Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יש שיאמרו "כמידי חודש בחודשו" החודש גם הדלק אמור להתיקר

WE988244
שימו לב! השרשור הזה בן 652 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תראה, למשל מורים לוקחים הרבה ימי מחלה. למה? כי אין להם שום גמישות בימי החופש (שדרך אגב, מספרם האמיתי הרבה יותר קטן ממה שהציבור חושב). אז מורה שהבן שלו מתחתן יקח 3 ימי מחלה במקום 3 ימי חופש.

בכלל, נושא מספר ימי החופש השנתי אצל מעסיקים שפועלים "כחוק" ולא נותנים תוספת בעייתי מאוד, והוא בערך חצי ממה שמקובל בעולם המערבי.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה באמת הבאת עכשיו את המורים בתור דוגמה?

לא מספיק שכמות ימי העבודה בענף ההוראה נמוכה באופן משמעותי ביחס למגזר הפרטי, אז אתה עוד מסביר למה זה בסדר שהם לוקחים "ימי מחלה" בשביל החתונה של הבן (כמה ילדים כבר יש להם שהם צריכים כל כך הרבה ימי חופשה)?

כמו שאמרתי, זה לא קשור למספר ימי החופשה, זה קשור למנטליות הישראלית (בהרבה מדינות OECD זה כ-20 ימים, בהשוואה ל-12 ימים בישראל. ה-8 ימים האלו זה מה שהיה גורם לאלו שעובדים בשחור לוותר על זה?).

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אשתי מורה.

אני מאחל לך שאתה או אשתך או שניכם תהיו מורים ותהנו מימי החופשה הרבים ומימי העבודה המועטים של המורים.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהרבה מדינות זה 24-30 ימים, כפול מישראל.

והזכרתי את המורים כדי קצת להתגרות, אבל גם בגלל חוסר ההבנה של חלק גדול מהציבור את המצב. מספר ימי החופש של המורים קטן בהרבה ממספר ימי החופש של התלמידים (שדרך אגב, גם הוא מהקטנים ב-OECD).

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, dani666 כתב:

אשתי מורה.

אני מאחל לך שאתה או אשתך או שניכם תהיו מורים ותהנו מימי החופשה הרבים ומימי העבודה המועטים של המורים.

רוצה לבכות ולספר כמה קשה אתם עובדים?

יש נתונים יבשים. עד כמה שזכור לי, אף אחד לא מחזיק אתכם בכח במקצוע.

לפני 4 דקות, sperial כתב:

והזכרתי את המורים כדי קצת להתגרות, אבל גם בגלל חוסר ההבנה של חלק גדול מהציבור את המצב. מספר ימי החופש של המורים קטן בהרבה ממספר ימי החופש של התלמידים (שדרך אגב, גם הוא מהקטנים ב-OECD).

כמובן שאנחנו לא מבינים, אז ספר לנו בבקשה מה מספר ימי החופש של המורים.

עריכה אחרונה על ידי gadik6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, sperial כתב:

ובארה"ב, שבה להרבה עובדים אין ימי מחלה, או שיש מעט מאוד, יש בעיה קשה. זו היתה, למשל, אחת הסיבות לכמה התפרצויות קורונה חמורות כולל במפעלים חיוניים.

אם החברים שלך לוקחים ימי מחלה שלא בגלל מחלה כנראה שיש בעיה אחרת בתנאי העבודה. למשל חסר בימי חופש שנתי.

הפוך גוטה הפוך. המעסיק הוא מאוד נדיב ואיכפתי. תשלום עבור ימי המחלה אצלי בעבודה מתבצע ב 100% מהיום הראשון. כלומר, בניגוד לכל מקום עבודה שמשלם ימי מחלה לפי החוק שבו אתה מפסיד את היום הראשון, אצלי אם אחד העובדים בילה לילה סוער עם מישהי ובבוקר כאשר קר או חם בחוץ ולא בא לו להופיע לעבודה אלא להמשיך לתת בראש כל מה שעליו לעשות זה להביא אישור מרופא על זה שהוא היה "חולה" יום אחד והוא יקבל 100% תשלום עבור היום הזה. לפיכך, הפיתוי הוא כל כך גדול שישנם עובדים שפשוט לא עומדים בזה. נותנים לך כסף חינם לא תיקח? 

"אני מתחפש לטיפת שמן במערכת ההנעה ומתחיל לזרום בתוך כל הצינורות, השסתומים והקופסאות ואז אני מאתר את התקלה"

ישראל טילן, המיתוס והאגדה, מגדולי מהנדסי ישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ימי החופשה בישראל לא שונים במיוחד מהמקובל באירופה, ההבדל הוא שאצלינו יש המון ימי חופש ציבוריים (חגים) ולכן פחות ימי חופש פרטיים אותם העובד חופשי יותר לתכנן. כעצמאי, אין לי ולו יום חופש אחד או יום מחלה אחד להזדכות עליו בשווה כסף במס הכנסה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, Cerebral Cortex כתב:

הפוך גוטה הפוך. המעסיק הוא מאוד נדיב ואיכפתי. תשלום עבור ימי המחלה אצלי בעבודה מתבצע ב 100% מהיום הראשון. כלומר, בניגוד לכל מקום עבודה שמשלם ימי מחלה לפי החוק שבו אתה מפסיד את היום הראשון, אצלי אם אחד העובדים בילה לילה סוער עם מישהי ובבוקר כאשר קר או חם בחוץ ולא בא לו להופיע לעבודה אלא להמשיך לתת בראש כל מה שעליו לעשות זה להביא אישור מרופא על זה שהוא היה "חולה" יום אחד והוא יקבל 100% תשלום עבור היום הזה. לפיכך, הפיתוי הוא כל כך גדול שישנם עובדים שפשוט לא עומדים בזה. נותנים לך כסף חינם לא תיקח? 

זאת בעיה כבר של עובדים שלא רוצים לעבוד,אם בנאדם חולה/יש בלתם ולא יכול להגיע וזה קורה אז אין בעיה.

אבל אם הוא מנצל את התנאים האלה זאת כבר בעיה אחרת 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@sperial מצאתי איפה אפשר לקצץ:
85 מיליארד שקל שכר בגופים הציבוריים: הממוצע בנמלים - 33 אלף שקל בחודש (ynet.co.il)

לפני 14 שעות, gadik6 כתב:

רוצה לבכות ולספר כמה קשה אתם עובדים?

יש נתונים יבשים. עד כמה שזכור לי, אף אחד לא מחזיק אתכם בכח במקצוע.

בהמשך ללינק למעלה, אם מורה היה מופיע ברשימה עם 25 אלף שקל שכר לא היה מפריע לי (בניגוד לאיזה עובד נמל מקומבן).
עובדים הרבה יותר קשה מ-90 אחוז מהמשק (מתחרים עם עובדי ניקיון ועובדי קופה בערך על מי יותר קשה).
הורים היום לא רוצים לשבת 20 דקות עם הילד שלהם לשחק משחק קופסא בגיל 5 אבל מבחינתם שמורה יאכל את כל הלקרדה 9 שעות.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון, 

ועדיין המורים יש להם את התנאים הכי טובם במשק מבחינת ימי חופשה,

+ ימים שיפה בן דוד מוסיפה להם כל שנה, מעבר לימי החופשה הקבועים שלהם בחוק,

הלואי לכולנו היה יפה בן דוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, WE988244 כתב:

נכון, 

ועדיין המורים יש להם את התנאים הכי טובם במשק מבחינת ימי חופשה,

+ ימים שיפה בן דוד מוסיפה להם כל שנה, מעבר לימי החופשה הקבועים שלהם בחוק,

הלואי לכולנו היה יפה בן דוד.

זה מתאפשר אך ורק בגלל שאין לכולנו יפה בן דוד.

תחשוב איזה כסף יש למשק ששובת כל הזמן

• אהבתי 1

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 5.7.2022 בשעה 20:12, adirnasri כתב:

זאת בעיה כבר של עובדים שלא רוצים לעבוד,אם בנאדם חולה/יש בלתם ולא יכול להגיע וזה קורה אז אין בעיה.

אבל אם הוא מנצל את התנאים האלה זאת כבר בעיה אחרת 

זה לא בעיה לעלות עליהם. המעסיק שלי יודע שכל מי ש"חולה" ליום אחד הוא בדרך כלל מתחזה. איזה כבר מחלה עוברת בין יום? בכל מקרה, אדם נורמאלי כל עוד הוא לא צריך אלונקה מופיע לעבודה כי הוא מפסיד את היום מחלה הראשון. אבל בגלל שאצלי כאמור משלמים 100 אחוזים מהיום הראשון אז אנשים מתחזים. זאת המחשה עד כמה סוציאליות היא מגפה של האנושות. נותנים לאנשים אצבע והם לוקחים את כל היד. זה מזכיר את המתוקים שחותמים אבטלה או לוקחים הרבה ימי מחלה אבל עובדים בשחור מהצד תוך כדי.

"אני מתחפש לטיפת שמן במערכת ההנעה ומתחיל לזרום בתוך כל הצינורות, השסתומים והקופסאות ואז אני מאתר את התקלה"

ישראל טילן, המיתוס והאגדה, מגדולי מהנדסי ישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל, יש כל מיני קרעכצנים שעוברים תוך כמה שעות.

אבל, שאלה לי אליך: ילדים יש לך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, Cerebral Cortex כתב:

זה לא בעיה לעלות עליהם. המעסיק שלי יודע שכל מי ש"חולה" ליום אחד הוא בדרך כלל מתחזה. איזה כבר מחלה עוברת בין יום? בכל מקרה, אדם נורמאלי כל עוד הוא לא צריך אלונקה מופיע לעבודה כי הוא מפסיד את היום מחלה הראשון. אבל בגלל שאצלי כאמור משלמים 100 אחוזים מהיום הראשון אז אנשים מתחזים. זאת המחשה עד כמה סוציאליות היא מגפה של האנושות. נותנים לאנשים אצבע והם לוקחים את כל היד. זה מזכיר את המתוקים שחותמים אבטלה או לוקחים הרבה ימי מחלה אבל עובדים בשחור מהצד תוך כדי.

כאב ראש חזק יכול להיות אצלך יום

שלשולים והקאות גם, לא חסר

יום אחד לא אומר שזה זיוף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום לקחתי גרנדיס של חבר למלאות גז ופשוט קינאתי בחברה שם ממלאים 60 ליטר ומשלמים 190 ש''ח

ניתן להתייעץ בכל הנוגע למערכות גפ''מ והסבה - ללא תשלום

בעבר: מיצובישי אטארז' 2015-טויוטה קורולה 2009 GLI מוסבת לגפ''מ

בהווה: סובארו B4 2015 מוסבת לגפ''מ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 652 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...