Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לימוד שפה חדשה

חולה רכב#1
 שיתוף

פוסטים מומלצים

שלום, 

אני דובר ערבית, עברית ואנגלית ועכשיו אני רוצה ללמוד עוד שפה, נתקלתי בהתלבטות לגבי איזה שפה ללמוד והיכן. 

לכן אני מבקש את עזרתכם. 

מה השפה שאתם ממליצים עליה שתהיה שימושית ? ואיזה בית ספר מומלץ באזור חיפה ? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי מתלבט בין צרפתית, גרמנית וספרדית,  אבל מכיוון שאתה דובר 3 מהשפות המדוברות ביותר בארץ אולי כדאי להשלים עוד אחת - רוסית. 

מוטי, מוטי, מוטי - אני לא סתם בחור אידיוטי :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גרמנית תהיה שימושית למדיי בתעשייה, למיטב הבנתי. כך גם יפנית.

אני לא זוכר במה אתה עוסק, כך שיהיה לי קשה לענות "ולפגוע" עם תשובה איכותית. 

עריכה אחרונה על ידי ברווז

1 כח סוס = 131.2 כח ברווז!

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

"An empty vessel makes the most noise".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור דובר 4 שפות ומבין עוד קצת, השאלה היא מה מטרת השימוש בשפה.

אם אתה מעוניין להיות בקשר עם דוברי השפה בביקור בארץ שלהם. או אם התחתנת עם משפחה שדוברת שפה מסויימת. או לצרוך את התרבות שלהם (אינטרנט, ספרות, סרטים). או קשרים עסקיים.

ההגיון אומר הפוך. אם אתה מתעניין בהודו תלמד הודית. אם אתה מתעניין בגרמניה תלמד גרמנית. אתה פוגש איטלקים ומעוניין לתקשר איתם תלמד איטלקית.

לא קודם ללמוד שפה ואז לחפש מה לעשות איתה..

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על המענה, לצערי לא יכולתי להשיב במהירות. 

לימוד עוד שפה זה בגלל השכלה וידע אישי, בעתיד עם סיום התואר (ראיית חשבון) היא יכולה להוות בונוס. 

לאחר ההצעות שהועלו והכתבה ששיתף ברווז, כרגע ההתלבטות זה בין רוסית, גרמנית וצרפתית. 

למה כל אחת: 

רוסית: יש הרבה דוברי רוסית בארץ ולהיות מסוגל להבין 4 שפות בישראל זה יתרון משמעותי. 

גרמנית: זירת עסקים גדולה מאוד, בתור בונוס ניתן לקרוא את כתביו של פרויד בשפה המקורית. 

צרפתית: שפה גדלה בקצב מסחרר, חוץ מצרפת (דה), משמשת כשפה משנית בהרבה מדינות אשר משמעותו עוד שוק לעסקים. 

למה חשוב לי ללמוד עוד שפה: לפני כמה ימים פגשתי בחור אמריקאי שמדבר ערבית חצי קלאץ' אבל מבין את השיחה, ואני דובר אנגלית בצורה טובה אבל לא ברמת שפת אם, ניהלנו שיחה שלמה רק בזכות העובדה ששנינו דוברים יותר משפה אחת, כך כאשר אני טעיתי באנגלית הוא תיקן וכאשר הוא טעה בערבית אני תיקנתי וככה הרעיון שכל אחד ניסה להעביר צלח את מחסום השפה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גרמנית וצרפתית אם אתה יודע אנגלית יהיו הרבה יותר פשוטות מאשר רוסית.

אני כבר שנתיים בדיולינגו לומד פולנית(כי אני אזרח פולין אז רציתי לדעת קצת את השפה) ויודע עברית ואנגלית - יכול להגיד לך שללמוד שפה סלבית זה מאוד קשה אם אין לך אחת בכיס וזה לפני העובדה שברוסית בניגוד לפולנית הא-ב הוא קירילי ולא לטיני.

Skoda Octavia Dynamic 2021 1.5TSI DSG7 - Company car

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, חולה רכב#1 כתב:

למה חשוב לי ללמוד עוד שפה: לפני כמה ימים פגשתי בחור אמריקאי שמדבר ערבית חצי קלאץ' אבל מבין את השיחה, ואני דובר אנגלית בצורה טובה אבל לא ברמת שפת אם, ניהלנו שיחה שלמה רק בזכות העובדה ששנינו דוברים יותר משפה אחת, כך כאשר אני טעיתי באנגלית הוא תיקן וכאשר הוא טעה בערבית אני תיקנתי וככה הרעיון שכל אחד ניסה להעביר צלח את מחסום השפה. 

אולי עדיף אז לשפר את האנגלית לרמה גבוהה יותר?

ומצטרף למי שאומר שרוסית זה קשה. זה קשה אחושרמוטה קשה.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיתוף

• תוכן חדש...