Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התלבטות בקניית אופנוע ראשון

12bike
שימו לב! השרשור הזה בן 915 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

עשיתי רשיון a1 ועכשיו מעוניין לקנות אופנוע לצורך נסיעות לעבודה ושגרה ולפעמים גם נסיעות מחוץ לעיר(ירושלים). חשבתי על 250 בגלל שזה אופנוע ראשון וגם ביטוח זול יותר. רק שקצת מבלבל מאיפה להתחיל. אני רוצה אופנוע שיהיה אפשר להתקין לו ארגז, שיהיה נוח וידידותי למתחיל  ושאסתדר איתו מבחינת גובה (170), תקציב של עד 18,000
אשמח לעזרה איזה אופנוע יתאים תודה לעוזרים(:

עריכה אחרונה על ידי 12bike
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קטגוריית ה250 די קטנה מאז המעבר של היצרניות ל300 סמק. לצורך העניין, מרבית היצרנים במערב מייעדים את דגמי ה250 שלהם למזרח, וישראל בגלל תקנות הביטוח הארכאיות עדיין נותנת יתרון קל ל250 ולכן הם עדיין מיובאים בחלקם.

יש הרבה כלים בקטגוריה, חלקם איתנו והוכיחו את עצמם, חלקם הוכיחו את עצמם וכבר לא איתנו, וחלקם הגדול לא מוכח והגיע מאיזה יצרן סיני, שחלקו מיובא עם גב חזק וחלקו לא.

אם תסתכל במגרשי מורי הנהיגה, תמצא בעיקר אינזומה, דיוק 250, וקוואסקי z250sl, הונדה crf250m.

הכלים נמוכים, זולים לתחזוקה וקלים לתפעול, ולכן נבחרים ע"י המורים.

אני ממליץ להתמקד באחד מהם (כמובן שמהשוק הפרטי)

בעוד את הסוזוקי הקוואסקי וההונדה אין להשיג יותר כחדשים, נשאר רק הקטמ שעדיין משווק כחדש. ויש לו אח תאום סוואטרפילן 250 מבית הסקוורנה שלדעתי להרכיב עליו ארגז זה חטא. 

מצד שני ארגז יהיה הכי מתאים לאופנוע אדוונצר ותוכל למצוא ויסטורם 250 משומש בתקציב שלך. 

בכל מקרה, תתחיל למקד כוונות, אתה רוצה נייקד? ספורטיבי? אדוונצר? דוש? סופרמוטו? 

יש לך מענה בקטגוריית הנפח לכל סגמנט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על התשובה אחי.

האמת שפשוט מחפש אופנוע לכביש שיתאים לשימוש יום יומי ואני לא הכי מבין את הניואנסים בין דוש, סופרמוטו, נייקד מה בדיוק ההבדל בניהם  בסגנון הרכיבה ולמה יותר מיועד כל סוג בגלל זה קצת קשה לי לצמצם סגנונות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לשימוש יומיומי, עם ארגז ונוח אתה רוצה אדוונצ'ר או בעדיפות שניה נייקד.

דני רשם את האופציות הקלאסיות אבל רובן כבר כלים ישנים מאוד ואישית הייתי נמנע. על הניר, כנראה שהאופציה המוצלחת ביותר עבורך היא הtrk251 של בנלי (יצרן סיני גדול, יבואן קטן) וקצת מתחת הויסטרום 250 (יצרן יפני, יבואן גדול אבל אופנוע קצת פחות נחמד).

אופציות נוספות בגזרת הנייקד/רטרו הן הבנלי לאונצ'ינו 250, 250NK CFMOTO (יצרן סיני גדול, יבואן גדול) או הסוורטפילן/דיוק 250 (אופנועים אחים של אותו היצרן עם יבואנים שונים - שניהם מבוססים).

כולם כלים קטנים למדי ולא צריכים להיות בעייתיים מבחינת הגובה.

חלק מהכלים האלה לא מאוד רחוקים מהתקציב שלך גם כחדשים ואני מאמין שתוכל למצוא משומשים בני שנה/שנתיים בתקציב שלך.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושב שארגז מחייב אדוונצר. ולא חושב שבנפח קטן שגם ככה מתאמץ, וגם ככה לא נוסע למרחקים גדולים, ולא מגיע למהירויות גבוהות, יש צורך בעודף משקל שסוחב איתו אדוונצר. אופנוע נייקד יתאים יותר, יהיה זול יותר לקנייה, קל יותר, זריז יותר, ופחות מה שיישבר כשייפול. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי מציע לך ללכת לכיוון הויסטרום 250, הוא יענה על הצרכים שלך בצורה טובה.

אופציה נוספת היא הוורסיס 300 אך הביטוח יהיה יקר יותר.

בתקציב שלך תוכל למצוא כלים משומשים במצב טוב.

Isuzu Pickup 4X4 1993 2.0l ->Suzuki Jimny 2008 1.3l->Mazda 2 2015 1.5l

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 915 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...