Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לימוד שפה חדשה

חולה רכב#1
שימו לב! השרשור הזה בן 880 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אולי ספרדית? 

שפה שקל ללמוד, מה שאתה קורא זה מה שאתה שומע, יש מאות מיליונים שדוברים את השפה, שער כניסה טוב לכל השפות הלטיניות האחרות - איטלקית, צרפתית, פורטוגזית, שימושית גם בדרום ארה"ב. 

• אהבתי 1

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 52 דקות, David32 כתב:

מי מי?????

אמריקאים?????

דחוף לפתוח ויקיפדיה.

בבקשה, במיוחד אחרי מלחמת העולם השניה.

https://en.wikipedia.org/wiki/American_imperialism

הם אלה שדאגו לשלוח ספינות מלחמה לכל מיני חורים נידחים בעולם, ולרמוז שאו שאתם איתנו, או שלא יישאר מכם יותר מדי.

זה למה אנגלית עדיין השפה הרשמית של העולם, ודולר אמריקאי זה המטבע שכולם מיישרים קו אליו.

לפני 36 דקות, SurfHigh כתב:

אולי ספרדית? 

שפה שקל ללמוד, מה שאתה קורא זה מה שאתה שומע, יש מאות מיליונים שדוברים את השפה, שער כניסה טוב לכל השפות הלטיניות האחרות - איטלקית, צרפתית, פורטוגזית, שימושית גם בדרום ארה"ב. 

צודק, שכחתי.

יכול להיות אופציה מאוד נחמדה. אני בעצמי רוצה ללמוד ספרדית מתישהו. וגם ערבית.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אי אפשר לענות על השאלה הזאת בצורה רצינית.

זה או "משהו שבא לי" כי זה כיף, או "משהו שצריך בשביל המקצוע". וזה תלוי לחלוטין במקצוע.

לא מוצא שום היגיון בלנסות לקלוע לאיזו מטרה דימיונית באמתע.

סתם דוגמה אנקדוטלית במקצוע נדיר יחסית - ניצוח אופרה - נדרשת פה ידיעה ברמה סבירה, לפי הסדר, של איטלקית, גרמנית, אנגלית, צרפתית. רק בתור סיפתח. כן כן. מה זה סבירה? הגייה מדויקת בתור התחלה והבנה של אוצר המילים הרלוונטי למחזות ושירה...

ובשלב הבא, אם רוצים לעבור לצעד הבא מבחינת קריירה, הגרמנית הופכת לשפה *חובה* ברמה של שפת אם. על מה ולמה? התזמורות הכי טובות הן באוסטריה וגרמניה (אני מתעלם מלונדון/ארה"ב המובנות מאליהן) והעבודה מתרחשת בשפה הגרמנית.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 25.11.2021 בשעה 12:07, חולה רכב#1 כתב:

שלום, 

אני דובר ערבית, עברית ואנגלית ועכשיו אני רוצה ללמוד עוד שפה, נתקלתי בהתלבטות לגבי איזה שפה ללמוד והיכן. 

לכן אני מבקש את עזרתכם. 

מה השפה שאתם ממליצים עליה שתהיה שימושית ? ואיזה בית ספר מומלץ באזור חיפה ? 

אני דובר עברית, רוסית ואנגלית (ועוד שפה דומה לרוסית ופולנית שלא רלוונטית). 

אם הייתי במקום של להתחיל ללמוד שפה נוספת, הייתי לומד ערבית מהסיבה שצויינו פה - להשלים את סט השפות המדוברות בארץ. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם מישהו למד ערבית, בעיקר מדוברת, אני אשמח לדעת מאיפה. אני לא מעוניין בקורס שצריך להגיע אלו, אלא משהו שאני יכול באופן עצמאי בבית ללמוד חצי שעה ביום. אפילו קורס מקוון.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, ניקו פ. כתב:

אם מישהו למד ערבית, בעיקר מדוברת, אני אשמח לדעת מאיפה. אני לא מעוניין בקורס שצריך להגיע אלו, אלא משהו שאני יכול באופן עצמאי בבית ללמוד חצי שעה ביום. אפילו קורס מקוון.

אתה מעלה לי רעיון לאפליקציה..

אפליקציה שמשדכת בין אנשים המעוניינים ללמוד שפה לבין אלו שיודעים את השפה.

קובעת פגישה בזום ואפשר בתוכה לדרג את המורה.

ניתן לעבוד במספר פורמטים:

1. תשלום בכסף למעביר השיעור.

2. שעה-שעה, אני מלמד אותו שעה עברית והוא מלמד אותי שעה ערבית.

3. אפשר אפילו לעשות מעגל אם אני יודע עברית ורוצה ללמוד ערבית אבל הבחור שמלמד ערבית רוצה בכלל מולדובית אז נמצא מולדובי שרוצה ללמוד עברית ואז טאק מעגל בום בום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על המענה. 

כרגע, מבחינת התמורה ביחס להשקעה בסדר יורד, זה: 

1. רוסית - מקום ראשון בגלל ריבוי דוברי הרוסית בארץ ,מה שיכול לתת גם קונטרה טובה לחיזוק השפה באמצעות תרגול יומיומי. 

2. צרפתית - משמשת מדינות רבות, אך כרגע לא תעזור לי הרבה. 

3. גרמנית - שוק גדול לעסקים, עם עיסוקיי בתואר אולי אלמד אותה בעוד שנתיים בשלב ההתמחות, כרגע היא תהיה חסרת תועלת מבחינתי. 

bingo, we have a winner. 

מאד'ר רוסיה זוכה הפעם חבר'ה. 

אשמח שתמליצו על בית ספר טוב באזור חיפה

תודה לכל מי שטרח, השיב והמליץ. 

• מצחיק 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 27.11.2021 בשעה 06:49, falou כתב:

בין ׳טובה׳ ל-׳רמת שפת אם׳ יש עוד כמה רמות.

אני בדעה שאי אפשר בכלל ללמוד שפה שניה ברמת שפת אם, שפת אם יכולה להיות רק אחת אלא אם כן אתה דו לשנוי מילידה וגם אז תמיד יש שפה אחת דומיננטית על השניה, למשל אבא מדבר איתך באנגלית, אמא בעברית וגם הגננת בגן מדברת בעברית, אז העברית תהיה דומיננטית. למרות ששתי השפות יהיו שפות האם שלך. 

כל שפה אחרת שנרכשת בגיל יותר מבוגר לא תהיה ברמת שפת אם. אישית אני נתקל בזה יום יום וכמו שכתבתי בשירשור אחר - אחרי שאני חי 30 שנה בארץ לא יכול לאמור שאני יודע עברית "ברמת שפת אם". יודע מספק טוב, כן.  אבל שפת אם זה לא, יש הרבה פערים. 

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כיוון שןנה לחלוטין, לאדינו.

שפה יפה, לא קשה ומלווה בתרבות מאוד מאוד עשירה.

מבחינת שימושיות אל תבנה על לדבר לאדינו עם אורח מחול אבל ממנ יהיה לך קל להמשיך לספרדית.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...