Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יש שיאמרו "כמידי חודש בחודשו" החודש גם הדלק אמור להתיקר

WE988244
שימו לב! השרשור הזה בן 656 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

@Mikelt89 @Sparrow420 אתם כנראה לא יודעים איך הדברים פועלים. נוסחת חישוב מחיר הדלק קבועה כבר הרבה מאוד שנים, ובכלל לא תלויה בחברי הכנסת. אם משהו אז אתה צריך להודות לליברמן על ההנחה הזמנית בבלו, כאשר הסיבוב הראשון נראה לגיטימי, השני חשוד ככלכלת בחירות, אם כי לאור קיום הסיבוב הראשון זה פחות ברור.

ועקרונית לגבי מיסים - הם נכנסים לסל אחד ומוצאים לפי תוכנית העבודה של המדינה, מה שנקרא תקציב. אז אתה יכול לערער על נכונותו של כל סעיף בתקציב, אבל זה מה שנקבע על ידי המוסדות המוסמכים ומאושר על ידי הכנסת, שאתה משתתף בבחירת חבריה.

ועיין אחרון - נניח שיפחיתו את מחיר הדלק - איזה מס אתם רוצים שיעלה במקום הבלו? או איזה שירותים אתם רוצים לבטל? בדיוק כמו במשק הבית שלכם, אם יורד מקור הכנסה אחד צריך להגדיל מקור אחר, או להפחית בהוצאות. 

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסוף עליה המחיר הדלק משפיעה על עליה בכל המרכיבים,

וכל עוד שכר המינימום לא עולה אז העניים נעשים יותר עניים, והעשירים נעשים יותר עשירים,

ובשביל זה מדינה נורמטיבית אמורה לדאוג לאיזו שהיא דיפרנציה מסוימת שתצמצם את הפער,

ועכשיו יצעקו פה עלי כולם שאני רוצה משטר דיקטטורי, נוסח ברית המועצות,

אבל זה ממש לא נכון, המדינה צריכה לדאוג לאזרח הקטן ששומר חוק משלם מיסים, והעלויות כל היום עולות לו ללא אפשרות לעצור את זה, ואז זה מגדיל לו את האובדטרפט בבנק, ואין לו איך להתמודד מול זה, ובזה המדינה חייבת לעזור לו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נכון. אבל גם העלאת מס אחר - נניח מע"מ - תמורת הפחתת הבלו תפגע בכל האוכלוסיה, וגם פגיעה בתקציבים כמו חינוך או רווחה או כמעט כל סעיף אחר (כמובן שכל סעיף ישפיע במידה שונה על אוכלוסיות שונות).

והאופציה האחרת - "הדפסת כסף", שפירושה החמרת האינפלציה, תפגע גם היא בשכבות רחבות מאוד.

איך שלא תסובב את זה יש כאן עליית  מחירים ויש כלים שלובים, ובסופו של דבר פגיעה נרחבת. אלה תוצאות של תהליכים גלובליים שהכלכלה הישראלית הזעירה כמעט לא משפיעה עליהם, אבל מושפעת מאוד על ידם.

עריכה אחרונה על ידי sperial

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש גם פתרונות אחרים כמו העלאת מיסים דיפרציאלים, כמו מס הכנסה או  קביעת מס ארנונה דיפרציאלי על דירות, שמעל גודל מסויים הארנונה תהיה גבוהה יותר.

ואולי המס הדיפרציאלי הכי הוגן, הוא מתן מס דיפרציאלי על קנסות. היום כשבעל מרצדס או סתם אדם בעל הכנסה מאוד גבוהה מקבל דו"ח מהירות או נסיעה בנת"צ הוא משלם את אותו סכום שמקבל אדם בעל הכנסה נמוכה. זה יוצר חוסר הרתעה בקנסות לאנשים עשירים. אם הקנס יהיה אחוז מההכנסה (עם סכום מינימום כמובן) גם המדינה תקבל הרבה יותר כסף וגם תגדיל את ההרתעה. יש מדינות שבהם הקנסות מחושבים כך.

https://www.mako.co.il/news-world/international/Article-d0a90984fcf6a21004.htm

עריכה אחרונה על ידי Uri-G
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 3 שעות, Mikelt89 כתב:

מ-1 עד 10, זאת כנראה התגובה המטומטמת ביותר שקראתי לאחרונה. 

מ-1 עד 10, זאת כנראה התגובה המטומטמת ביותר שקראתי לאחרונה. 

עריכה אחרונה על ידי dani666
  • אהבתי 4
  • רעיון גרוע 1
  • מצחיק 1
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 29.6.2022 בשעה 21:40, discoTD5 כתב:

הפעם יש כנראה גם עליה משמעותית במחירי החשמל כ 10%-15% די בקרוב. 

למזלנו "רק" 6%..

https://www.ynet.co.il/economy/article/EHAPAR74Y

יותר מהמתוכנן: תעריף החשמל מתייקר ב-5.7%

לפי שימוע שפרסמה הרשות לחשמל בחודש שעבר, התעריף הכולל לצרכן הביתי היה אמור לעלות בכ-4.9%, אך לפי ההודעה הסופית שנמסרה אתמול, ההחלטה היא לייקר את התעריף ב-5.7% - וזאת בשל "המשך התייקרות הפחם במהלך חודש ינואר". 

GTI

I'm not insane,My mother had me tested

סאאמק כולכם.

:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמת קישור לכתבה מינואר. 

עכשיו מתארגנת לה עלייה נוספת. 

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, WE988244 כתב:

בסוף עליה המחיר הדלק משפיעה על עליה בכל המרכיבים,

וכל עוד שכר המינימום לא עולה אז העניים נעשים יותר עניים, והעשירים נעשים יותר עשירים,

ובשביל זה מדינה נורמטיבית אמורה לדאוג לאיזו שהיא דיפרנציה מסוימת שתצמצם את הפער,

ועכשיו יצעקו פה עלי כולם שאני רוצה משטר דיקטטורי, נוסח ברית המועצות,

אבל זה ממש לא נכון, המדינה צריכה לדאוג לאזרח הקטן ששומר חוק משלם מיסים, והעלויות כל היום עולות לו ללא אפשרות לעצור את זה, ואז זה מגדיל לו את האובדטרפט בבנק, ואין לו איך להתמודד מול זה, ובזה המדינה חייבת לעזור לו.

אתה צודק בגדול אבל בקטן אתה טועה. 

לא צריך להעלות את שכר המינימום אלא לפעול להורדת יוקר המחיה  -- הממשלה האחרונה, טיפלה בהחלט בבעיה הזו שהתחילה לצבור מומנטום כלשהוא עם הסרת תקנים למוצרים מסוימים, פתיחת שוק הירקות והפירות (גם אם מדובר על פירות אקזוטיים שקשה לגדל פה או שמעטים מגדלים - מישהו אמר אננס?).

כל שינוי לוקח זמן בשביל שיתפוס תאוצה מסוימת.

לדעתי הורדת יוקר המחיה צריכה לבוא בניעור של חוקים ותקנות ישנות. מאשר חקיקה נוספת של החוקים חדשים.

מחלת החקקת שיש בכנסת והממשלה היא נוראית, זו בעיה מאוד חשובה ויקרה. ביטול חוקים יותר חשוב לדעתי מחקיקת חוקים חדשים.

כמו כן צריך לייעל את המערכות שיש בחסות המדינה. בין אם מדובר במעבר מטפסי נייר לטפסים דיגטליים (שינוי שקורה אבל לא מספיק), הרחבת המטרופולינים ויצירת רצף "מטרופוליני" של ערים עם חיבור מהיר תחבורתי, הרחבה של ערים ובנייה לגבוה בערים קיימות.

אנחנו עדיין בשלבי התפתחות בתור מדינה ומאבקים פנימיים מאוד מקשים על ההתפתחות הזו.

בנוגע לנושא הפוסט, אני מאמין שהמחירים ירדו בסופו של דבר ונראה את ההשפעה של זה בקרוב.

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, sperial כתב:

ועיין אחרון - נניח שיפחיתו את מחיר הדלק - איזה מס אתם רוצים שיעלה במקום הבלו? או איזה שירותים אתם רוצים לבטל? בדיוק כמו במשק הבית שלכם, אם יורד מקור הכנסה אחד צריך להגדיל מקור אחר, או להפחית בהוצאות. 

אני רוצה שיפסיקו להעסיק כל כך הרבה שרים מיותרים עם תנאים של נסיכים בתור התחלה

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 שעות, discoTD5 כתב:

שמת קישור לכתבה מינואר. 

עכשיו מתארגנת לה עלייה נוספת. 

צודק טעות שלי,ראיתי 31 בינואר וחשבתי שזה יוני (בגוגל הראה רק 31 בינ')

הנה רבע כתבה (המלאה בתשלום,לנו מספיקה הכותרת לפעמים)

https://www.themarker.com/dynamo/energy/2022-06-29/ty-article/.premium/00000181-af87-d786-a1a7-ff87950b0000

התייקרות חדה בחשמל: התעריף החדש יוכרז בשבוע הבא – לאחר שעלויות הייצור זינקו ב-13%

בשבוע הבא תתכנס רשות החשמל כדי להחליט על העלאת תעריפי החשמל לצרכנים ביתיים, בגלל הזינוק במחירי הפחם.

ייתכן שהרשות תפרוס את העלייה לכמה שנים, כפי שקרה במשבר הגז ב-2012

GTI

I'm not insane,My mother had me tested

סאאמק כולכם.

:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכל התומכים בהעלאת שכר המינימום. אם צריך לשלם יותר למטאטא הרחובות מה יקרה לארנונה? מה יקרה לכל המוצרים בתחנות הנוחות בתחנות הדלק? מה יקרה לבורקסים והפיתות במאפיות?
אני עובד בעבודה שחורה ולא ממש כיפית השכר בסיס שלי הוא 20 אחוזים מעל המינימום. זה הסכום שמשלמים לי לשעה בכדי שאני אבצע את עבודתי השחורה והמייגעת. אם מעלים את המינימום, אני אבקש 20 אחוזים מעל המינימום החדש. השכר שלי התייקר ועכשיו החברה תצטרך לייקר את המוצרים ללקוח. אז העלאת שכר המינימום לא תורמת דבר חיובי שהרי הכל ייתייקר אז שוב פעם לחלש יהיה קשה לקנות מוצרים.

• רעיון טוב! 1

"אני מתחפש לטיפת שמן במערכת ההנעה ומתחיל לזרום בתוך כל הצינורות, השסתומים והקופסאות ואז אני מאתר את התקלה"

ישראל טילן, המיתוס והאגדה, מגדולי מהנדסי ישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 1.7.2022 בשעה 07:27, sperial כתב:

סליחה, לחברי הכנסת? עם כל הכעס שלי עליהם במקרה זה את התלונות להפנות לקרמלין.

מחיר הדלק נקבע לפי נוסחה קבועה כבר עשרות שנים, והנוסחה הזו מבוססת על מחירון דלק באירופה ועל שער החליפין של המט"ח. אז לך תנבח על העץ הנכון.

למה לא להאשים את חברי הכנסת? הם יכולים להוריד את מס הבלו אם הם רוצים. אחרת הפקידים הם אלו שמנהלים את המדינה(שבמידה מסויימת זה נכון)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 דקות, FoxLight כתב:

למה לא להאשים את חברי הכנסת? הם יכולים להוריד את מס הבלו אם הם רוצים. אחרת הפקידים הם אלו שמנהלים את המדינה(שבמידה מסויימת זה נכון)

מס הבלו כמו כל מס אחר הוא מקור הכנסה לקופת המדינה. המדינה לא יכולה להרשות לעצמה להפסיד או לוותר על כסף. יש לה התחייבויות. קיצבאות, חינוך, רפואה, רווחה, ביטחון וכולי. בגדול, מדינת ישראל גדלה בקצב מסחרר. מהיר יותר מקצב ההתפתחות שלה. לפיכך רק מעטים תורמים לקופה שצריכה לממן את כולם.

"אני מתחפש לטיפת שמן במערכת ההנעה ומתחיל לזרום בתוך כל הצינורות, השסתומים והקופסאות ואז אני מאתר את התקלה"

ישראל טילן, המיתוס והאגדה, מגדולי מהנדסי ישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@FoxLightכבר כתבתי לפני כמה ימים - אם אתה מוותר על מקור תקציבי אחד אתה צריך לאזן עם מקור אחר. תוריד את הבלו על הדלק או את מס הקניה על הרכב - תהיה חייב להעלות מס הכנסה או מע"מ או מס אחר, כדי לאזן את המינוס שנוצר בתקציב. או, אפשרות נוספת, להפחית שירותים לאזרח. נניח לצמצם שירותי בריאות או חינוך או תחב"צ, שמכווצים גם כך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תשכח שכל בעלי הרכבים החשמליים,

הם לא מהעשירון העליון, 

הם לא משלמים מס בלו,

ואלו שאין להם כסף לקנות אוטו חדש משלמים,

אין להם כסף לקנות אוטו חדש חסכוני יותר,

הוא  תמיד יקנה אוטו ב20/30 לפש"ח, והדלק יעלה הבתאם,

אז העניים נעשים עניים יותר, והעשירים נעשים עשירים יותר.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 656 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...