, שיהיו יותר זריזות ויציבות על הכביש ואיכותיות יותר.

ידרוש מתיחה מסויימת של התקציב אבל, אולי לקצה לכיוון ה20+-.

איביזה ופאביה יכולות גם להכנס- אישית פחות אוהב אותן אז לא הצעתי.

2015-2018:  Mazda 3 1.6 auto 07'

2018-2021: Peugeot 208 1.2 manual 15'

2021-2023: Volkswagen polo GTI 1.8 manual 16'

2023- today: Honda Civic TYPE R manual 17'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, ik3 כתב:

אם אתה מוכן להתפשר על רכב שהוא נטו AלB והאיכות לא קריטי אז אפשר ללכת על מיקרה\ספייס סטר- שהן מאוד מיושנות, היתרון שהמערכות הנעה ותיקות ואמינות.

הפנאדה גם אופציה והיא גם לפי מה ששמעתי יחסית מהנה לנהיגה ביחס לסגמנט.

עם האפשרויות האלו מאמין שעד 12-15 תוכל לסגור רכב- יותר מזה לא  שווה להשקיע באחד מהם בעיניי.

הרכבים הקצת יותר רציניים יהיו הפולו והקליאו, שיהיו יותר זריזות ויציבות על הכביש ואיכותיות יותר.

ידרוש מתיחה מסויימת של התקציב אבל, אולי לקצה לכיוון ה20+-.

איביזה ופאביה יכולות גם להכנס- אישית פחות אוהב אותן אז לא הצעתי.

האמת שמאוד התרשמתי מהספייס סטאר , ראיתי אחד בישוב השארתי פתק וביקשתי מהחבר לעלות לנסיעה והוא באמת חמוד לי וממש התרשמתי מהצריכת דלק שלו לצערי הם בקושיי קיימים בשוק ואם כן  בתקציב גבוהה ב10K מהמתוכנן שזה ממש מבאס , עדיין לא יצא לי לנהוג על הקליאו אבל היא הבאה שאני רוצה לבדוק  איפה 12-15 רוב מה שאני מוצא הוא בין 20-30 בטווח הגבוה :( 

לפני 3 שעות, sperial כתב:

גר בשדה נחמיה , אני לומד מדמח בפתוחה עם אפיק מעבר לטכניון  שכנראה אומר שבעתיד יצטרך אולי לעלות במעלה הכרמל  אבל זה פחות רלוונטי לעכשיו ומבחינתי להתייחס לזה כאילו זה לא קיים ( אני אולי בכלל אמשיך בחול אבל זה הכל בעיות של עוד שנה שנתיים)

זה אומר שרוב הנסיעות הן יחסית קצרות בין הקיבוצים באצבע הגליל לק"ש ובסופשים לטייל ברמת הגולן או לנסוע למשפחה בגליל התחתון אני רגוע מאוד בנסיעות שלי ולא מאיץ בכלל שלא לצורך ובגדול דוגל במינימום צריכה  ובזה שלנסוע מהר לא יקח אותי מהר יותר לשום מקום חח שזה אומר 80-100 מקסימום ברוב המקרים פרט למי יודע מתי כביש 6 

לפני 4 שעות, yulianx כתב:

חבר החזיק פאביה 1.4 במשך 6-7 שנים, אכן הייתה אמינה למדי.

אח שלי גם החזיק אחת והאמת שהתרשמתי מאוד מהנוחות והאמינות אבל הצריכה שלה גירדה את ה 12-15 לעומת הספייס או האלטו שמגיעות בכיף ל20

לפני 5 שעות, GABIUBOGI כתב:

ממליץ בחום על איביזה/פאביה/פולו 1.4 ידנית. בדיוק מכרתי איביזה כזאת עכשיו אחרי שהייתה אצלי 9 חודשים במהלכם עשיתי איתה 30,000 קילומטר.

צריכת דלק על ציר של טבריה - פסגת מירון כל יום הייתה 1/16.

אמינות שיא, שום בעיה בתקופה הזאת.

מה שחשוב להקפיד במנועי 1.4 האלה שבוצע טיימינג כל 100,000 ק״מ או 5 שנים.

אפשר למצוא רכב טוב ב20-25 אלף בכיף.

אז לוודא טוב טוב לפני אם אני רואה כאלה שכבר טופלה הרצועה כי ככל הנראה רוב מה שאסתכל עליו יהיה בגבול הק"מ

לפני 6 שעות, yulianx כתב:

קליאו דור 4.

אלטו הייתי מוריד, יש מיני ידניות עדיםות כמו ספארק, פיאט פנדה.

פיקנטו ויונדאי ידניות גם אופציה.

מחפש קליאו  , דווקא האלטו מאוד מאוד חסכונית, מה בה לטעמך לא טוב שעדיף להוריד מהרשימה ? לצערי היא מהאחדות שיושבות מאוד טוב בתקציב

כרגע אני מאוד חם על הקליאו הספייס סטאר והאלטו שכולן עם צריכה מאוד מאוד טובה 

לגבי הספארק קראתי כמה כתבות על תביעה יצוגית נגיד היבואן על הטעייה רצינית בצריכה בדגמי 2012-11  שהגיע בקושי ל11-12 לעומת ההצהרה שכמובן הייתה באיזור ה17-18  כמובן שנתוני יצרן תמיד גבוהים בהרבה מהמציאות אבל זה לא נמוך מאוד ביחס למתחרות שציינו כאן ? היא אופציה מאוד טובה אם הצריכה שלה הייתה עומדת פני עצמה 

לפני 13 שעות, shakedi כתב:

כיוון נוסף שהייתי בוחן הוא סקודה פאביה / סיאט איביזה / פולקסווגן פולו עם מנוע 1.4 אטמוספרי וגיר ידני. 

מאוד אמינות, קצת יותר ״רכב״ לטעמי בהשוואה לרכבי המיני שהוזכרו פה, זה בא לידי ביטוי באיכות לא נוסעים, איך שהרכב יושב על הכביש וכ׳ו. 

כנראה תאלץ להתפשר על שנתון ישן יותר, אבל לדעתי אם הרכב במצב טוב זה עשוי להיות שווה את זה. 

אני אגיד לכולכם אני באמת באמת פחות מחפש חווית נסיעה , אני יודע שזה מאוד משמעותי להמון אנשים כאן מן הסתם חובבי רכב, אבל אני באמת קונה רכב משיקולי פרקטיקה בלבד שזה אמינות וחסכוניות. נסעתי על המון רכבים חווייתיים כשגרתי באוסטרליה ואני יודע טוב מאוד שלא אמצא משהו שבכלל יתקרב בחוויה לשום רכב שהיה לי אז אני כבר מזמן שמתי את זה בצד וכרגע אני מאוד פרקטי כדי שאולי באמת אם ילך לי טוב בלימודים עוד כמה שנים טובות אתקדם לנסיעה שהיא גם חוויה , כרגע לצערי אני פרקטי נטו, אמינות וצריכת דלק .  אם זה משנה למישהו משהו בדעה שלו אני מאוד אשמח לשמוע  .

אם זה יעזור לציין אין לי שום בעיה לעשות לעצמי טיפולים פשוטים של החלפת שמנים ופילטרים כבר חסכתי לעצמי אלפים ככה ברכבים קודמים ומעולם לא היו במוסך פרט ללפני שמכרתי אותם 

עריכה אחרונה על ידי Romzop
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עולה עם פיאסטה ידנית עם מנוע 1.2 חלשלוש כל יום את פרויד ומסתובב איתה בכל חיפה בלי שום בעיה.

רכבים חלשים שלא מצליחים לתפקד בעליות זה בעיות של שנות ה80-90,כל רכב מודרני יעלה את חיפה וירושלים.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האלטו חסכונית, אבל הפנדה למשל גם חסכונית אך שקטה ונוחה יותר, מנוע 4 צילינדרים לעומת 3 באלטו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, yulianx כתב:

האלטו חסכונית, אבל הפנדה למשל גם חסכונית אך שקטה ונוחה יותר, מנוע 4 צילינדרים לעומת 3 באלטו.

אז היית אומר להוריד את האלטו מהרשימה ולשים במקום את הפנדה,  ולפני שאני מתחיל בסיבוב הסתכלויות , שווה במעמד זה גם להוסיף את הטויוטה אייגו/מקבילה הסיטרואנית ופג'ו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר, זה אותו רכב.

שים לב שהפיגו 108 חזקה יותר והיחידה שהגיעה עם מנוע 1.2 בשילוב תיבה ידנית.

לכן תהיה זריזה מהפנדה והאחיות.

אבל יש לה את אותה הרצועה הטבולה בשמן.

לכן הייתי מחליף כול 4 שנים או 60 אלף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל רכב עושה בפועל פחות מאשר הצהרות היצרן. אצלי עם מנוע 1 ליטר הספארק עושה בין 14 ל 16.5, תלוי כמה עירוני משולב בנסיעות שלי.

עם מנוע 1.2 זה פחות. לא יודע בכמה, לא חושב ש 1:11.

1:20 נשמע לי כמו נתון די מופרז, נתון מיופה. אולי אם נוסעים כמעט אך ורק בבינעירוני.

החסרון המשמעותי של רכב כמו הספארק - ואני מניח שבכל הקטנות מאוד זה די דומה - הוא לא בעליות, אלא דווקא בשיוט. נכון, צריך להוריד הילוך בעליות ולנסוע בהן יחסית לאט. אבל רוב הדרך לא נמצאים בעליה. הבעיה היא שרכבים כאללו פשוט לא נוחים בנסיעות ארוכות כי המושבים יותר פשוטים, תנוחת הנהיגה פחות נוחה, יש יותר רעשים, וכן הלאה. אני חושב שבקטע הזה האלטו היא הפחות טובה מהחלופות שהעלו, למיטב הבנתי וידיעתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 658 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...