Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תאונה מחרידה לטסלה עם שני הרוגים, ולהבות אש בלתי ניתנות לכיבוי

yogev20
שימו לב! השרשור הזה בן 1113 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 40 דקות, SlowRide כתב:

קצת לא קשור לעניין השריפה, אבל מעניין אם המחיר של fsd זהה אם אתה קונה את זה בנפרד ולא מזמין את הרכב עם זה.

כי אם זה אותו מחיר, אתה משלם יותר מס בקניית הרכב.

מחיפוש קצר באינטרנט אני מוצא שזה אותו מחיר. אבל בוא לא נשכח שהמס המוגזם על רכבים זו המצאה ישראלית כך שזה לא מפתיע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אז מי שהזמין את זה ביחד עם המכונית בארץ יצא סתום :)

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, TheAvatar כתב:

אז תחלוק, תנמק ותסביר במקום לזרוק שני שקלים של "אתה פתחת יוזר בשביל להשמיץ את המשיח של המאה ה-21" ולברוח. 

בגדול הוא צודק מערכת נהיגה אוטונומית לא מתקרבת למצב שהיא מסוגלת להחליף נהג אנושי. מי שחושב אחרת מוצא את עצמו בתוך עמוד חשמל. (או עץ) ראבק, אפילו מנהלת חשבונות שמקלידה חשבוניות Ai עוד לא הצליח להחליף, אז נהג? מה שכן יחצנות בתחום לא חסר. אין מה לעשות צריך לגייס כספים מקרנות הון-סיכון. 

נכון לשנת 2021 מדובר במד"ב. מכוניות אוטונומיות עוד לא כאן ולא יהיו כאן עוד הרבה, הרבה, הרבה, הרבה שנים. 

אין לך מספיק עבודה בשרשורים האחרים? 

ובגלל שביקשת יפה אפרט לך. רובוטים ומחשבים מחליפים אותנו היום בככ הרבה תחומים בחיים, ראה ערך מחסנים של אמזון, הסופרמרקטים של אמזון, טייס אוטומטי במטוסים וספינות ואפילו לא תאמין בהנהלת חשבונות היום יש לא מעט כלים שיקבלו עבורך את החשבונית מהמייל ויעלו אותה למערכת שם היא תתוייק וכל החישובים יקרו ללא מגע יד אדם. אה ויש אפילו מערכות שיעשו את השלב הראשוני בראיונות עבודה. וגם את המערכת שכותבת מאמרים.

לא טענתי ולו לרגע שנהיגה אוטונומית בשלה היום באופן שאפשר לסמוך עליה בדיוק כמו שהיצרנים שלה לא טוענים זאת. (אני בטוח שיהיו הרבה פחות תאונות כאשר כל העולם יעבור לזה וניתן לרכבים לדבר אחד עם השני מאחר והמחשבים לא יהיו עסוקים בלהעלות סטורי בנהיגה למשל). כתבתי את התגובה שלי סתם בגלל שחיכיתי לראות מתי תתחיל המתקפה הרגילה והוא היה הראשון שם.

עריכה אחרונה על ידי Ranis7
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

בסופו של דבר AI יוכל להחליף כמעט כל דבר.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, Ranis7 כתב:

אין לך מספיק עבודה בשרשורים האחרים? 

ובגלל שביקשת יפה אפרט לך. רובוטים ומחשבים מחליפים אותנו היום בככ הרבה תחומים בחיים, ראה ערך מחסנים של אמזון, הסופרמרקטים של אמזון, טייס אוטומטי במטוסים וספינות ואפילו לא תאמין בהנהלת חשבונות היום יש לא מעט כלים שיקבלו עבורך את החשבונית מהמייל ויעלו אותה למערכת שם היא תתוייק וכל החישובים יקרו ללא מגע יד אדם. אה ויש אפילו מערכות שיעשו את השלב הראשוני בראיונות עבודה. וגם את המערכת שכותבת מאמרים.

ואענה לך במינוס ששום דבר מזה לא נכון. במחסנים של אמזון מועסקים עשרות אלפי מחסנאים, במטוס כי מתקדם בעולם יושבים טייסים ותתפלא גם בארגון הכי מתקדם עדיין יש מנהלת חשבונות שבודקת אם המחשב סרק את המסמך הנכון והוכנס לתיקייה הנכונה. (אין שום חישוב שלא נדבק על ידי איש מקצוע מתאים)  

נכון להיום רובוטים הצליחו להחליף בני אדם רק בביצוע מטלות רוטיניות שלא דורשות חשיבה, פתרון בעיות, תקשורת בין אישית וזמן תגובה מיידי. במילים אחרות פועלי ייצור במפעלים מאוד ספציפיים. 

עריכה אחרונה על ידי TheAvatar
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא טענתי שאין בני אדם, טענתי שמחליפים אותנו מחשבים בהרבה מאוד פעולות שנעשו באופן ידני.

וגם בטסלה או ברכב של מובילאיי עדיין יושבים נהגים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תרשה לי לדייק גבי הגדרה של להחליף. מחליף = בן אדם נעלם. פוף. אין פונקציה כזאת יותר. לא צריך יותר. 

נכון להיום מחשבים לא מחליפים כי עדיין יושב בן אדם, תופס כיסא ומקבל תלוש שכר ב-10 בחודש. מחשבים, במקרה הטוב, עושים אוטומציה לפעולות מאוד מסוימות מכלל הפעולות שבן אדם מבצע בתפקיד. 

בפועל קצב החלפה מתרחש במהירות הרבה יותר איטית ממה שכל הנביאים טענו. מבטיחים הרים וגבעות כי מה לעשות צריך להזרים כספי משקיעים לקופה של החברה, אבל בין הבטחות ומציאות יש פער עצום. 

אדון שעשוע מבטיח מונית אוטונומית ב-2022. יאללה נראה. אני מוכן לשים כסף שלא יהיה דבר כזה לפני 2030. אולי אפילו 2035. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש הרבה דברים בהם האדם הוחלף, מחסנאים (לא אורזים) בחלק ממרכזי הלוגיסטיקה של אמזון שהוחלפו ע"י רובוטים שמשנעים את הסחורה למדפים, רובוטים שאורזים מוצרים בפס ייצור וכו'. יש הרבה יותר, זה מה שעלה לי עכשיו. לגבי הקצב ללא ספק אתה צודק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, Ranis7 כתב:

יש דברים דברים בהם האדם הוחלף, מחסנאים (לא אורזים) בחלק ממרכזי הלוגיסטיקה של אמזון שהוחלפו ע"י רובוטים שמשנעים את הסחורה למדפים, רובוטים שאורזים מוצרים בפס ייצור וכו'. יש הרבה יותר זה מה שעלה לי עכשיו. לגבי הקצב ללא ספק אתה צודק.

מחסנים של אמזון מסתמכים בעיקר על כוח אדם. יש להם המון בעיות עם עובדים ממורמרים במחסנים שמרגישים שהם קורעים את התחת בתת-תנאים. 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, TheAvatar כתב:

נכון להיום רובוטים הצליחו להחליף בני אדם רק בביצוע מטלות רוטיניות שלא דורשות חשיבה, פתרון בעיות, תקשורת בין אישית וזמן תגובה מיידי. במילים אחרות פועלי ייצור במפעלים מאוד ספציפיים. 

וגם דברים כמו הערכת שווי מניה, פרסום מטורגט, הרצת בדיקות תוכנה/חומרה, העברת הילוכים באוטו, ניקוי רצפה, בלימת חירום, שמירה על נתיב ומרחק, בערך טריליון דברים בניהול חשבונות/כח אדם, ואפילו בדיקה של לויאליות אזרחים כלפי השלטון (בסין), שחמט, ועוד כל מיני דברים שאני לא מודע אליהם.

חבר, אתה לא מעודכן.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, TheAvatar כתב:

מחסנים של אמזון מסתמכים בעיקר על כוח אדם. יש להם המון בעיות עם עובדים ממורמרים במחסנים שמרגישים שהם קורעים את התחת בתת-תנאים. 

בשלב זה, המחסנים האוטונומים (כך קוראים לזה) יתרחבו ויחליפו את כל המאוגדים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, Ranis7 כתב:

בשלב זה, המחסנים האוטונומים (כך קוראים לזה) יתרחבו ויחליפו את כל המאוגדים

נראה אם זה יקרה ומתי. בינתיים יש להם עשרות אלפי עובדים שנאלצים ללכת 100 מטר למדף א' בשביל להרים מוצר X ואחר כך הולכים למדף ב' במרחק של 150 מטר בשביל להרים מוצר Y ואחרי זה הולכים עוד 200 מטר בשביל למסור את המוצרים לאריזה. 

כל חבילה שאנחנו מקבלים מאמזון ספוגה בהרבה מאוד זיעה של עובדים במחסנים שלהם. לא אוטומציה ולא נעליים. בעיקר הרבה מאוד יחצנות. נשמע מוכר, נכון? 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ברור לי על איזה יחצנות אתה מדבר, כל מה שאתה אומר לגבי העובדים והשכר ידוע לי וכנראה לעוד הרבה. אני לא מבסס את הקניה שלי באמזון בגלל השכר או התנאים שהם נותנים לעובדים.

אתה מסיט את הנושא, לא טענתי שהרובוטים מחליפים את כולם. אני כן טוען שהוכח שהם יכולים לעשות זאת בלא מעט תפקידים. מאחר ואני לא חוזה עתידות אני לא יכול לומר לך מתי זה יקרה.

כן יכול לומר לך שאבי עובד במפעל שכבר לפני 15-20 שנה פוטרו שם עשרות עובדי אריזה שהוחלפו ברובוטים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מניח שאתם מדברים על זה: (דווקא נראה שאת רוב העבודה עושים רובוטים, לא?).

נראה שהעבודה של האנשים מסתכמת שם בהורדה של מוצרים מתוך מדף שהגיע אליהם ע"י MAPF.

עריכה אחרונה על ידי eitanuch
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1113 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...