Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קניית רכב ספורטיבי

Bones
שימו לב! השרשור הזה בן 948 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בתאריך 2.9.2021 בשעה 06:51, Bones כתב:

שלום לכולם,

מחפש רכב חדש או עד שנתיים על הכביש, תקציב 200K +-.

מחפש שיהיה ספורטיבי, הנדסת אנוש טובה, אמין ושיהיה אפשר למכור אותו בהמשך בלי להוריד את המכנסיים...מעדיף מרכב סדאן אבל לא מחייב.

מעדיף הנעה אחורית או כפולה אבל שהרכב יהיה בטוח לנהיגה...לא נהג מרוצים ולא רוצה לעשות דריפט לאיזה עץ...

רכבים שהסתכלתי עליהם, חלקם קצת עוברים את ה-200:

1. סובארו BRZ (יצא דגם חדש יפיפיה, לא יודע אם ומתי יגיע לארץ), על הטווח של מה שאני מחפש נמצא יותר על הקצה הספורטיבי, מתאר לעצמי שפחות נוח להתנהלות יומיומית

2. אאודי A3 (בדיוק בקצה השני מה BRZ)

3. ג׳וליה- מתאר לעצמי שנמצאת בין הסובארו לאאודי מבחינת הספקטרום ספורט-נוחות, לא יודע מה מבחינת אמינות ומכירה אחכ.

4. קופרה לאון/גולף GTI- הקופרה מתהדרת בהנעה כפולה, האם זה כמו ההנעה הכפולה הידועה בדגמי אאודי?

5. מאזדה מיאטה- מדהים אבל  יושב על המשבצת של ה BRZ  ופחות פרקטי.

אם יש דגם אחר שפספסתי אשמח לקבל הצעות. 

נחזור להתחלה.

בניגוד לסמירו, שגילה את המסלול לפני שנה, אני אתן לך קצת רקע:

נהגתי במסלול מירוצים שמגיעים אליהם ל-200 קמ״ש וכאלה של הילוך שני-שלישי (כמו בארץ) נהגתי במסלולי אימונים, במסלולי ראלי-קרוס, מסלולי עפר, במסלולי קארטינג, בשטח.

נהגתי ברכבי מסלול, חד מושבי, קארט עם מנוע של אופנוע, קארט שתי פעימות, ארבע פעימות, פורשה למסלול, סופר 7 למסלול, ראלי פורמולה 2, ראלי גרופ N, מכונית לג׳נד, פיאט של עולם שלישי מוסבת למסלול, כל מיני מכוניות מסלול יעודיות על בסיס שלדת צינור + מנוע אופנוע, כולל כאלו למסלולי ראלי קרוס עם הנעת 4x4, באגי, כמה GTI של פיז׳ו, BMW 325 E30... לא זוכר את כולן.

כל זה לא רלוונטי לסיפור הקנייה שלך. בכלל. זה שיש מסלולון בארץ לא שינה את המהות של התחביב. 

השאלה הראשונה היא: למה אתה מחפש רכב ספורטיבי, כי הרכבים ששאלת עליהם הם שונים מאוד אחד מהשני, וצריך קודם כל להתפקס על מה את מחפש? מה הפנטזיה שלך? מה הרקע שלך בנהיגה?

• אהבתי 1

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, Smiro כתב:

אתה נהג מונית במקרה, פלואו? 

אני מנהל בפורום ומחזיר את השרשור לדיון הרלוונטי. אם יש לך שאלות פרטיות - תפנה אלי בפרטי בבקשה. 

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, falou כתב:

נחזור להתחלה.

בניגוד לסמירו, שגילה את המסלול לפני שנה, אני אתן לך קצת רקע:

נהגתי במסלול מירוצים שמגיעים אליהם ל-200 קמ״ש וכאלה של הילוך שני-שלישי (כמו בארץ) נהגתי במסלולי אימונים, במסלולי ראלי-קרוס, מסלולי עפר, במסלולי קארטינג, בשטח.

נהגתי ברכבי מסלול, חד מושבי, קארט עם מנוע של אופנוע, קארט שתי פעימות, ארבע פעימות, פורשה למסלול, סופר 7 למסלול, ראלי פורמולה 2, ראלי גרופ N, מכונית לג׳נד, פיאט של עולם שלישי מוסבת למסלול, כל מיני מכוניות מסלול יעודיות על בסיס שלדת צינור + מנוע אופנוע, כולל כאלו למסלולי ראלי קרוס עם הנעת 4x4, באגי, כמה GTI של פיז׳ו, BMW 325 E30... לא זוכר את כולן.

כל זה לא רלוונטי לסיפור הקנייה שלך. בכלל. זה שיש מסלולון בארץ לא שינה את המהות של התחביב. 

השאלה הראשונה היא: למה אתה מחפש רכב ספורטיבי, כי הרכבים ששאלת עליהם הם שונים מאוד אחד מהשני, וצריך קודם כל להתפקס על מה את מחפש? מה הפנטזיה שלך? מה הרקע שלך בנהיגה?

אז ככה...הרקע שלי...עובד הרבה, נוסע פעמיים בשבוע מהצפון למרכז (יוצא מוקדם בבוקר כדי להמנע מהפקקים). נהנה מהנסיעה (כשאחרים שואלים אותי אם אני סובל מהנסיעות אני מבין שההנאה שלי מהנהיגה היא ייחודית יחסית לכלל, להוציא כמובן את החברים בשרשור. אין באמת מדד להשוואה). אני נהנה מהנדסת אנוש בדברים הקטנים והגדולים...שעון צלילה (לא מת על הים), מכונת קפה ידנית (יותר התעסקות בהשוואה לאוטומטית/קפסולות, אין מה להשוות בטעם, עט נובע (ממלא בכסת עם משאבה, ממליץ בחום) . משתדל לבחור דברים ״מתחת לרדאר״...מאוד נהנה מהם בשביל עצמי, מאוד לא אוהב למקד תשומת לב. מבחינת רכבים, אני מתכוון לרכוש רכב באזור ה-200 לראשונה. מבחינת סגמנטים יש את השטח (רנגלר?), יוקרה יחסית (אאודי, מרצדס (יד 2)) וספורט(יבי, SMIRO אל תכעס ; )). אני לא אוהב נסיעה גבוהה, לא הולך לשטח, כן נהנה מסגנון נהיגה ספורטיבי (יחסית, איש משפחה בכל זאת). רכבים ספורטיבים מאוד ״עושים לי את זה״, מבחינתי הרכב האולטימטיבי זה 911. ברור לי (נראה לי) שאני לא אנצל את הסוס ה-151 וצפונה. מבחינתי (רק מבחינתי) רכב ספורטיבי זה הנעה אחורית, מאוד אוהב מרכב סדאן (אאודי a3, הייתי הולך על הסדאן בלי לחשוב פעמיים). אני חושב שעל פניו ולפני נסיעות מבחן, ה BRZ מאוד On the spot (נשאלת השאלה אם כדאי לחכות לייבוא הדגם החדש) אבל אולי פחות פרקטית, פחות נוחה לטווח הארוך, מה שכן, כנראה יותר אמינה). הג׳וליה היא צעד ליד, פחות הארדקור אבל יותר עגולה בפינות. זהו...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה-BRZ נהדרת, אבל היא לא יכולה לשמש משפחה (אלא אם כן, עד 2 ילדים קטנים). ייצור הדגם הקודם הופסק די מזמן, כך שלא נראה לי שיש מלאי בארץ. לאחרונה החל השיווק בארה"ב, וממבחנים ראשונים שהתפרסמו, נראה שהיא שומרת על היתרונות של הדור הראשון ומשפרת את הטעון שיפור (מנוע).  מצפה בקוצר רוח לשיווקה בארץ הקודש.

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, menir1 כתב:

ה-BRZ נהדרת, אבל היא לא יכולה לשמש משפחה (אלא אם כן, עד 2 ילדים קטנים). ייצור הדגם הקודם הופסק די מזמן, כך שלא נראה לי שיש מלאי בארץ. לאחרונה החל השיווק בארה"ב, וממבחנים ראשונים שהתפרסמו, נראה שהיא שומרת על היתרונות של הדור הראשון ומשפרת את הטעון שיפור (מנוע).  מצפה בקוצר רוח לשיווקה בארץ הקודש.

אני פחות חולק בנטל ההסעה, לכן ה brz רלוונטית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז כאן אתה צריך להחליט מה יותר חשוב לך בין איכות חיים לניהוג ספורטיבי. הברז היא מכונית חד-מימדית בהשוואה לכל ספורט סדאן. זה לא שאתה תסבול בברז, נוחות הנסיעה שלה מפתיעה לטובה והיא בהחלט יכולה להיות דיילי נהדרת, אך בכל הקשור לאיכות החיים בתא הנוסעים, זה לא כוחות מול ספורט סדאן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, menir1 כתב:

אז כאן אתה צריך להחליט מ יותר חשוב לך בין איכות חיים לניהוג ספורטיבי. הברז היא מכונית חד-מימדית בהשוואה לכל ספורט סדאן. זה לא שאתה תסבול בברז, נוחות הנסיעה שלה מפתיעה לטובה והיא בהחלט יכולה להיות דיילי נהדרת, אך בכל הקשור לאיכות החיים בתא הנוסעים, זה לא כוחות מול ספורט סדאן.

איך איכות החומרים? אמינות מול רכבי ספורט סדאן אחרים? לא מחפש Bells and whistles  אבל מעדיף שמה שכבר יש שיהיה איכותי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איכות ההרכבה לעילא, אך החומרים פשוטים יחסית (מתייחס לדגם הקודם - ניכר שיש שיפור בדגם החדש). אין כאן תחושת פרימיום שיש ברוב הספורט סדאן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, menir1 כתב:

איכות ההרכבה לעילא, אך החומרים פשוטים יחסית (מתייחס לדגם הקודם - ניכר שיש שיפור בדגם החדש). אין כאן תחושת פרימיום שיש ברוב הספורט סדאן.

אמינות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, Bones כתב:

איך איכות החומרים? אמינות מול רכבי ספורט סדאן אחרים? לא מחפש Bells and whistles  אבל מעדיף שמה שכבר יש שיהיה איכותי.

איכות החומרים טובה, איכות ההרכבה (בפנים) טובה למעט כמה מקומות מועדים לפורענות (ומטופלים במסגרת האחריות). באחת הנסיעות מהצפון למרכז תעבור דרך הצ'ק פוסט, תגיד שלום, תשתה קפה ותתרשם.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, Bones כתב:

אמינות?

כל עוד לא משפרים, קרובה למוחלטת. שוב, למעט כמה יציאות באין כניסה כמו גוז'ונים נגזרים.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, RK כתב:

איכות החומרים טובה, איכות ההרכבה (בפנים) טובה למעט כמה מקומות מועדים לפורענות (ומטופלים במסגרת האחריות). באחת הנסיעות מהצפון למרכז תעבור דרך הצ'ק פוסט, תגיד שלום, תשתה קפה ותתרשם.

בשמחה, מקום ספציפי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, RK כתב:

סחתיין גדול. לא מובן מאליו. מהדברים הנחמדים לראות בפורום. 

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 948 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...